افزودن اسکرین شات به پست های وردپرس

افزودن اسکرین شات به پست های وردپرس

آیا می‌خواهید اسکرین شاتی به پست وبلاگ خود اضافه کنید اما از بهترین راه برای انجام آن مطمئن نیستید؟ اسکرین شات‌ها به شما این امکان را می‌دهند که یک عکس فوری از صفحه دسکتاپ یا موبایل خود را در پست‌های وبلاگ به اشتراک بگذارید. این کار باعث می‌شود تا مخاطبان شما مراحل آموزش را راحت‌تر دنبال کنند و محتوای شما را بهتر درک کنند. حال رسالت ما در این مقاله چیست؟ در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که افزودن اسکرین شات به پست های وردپرس چگونه انجام می‌شود.

افزودن اسکرین شات به پست های وردپرس

افزودن اسکرین شات به پست های وردپرس می‌تواند محتوای شما را جذاب‌تر کند. اینها عکس‌هایی از صفحه نمایش یا عکس‌های فوری از هر چیزی است که روی صفحه نمایش تلفن همراه یا دسکتاپ شما وجود دارد. می‌توانید از اسکرین شات‌ها برای آموزش استفاده کرده و قدم به قدم کاربران را راهنمایی کنید. به این ترتیب، افراد دقیقاً می‌دانند که در هنگام راه‌اندازی نرم‌افزار یا افزونه‌ها، کجا کلیک کنند و چه چیزی را وارد کنند.

به طور مشابه، می‌توانید از اسکرین شات‌ها برای یک پست جمع بندی یا فهرستی استفاده کنید. به عنوان مثال، فرض کنید در حال نوشتن ۱۰ مورد از بهترین ابزارهای بازاریابی ایمیلی هستید. می‌توانید از صفحه اصلی هر ابزار اسکرین شات بگیرید و آنها را در محتوای خود نشان دهید. از آنجایی که روش‌های مختلفی برای گرفتن اسکرین شات وجود دارد، ما یک راهنمای گام به گام در مورد نحوه گرفتن اسکرین شات در دستگاه‌ها و برنامه‌های مختلف ایجاد کرده‌ایم.

  • نحوه تهیه اسکرین شات با استفاده از Droplr
  • نحوه تهیه اسکرین شات در مک
  • نحوه تهیه اسکرین شات در ویندوز
  • نحوه تهیه  اسکرین شات در Chromebook
  • نحوه تهیه اسکرین شات در آیفون
  • نحوه تهیه اسکرین شات در گوشی اندروید

نحوه تهیه اسکرین شات با استفاده از Droplr

Droplr یک برنامه محبوب عکسبرداری از صفحه است. به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی اسکرین شات تهیه کرده و آن را به اشتراک بگذارید. Droplr به طور خودکار اسکرین شات و تصاویر صفحه را در فضای ابری ذخیره می‌کند و پیوندی را برای اشتراک گذاری با دیگران ارائه می‌دهد. بعلاوه، می‌توانید تمام اسکرین شات‌های خود را از داشبورد مدیریت کرده و آنها را در هر پلتفرمی از جمله وردپرس به اشتراک بگذارید.

با دستگاه‌های Mac، Windows و Chromebook عالی کار می‌کند تا به سرعت از یک منطقه انتخاب شده یا کل صفحه عکس بگیرد. همچنین یک افزونه کروم دارد، بنابراین می‌توانید به سرعت از مرورگر خود اسکرین شات بگیرید. Droplr همچنین با برنامه‌های محبوبی مانند Slack، Microsoft Teams، Gmail، Adobe Photoshop و غیره ادغام می‌شود.

گرفتن اسکرین شات با استفاده از برنامه دسکتاپ Droplr

برای افزودن اسکرین شات به پست های وردپرس با استفاده از Droplr، ابتدا باید برنامه را برای دستگاه دلخواه خود نصب کنید. پس از آن، می‌توانید روی نماد Droplr در نوار منوی مک یا نوار وظیفه ویندوز کلیک کنید.

برنامه دسکتاپ Droplr

از اینجا، به سادگی روی گزینه “Screenshot” کلیک کنید.
اگر کاربر مک هستید، می‌توانید option + Shift + 4 را برای گرفتن اسکرین‌شات فشار دهید. برای گرفتن اسکرین شات با Droplr می‌توانید کلیدهای Alt + Shift + 4 را در ویندوز فشار دهید.

