سئو و شناخت الگوریتم های گوگل

سئو (SEO) یکی از زیر شاخه های بازاریابی دیجیتال است که مخفف شده کلمه ( search engine optimization) به شمار می‌رود و در فارسی به آن بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو گفته می شود. بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو یکی از مباحثی است که باعث می‌شود سایت شما برای موتورهای جستجو به آسانی نمایش داده شود و باعث می‌شود سایت شما در نتایج اولیه گوگل قرار داده شود.

در این مقاله قصد داریم به مباحثی درباره گوگل بپردازیم، به همین دلیل اگر شما به عنوان یک کار پرداز به دنبال سئو کردن سایت خود هستید و یا اگر به دنبال یادگیری بهتر سئو هستید، خواندن این مقاله به شما توصیه می شود.

سئو و الگوریتم های گوگل

در زمان قدیم افراد از روشهای مختلف برای فریب دادن گوگل استفاده می‌کردند و گوگل با توجه به اینکه به شکل امروزی در نیامده بود در اکثر موارد فریب افراد مختلف را می خورد و باعث می شد وبسایت افراد متقلب در نتایج اولیه جستجو نمایش داده شود، اما بعد از مدتی از گوگل الگوریتم هایی را برای رتبه بندی وب سایت ها مورد بررسی قرار داد و الگوریتم هایی را ایجاد نمود که باعث می شد وبسایت در رتبه های مختلف قرار بگیرد و به همین دلیل افراد سودجو تا حدود زیادی پنالتی و جریمه شدند و رتبه بندی سایت آنها به پایین ترین رتبه ممکن رسید.

امروزه اجرای عدالت یکی از مهمترین و اصلی ترین ماموریت های گوگل به شمار می رود که برای انجام دادن آن گوگل در ابتدا سعی می کند تمامی سوگواران کلاه سیاه و کلاه خاکستری را پنالتی نموده و سئو کاران کلاه سفید نیز بر اساس میزان کار خود بتوانند به رتبه بندی های مختلف دست پیدا کنند.

الگوریتم های گوگل در اکثر موارد به صورت رسمی منتشر می‌شوند و در اختیار تمامی افراد در کشورهای مختلف قرار می‌گیرند اما برخی از آنها با گذشت سالها ممکن است منصوب شوند و یا استفاده از برخی دیگر بیشتر شود، به همین دلیل سئوکاران قبل از انجام کار خود در ابتدا باید با الگوریتم های گوگل آشنایی پیدا کنند و با گذراندن دوره های مختلف از الگوریتم های بیشتری را بشناسند.

مهم ترین الگوریتم های گوگل 

الگوریتم پاندا

الگوریتم پاندا را می توان یکی از مهمترین الگوریتم های گوگل دانست که تابعیت از آن می تواند تا حدود زیادی باعث بالاتر رفتن رتبه سایت شود. در واقع الگوریتم پاندا زمانی به وجود آمد که مدیران برخی از سایت‌ها مانند پاندا شروع به تنبلی کردند و به جای اینکه اقدام به تولید محتوا کنند، محتواها را از صفحات افراد دیگر بر می داشتند و در داخل وبسایت خود قرار می‌دادند.

در برخی از موارد مدیران وب سایت ها خود محتوا را می نوشتند، اما در اکثر موارد محتواها دارای کیفیت مناسبی نبود و حتی بر روی محتوا هیچگونه نظارتی صورت نمی گرفت، در این زمان الگوریتم پاندا با هدف جلوگیری از تنبل شدن مدیران سایتها به وجود آمد تا به مدیران وب سایت های مختلف فهماند که برای داشتن رتبه برتر در گوگل باید حتماً محتوا تولید کنند و محتوای آنها باید از کیفیت لازم برخوردار باشد.

الگوریتم پاندا

الگوریتم EMD

الگوریتم ای ام دی به دلیل اهمیت دادن گوگل به دامنه وب سایت ها تولید شد. زمانی که شما وب سایتی را افتتاح می‌کنید، حتماً باید در ابتدا یک عدد دامنه خریداری کنید تا وب سایت مطابق با دامنه عملکرد داشته باشد، اما در سالهای گذشته استفاده از دامنه به گونه ای بود که به عنوان سودجویی از دامنه های مختلف محسوب می‌شد، برای مثال برخی از افراد سعی می‌کردند دامنه خود را با نام بهترین هتل در تهران ثبت کنند تا زمانیکه افرادی که به دنبال بهترین هتل در تهران هستند، این عبارت را سرچ می کنند به صورت مستقیم به وب سایت و دامنه آنها راهنمایی شوند.

