آشنایی با ابزارهای سئو قبل از ساختن بک لینک در سال 2023

ابزارهای سئو قبل از ساختن بک لینک

ساخت لینک بخش مهمی از بهینه سازی موتورهای جستجو برای سئو سایت است و پیوندهای سایت شما به آن اعتبار می بخشد. از آنجایی که هدف گوگل ارائه مرتبط‌ترین نتایج به کاربران است، هنگام تصمیم‌گیری اینکه کدام سایت‌ها مرتبط‌تر هستند، اعتبار سایت ها را تعیین می‌کند. هرچه لینک های با کیفیت بیشتری به سایت شما اشاره کنند، ضریب اعتبار شما بالاتر خواهد بود.

اگر پیوند ایجاد نکنید، در را برای رقبایتان باز می گذارید تا از شما بالاتر باشند. لینک های سایت شما برای گوگل بسیار مهم هستند و اگر هیچ لینکی به سایت شما وجود نداشته باشد، تقریبا غیرممکن است که سایت شما را رتبه بندی کند. این یک بازی اعداد است. اگر می خواهید بالاتر از رقبای خود قرار بگیرید، به بک لینک های بیشتری نسبت به رقبای خود برای سئو نیاز دارید.تعدادی از ابزارهای سئو معیارهای پیوند را معرفی کرده اند که می تواند به شما در تجزیه و تحلیل موفقیت در ساخت لینک کمک کند. این معیارها همچنین به شما کمک می کند تغییرات نمایه بک لینک خود را در طول زمان پیگیری کنید. این پست تعدادی از معیارهای برتر مرتبط با لینک سازی را که توسط ابزارهای برتر SEO معرفی شده اند فهرست می کند و اهمیت آنها را به تفصیل مورد بحث قرار می دهد.برای آموزش سئو به سایت seoword.org  مراجعه کنید.

 

۱. سمراش | Semrush متمرکز بر Domain Authority Score

امتیاز اعتبار دامنه معیاری توسط SEMrush برای اندازه گیری کیفیت کلی یک صفحه وب و عملکرد سئو است. امتیاز بر اساس چندین عامل است که نشان دهنده اقتدار و اعتماد است. دقت امتیاز با استفاده از شبکه عصبی و یادگیری ماشین حفظ می شود.

مرحله 1 : الگوریتم یادگیری ماشینی SEMrush از داده های بک لینک، داده های جستجوی ارگانیک و داده های ترافیک وب سایت برای تجزیه و تحلیل و درک رتبه بندی محبوب ترین و قابل اعتمادترین دامنه ها در وب استفاده می کند.

مرحله 2 : الگوریتم دیگر از داده های بک لینک برای تجزیه و تحلیل چگونگی افزایش یا کاهش اعتبار یک وب سایت در حین به دست آوردن لینک استفاده می کند. مقدار در مقیاس 0-100 اندازه گیری می شود.

معیارهای پیوند در نظر گرفته شده برای این محاسبه عبارتند از:

 • تعداد دامنه های ارجاعی که به سایت اشاره می کنند
 • تعداد پیوندهای خروجی از هر دامنه ارجاع دهنده
 • تعداد کل بک لینک هایی که به سایت اشاره می کنند
 • اقتدار هر دامنه ارجاع دهنده
 • دنبال کردن در مقابل لینک های nofollow که به سایت اشاره می کنند (لینک های ورودی)
 • دنبال کردن در مقابل لینک های nofollow که از سایت دور هستند (لینک های خروجی)
 • تعداد IP های ارجاعی که به سایت اشاره می کنند
 • تعداد زیرشبکه های ارجاعی که به سایت اشاره می کنند

امتیاز سمیت یا اسپم

ابزار ممیزی بک لینک SEMrush همه بک لینک های سمی را بر اساس امتیاز سمیت آنها مرتب می کند. امتیاز سمی توسط بیش از 50 پارامتر مختلف تعیین می شود که SEMrush از آنها برای ارزیابی مضر بودن یک پیوند استفاده می کند. لینک هایی با بالاترین امتیاز سمی در صفحه اول نمایش داده می شوند.وقتی پیوندی با امتیاز اسپم بالا پیدا کردید، ممکن است بخواهید آن را به لیست دیس اوو خود اضافه کنید. لیست رد کردن را می توان به Google ارسال کرد تا پیوندهای موجود در لیست از سایت شما جدا شوند.همچنین می توانید از فیلترهای Toxic Marker در ابزار برای محدود کردن لیست پیوندهای حسابرسی شده خود استفاده کنید.

