نکاتی که باید پیش از سفارش طراحی سایت شرکتی بدانید! | آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس

طراحی سایت شرکتی

نکاتی که باید پیش از سفارش طراحی سایت شرکتی بدانید!

در دوره فعلی بازاریابی دیجیتال دیگر یک گزینه نیست و نیم یا برخی از اوقات تمام فعالیت های بازاریابی یک برند در دنیای دیجیتال انجام می شود و برندهایی که با این تغییرات همسو نشوند، بخش  بزرگی از بازار را به رقبای فعال شان واگذار کرده اند. پایگاه اصلی فعالیت های بازاریابی دیجیتال برندها، سایت مناسب و جامعی است که بتواند پاسخگوی نیاز مشتریان باشد و مشتریان بالقوه برند را به بهترین شکل جذب کند. در این مقاله به بررسی مزایای طراحی سایت شرکتی و ویژگی های ضروری آن  خواهیم پرداخت.

طراحی سایت شرکتی چه مزایایی دارد؟

همه می دانیم که دوره بنر و تراکت به سر رسیده است و مردم برای کوچک ترین سوالات تا راهنمایی هایی برای بزرگ ترین تصمیماتشان در موتورهای جستجو به دنبال پاسخ می گردند. تعداد سرچ های گوگل از مکالمات عادی و روزمره مردم با دوستان و خانواده هم بالا رفته است و اگر کسی می خواهند شناخته یا شنیده بشود بایستی راهی پیدا کند که در این پروسه جستجوی پاسخ مخاطب در موتورهای جستجو قرار بگیرد. و این نیازمند داشتن سایت است. داشتن سایت به برندها کمک می کند:

مزایای طراحی سایت شرکتی
  • مخاطبانی از خارج از منطقه خود داشته باشند!

به طور معمول شما با حضور فیزیکی در یک فروشگاه هرچند عالی مخاطبانی را جذب می کنید که در محله یا منطقه یا شهر خود شما زندگی می کنند. این بعد مسافت ممکن است بسیاری از مشتریان بالقوه شما را از حضور شما بی خبر بگذارد و گاهی از خرید منصرف شان کند.

اما خوشبختانه در دنیای دیجیتال مرزها از بین می روند و شما با فعالیت مناسب و در راستای نیاز مخاطب و داشتن سایتی که به درستی طراحی شده باشد می توانید براساس منطقه دلخواه خود، آگاهی از برند را ایجاد کنید. یعنی درباره برند خود اطلاع رسانی کنید تا در صورت نیاز مخاطب به محصول یا خدماتی در حوزه فعالیت شما، به عنوان اولین گزینه شما را به خاطر بیاورد. فارغ از این که کجا زندگی می کنند و مواردی از این قبیل.

طراحی سایت شرکتی
طراحی سایت شرکتی
  • با داشتن سایت خوب شما به مخاطبان واقعی خود می رسید!

از مزایای فعالیت های قوی در یک سایت خوب این است که شما به جای بازاریابی و تبلیغات روی عموم مردم که دقیقا مشخص نیست چه تعدادی از آن ها به برند و خدمات و محصولات شما علاقه مند هستند، برای عده ای که به این موارد علاقه دارند و دنبال یک گزینه خوب هستند فرصت می دهید تا شما را پیدا کنند.

به طور مثال اگر در حوزه پوشاک ایرانی فعال هستید می توانید سایت خود را ایجاد کنید سپس سوالاتی که مردم پیش از خرید با آن مواجه هستند یا پیش از آن که با برند شما آشنا شوند در موتورهای جستجو سرچ می کنند را بیابید و برای آن ها پاسخ هایی روی سایت خود قرار بدهید. همچنین محصولات خود را در این سایت معرفی کنید و با روش های سئو بر اساس جستجوهای کاربرانی که احتمال زیادی دارد خریدار واقعی محصولات شما باشند، سایت را بهینه کنید و فروش بالا و قطعی را تجربه کنید.

به این ترتیب به جای تلاش های کم بازده روی عموم مردم، با هزینه بسیار پایین تر روی افرادی سرمایه گذاری می کنید که مشتاقانه به دنبال خرید از شما هستند.

  • افزایش اعتبار برند

خب حالا اگر شما سایتی داشته باشید که تمام سوالات خریداران بالقوه را از قبل پاسخ داده باشد، به طور مثال درباره مزایا و معایب دو مدل جدید گوشی هوشمند صحبت کرده باشد و به خوبی این دو را مقایسه کرده باشد و اطلاعات کاربردی درباره خرید ایمن گوشی هوشمند را در اختیار کاربرانش قرار داده باشد، اولین گام سفر مشتری را برای مخاطب به خوبی برداشته و اعتماد آن ها را جلب کرده است.

اگر مخاطبان شما در چند جستجوی خود با نتایج مناسب و ارزشمند شما مواجه شوند نام برند شما را به عنوان یک برند مطلع و قابل اعتماد در حافظه ضبط می کنند. و اگر سر نخ های خوبی برایشان در قالب این پاسخ به سوالات کار گذاشته باشید پروسه خرید را بسیار ساده تر و سریع تر طی می کنند.

