سرعت وب‌سایت خود را با صفحه‌سازها افزایش دهید!

افزایش سرعت وبسایت با صفحه‌سازها

در سایت‌های مختلفی گاهی مدیران سایت نیاز به ایجاد صفحاتی با المان‌های مشابه و با تغییرات جزئی دارند، که طراحی و ایجاد چنین صفحاتی با وجود آنکه مشابه یکدیگر هستند، زمان زیادی را از مدیر سایت می‌گیرد. همچنین گاهی در یک سایت نیاز به استفاده از اجزای مختلفی دیده می‌شود، که بوجود آوردن آنها با استفاده از کدنویسی کار آسانی نیست و زمان بسیار زیادی را از شما می‌گیرد. صفحه‌سازها یکی از ابزارهای بسیار کاربردی و حرفه‌ای در زمینه ایجاد انواع صفحات در سایت هستند، که کمک زیادی به شما می‌کنند. در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع افزایش سرعت وبسایت با صفحه‌سازها بپردازیم.

افزایش سرعت وبسایت با صفحه‌سازها

قالب ‌سازها که در سیستم‌های مدیریت محتوا از آن به عنوان صفحه ‌ساز یاد می‌شود، ابزاری هستند که به شما کمک می‌کنند تا بتوانید در کم‏ترین زمان ممکن وبسایت خود را با بکارگیری افزونه‌ها و المان‌های مختلف ایجاد کنید. همچنین با راه‌اندازی یک سایت جدید، دیگر نیازی به طراحی یک قالب جدید نخواهید داشت و تنها با استفاده از یک صفحه ‌ساز می‌توانید قالب مورد نظر خود را پیاده‌ سازی کنید و حتی افزایش سرعت وبسایت با صفحه‌سازها را امتحان کنید.

صفحه‌ سازها چه کمکی به ما می‌کنند؟

page builder-

برخی از کاربران در زمینه‌ کسب‌ و کار توسعه وبسایت فعالیت می‌کنند… چنین افرادی برای طراحی صفحات وب، باید بارها و بارها یک صفحه را به صورت تکراری برای راه‌اندازی سایت‌ها مختلف توسعه دهند. چنین کاری قطعاً بسیار خسته ‌کننده است. حالا نصب و تنظیم ده‌ها افزونه را نیز در کنار این فعالیت‌ها قرار دهید! چنین کاری برای یک توسعه‌ دهنده وبسایت حوصله‌ سربر و زمان‌بر است.

با استفاده از صفحه‌ سازها شما می‌توانید یک قالب را ایجاد کنید و از آن در چندین سایت استفاده نمایید؛ همچنین نیازهای مشتریان خود را بشناسید و با اعمال آنها در قالب ایجاد شده، علاوه بر صرفه ‌جویی در زمان خود، به جای خسته‌ شدن از انجام چنین اموری از کار خود لذت ببرید.

در بسیاری از مواقع مشتریان شما با دیدن نمونه‌ کارهای سایت، می‌خواهند که سایتی همانند یک نمونه ‌کار خود طراحی کنید. در این صورت کافی است قالب آن سایت را با استفاده از صفحه ‌ساز ایجاد کرده باشید تا بتوانید در کم‏ترین زمان ممکن سایت مشتری جدید خود را نیز راه‌اندازی کنید و تنها بخش‌های مورد نظر کاربران خود را شخصی‌ سازی و ویرایش کنید و در نهایت امکان افزایش سرعت وبسایت با صفحه‌سازها را برای آن‌ها نیز فراهم کنید.

در صفحه ‌ساز چه امکاناتی در اختیار ما قرار می‌گیرد؟

برای شروع این کار کافی است یک نسخه سالم از سیستم مدیریت محتوای وردپرس را در هاست خود نصب کنید. پیشنهاد می‌کنیم حتماً از آخرین نسخه ارائه ‌شده این سیستم مدیریت محتوا استفاده کنید. در هنگام نصب می‌توانید از تنظیمات شخصی‌سازی‌ شده مورد نظر خود استفاده کنید.

  چگونه تجربه کاربری سایت وردپرس را بهبود دهیم؟

مثلا می‌توانید پیشوند جداول دیتابیس را به دلخواه خود انتخاب کنید. پس از نصب، فقط کافی است یک نسخه پشتیبان از سایت راه‌اندازی ‌شده تهیه کنید. با این کار هر بار که بخواهید وردپرس را نصب کنید، از نسخه پشتیبان استفاده می‌کنید که در آن افزونه‌های پیش ‌فرض نظیرAkismet  و  Hello Dolly وجود دارند. هنگامی که یک قالب ایجاد می‌کنید، شما قابلیت‌هایی مانند حذف یا اضافه کردن افزونه‌های مختلفی را در اختیار دارید. همچنین می‌توانید افزونه‌های مورد نظر خود را فعال یا غیر فعال کنید.

بروز رسانی قالب‌ها، افزونه‌ها و هسته وردپرس نیز یکی از مهم‌ترین مواردی است که در امنیت سایت و امکانات چنین ابزاری تاثیر زیادی دارد. جالب است بدانید با استفاده از تنظیمات صفحه ‌ساز‌ها به راحتی می‌توانید قالب‌ها، افزونه‌ها و هسته وردپرس خود را به صورت کاملاً خودکار بروز رسانی کنید. در این بخش تنها برخی از توضیحات اولیه در مورد صفحه‌ سازها و افزایش سرعت وبسایت با صفحه‌سازها خدمت شما کاربران همیار وردپرس ارائه شد، که می‌توانید با انتخاب یک صفحه ‌ساز مانند visual composer که در حال  حاضر یکی از بهترین‌هاست استفاده کنید.

آیا استفاده از صفحه‌ سازها رایگان است؟

صفحه‌ سازهای مختلفی برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس وجود دارند، که برخی از آنها رایگان و برخی دیگر تجاری هستند. اگر شما نیاز به استفاده از یک صفحه ‌ساز در سایتی دارید که هنوز اطلاعاتی در آن وجود ندارد، می‌توانید از صفحه ‌سازهای رایگان استفاده کنید. اما اگر مدیریت یک سایتی را بر عهده دارید که اطلاعاتی در آن وجود دارد، ممکن است به افزونه‌های اضافی صفحه‌ ساز جهت تهیه پشتیبان و استفاده از آن در صفحه ‌سازها نیاز داشته باشید، که گاهی اوقات نیازمند تهیه یک افزونه تجاری خواهید بود.

نیازمندی‌ها

نتیجه‌گیری

صفحه‌سازها یکی از ابزارهای بسیاری کاربردی وردپرس هستند، که در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه کاربران وردپرسی قرار گرفته‌اند. با استفاده از صفحه ‌سازها می‌توانید وبسایت خود را به شکل دلخواه و در کم‏ترین زمان ممکن توسعه‌ دهید. در این مقاله به بررسی صفحه ‌سازها و کاربرد آنها در افزایش سرعت وبسایت با صفحه‌سازها پرداختیم که امیدواریم مفید واقع شده باشد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

  1. تنکس