دکمه اسکرین شات

در مرحله بعد، باید منطقه‌ای را که می‌خواهید از آن اسکرین شات بگیرید، انتخاب کنید. Droplr به محض اتمام کار، اسکرین شات را در پنجره مرورگر باز می‌کند. در اینجا می توانید تصویر را دانلود کنید یا لینک را با دیگران به اشتراک بگذارید.

باز کردن اسکرین شات در پنجره جدید

اگر روی دکمه “Markup” در بالا کلیک کنید، گزینه‌هایی برای ویرایش اسکرین شات پیدا خواهید کرد. برای مثال، می‌توانید فلش‌هایی را برای اشاره به یک دکمه یا یک ویژگی مهم اضافه کنید. همچنین می‌توانید اشکال بکشید، ایموجی اضافه کنید، قسمت‌های مختلف تصویر را محو کنید، متن اضافه کنید و …

نشانه گذاری ها

پس از اتمام کار، به سادگی تصویر را ذخیره کنید یا آن را دانلود کنید.

نحوه تهیه اسکرین شات در مک

اگر از دستگاه مک استفاده می‌کنید و می‌خواهید اسکرین شات بگیرید، چندین گزینه وجود دارد.
در دستگاه‌های مک، می‌توانید از کل صفحه، بخش انتخاب شده از صفحه، یک پنجره خاص و موارد دیگر عکس بگیرید. برای گرفتن اسکرین شات از کل صفحه در یک دستگاه مک، به سادگی Shift + Command + 3 را فشار دهید و صفحه شما را می‌گیرد. اگر می‌خواهید بخش انتخابی را بگیرید، Shift + Command + 4 را فشار دهید. در مرحله بعد، روی خط متقاطع (نشانگر) کلیک کرده و بکشید تا از ناحیه انتخاب شده اسکرین شات بگیرید.

تهیه اسکرین شات به کمک مک

اگر می‌خواهید از یک پنجره خاص اسکرین شات بگیرید، Shift + Command + 4 را فشار دهید و همچنین نوار Space را روی صفحه کلید خود فشار دهید. خواهید دید که نشانگر به نماد دوربین تبدیل می‌شود. به سادگی نماد دوربین را روی یک پنجره بکشید تا آن را برجسته کرده و عکس بگیرید.

  هر آنچه از HTML باید بدانید تا بهتر در در وردپرس بنویسید

توجه: همه برنامه‌ها به شما اجازه نمی‌دهند از پنجره خود اسکرین شات بگیرید. در این صورت، می‌توانید از قسمت انتخابی اسکرین شات بگیرید و آن را برش دهید.

به‌طور پیش‌فرض، تمام اسکرین‌شات‌ها با زمان/تاریخ ضبط به‌عنوان نام فایل و png. به‌عنوان پسوند فایل روی دسک‌تاپ شما ذخیره می‌شوند.

نحوه تهیه اسکرین شات در ویندوز

برای افزودن اسکرین شات به پست های وردپرس در دستگاه های ویندوزی، باید کلیدهای “PrtSc” را فشار دهید. با این کار کل صفحه نمایش گرفته می‌شود. در مرحله بعد، می‌توانید این اسکرین شات را در یک نرم افزار ویرایش تصویر مانند Adobe Photoshop یا Affinity Photo باز کنید تا ناحیه مورد نیاز را برش داده و در رایانه خود ذخیره کنید.

یکی دیگر از راه‌های گرفتن اسکرین شات استفاده از ابزار Snipping است. این ابزار به شما امکان می‌دهد قسمت خاصی از صفحه نمایش خود را بگیرید و به طور خودکار آن را در کلیپ بورد ذخیره کنید.

تهیه اسکرین شات در ویندوز

راه دیگر برای گرفتن اسکرین شات در ویندوز این است که با فشار دادن کلیدهای “Windows + Shift + S” شروع به گرفتن اسکرین شات با ابزار Snipping کنید. در مرحله بعد، نشانگر را کلیک کرده و بکشید تا یک ناحیه از صفحه نمایش خود را انتخاب کنید. با رها کردن کلیک راست، به طور خودکار اسکرین شات را می‌گیرد.

از آنجایی که اسکرین شات در یک کلیپ بورد ذخیره می‌شود، می‌توانید آن را برای تغییرات بیشتر در هر نرم افزار ویرایش تصویر مانند Adobe Photoshop قرار دهید و سپس آن را در رایانه خود ذخیره کنید.

