اهمیت لینک سازی برای سایت های رزرواسیون آنلاین

یکی از تاثیرات دوران کرونا و محدودیت­های فیزیکی در اجتماع این است که بسیاری از مردم خرید خدمات گردشگری خود را به صورت آنلاین انجام می­دهند. بنابراین، تعداد سایت های رزرواسیون آنلاین هم افزایش پیدا کرده و رقابت بین آنها جدی­تر شده­است. از این رو، این سایت­ها اهمیت لینک سازی را بیش از پیش درک می­کنند و به آن می­پردازند.

سئوی خارجی و مهم­ترین بخش آن، ساخت لینک­های موثر، از چالش های پیش روی سامانه های رزرواسیون آنلاین است. انتخاب­های درست برای این اقدام بسیار مهم هستند. چند مورد از نکات ضروری در این زمینه را در اینجا می­خوانید:

اهمیت لینک سازی متنی

شما می­توانید لینک خود را از طریق تصویر (بنرهای تبلیغاتی) هم دریافت کنید. حتا می­توانید عبارت کلیدی مورد نظرتان را در برچسب جایگزین آن تصویر نیز قرار دهید. با وجود این موارد، اگر قرار باشد بنر شما در هدر، فوتر، سایدبار، … و در سرتاسر سایت قرار بگیرد، تگ نوفالو خواهد گرفت، و این چندان در انتقال عصاره سئوی سایت لینک­دهنده موثر نخواهد بود.

اهمیت لینک سازی متنی در آن است که شما انکر تکست خود را به صفحه مورد نظر در سایت­تان لینک می­کنید، و بسیاری از سایت­ها چنین بک لینکی را با تگ فالو ارائه می­دهند. در نتیجه، سئوی سایت شما تاثیر به­مراتب بیشتری خواهد گرفت.

اهمیت انتخاب رسانه مرتبط

شما می توانید بک لینک متنی خود را سایت­هایی با موضوع­های گوناگون قرار دهید، اما سایتی که بهترین منافع را نصیب شما می­کند، سایت­های در زمینه گردشگری است. زمانی که موتورهای جستجویی مانند گوگل متوجه مهر تایید این سایت ها بر روی رسانه رزرواسیون  آنلاین شما شوند، امتیاز سئوی بیشتری دریافت می کنید. در نتیجه، رتبه سایت­تان بیشتر ارتقا پیدا می­کند.

ناگفته نماند که سایت­های قوی دیگر، مانند سایت­های خبری، نیز می­توانند بسیار به شما کمک کنند. با وجود این، ارتباط موضوعی با رسانه شما ندارند.

اهمیت انتخاب سایتی با سئوی قوی

در بین سایت­هایی که برای اخذ بک لینک از آنها اقدام می­کنید، نگاهی هم به نتایج آنها در موتورهای جستجو بیندازید. حضور آنها در بسیاری از نتایج جستجوها می­تواند دلیلی بر توانمندی­شان باشد. اگر یک سایت گردشگری محتوای خوبی تولید کند، اما محتوایش را برای موتورهای جستجو بهینه سازی نکند، کمک چندانی نیز به شما نخواهد کرد.

بک لینک داشتن از سایت­هایی با سئوی محتوای قوی، کمک بسیاری به بیشتر دیده­شدن سایت رزرو هتل، رزرو بلیط هواپیما و قطار و اتوبوس، رزرو تور، … می­کند.

اهمیت لینک سازی متنوع برای سایت شما

تنوعی که در اینجا مطرح می­شود، در نوع لینک­هاست. شاید برخی فکر کنند که اگر لینک فالو با انکر تکست ساخته شود، بهترین است. بنابراین، همه لینک­های خود را به همین صورت می­سازند. متخصصان سئو بر این باورند که بهتر است لینک­های خود را به صورت فالو و نوفالو (هر دو) بسازید. علاوه­بر­این، بنا بر تقسیم­بندی سایت MOZ عبارت­های لینک شده شما بهتر است شکل­های گوناگونی داشته باشند:

 • لینک Exact Match که عین عبارت کلیدی شما را در بر دارد؛
 • لینک Branded که در آن، نام برند شما لینک می­شود؛
 • لینک Naked که انکر تکست آن، آدرس صفحه مورد نظر شماست؛
 • لینک Generic که انکر تکست آن عبارتی متداول مانند “اینجا را کلیک کنید” است؛ و
 • لینک Images که برچسب جایگزین تصویر شما انکر تکست­تان است.

در نتیجه، اهمیت لینک سازی نوآورانه در اینجا روشن می­شود که شما از شکل­های گوناگون لینک سازی استفاده کنید.

یک موقعیت استثنایی برای سایت های رزرواسیون آنلاین

اگر می­خواهید برای سامانه رزرو هتل، بلیط هواپیما، رزرو تور، … خود یک لینک سازی موثر انجام دهید و شکل های گوناگون بک لینک سازی را در یک سایت مرتبط پیدا کنید، یک پلتفرم ویژه بازاریابی و تبلیغات برای شما وجود دارد: وب سایت گردشگری «دستی بر ایران»!

شما با سفارش یک بسته اسپانسری ویژه سایت های رزرواسیون آنلاین، لینک سازی بسیار موثری برای سامانه­تان انجام می­دهید که ویژگی­های بسیاری دارد. شاید بتوان گفت که مهم­ترین ویژگی این بسته آن است که لینک برند شما در فهرست بهترین سایت های رزرواسیون در وب­سایت گردشگری دستی بر ایران قرار می گیرد. این فهرست با جستجوی عبارت­های زیر و مشابه در صفحه نخست و گاهی در صدر نتایج قرار می­گیرد:

 • بهترین سامانه های رزرواسیون
 • بهترین سایت های رزرواسیون
 • سامانه های رزرواسیون آنلاین
 • سایت های رزرواسیون آنلاین

از جمله سایر ویژگی­های این بسته می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قرار گیری نام برند شما در بخش اسپانسرهای منوی اصلی سایت
 • جانمایی لوگوی شما در پایین کلیه صفحات سایت و قبل از فوتر
 • نمایش بنر شما در سایدبار بیش از 95 درصد صفحات سایت
 • تهیه یک صفحه اختصاصی دائمی برای سامانه شما که دارای لینک مستقیم شماست
 • تخفیف در خرید رپورتاژ آگهی های دستی بر ایران
 • تنظیم پرداخت­ها به صورت ماهیانه

نحوه استفاده از این موقعیت ویژه

لازم به ذکر است که فهرست بهترین سایت های رزرواسیون آنلاین در وب­سایت دستی بر ایران، تنها پذیرای 20 مورد از این سامانه­ها خواهد بود. طبیعتا پس از پر شدن این فهرست، امکان ساخت لینک در آنجا نخواهد بود.

بنابراین، توصیه می­شود که اگر به اهمیت لینک سازی واقف هستید، در اولین فرصت بک لینک (بسته اسپانسری) سایت های رزرواسیون آنلاین را در دستور کار خود قرار دهید. قاطعانه می­توان گفت که چنین بک لینکی را در هیچ سایت دیگری نخواهید یافت.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

مطالب زیر را حتما بخوانید