امتیاز سمیت یا اسپم

۲.اِاچرفس | Ahrefs متمرکز بر URL Rating

رتبه بندی URL قدرت پروفایل پیوند صفحه را نشان می دهد که در مقیاس لگاریتمی 100 نقطه ای اندازه گیری می شود. رتبه بندی URL یک متریک در سطح صفحه است، در حالی که رتبه بندی دامنه یک معیار در سطح دامنه است. پیوندهای داخلی و خارجی را در نظر می گیرد، اما وزن آنها متفاوت است. اگر وب سایت خود را در ابزار رتبه بندی URL Ahrefs قرار دهید، URL آن صفحه اصلی را به تنهایی دریافت خواهید کرد.

UR یک همبستگی قوی با رتبه بندی گوگل دارد، جایی که صفحات UR بالا در نتایج جستجوی گوگل رتبه بالاتری دارند. Ahrefs از فرمول PageRank گوگل برای تعیین URL Raring استفاده می کند. رتبه بندی URL Ahrefs بر اساس موارد زیر محاسبه می شود:

 • پیوند بین صفحات
 • با در نظر گرفتن ویژگی “nofollow”.
 • پیروی از یک “عامل میرایی”
 • صفحات وب در حال خزیدن عمیق

البته باید توجه داشت که Ahrefs UR را نباید جایگزین فرمول PageRank گوگل در نظر گرفت PageRank از زمان پیدایش در مقایسه با UR که ساده تر است، بسیار تکامل یافته است.

رتبه بندی دامنه یا URL Rating چیست؟

رتبه بندی دامنه (DR) یک مقیاس لگاریتمی 0-100 است که قدرت نمایه بک لینک وب سایت مورد نظر را مشخص می کند و برای ارزیابی محبوبیت نسبی لینک یک وب سایت خاص استفاده می شود. همچنین به عنوان معیاری مفید است که تخمین می زند که یک وب سایت چقدر می تواند ترافیک جستجو را از گوگل دریافت کند.

ماز پرو | Moz متمرکز بر Domain Authority

Domain Authority (DA) یک امتیاز رتبه بندی است که توسط Moz ایجاد شده است. این میزان احتمال رتبه‌بندی یک وب‌سایت در SERP را اندازه‌گیری می‌کند و در مقیاس 1 تا 100 اندازه‌گیری می‌شود. می‌توانید DA را با استفاده از Moz’s Link Explorer، MozBar (نوار ابزار SEO رایگان Moz)، یا در بخش تجزیه و تحلیل SERP در Keyword Explorer بررسی کنید.

Domain Authority چیست؟

سایت هایی با بک لینک های با کیفیت بالا و مرتبط در بالای مقیاس دامین اتوریتی قرار می گیرند، در حالی که وب سایت هایی با بک لینک های کمتر امتیاز DA بسیار پایین تری خواهند داشت. وب سایت های جدید همیشه نمره DA یک خواهند داشت. بهترین راه برای نفوذ در Domain Authority بهبود سئوی کلی شما است.

Page Authority چیست؟

پیج اتوریتی امتیازی است که توسط Moz ایجاد شده است که پیش بینی می کند یک صفحه خاص چقدر در صفحات نتایج موتور جستجو (SERPs) رتبه بندی می کند. هر چه امتیاز بالاتر باشد، توانایی یک صفحه وب برای رتبه بندی بیشتر است.اعتبار صفحه بر اساس شاخص وب Mozscape، تعداد پیوندها و بیش از 40 عامل محاسبه می شود. از آنجایی که Page Authority با استفاده از الگوریتم یادگیری ماشین محاسبه می‌شود، می‌تواند با تغییر داده‌های وارد شده به آن تغییر کند.

Page Authority

مجستیک | Majestic  متمرکز بر Trust Flow

جریان اعتماد معیاری است که توسط Majestic معرفی شده است که قابلیت اعتماد یک وب سایت را اندازه گیری می کند. اگر یک وب سایت معتبر و با کیفیت به سایت شما لینک دهد، جریان اعتماد شما را افزایش می دهد. اکثر سئوکاران هر سایتی را که جریان اعتماد زیر 15 داشته باشد را غیرقابل اعتماد می دانند. با این حال، به دست آوردن یک جریان اعتماد خوب سخت تر از یک جریان استنادی است، زیرا می توانید پیوندهای زیادی دریافت کنید، اما همه آنها به سایت شما مرتبط نیستند. Trust Flow نشان می دهد که دامنه یا URL چقدر معتبر یا قابل اعتماد است و محتوا در مورد چه موضوعی است. محتوایی که به یک صفحه پیوند می‌دهد به تعیین جریان اعتماد آن کمک می‌کند، بنابراین هر چه دامنه‌های ارجاع‌دهنده بیشتر باشد، جریان اعتماد دقیق‌تر است.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.