طبق جدیدترین متدهای 2022، چرا داشتن سایت ضروری است؟

با انتشار ویروس کرونا تغییرات زیادی در شیوه و سبک زندگی مردم به وجود آمد و بیشتر کسب و کارها اینترنتی شدند. با افزایش فروشگاه‌های اینترنتی و طراحی فروشگاه اینترنتی مشهد، افراد زیادی از آنها استقبال کردند، به طوری که در سال 2022 افراد به این نتیجه رسیدند که اگر می خواهند باعث پیشرفت کسب و کار خود شوند و به درآمد بیشتری برسند، باید کالاها، محصولات و خدمات خود را در سایت و شبکه‌های مجازی ارائه دهند، زیرا با پیشرفت فناوری و تکنولوژی و تغییراتی که در سبک و مدل تجارت به وجود می آید، رفتار مشتریان نیز دچار تغییر می شود.

معمولا سوالات افراد در حوزه کسب و کار اینترنتی این است که چگونه درآمد خود را از طریق سایت افزایش دهیم و داشتن سایت چه امتیازی به شرکت ما می دهد؟ آیا راهی برای افزایش بازدید سایت وجود دارد؟ برای دانستن این سوالات، همراه ما باشید.

با طراحی سایت به کسب و کار خود اعتبار ببخشید

“این فروشگاه آنلاین وبسایت دارد، پس معتبر و قابل اعتماد است” قطعا بارها و بارها بعد از مواجه شدن با یک فروشگاه آنلاین، برای اینکه بتوانید به آن اعتماد کنید و کالاهایش را خریداری کنید، ابتدا صفحه آن فروشگاه را بررسی کرده اید که آیا سایت دارد یا خیر. معمولا در صورت نداشتن وبسایت، اشخاص خیلی سخت به فروشگاه اینترنتی شما در شبکه مجازی اعتماد می کنند.

همچنین زمانی که درباره کسب و کار خود، محصولات و خدماتی که ارائه می دهید، با دیگران به گفت و گو می پردازید، اولین سوالی که از شما میپرسند این است که ” آیا وب سایت برای فروش محصولات یا ارائه خدمات خود دارید؟ ”

بهتر است بدانید امروزه اگر برای کسب و کار خود سایت نداشته باشید، زیاد به محصولات و خدماتی که ارائه می دهید، توجهی نشان نمی دهند.

نکته ای که بهتر است به آن توجه داشته باشید این است که شرکت یا فروشگاه شما، بدون داشتن سایت، چیزی جز یک کسب و کار کوچک نخواهد بود؛ زیرا شما فقط می توانید به مشتریانی که در شهر شما و هم محله شما هستند خدمات ارائه بدهید و محصولات خود را به فروش برسانید، اما داشتن سایت باعث می شود برند شما بیش از قبل شناخته شود و افراد زیادی خارج از محدوده جغرافیایی با کسب و کار شما آشنا شوند و از خدمات و محصولات شما استفاده کنند.

به طور کلی سایت، علاوه بر اینکه به کسب و کار شما اعتبار خوبی می بخشد، با بازاریابی آنلاین و رایگان باعث شناخته شدن هرچه بیشتر برند شما می شود و خیلی از هزینه‌های شما که صرف بازاریابی میشد، مثل تبلیغات، چاپ بنر و کاغذهای تبلیغاتی، همه و همه حذف خواهند شد.

با خدمات بهینه سازی سایت، فروش خود را دو برابر کنید

همانطور که راه اندازی کسب و کار در یک مکان، نیاز به رسیدگی خواهد داشت، مثل طراحی دکوراسیون، تبلیغات و…، راه اندازی کسب و کار اینترنتی نیز نیاز به رسیدگی دارد. اگر شما صرفا سایتی طراحی و ایجاد کنید و روزانه بدون دانش سئویی و بدون رعایت اصول، محصولات خود را برای فروش در سایت قرار دهید، احتمال اینکه کسب و کار شما در همان ابتدا با شکست مواجه شود زیاد است.

برای اینکه کسب و کار شما پیشرفت کند و درآمد شما افزایش یابد، ابتدا باید بازدید کننده به سایت خود جذب کنید.

در ادامه این بخش، راه‌های اصلی جذب بازدیدکننده به سایت را برای شما شرح خواهیم داد:

انتخاب هوشمندانه کلمات کلیدی

فرض کنید شما دستگاه روغن گیر کنجد دارید و محصولی که قصد دارید به فروش برسانید، روغن کنجد است؛ افرادی که قصد خرید روغن کنجد دارند، قطعا کلماتیی از قبیل روغن کنجد، خرید روغن کنجد، قیمت روغن کنجد، روغن کنجد ارزان، روغن گیری و… را در گوگل سرچ خواهند کرد. به این کلمات، کلمات کلیدی می گویند که شما باید سعی کنید به طرز هوشمندانه ای آنها را انتخاب کنید و در محتوای سایت خود قرار دهید. اگر محتوای سایت شما کلمات کلیدی نداشته باشد، ممکن است هیچ کس نتواند سایت شما را در گوگل پیدا کند.

