وقتی از شنبه صحبت می‌کنیم…

هفته نامه شنبه

شنبه اولین و تنها نشریه استارتاپی ایران است. بیش از دو سال حضور در اکوسیستم کسب‌وکارهای نوپای ایران و انتشار بیش از 90 شماره، این هفته‌نامه را به مهم‌ترین مرجع تولید محتوا درباره و برای استارتاپ‌های کشور تبدیل کرده است. شنبه، هر هفته روزهای شنبه به دست تقریبا همه آن‌هایی می‌رسد که بخشی از این اکوسیستم به حساب می‌آیند؛ از مسئولان نهادهای دولتی و حاکمیتی که مرجع تصمیم‌گیری درباره استارتاپ‌ها و مقررات‌گذاری برای فعالیت آن‌ها هستند تا بنیان‌گذاران استارتاپ‌ها، منتورها، مدیران شتابدهنده، کارشناسان حوزه‌های مختلف اکوسیستم، سرمایه‌گذاران خطرپذیر و حتی سرمایه‌گذاران سنتی چون اتاق‌های بازرگانی. از این‌روست که شنبه خود را صدای اکوسیستم استارتاپی و مرجعی برای طرح دغدغه‌ها و مسائل آن و از همه مهم‌تر انتشار اخبار و اطلاع‌رسانی درباره تحولات آن می‌داند؛ یک صدای بلند که از مقبولیت ممتازی هم در این جامعه نوآورانه برخوردار است.

خود ما، استانداردهای شنبه در تولید محتوای بومی و دست‌اول توسط تیمی از روزنامه‌نگاران حرفه‌ای، استفاده از قالب‌های متنوع مطبوعاتی و گرافیکی، و توجه به نیازهای همه فعالان این زیست‌بوم کارآفرینی را دلیل این اقبال و مقبولیت نسبی می‌دانیم. استانداردهایی که به شکل‌گیری یک فضای نقادانه، مثبت و به‌دور از حاشیه برای تقویت استارتاپ‌های ایرانی منجر شده است.

نکته مهم درباره شنبه این است که شنبه تنها یک نشریه نیست. شنبه یک هاب تولید و انتشار محتوا و البته بازاریابی محتوایی برای استارتاپ‌ها و برندهای این حوزه است. وب‌سایت شنبه‌مگ به عنوان نسخه آنلاین شنبه، یکی از کانال‌های معتبر ما در این هاب است. وب‌سایتی که نقش مهمی در انتشار محتوای تولیدی این مجموعه در فضای آنلاین کشور دارد. خبرگزاری شنبه‌پرس که کمتر از دو ماه بعد از تاسیس خود به یکی از رسانه‌های معتبر اکوسیستم تبدیل شده، دیگر بازوی رسانه‌ای مجموعه شنبه برای تولید و انتشار روزانه خبرها و نظرهای اکوسیستم استارتاپی محسوب می‌شود. ویژه‌نامه‌های تخصصی شنبه که به‌صورت دوره‌ای و مناسبتی به عنوان ضمیمه این هفته‌نامه منتشر می‌شوند هم، بخشی از فرآیند تولید محتوای شنبه برای بررسی و تحلیل تخصصی‌تر حوزه‌های کاربردی‌تر و مهم‌تر استارتاپی است.

شنبه

کانال‌های شنبه در شبکه‌های اجتماعی بخش دیگری از توان رسانه‌ای و ارتباطی ما برای انتشار محتوای مرتبط با استارتاپ‌ها و برندهای اکوسیستم استارتاپی است. بیش از 27 هزار نفر در لینکدین، اینستاگرام، توییتر و تلگرام، مجموعه رسانه‌ای شنبه را دنبال می‌کنند. کسانی که از نظر هویتی، طیفی از مشتاقان تکنولوژی تا صاحبان کسب وکارهای نوآرانه را تشکیل می‌دهند.

از سوی دیگر شنبه به عنوان برگزارکننده رویداد استارتاپی یلدا که یکی از مهم‌ترین گردهمایی‌های سالانه اکوسیستم استارتاپی است، نقش مهمی هم در شبکه‌‌سازی میان صاحبان کسب وکارها، سرمایه‌گذاران و مسئولان دولتی مرتبط با اکوسیستم استارتاپی دارد. رویدادی که در دو سال گذشته به عنوان فرصتی برای تحلیل و ارزیابی آخرین وضعیت اکوسیستم این کسب‌وکارها، برگزاری آن با استقبال کم‌سابقه‌ای از سوی فعالان این حوزه مواجه شده است.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.