طراحی سایت شرکتی مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

اگر تصمیم گرفته اید که فعالیت دیجیتال برند خود را آغاز کنید و سایت خود را راه اندازی کنید بایستی پیش از انتخاب طراح و نوع طراحی واقعیت هایی را بدانید.

ویژگی های طراحی سایت شرکتی
ویژگی های طراحی سایت شرکتی

سایت شرکتی مناسب طراحی ریسپانسیو دارد!

تا چند سال پیش برای تحقیق ها و جستجوهای خاص خود به سراغ کامپیوترهای شخصی یا کافی نت ها می رفتیم. چرا که اگر کار مهمی داشتیم می دانستیم که سایت ها بهترین کارکرد خود را در نسخه دسکتاپ ارائه می کنند و ممکن است عملکرد خوبی را در گوشی هوشمند تجربه نکنیم.

اما حالا تعداد جستجوهای موبایلی و تبلتی از دسکتاپ پیشی گرفته و مردم ممکن است در طول مسیر هنگامی که در مترو هستند یا حتی در مسافرت و … برای مطالبی جستجو کنند که همان لحظه با آن درگیر هستند. و اگر سایت شما این مخاطبان موبایلی را در نظر نگرفته باشد، آن ها با تجربه سرعت پایین و بی نظمی در چینش سایت، بی خیال خواندن مطالب شما می شوند و به سراغ سایت ها و برندهایی می شوند که این ویژگی را برایشان رعایت کرده باشد.

از آن جایی که نسخه موبایلی مساله مهمی برای کاربران است برای گوگل هم اهمیت دارد و در رتبه بندی سایت شما تا حد زیادی تاثیرگذار است. پس حین سفارش طراحی سایت شرکتی، منبعی را در نظر بگیرید که بتوانید بهترین نسخه ریسپانسیور را برایتان طراحی کند.

تجربه کاربری ساده، مهم ترین عامل موفقیت در سال ۲۰۲۱!

با پیشرفت منابع دیجیتال و طراحی سایت های حرفه ای در سال های اخیر، کاربران بسیار هوشمندانه تر از پیش با سایت ها برخورد می کنند. آمارها نشان می دهند که اگر سایتی پس از اولین کلیک کاربر در زمانی بیش از ۵ ثانیه لود شود، کاربران آن سایت را ترک کرده و به سراغ گزینه های بعدی می روند.

سرعت سایت فاکتور اصلی تجربه کاربری است که اتفاقا در به روز رسانی ۲۰۲۱ گوگل هم بسیار مورد توجه قرار گرفته است و سرعت لود سایت شما تا حد زیادی به طراح سایت شما و روش و دانش او بستگی دارد.

علاوه بر سرعت مواردی مثل جای درست کلید ها، انتخاب رنگ، گویا بودن آیکون ها و علائم مواردی هستند که می توانند کاربران را از سردرگمی نجات بدهند. کاربران دوست دارند در سایت هایی وقت بگذرانند که همه چیز در آن ها ساده و مشخص است و به راحتی می توانند مسیرهای خود را تعیین کرده و تشخیص بدهند.

اگر طراحی سایت شرکتی را به طراحان کم تجربه و کم دانش بسپرید ممکن است با شلوغی یا عدم رعایت تناسبات کاربران شما را گیج کنند و نرخ پرش بالایی را تجربه کنید.

امنیت بالا در طراحی سایت شرکتی اهمیت دارد!

سایت های بزرگ و پرمخاطب همواره در معرض خطر هک شدن قرار دارند. به خصوص سایت های فروشگاهی و سایت هایی که با نقل و انتقال پول سرو کار دارند می توانند هدف قرار بگیرند. طراح سایت شما بایستی به تمام نقاط ضعف و ایمنی سیستم مدیریت محتوا آگاهی داشته باشد و تمام اقدامات ایمنی برای بالا بردن امنیت سایتتان را اعمال کند تا در آینده و در صورت مخاطب گیری مناسب دچار مشکلات این چنینی نشوید.

تعرفه طراحی سایت

این که هزینه طراحی سایت شما چه قدر باشد تا حد زیادی به مواردی بستگی دارد که می خواهید در سایت شما اعمال شوند. تعداد صفحات، طراحی با کدنویسی یا وردپرس و مواردی از این قبیل ممکن است قیمت را بسیار متفاوت کند. بنابراین بهتر است پیش از سفارش طراحی بدانید دقیقا به چه چیزی نیاز دارید و مطابق با همان از برندهای قابل اعتماد قیمت را درخواست کنید. به طور میانگین هزینه طراحی سایت شرکتی بین ۵ تا ۲۵ میلیون تومان خواهد بود.

منبع : https://tasagency.net/web-design/

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

مطالب زیر را حتما بخوانید