آشنایی با انواع روش‌های سئو کردن وب‌سایت

انواع روش‌های سئو کردن وب‌سایت

شاید اصطلاح سئو را شنیده باشید. اصطلاح سئو، یا همان بهینه‌سازی موتور جستجو، به بهبود بازدید سایت در نتایج جستجوی گوگل برای کلمات کلیدی یا عبارات جستجوی مرتبط اشاره دارد. سئو به ایجاد ترافیک سایت به طور طبیعی کمک می‌نماید. مشتریان آنلاین هنگام جستجوی خدمات یا محصول، به‌احتمال زیاد یکی از 10 نتیجه اول را از موتور جستجو انتخاب می‌کنند. معمولاً 10 نتیجه اول ترجیح داده می‌شوند، زیرا به‌خوبی نوشته شده و با استفاده از SEO کاملاً بهینه شده‌اند. انواع روش سئو وجود دارد که به سایت‌ها کمک نموده تا در صفحات نتایج موتور جستجو رتبه بهتری داشته باشند.

انواع روش سئو

در ادامه شرح مختصری از انواع روش سئو و مزایای هر یک ذکر شده است.

۱- سئو به روش کلاه سفید

شیوه‌ای از سئو که مطابق با شرایط و ضوابط موتورهای جستجوی اصلی از جمله گوگل می‌باشد. سئوی کلاه سفید رتبه موتور جستجو را در SERP بهبود می‌بخشد. درعین‌حال یکپارچگی وب‌سایت را با شرایط موتور جستجو تنظیم می‌کند. روش‌های سئو کلاه سفید بهترین راه برای ایجاد وب‌سایت موفق است. چند روش سئو سفید وجود دارد که باید به‌شدت آنها را دنبال نمایید:

  • از متاتگ‌های توصیفی و غنی از کلمات کلیدی استفاده کنید.
  • ارائه خدمات و محتوای باکیفیت به بازدیدکنندگان سایت
  • طراحی ساده وب‌سایت جهت جستجو و گردش در آن.

۲- سئو به روش کلاه‌سیاه

یکی دیگر از انواع روش سئو با نام کلاه‌سیاه شناخته می‌شود. سئوی کلاه‌سیاه از نقاط ضعف الگوریتم جستجوی گوگل برای کسب رتبه بالاتر در نتایج جستجو استفاده می‌کند. استراتژی‌های ایجاد پیوند هرزنامه، پرکردن کلمات کلیدی و پنهان‌سازی برای پیشروی در نتایج موتورهای جستجو استفاده می‌شوند. این روش‌ها نتایج فوری داشته، اما اگر توسط گوگل شناسایی شوند، می‌توانند بر سایت شما تأثیر منفی بگذارند؛ بنابراین، توصیه می‌شود از سئو کلاه‌سیاه خودداری کنید.

۳- سئو به روش کلاه خاکستری

این نوع سئو از سئو کلاه سفید ریسک بیشتری دارد. روش‌های سئو کلاه خاکستری نه به دسته کلاه سفید و نه به دسته کلاه‌سیاه تعلق دارند. با این حال، استفاده از روش‌های سئو کلاه خاکستری منجر به ممنوعیت سایت از موتورهای جستجو نمی‌شود. به عبارت ساده‌تر، مطالب یا محتوایی که مطابق با سئوی کلاه خاکستری منتشر می‌کنید، نامشخص باقی می‌مانند. دانستن شیوه‌های سئو کلاه خاکستری می‌تواند ترافیک سایت را نجات دهد. به این دلیل که به‌خوبی از عواقب منفی آن آگاه خواهید بود، به شما کمک می‌کند شیوه‌های منصفانه را اتخاذ کنید.

۴- سئو on-page

یکی از انواع روش سئو سایت سئو on-page می‌باشد. سئوی on-page فرایند بهینه‌سازی برچسب‌های عنوان صفحات وب، لینک‌های داخلی، کد HTML، URL، تصاویر و بسیاری دیگر از عناصر درون صفحه برای بهبود رتبه‌بندی و تجربه کاربر می‌باشد. بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) برای عوامل on-page شامل:

  • نوشتن محتوای آموزنده، مرتبط و جذاب برای کاربران سایتتان درحالی‌که برای ربات‌های گوگل بهینه می‌شود.
  • استفاده از تگ‌های HTML برای تأکید بر بخش‌های مهم مطالب خود
  • بررسی لینک‌های شکسته یا تکراری محتوا
  • کاهش حجم فایل عکس‌ها
  • ساختار URL برای صفحات متعدد برای اطمینان از وضوح و دقیق بودن آنها.

سئوی onpage و offpage

۱- سئو off-page

هر فعالیتی که خارج از سایت خود انجام می‌دهید تا به رتبه بالاتری در نتایج جستجوی گوگل دست یابید. این مهم شامل دریافت تبلیغات خوب در رسانه‌های اجتماعی، جلب مشتریان برای ارائه نظرات خوب در رسانه‌های آنلاین و دریافت لینک از سایت‌های معتبر در همان زمینه سایتتان می‌باشد.

۲- سئو technical

هدف اولیه سئو فنی کمک به ربات‌های گوگل در خزیدن، تفسیر و فهرست‌بندی صفحات وب‌سایت شما است. به‌عنوان‌مثال، ایجاد یک نقشه سایت XML گسترده و سازگار کردن سایت برای موبایل تنها برخی از تاکتیک‌هایی بوده که برای کمک به عنکبوت‌های وب برای فیلترکردن و دسته‌بندی صفحات سایتتان بر اساس محتوایشان استفاده می‌شوند. یکی از انواع روش سئو سایت مؤثر سئو فنی می‌باشد.