این الگوریتم برای اولین بار در سال ۲۰۱۲ پیاده شد و بعد از آن مدیران وب سایت ها فهمیدند که نام دامنه تأثیر بسزایی بر روی سئو وب سایت ندارد و می توانند نام های مختلفی برای وب سایت خود انتخاب کنند.

الگوریتم پنگوئن

یکی از مباحث مهم برای سئو وبسایت ها لینک دهی می باشد که شامل لینک های خارجی و لینک های داخلی است. الگوریتم پنگوئن یکی از الگوریتم های مهمی است که تمامی لینک ها را به صورت کامل بررسی می‌کند تا از واقعی بودن آنها مطلع شود.

در زمان گذشته تنها لینک دهی برای الگوریتم پنگوئن کافی بود و همین موضوع باعث شده بود برخی از وب سایت ها اقدام به پرداخت پول برای درج نام و لینک دهی سایر سایتها به سایت خود کنند، اما پس از مدتی الگوریتم پنگوئن پیشرفته تر شد و تنها لینکهایی که واقعی باشد و به موضوع بحث مرتبط باشد را رتبه دهی می کند.

الگوریتم پنگوئن

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل 

الگوریتم مرغ مگس خوار در ابتدا در سال ۲۰۱۳ به مرحله بهره‌برداری رسید. هدف اصلی یک الگوریتم مرغ مگس خوار این است که اگر سوالی در گوگل مطرح شود و گوگل به صورت مستقیم توانایی پاسخ دادن به آن را داشته باشد به صورت مستقیم به سوال ها جواب داده می شود.

حتماً تا به حال شما نیز متوجه این الگوریتم فواید آن شده اید برای مثال ممکن است در اینترنت مواردی مانند سن‌بازیگران را جستجو کنید و گوگل در نهایت با استفاده از الگوریتم مرغ مگس خوار به صورت مستقیم و بدون واسطه سن بازیگر را به شما نشان می دهد و دیگر نیازی به مراجعه به وب سایت ها برای مشاهده سن نخواهید داشت.

یکی دیگر از مثال هایی که در مورد الگوریتم مرغ مگس خوار درست است این است که برای مثال شما ممکن است در اینترنت سرچ کنید که بوستان و گلستان اثر چه کسی هستند؟ در این مورد گوگل با استفاده از الگوریتم مرغ مگس خوار به صورت مستقیم به شما پاسخ می‌دهد که این کتاب‌ها برای سعدی هستند و دیگر نیازی به مراجعه به سایر وب سایت های واسطه نخواهید داشت و سرعت سرچ تا حدود زیادی افزایش پیدا خواهد کرد.

الگوریتم mobile geddon

به صورت کلی در حدود ۷۵ الی ۸۰ درصد افرادی که وارد سایت شما می شوند، با استفاده از گوشی همراه وارد سایت می شوند به همین دلیل الگوریتم موبایل گدون با هدف ترغیب افراد برای بهینه سازی سایت برای موبایل ایجاد گردید.

الگوریتم mobile geddon

امروزه مراجعه به سایت های مختلف با استفاده از موبایل به آسانی امکان پذیر است این در حالی است که در گذشته زمانی که به وب سایت‌های مختلف مراجعه می کردید، در بسیاری از وبسایت ها ممکن بود نصف توضیحات و یا موارد دیگر را نتوانید ببینید و تنها در وسایلی مانند کامپیوتر و لپ تاپ قابل مشاهده بودند، اما با ورود این الگوریتم به بازار افراد دریافتند که اگر سایت خود را برای گوشی همراه بهینه کنند، به رتبه های بهتری در سایت دست پیدا می کنند.

سئو در تهران

به صورت کلی مبحث سئو و بهینه سازی سایت یکی از مباحثی است که نیاز به سکونت و یا کار کردن در شهر خاصی ندارد و تمامی افراد در تمامی شهرها می توانند به آسانی به سئو کاران ماهر دسترسی پیدا کنند.

اگر به دنبال سئو در تهران و یا در شهرستانهای مجاور مانند کرج و اطلاع از قیمت سئو هستید، سایت اینترنتی ما با تجربه بالا در این زمینه می تواند به شما کمک فراوانی کند و تمامی مباحث سئو را برروی سایت مورد نظر شما پیاده کند. برای کسب اطلاعات بیشتر تنها کافیست به وبسایت مراجعه نموده و یا با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید. 09126108515

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

مطالب زیر را حتما بخوانید