نحوه تهیه  اسکرین شات در Chromebook

در Chromebook، می‌توانید به سادگی روی کلید تصویر با نماد دوربین کلیک کنید. این یک اسکرین شات از کل صفحه شما یا یک منطقه انتخابی می‌گیرد. علاوه بر این، می‌توانید روی گزینه Quick Settings در گوشه سمت راست کلیک کنید و سپس گزینه Screen Capture را انتخاب کنید.

پس از آن، باید انتخاب کنید که آیا می‌خواهید از کل صفحه عکس بگیرید یا یک منطقه انتخاب شده. پس از گرفتن اسکرین شات، به طور خودکار در کلیپ بورد کپی می‌شود.
اگر از Chrome OS 64.0.3282.134 یا جدیدتر استفاده می‌کنید، می‌توانید به سادگی دکمه‌های «Power + Volume Down» را فشار دهید تا کل صفحه نمایش خود را بگیرید.
برای گرفتن اسکرین شات از یک منطقه انتخاب شده، باید کلیدهای “Ctrl + Shift + Switch Window” را فشار دهید. سپس، برای انتخاب ناحیه‌ای که می‌خواهید عکس بگیرید، روی خط متقاطع (اشاره‌گر) کلیک کرده و بکشید.

پس از رها کردن کلیک، اعلانی را در گوشه سمت راست پایین صفحه مشاهده خواهید کرد که نشان می‌دهد اسکرین شات شما در پوشه «دانلودها» ذخیره شده است. اگر از Chromebox با صفحه کلید خارجی (عمومی) متصل به آن استفاده می‌کنید، برای گرفتن اسکرین شات، «Ctrl + F5» را فشار دهید. کلید F5 مانند کلید «Switch Window» در Chromebook عمل می‌کند.

نحوه تهیه اسکرین شات در آیفون

گرفتن اسکرین شات در آیفون و سایر گوشی‌های هوشمند در واقع بسیار ساده است.
اگر از آیفون X یا بالاتر استفاده می‌کنید، باید پست وبلاگ یا برنامه را روی صفحه باز کنید. پس از آن، به سادگی دکمه «Side» در سمت راست و دکمه «Volume Up» در سمت چپ گوشی خود را فشار دهید.

تهیه اسکرین شات در آیفون

اطمینان حاصل کنید که هر دو دکمه را همزمان فشار دهید. حال یک اسکرین شات از صفحه نمایش می‌گیرد و آن را در پوشه «Screenshots» گوشی شما ذخیره می‌کند. اگر از آیفون 8 یا مدل قبلی استفاده می‌کنید، صفحه‌ای را که می‌خواهید عکس بگیرید باز کنید. سپس، به سادگی دکمه های «پاور + صفحه اصلی» را همزمان فشار دهید تا اسکرین شات بگیرید.

نحوه تهیه اسکرین شات در گوشی اندروید

بسیاری از تولید کنندگان تلفن همراه که گوشی‌های هوشمند با سیستم عامل اندروید را می‌فروشند (مانند سامسونگ گلکسی، موتورولا، گوگل پیکسل و غیره) از همان فرآیند جهانی برای گرفتن اسکرین شات پیروی می‌کنند. در تلفن اندرویدی خود، باید صفحه‌ای را که می‌خواهید عکس بگیرید، باز کنید. در مرحله بعد، دکمه های «Power + Volume Down» را با هم فشار دهید. این کار اسکرین شاتی را
تهیه کرده و در گالری شما ذخیره می‌کند.

افزودن اسکرین شات به پست های وردپرس

گاهی برای نمایش بهتر مطالب آموزشی نیازمند تهیه اسکرین شات از بخش‌های مختلف هستیم. پس ضروری است که بدانیم در هر دستگاهی به چه شیوه‌ای باید اسکرین‌شات تهیه کنیم. در این مقاله این مسئله را کاملا توضیح دادیم که طبق آن می‌توانید عملیات افزودن اسکرین شات به پست های وردپرس را به راحتی انجام دهید.

سوالات متداول

شما می توانید برای آموزش های خود از گزینه اسکرین شات استفاده کرده و بخش های مهم را با آن به نمایش بگذارید.
در دستگاه های مختلف امکان تهیه اسکرین شات وجود دارد. شما می توانید در هر دستگاه بنا به عملکردی که دارد، اسکرین شات و تصویر تهیه کنید.
تهیه اسکرین شات با استفاده از Droplr تهیه اسکرین شات در مک تهیه اسکرین شات در ویندوز تهیه اسکرین شات در Chromebook تهیه اسکرین شات در آیفون تهیه اسکرین شات در گوشی اندروید
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.