یک اسلایدر واکنشگرا با Soliloquy در وردپرس بسازید

اسلایدر واکنشگرا در وردپرس

اسلایدرها بخش‌های جذاب سایت‌ها هستند و باعث جلب توجه کاربران می شوند. شما هم حتما از اسلایدرها برای نشان دادن اخبار و رویدادهای مهم کسب و کار و یا نمایش جدیدترین محصولات و مقاله‌های سایت خود استفاده می‌کنید. اگر بدانید که دقیقا از چه نوع اسلایدری و با چه طراحی ظاهری بهره‌مند شوید، مطمئنا می‌توانید ظاهری جذاب و کاربرپسند را در سایتتان خلق کنید. در اینجا افزونه‌ای را برایتان در نظر گرفتیم که به کمک آن می‌توانید یک اسلایدر واکنشگرا در وردپرس اجرا کنید که امکانات فوق‌العاده‌ای دارد.

اسلایدر واکنشگرا در وردپرس

افزونه‌های زیادی هستند امکان ساخت اسلایدر رسپانسیو در وردپرس را به شما می‌دهند. با کمک آن ها می‌توانید اسلایدرهای مختلف برای سایت خود طراحی کنید. بعضی از قالب‌های حرفه‌ای وردپرس، خودشان قابلیت ساخت اسلایدر را دارند و شما نیازی به استفاده از افزونه ندارید. البته ناگفته نماند که آن‌ها نیز در نهایت از یک افزونه در دل خود کمک می‌گیرند.

اما در این میان خیلی از سایت‌ها برای ساخت اسلایدر واکنشگرا در وردپرس از افزونه‌های آماده استفاده می‌کنند. بعضی از این افزونه‌ها بسیار حرفه‌ای بوده و ممکن است کار با آن‌ها کمی سخت باشد. اما در این مقاله آموزشی، افزونه‌ای را به شما معرفی خواهم کرد که به راحتی با آن می‌توانید به ساخت اسلایدر رسپانسیو در وردپرس بپردازید و از دیدن آن در سایت خود لذت ببرید.

ساخت اسلایدر رسپانسیو در وردپرس با Slider By Soliloquy

Slider By Soliloquy افزونه‌ای ساده و در عین حال کاربردی برای ساخت اسلایدر واکنشگرا در وردپرس است. با استفاده از کد کوتاهی که این افزونه برای هر اسلایدر می‌سازد، می‌توانید آن را در مکان‌های مختلف سایت خود نمایش دهید. کار با این افزونه بسیار راحت است. در ادامه به بررسی این افزونه می‌پردازیم.

نصب و راه اندازی افزونه Slider By Soliloquy برای ساخت اسلایدر در وردپرس

soliloauy slider - اسلایدر وردپرس

ابتدا افزونه را از انتهای این مقاله دانلود کنید؛ سپس وارد پیشخوان وردپرس شده و از بخش افزونه‌ها، روی “افزودن” کلیک کنید. در صفحه باز شده، دکمه “بارگذاری افزونه” را بزنید و فایل دانلود شده را انتخاب کنید و در نهایت افزونه را فعال نمایید.

بعد از اینکه افزونه به خوبی فعال شد، بخشی به نام Soliloquy در پیشخوان وردپرس ایجاد خواهد شد.

slider menu- منوی اسلایدر وردپرس

از قسمت Soliloquy می‌توانید تمامی اسلایدرهایی که تا به حال ساخته اید را ببینید و آن‌ها را مدیریت کنید. (البته در اول کار که هیچ اسلایدری موجود نیست، منظورمان بعد از ساخت اسلایدرهاست 🙂 )

Add New

برای ساخت اسلایدر جدید روی Add New کلیک کنید. سپس وارد صفحه‌ای خواهید شد که با استفاده از آن می‌توانید اسلایدر واکنشگرا در وردپرس را بسازید.

add slider- افزودن یک اسلایدر

ابتدا عنوان اسلایدر را برای این که بتوانید راحت‌تر اسلایدر را مدیریت کنید بنویسید.

در جعبه پایینی، دو سربرگ Native Slider و External Slider وجود دارد که سربرگ External Slider فقط در نسخه پرمیوم قابل استفاده است و به شما این امکان را می‌دهد به عنوان مثال از عکس‌های اینستاگرام، اسلایدر بسازید.

