شخصی سازی فرم ورود و عضویت در وردپرس با Theme My Login

فرم ورود و عضویت در وردپرس

بخش ورود و عضویت پیش‌فرض وردپرس ممکن است از نظر برخی از کاربران ناخوشایند و نازیبا به نظر برسد، به طوریکه کاربران برای ورود و عضویت به سایت باید از صفحه‌ای که همانند صفحه ورود مدیر سایت است، استفاده کنند. برای این منظور افزونه‌هایی توسعه یافته‌اند تا بتوانند فرم ورود و عضویت در وردپرس را شخصی سازی کنند تا شبیه فرم ورود مدیر سایت نباشد.
در این مقاله از آموزش وردپرس، قصد معرفی یک افزونه کاربردی را داریم که این مشکل سایت شما را برطرف خواهد کرد. به طوری که خودتان می‌توانید آن را شخصی‌سازی کنید و از امکانات آن کمک بگیرید. افزونه‌ای ساده و در عین حال پرکاربرد است. در ادامه برای آشنایی بیشتر با آن، همراهمان باشید.

فرم ورود و عضویت در وردپرس

افزونه Theme My Login به شما این امکان را می‌دهد تا فرم ورود و عضویت در وردپرس را شخصی‌سازی کنید. این افزونه امتیاز 3.5 از ۵ را در مخزن وردپرس کسب کرده است و بیش از ۱۰۰٫۰۰۰ بار توسط کاربران نصب و فعالسازی شده‌ است. چنانچه می‌خواهید فرم ورود و عضویت در وردپرس را شخصی‌سازی کنید و تبدیل به یک فرم پرکاربرد نمایید، پیشنهاد می‌کنیم حتما از این افزونه کمک بگیرید.

برخی از امکانات افزونه Theme My Login

 • رابط کاربری آسان
 • قابلیت شخصی‌سازی صفحه بازیابی رمز عبور
 • قابلیت تایید ایمیل توسط کاربر پس از عضویت
 • قابلیت reCAPTCHA برای عضویت
 • قابلیت ثبت نام کاربر فقط با ایمیل
 • دارای قابلیت تعیین رمز عبور توسط خود کاربر هنگام ثبت نام
 • ویژگی ورود کاربر با ایمیل یا نام کاربری
 • دارای قابلیت ورود خودکار کاربران به سایت پس از عضویت
 • و… 

نصب و راه‌اندازی افزونه Theme My Login

theme my login- فرم ورود و عضویت در وردپرس

ابتدا افزونه را از انتهای این مقاله دانلود کنید. پس از ورود به پیشخوان وردپرس، از قسمت افزونه‌ها، روی “افزودن” کلیک کنید. سپس دکمه “بارگذاری افزونه را بزنید و فایل رانلود شده را انتخاب کنید. سپس دکمه “نصب افزونه” را بزنید و پس از نصب، کمی صبر کنید تا ترجمه فارسی این افزونه نیز بروزرسانی شود. پس از بروزرسانی، دکمه “فعال کردن افزونه” را بزنید.

update- فرم ورود و عضویت در وردپرس

پوسته ورود من

پس از فعال‌سازی افزونه، گزینه‌ای با نام “پوسته ورود من” به پیشخوان وردپرس اضافه می‌شود. این دقیقا همان افزونه‌ای است که امکان شخصی‌سازی فرم ورود و عضویت در وردپرس را برای ما فراهم می‌کند.

menu- فرم ورود و عضویت در وردپرس

روی آن کلیک کنید تا وارد صفحه تنظیمات افزونه شوید. در این صفحه چند گزینه وجود دارد که به بررسی هر یک می‌پردازیم.

general setting- فرم ورود و عضویت در وردپرس

نوع ورود: در این قسمت می‌توانید نوع ورود کاربران را مشخص کنید که دارای 3 نوع مختلف است.

اگر این گزینه را روی “پیش فرض” تنظیم کنید، کاربر برای ورود به سایت می‌تواند از ایمیل یا نام کاربری خود استفاده کند. اگر گزینه “فقط نام کاربری” را انتخاب کنید، کاربر برای ورود حق دارد فقط از نام کاربری خود استفاده کنید و قادر به استفاده از ایمیل خود برای ورود به سایت نیست. گزینه آخر هم “فقط رایانامه” است که با انتخاب آن، کاربر ملزم به استفاده از ایمیل خود برای ورود به سایت است و نمی‌تواند به جای ایمیل از نام کاربری خود استفاده کند.

نوع ثبت نام: این قسمت مربوط به چگونگی ثبت نام است.

اگر گزینه “پیش فرض” را انتخاب کنید، در صفحه عضویت سایت دو فیلد ایمیل و نام کاربری نمایش داده خواهد شد که کاربر برای ثبت نام در سایت باید این دو فیلد را تکمیل کند که پس از تکمیل این دو فیلد، یک ایمیل برای کاربر ارسال می شود که با استفاده از آن می تواند رمز عبور حساب کاربری خود را تعیین کند.

اگر گزینه “فقط رایانامه” را انتخاب کنید، در صفحه عضویت سایت فقط یک فیلد ایمیل به کاربر نمایش داده خواهد شد. در این صورت کاربر پس از نوشتن ایمیل خود، یک ایمیل دریافت خواهد کرد که با استفاده از لینک موجود در آن، می‌تواند برای حساب کاربری خود رمز عبور تعیین کند.

رمز های عبور: اگر این گزینه را تیک بزنید، به جای اینکه یک ایمیل برای کاربر فرستاده شود که توسط آن بتواند رمز عبور خود را بسازد، در همان صفحه عضویت سایت می‌تواند رمز عبور حساب کاربری خود را تعیین کند.