سوالی که در این بخش ممکن است برای شما پیش آید این است که “از کلمات کلیدی در کدام قسمت‌های سایت بهتر است استفاده شود؟”

 • محتوا: حداقل یک کلمه کلیدی در بخش مقدمه، و یک کلمه کلیدی در بخش پایانی قرار گیرد و باقی کلمات کلیدی و هم خانواده در بخش‌های دیگر محتوا قرار گیرند.
 • عنوان صفحه
 • صفحات وب
 • بخش متا دیسکریپشن: در این بخش بهتر است حداقل 1 و حداکثر 2 کلمه کلیدی نوشته شود.
 • بخش URL: بهتر است کلمه کلیدی شما در این بخش، به صورت انگلیسی نوشته شود، اما در صورت فارسی بودن نیز مشکلی پیش نخواهد آمد.
 • هدینگ
 • توضیحات تصویر: شما زمانی که تصویری را در سایت بارگذاری می کنید، بخشی به نام توضیحات تصویر به شما نمایش داده می شود، بهتر است در آن قسمت حداقل یک بار از کلمه کلیدی استفاده کنید.

برای پیدا کردن کلمات کلیدی و کلمات هم خانواده ابزارهای خارجی و ایرانی زیادی وجود دارند، مانند moz، kwfinder، keyword tool، Google AdWords و… که می توانید موضوعی که می خواهید، مانند روغن کنجد را در آنها سرچ کنید و کلماتی مانند فروش عمده روغن کنجد، خرید روغن کنجد خالص و… تحویل بگیرید.

تولید محتوای با کیفیت و یونیک

محتوا، مهمترین بخش یک سایت است که اگر به خوبی و خلاقانه نوشته شود می تواند بازدید کنندگان سایت را به مشتری تبدیل کند. بنابراین باید سعی کنید برای خدمات و محصولات خود، محتوایی تولید کنید که کاربر دوست دارد و به سمت آن جذب می شود.

همچنین محتواهای شما به هیچ وجه نباید کپی باشد، در غیر این صورت گوگل متوجه می شود و سایت شما اعتبار و رتبه خود را از دست می دهد. ساده بگوییم، اگر می خواهید سایت خود را به فنا دهید، محتوای کپی در سایت خود بارگذاری کنید.

 

اگر شخص دیگری محتوای سایت شما را تولید می کند و نمی دانید متن آن کپی یا یونیک است، نگران نباشید؛ زیرا ابزارهایی وجود دارند مانند داپلی چکر، که شما می توانید از طریق آنها متوجه غیر کپی یا کپی بودن محتوا شوید. این ابزارها به راحتی در دسترس هستند و با یک سرچ ساده در گوگل می توانید آنها را بیابید.

 

برای رشد کسب و کار خود بهتر است از انواع فرم‌های محتوایی استفاده کنید. در ادامه انواع مدل محتوا را برای شما شرح می دهیم:

 • محتوای متنی
 • محتوای ویدئویی
 • محتوا به صورت پادکست
 • محتوای تصویری
 • کتاب الکترونیکی
 • و…

سئو و بهینه سازی داخلی سایت

فرآیند سئو کردن سایت کمی تخصصی است و نیاز به تجربه و دانش در این زمینه دارد. اما دو مورد قبلی که برای شما شرح دادیم بخش‌های اصلی و مهم فعالیت یک سئوکار هست که باید با دقت و حساسیت بالا انجام شود.

اگر دانش و تجربه کافی در زمینه سئو سایت ندارید، به نکات زیر توجه کنید:

 1. سعی کنید سرعت لود شدن و بالا آمدن صفحات شما بالا باشد
 2. نوشتن بخش متن آلت تصویر فراموش نشود، یادتان باشد از کلمات کلیدی در این قسمت استفاده کنید.
 3. هر یک از تیترهای محتوا را بر اساس تگ‌های H1، H2 و… بهینه سازی کنید.
 4. سعی کنید URL شما خوانا باشد.
 5. در محتوای خود از لینک‌های داخلی و خارجی استفاده کنید.
 6. برای اینکه دیده شدن در نتایج گوگل را بهبود ببخشید، بهتر است محتوای بخش متا دیسکریپشن، محتوایی خلاقانه و کنجکاو کننده باشد. استفاده از کلمات کلیدی را در این بخش فراموش نکنید.