اما در سربرگ Native Slider می‌توانید عکس‌های اسلایدر را از کامپیوتر و یا از کتابخانه وردپرس انتخاب کنید. بعد از اینکه عکس‌های اسلایدر را انتخاب کردید، در جعبه پایینی در سربرگ Slider، عکس‌ها قابل مشاهده خواهد بود.

image slider- تصاویر در اسلایدر وردپرس

ابتدا باید مشخصات هر یک از عکس‌های اسلاید را ویرایش کنیم. برای این کار در کنار عکس‌، دکمه‌ای با آیکون مداد وجود دارد روی آن کلیک کنید تا وارد صفحه ویرایش مشخصات هر عکس شوید.

edit image- ویرایش تصاویر اسلایدر رسپانسیو در وردپرس

در صفحه باز شده تنظیماتی وجود دارد که به بررسی هر یک می‌پردازیم.

edit item- اسلایدر رسپانسیو در وردپرس

Title: عنوان عکس را در این قسمت بنویسید.
Alt Text: متن Alt عکس را بنویسید. این متن برای سئو حائز اهمیت است و در واقع همان متن جایگزین عکس است.
Caption: توضیحات عکس را که در اسلایدر نمایش داده خواهد شد، در این قسمت بنویسید.
URL: اگر می‌خواهید کاربران با کلیک کردن روی این عکس وارد صفحه خاصی شوند، آدرس آن صفحه را در این قسمت بنویسید.
Open URL in New Window: اگر می‌خواهید لینک این عکس در صفحه‌ای جدید از مرورگر کاربر نمایش داده شود، این گزینه را تیک بزنید.

پس از تکمیل اطلاعات بالا، دکمه Save Metadata را بزنید. همین روند را برای عکس‌های دیگر اسلایدر رسپانسیو در وردپرس تکرار کنید.

Config

سپس وارد سربرگ Config شوید.

config- اسلایدر وردپرسی

در این قسمت می‌توانید تنظیمات نحوه نمایش اسلایدر را اعمال کنید.

setting- ساخت اسلایدر

Slider Theme: می‌توانید قالب نمایش اسلایدر را از این قسمت تغییر دهید. پیشنهاد می‌کنم از همان قالب Base استفاده کنید. زیرا قالب Classic به خوبی نمایش داده نمی شود.
Slider Dimensions: ارتفاع و طول اسلایدر را به پیکسل وارد کنید.
Slider Transition: افکت تعویض اسلایدها در اسلایدر را انتخاب کنید. در نسخه رایگان فقط افکت Fade می‌تواند انتخاب شود.
Slider Transition Duration: مدت زمان تعویض عکس‌های اسلایدر واکنشگرا در وردپرس را به میلی ثانیه وارد کنید. 5000 میلی ثانیه به این معناست که هر 5 ثانیه یکبار عکس اسلایدر به صورت خودکار تعویض می‌شود.
Slider Transition Speed: سرعت تعویض اسلایدها را به میلی ثانیه وارد کنید.

Slider Gutter: فاصله‌ای بین اسلایدر و محتوایی که پایین اسلایدر قرار می‌گیرد را به پیکسل وارد کنید.
Crop Images in Slider: با فعال کردن این گزینه، عکس اسلایدر با توجه به ابعادی که وارد کرده‌اید برش خواهد خورد. به توصیه افزونه بهتر است این گزینه را تیک بزنید.

بقیه ی سربرگ‌های این بخش به جز سربرگ Misc، فقط در نسخه پرمیوم در دسترس هستند. حال وارد سربرگ Misc شوید.

Misc

misc- اسلایدر

Slider Title: در این قسمت عنوان اسلایدر در وردپرس را بنویسید تا بعدا بتوانید آن را با این نام شناسایی کنید. البته اگر در بالای صفحه، عنوان را وارد کرده‌اید، دیگر نیازی به این قسمت ندارید.
Slider Slug: نامک اسلایدر را به انگلیسی و بدون فاصله بنویسید. این نامک باید منحصر به فرد باشد.
Custom Slider Classes: اگر می‌خواهید ظاهر اسلایدر را بهتر کنید و به کد نویسی CSS آشنایی دارید، کدهای خود را در این قسمت بنویسید.
Enable RTL Support: این گزینه را تیک بزنید تا افزونه سازگاری بهتری با زبان فارسی داشته باشد.

پس از تکمیل اطلاعات، دکمه “انتشار” را از بالای صفحه بزنید تا اسلایدر واکنشگرا در وردپرس منتشر شود. پس از انتشار اسلایدر، در سمت چپ صفحه، کد کوتاه اسلایدر نمایش داده خواهد شد. این کد را کپی کنید و در جایی که می‌خواهید نمایش داده شود مثل نوشته و برگه قرار دهید.

shortcode- شورتکد

کد اول با استفاده از شناسه اسلایدر، و کد دوم براساس نامک اسلایدر ساخته شده است

که پیشنهاد می‌کنیم از همان کد اول استفاده کنید.