۳- سئوی بین‌المللی

سئوی بین‌المللی ترافیک سایتتان را از جهت مناطق و زبان‌های مختلف بهبود می‌بخشد. اگر می‌خواهید در سئوی بین‌المللی موفق شوید، باید به بافت فرهنگی بازار هدف خود توجه نموده و به آنها اجازه دهید تا معاملات را به ارز و زبان خود انجام دهند. از قالب مناسب برای تاریخ‌ها و زمان‌ها بر اساس مکان فهرست شده استفاده کنید. هدف سئوی بین‌المللی ایجاد تجربه آنلاین خوب برای مخاطبان هدف شماست.

۴- سئو local

سئوی لوکال یک از انواع روش سئو می‌باشد. استراتژی سئوی محلی برای مشاغل محلی یکی از مهم‌ترین انواع سئو بوده، زیرا به کسب‌وکارتان کمک می‌کند تا در نتایج جستجوی محلی در گوگل بیشتر دیده شود. سئوی محلی به کسب‌وکارها کمک نموده تا با تجزیه‌وتحلیل رفتار آنها از طریق تریلیون‌ها جستجو به مخاطبان محلی دسترسی پیدا کنند. اگر از شیوه‌های سئوی محلی استفاده می‌نمایید، کسب‌وکارتان این شانس را دارد که هم‌زمان در نتایج جستجو و نقشه محلی منطقه‌ای رتبه بالاتری کسب کند. این مهم به نوبه خود به رشد تجارتتان و افزایش ترافیک سایتتان کمک می‌کند.

انواع روش سئو

بهترین روش سئو کردن سایت چیست؟

انواع روش سئو سایت وجود دارد. بهترین شیوه‌های سئو مجموعه‌ای از استراتژی‌هایی بوده که برای کمک به بهبود رتبه‌بندی سایتی در موتورهای جستجو طراحی شده‌اند. بهترین روش‌های رایج بهینه‌سازی موتورهای جستجو شامل بهینه‌سازی در سایت، تحقیق در مورد کلمات کلیدی و ایجاد بک‌لینک به سایتی معتبر می‌باشد. میلیون‌ها روش وجود دارد که می‌توانید برای به‌دست‌آوردن رتبه‌های بالاتر گوگل (از جمله استراتژی‌ها و تکنیک‌های پیشرفته SEO) به کار ببرید. اما مهم است که ابتدا اصول اولیه را بیابید.

کلام پایانی

آیا نمی‌توانید بهترین شرکت سئو را برای برنامه‌ریزی استراتژی سئوی سایت خود پیدا کنید؟ ما در آژانس خلاقیت نبض مارکتینگ با استفاده از انواع روش سئو به شما کمک می‌کنیم تا رتبه‌بندی صفحه گوگل سایت خود را بالا ببرید. با راه‌حل سئوی مدیریت شده کم‌هزینه و کم‌خطر، سئوی سایت خود را به تیم متخصصان سئو ما بسپارید.

آژانس خلاقیت نبض مارکتینگ

همکاری بهترین کار‌آفرین‌های ایرانی با آژانس خلاقیت نبض مارکتینگ

آژانس خلاقیت نبض مارکتینگ از سال ۱۳۹1 باهدف کمک به مشاغل و کسب‌وکار‌های سنتی و ایجاد زیربنایی محکم برای مشاغل اینترنتی و آنلاین به وجود آمد. نبض مارکتینگ در طی این 9 سال با بهترین کار‌آفرینان و صاحبان برند‌های مطرح ایرانی همکاری داشته که تمام نتایج به‌دست‌آمده حاصل زحمات افراد باتجربه و متخصص تیم بوده است.

از جمله دستاوردهای نبض مارکتینگ در این حرفه، داشتن بیش از 300 پروژه سئو، بیش از 15 هزار کلیدواژه در صفحه اول گوگل و سابقه فعالیت در بیش از 50 حوزه کسب‌وکاری می‌باشد.

همین‌طور نبض مارکتینگ، سابقه و تجربه بسیاری در راه‌اندازی کسب‌وکارهای نوپا در حوزه‌های مختلفی از Digital Marketing را دارد که امروزه هرکدام از آن‌ها به شرکت‌های موفقی در زمینه‌های طراحی سایت، بهینه‌سازی و سئو سایت، طراحی و برنامه نویسی اپلیکیشن و نرم‌افزار تبدیل شده‌اند.

برای آنکه محصول یا خدمت شما در نتایج اول گوگل دیده شود، به یک مشاور حرفه ای سئو نیازمندید. مشاوران نبض مارکتینگ با ارائه خدمات سئو سایت، مشاوره و آنالیز تخصصی سئو، یک برنامه اساسی برای بهینه‌سازی وب‌سایت شما ارائه خواهند داد. به این صورت، با انجام برنامه‌های او، سایت شما پس از بهینه‌سازی و بهبود، در رتبه‌های بالای گوگل قرار می‌گیرد. همین امر باعث می‌شود که جذب ورودی به سایت شما افزایش یابد و سبب کسب درآمد و سود بیشتر شما شود.

اگر شما هم علاقه‌مندید، فرصت را از دست ندهید! برای رسیدن به اهداف و رؤیاهایتان، برنامه‌ریزی کنید و با گفتگو با افراد متخصص و مشاوران نبض مارکتینگ، رؤیای خود را به حقیقت تبدیل کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.