از آنجایی که سئو کردن سایت کمی پیچیده است، بهتر است از شرکت‌هایی که تخصص آنها در این زمینه است، کمک بگیرید. یکی از شرکت‌های خوبی که در زمینه طراحی سایت در مشهد دو روزه به فعالیت میپردازد، شرکت سورینت (www.sorinet.net) است که دارای تیم حرفه‌ای و خلاق است و می تواند به خوبی شما را در این امر یاری کند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی سئو و بهینه سازی و طراحی سایت توسط تیم سورینت، اینجا کلیک کنید.

نکات مهم در سفارش طراحی سایت که باید بدانید!

برای اینکه یک سایت حرفه ای داشته باشید، بهتر است بدانید، انتخاب و طراحی سایت، مناسب با کسب و کار شما، یکی از مهمترین مراحلی است که شما باید برای آن حساسیت و دقت کافی به خرج دهید و اطلاعاتی در این زمینه کسب کنید.

در ادامه این بخش، مهمترین و اصلی ترین مواردی را که به هنگام طراحی سایت باید در نظر بگیرید، برای شما شرح می دهیم:

قصد طراحی و ساخت چه نوع وب سایتی را دارید؟

با مراجعه به سایت‌های مختلف، متوجه یکسری تفاوت‌های کوچک و بزرگ خواهید شد. قبل از طراحی سایت، ابتدا باید نوع سایت خود را مشخص کنید. در ادامه انواع وب سایت را به شما می کنیم:

 1. سایت فروشگاهی: اگر دقت کرده باشید ساختار سایت فروشگاهی با سایت‌های دیگر متفاوت است؛ شما به یک سایت فروشگاهی مراجعه می کنید، همان ابتدا با کی محصول و کالا مواجه می شوید که برای فروش در سایت قرار داده شده اند و معمولا محتوای متنی اینگونه سایت‌ها محدود است.
 2. سایت خبری: همانطور که از آن پیدا است، در این سایت‌ها محتوای خبری قرار می گیرد، این محتواها می تواند به صورت متن، ویدئو و… باشد.
 3. سایت محتوایی: در اینگونه سایت‌‌ها معمولا محتوا با موضوعات مختلفی مشاهده می کنید، محتواهایی که کاربر پسند هستند.
 4. سایت شرکتی و خدماتی: در سایت‌های شرکتی، معمولا خدمات خود را معرفی می کنند و مقالاتی مرتبط با خدماتی که ارائه می دهند، در سایت قرار می دهند.
 5. و…

بودجه شما چقدر است؟

برای اینکه بتوانید هزینه‌های ایجاد یک سایت را برای خود تخمین بزنید، باید به 3 مورد توجه کنید:

 1. نوع وبسایت
 2. نوع سیستم سایت (cms، php، net )
 3. امکانات و ویژگی‌هایی که برای سایت خود انتخا می کنید

بستن قرارداد با طراح وب سایت

برخی از طراحان وب سایت سابقه کار زیادی ندارند اما کار بلد و حرفه ای هستند، برخی از طراحان ممکن است سابقه زیادی در این حرفه داشته باشند اما سایت خوبی به شما تحویل ندهند. بنابراین قبل از انتخاب طراح سایت، به خوبی درباره هر یک از آنها اطلاعات کافی کسب کنید.

یک طراح وب سایت خوب باید:

 • ماهر و کاربلد باشد
 • خلاق و باسلیقه و صبور باشد
 • بهتر است سابقه کار داشته باشد
 • مسئولیت پذیر باشد و وبسایت شما را طبق قرارداد، سروقت به شما تحویل دهد
 • هزینه مناسب از شما دریافت کند
 • و…

رتبه بندی سایت در گوگل به چه صورت است؟

اگر می خواهید بازدید سایت شما بیشتر شود و درآمد شما افزایش یابد، باید کاری کنید که جایگاه سایت شما در نتایج گوگل، صفحه اول باشد. همچنین هرچه جایگاه سایت شما به جایگاه اول صفحه اول نزدیک تر باشد، درآمد شما بیشتر خواهد بود.

گوگل هرساله یک سری الگوریتم‌ها و قوانین خاصی برای رتبه دهی به سایت‌ها در نظر گرفته است که اگر از آن الگوریتم‌ها و قوانین پیروی کنید، سایت شما از گوگل رتبه دریافت می کند و جایگاه آن در نتایج، به صفحه اول و جایگاه اول نزدیک تر می شود.

در گذشته گوگل الگوریتم‌ها را منتشر می کرد؛ اما به دلیل اینکه برخی از افراد و وبمسترها به صورت غیر اخلاقی و تقلب کار خود را پیش بردند، گوگل تصمیم گرفت از انتشار الگوریتم‌های جدید، خودداری کند. به علت عدم انتشار الگوریتم‌های جدید گوگل، وبمسترها با آزمون و خطا به آن الگوریتم‌ها پی می برند. بنابراین برای اینکه سایت شما رتبه خوبی از گوگل دریافت کند و به جایگاه خوبی در نتایج گوگل برسد، بهتر است از افراد متخصصی که در این زمینه اطلاعات و مهارت کافی دارند، مانند تیم تخصصی سورینت کمک بگیرید.