لازم به ذکر است که افزونه علاوه بر کدهای کوتاه بالا، دو کد دیگر را در اختیار ما می‌گذارد و این کدها برای زمانی است که شما می‌خواهید اسلایدر را در جای خاصی از قالب نمایش دهید. در این صورت باید از این قطعه کدها استفاده کنید که همانند کدهای کوتاه، اولی بر مبنای شناسه و دومی بر مبنای نامک اسلایدر است.

codes- کدهای کوتاه برای اسلایدر

حال نگاهی به نتیجه کار می‌اندازیم:

result- اسلایدر واکنشگرا در وردپرس

سخن پایانی

امروزه با استفاده از افزونه‌های ساخت اسلایدر وردپرس، به راحتی می‌توان صحنه جذابی در وردپرس رقم زد. داشتن اسلایدر رسپانسیو در وردپرس، می‌تواند نقطه قوتی برای جلب توجه بیشتر کاربران باشد. در این مقاله به بررسی یکی از افزونه‌های اسلایدر وردپرس پرداختیم که در عین ساده بودن، بسیار کاربردی است.

دانلود افزونه Soliloquy

دانلود افزونه صفحه افزونه
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام.
  متشکرم از سایت خوبتون مطالب رو خوب بیان کردید..فقط یک سوال داشتم. من کارهایی که گفته شد رو انجام دادم و کد رو هم قرار دادم و اسلایدر بارگذاری شد ولی اسلایدر در سمت چپ برگه بارگذاری شد. برای اینکه بیاد وسط باید چی کار کنم؟
  متشکر.

  • 11 سال عضو همیار وردپرس

   سلام دوست عزیز
   گزینه Enable RTL Support رو توی تنظیمات تیک بزنید و مجدد بررسی کنید

 2. 3 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام و خسته نباشید . یک سوال داشتم . من سایتو رو هاست سی پنل نصب کردم . ولی چون محتویات عکس زیادی باید تو سایت بارگزاری کنم هاست سی پنل پر میشد
  برای همین از دایرکت ادمین استفاده می کنم برای آپلود فایلا . ولی هر افزونه لایت باکسی واسه تصاویر نصب میکنم . عمل نمی کنه رو تصاویر .فقط وقتی از کتابخونه ی وردپرس باشه کار میکنه
  راه حلی برای این هست ؟ برای تصاویری که از لینک دیگه تو سایت قرار میدیم لایت باکس بشه ایجاد کرد؟

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   شما یا باید تصاویر رو توی کتابخانه بارگذاری کنید و یا اینکه کتابخانه خودتون رو به یک هاست دانلود متصل کنید، که برای این کار می‌تونید از پشتیبانی هاست کمک بگیرید.

 3. 3 سال عضو همیار وردپرس

  با عرض سلام.من این افزونه را دانلود و نصب کردم و اسلایدر هم ساختم ولی وقتی لینکش را در یک نوشته کپی میکنم ، اسلایدر در صفحه اصلی به نمایش نمی اید و لینکش در یک نوشته می اید ولی من میخواهم در صفحه اصلی و در مکان اسلایدر قالبم بیاد
  ممنون میشم اگر مرا راهنمایی کنید.

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   وقتی توینوشته کپیکنیدتوی همون نوشته میاد! باید در صفحه اصلی قالبتون قرار بدید.

 4. 8 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام و عرض خسته نباشید.
  بنده مدتی است که از مطالب سایت شما استفاده میکنم. مطالب ارائه شده بسیار عالی و کاربردی میباشد و از زحمات شما بسیار ممنون و متشکرم.
  فقط باید عرض کنم افزونه هایی معرفی شده کامل نیستند.
  سوال بنده این است چطور و با چه روشی میتوان ورژن کامل افزونه های را تهیه کرد؟
  با تشکر

  • 11 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   متشکرم از لطف شما دوست عزیز.
   افزونه هایی که داخل سایت همیار وردپرس معرفی میشه مسلما افزونه ای رایگان هستند. برخی از این افزونه ها کاملا رایگان و برخی دیگه دارای نسخه ی پرمیوم و کامل تری هستند. میتونید داخل ژاکت جستجو کنید ببینید موجود هست یا خیر.
   موفق باشید.

 5. سلام من نسخه پولی این پلاگین رو می خوام تا اسلادشو برای اینستاگرام ایجاد کنم. تنظیمات addin رو نسخه رایگان نداره . از کجا می تونم تهیه کنم؟
  ممنون

 6. سلام
  لطفا افزونه revolutional slider را هم برای دانلود قرار بدهید
  با تشکر