نکاتی مهم درباره طراحی سایت فروشگاهی که بهتر است بدانید

سایت فروشگاهی، فرصتی بزرگ برای رشد کسب و کارها است؛ اما بهتر است بدانید، تمامی سایت های فروشگاهی، نمی توانند سودآور باشند؛ برای داشتن یک فروشگاه اینترنتی سودآور و با کیفیت، سایت شما باید دارای یک سری ویژگی های خاص باشد که در ادامه به آنها می پردازیم:

 1. ظاهر جذاب و کاربر پسند: فرض کنید وارد سایت شده اید که از نظر گرافیکی، ظاهری جذاب ندارد، همچنین  به سختی می توانید بخش مورد نظر خود را در آن سایت بیابید، در اینصورت قطعاً در عرض چند ثانیه سایت را ترک خواهید کرد؛  بنابراین یکی از موارد مهمی که حتماً باید به آن توجه داشته باشید،علاوه بر ظاهر جذاب و کاربرد آسان، باید ظاهر سایت شما با نوع محصولات و خدماتی که ارائه می دهید همخوانی داشته باشد.
 2. سرعت بالای باز شدن صفحات سایت: یکی از مهمترین مواردی که باید به آن توجه داشته باشید این است که صفحات سایت شما به سرعت باز شود؛ در غیر این صورت کاربر به راحتی سایت شما را ترک میکند. بهتر است بدانید  باز شدن یک صفحه اینترنتی، حداکثر باید ۴ ثانیه زمان ببرد.
 3. روش های پرداخت هزینه امن و آسان: هدف شما از داشتن فروشگاه اینترنتی این است که کالا و محصولات خود را به مشتریان بفروشید، اما اگر در سایت خود درگاه های اینترنتی پرداخت هزینه امن که کار با آنها راحت باشد برای عموم در سایت خود قرار ندهید قطعاً میزان فروش شما به حداقل خواهد رسید.
 4. اسم دامنه مرتبط با فروشگاه شما: سایت فروشگاهی شما باید متناسب با کالاها و خدماتی که ارائه می دهید باشد؛ بنابراین اگر قصد دارید سایتی را خریداری کنید که قبلاً فعال بوده است،  باید به اسم دامنه آن توجه کنید و در صورت مرتبط نبودن با حوزه کسب و کار شما، از خرید آن صرف نظر کنید.

بهتر است بدانید نکات بیشتری برای طراحی سایت فروشگاهی وجود دارد که ما در این قسمت به مهمترین و اصلی ترین نکات آن پرداختیم؛  برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید به سایت www.sorinet.net مراجعه کنید.

با مشاوره تخصصی طراحی سایت، سایتی حرفه‌ای بسازید

وظیفه مشاوران طراحی سایت این است که کوتاه ترین و کم هزینه ترین راه را به شما نشان دهند؛ بدون دریافت مشاوره درست،  احتمال اینکه مشکلات بسیار برای سایت شما به وجود آید، بسیار زیاد است.

خدمات مشاور طراح سایت به شرح زیر است:

 • انتخاب طرح و رنگ بندی زیبا، متناسب با حوزه کسب و کار شما
 • انتخاب نوع طراحی وردپرس
 • مشاوره و راهنمایی در انتخاب دامنه سایت متناسب با کسب و کار شما
 • راهنمایی انتخاب هاستینگ مناسب
 • و…

به طور کلی امروزه داشتن سایت برای رشد و افزایش درآمد کسب و کارها الزامی است؛ با داشتن سایت می توانید به سایت خود اعتبار ببخشید و فروش بیشتری داشته باشید. اما همانطور که گفتیم، برای اینکه سایت شما توسط کاربر دیده شود و خدمات و محصولات شما به فروش برسد نیاز است مواردی در سایت خود اعمال کنید، که این موارد نیاز به دانش و تخصص در زمینه طراحی سایت را دارد.

امروزه شرکت‌های بزرگ و معتبر زیادی در این حوزه به فعالیت میپردازند که می توانید از آنها کمک بگیرید. یکی از شرکت‌های خوب، فعال و خلاق در زمینه طراحی سایت فروشگاهی مشهد که دارای تیمی متخصص و حرفه‌ای است، شرکت سورینت است که می تواند به خوبی و به صورت حرفه ای شما را راهنمایی کند. برای دریافت مشاوره رایگان و دانلود کتاب آموزشی “سیر تا پیاز افزایش درآمد از طریق طراحی سایت” به سایت سورینت مراجعه کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

مطالب زیر را حتما بخوانید