ورود خودکار: با تیک زدن این گزینه، کاربران پس از ثبت نام در سایت شما، به صورت خودکار وارد حساب کاربری خود خواهند شد و دیگر نیازی نیست پس از عضویت در سایت، اطلاعات ورود خود را وارد کنند.

اسلاید ها: در این قسمت 5 فیلد محتلف را مشاهده می‌کنید که برای تعیین آدرس صفحات مختلف فرم ورود و عضویت در وردپرس هستند. به عنوان مثال به صورت پیش فرض، آدرس ورود به سایت شما به صورت domain.com/login است. در صورتی که می‌خواهید این آدرس تغییر کند، عبارت جدید را در فیلد مربوطه بنویسید. از این قسمت می‌توانید آدرس صفحات ورود، خروج، عضویت، فراموشی رمز عبور و نوسازی رمز عبور را تغییر دهید یا اینکه از آدرس‌های پیش فرض استفاده کنید.

login- فرم ورود و عضویت در وردپرس

در منوی افزونه در پیشخوان وردپرس، علاوه بر قسمت “عمومی” که به توضیح تنظیمات آن پرداختیم، قسمت دیگری تحت عنوان “برنامه‌های افزودنی” وجود دارد که لیستی از افزودنی‌های این افزونه در آنجا قرار دارد که امکانات بیشتری را به افزونه اضافه می‌کند. اما متاسفانه تمامی این افزودنی‌ها پولی هستند و برای تهیه آن‌ها باید پرداخت دلاری انجام دهید.

حال نگاهی به صفحات ورود و عضویت کاربران بیاندازیم:

register- فرم ورود و عضویت در وردپرس

login- فرم ورود و عضویت در وردپرس

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، فرم ورود و عضویت در وردپرس برای کاربران بسیار زیبا و شکیل شده است و دیگر از فرم ورود و ثبت نام پیش‌فرض وردپرس استفاده نخواهد شد.

شما می‌توانید از این افزونه در ابزارک‌ها نیز استفاده کنید. برای این کار از قسمت “نمایش” در پیشخوان وردپرس، روی “ابزارک” ها کلیک کنید. سپس از بین ابزارک‌های وردپرس، ابزارک “پوسته ورود من” را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید. سپس آن را به سایدبار یا فوتر قالب وردپرس خود اضافه کنید. از بین تنظیمات ابزارک، می‌توانید تعیین کنید کدام یک از فرم‌های ورود یا عضویت در قسمت ابزارک نمایش داده شود.

widgets- فرم ورود و عضویت در وردپرس

وقتی ابزارک افزونه را به قسمت سایدبار قالب خود اضافه کنید، نتیجه به صورت زیر خواهد شد:

sidebar logout- فرم ورود و عضویت در وردپرس

البته وقتی کاربر در سایت شما نام نویسی کند یا اینکه وارد سایت شود، نوع نمایش این ابزارک به صورت خودکار تغییر خواهد کرد. به عنوان مثال پس از عضویت و ورود به سایت، این ابزارک به این شکل نمایش داده خواهد شد:

sidebar login- فرم ورود و عضویت در وردپرس

نتیجه نهایی

اگر دوست ندارید برای ورود و عضویت کاربران از فرم پیش‌فرض وردپرس استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم از افزونه Theme My Login استفاده کنید. این افزونه کاربردی با تنظیمات ساده، فرم ورود و عضویت در وردپرس را به راحتی تغییر می‌دهد که به آموزش استفاده از افزونه در این مقاله پرداختیم.

دانلود افزونه Theme My Login

دانلود افزونه صفحه افزونه

سوالات متداول

بخش ورود و عضویت پیش‌فرض وردپرس ممکن است از نظر برخی از کاربران ناخوشایند و نازیبا به نظر برسد، به طوریکه کاربران برای ورود و عضویت به سایت باید از صفحه‌ای که همانند صفحه ورود مدیر سایت است، استفاده کنند. برای این منظور افزونه‌هایی توسعه یافته‌اند تا بتوانند فرم ورود و عضویت در وردپرس را شخصی سازی کنند تا شبیه فرم ورود مدیر سایت نباشد. افزونه Theme My Login به شما این امکان را می‌دهد تا فرم ورود و عضویت در وردپرس را شخصی‌سازی کنید.
ابط کاربری آسان قابلیت شخصی‌سازی صفحه بازیابی رمز عبور قابلیت تایید ایمیل توسط کاربر پس از عضویت قابلیت reCAPTCHA برای عضویت قابلیت ثبت نام کاربر فقط با ایمیل دارای قابلیت تعیین رمز عبور توسط خود کاربر هنگام ثبت نام ویژگی ورود کاربر با ایمیل یا نام کاربری دارای قابلیت ورود خودکار کاربران به سایت پس از عضویت
فرم ورود و عضویت پیش فرض وردپرس بسیار ساده و بدون جذابیت کاربری است. به همین علت می توانیم با کمک افزونه های جانبی آن را سفارشی سازی کنیم.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 7 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشید
  چطوری میتونم تنظیماتی رو انجام بدم که کاربر بعد از ورود به جای ریدایرکت به صفحه ی پیشخوان ، به صفحه ی اصلی سایت ریدایرکت بشه؟

  • 11 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   داخل تنظیماتش باید بخشی برای انتقال پس از ورود باشه. آدرس اصلی رو وارد کنید تا این اتفاق بیفته

 2. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  افزونه رو نصب کردم و بسیار عالی بود
  فقط نمیتونم روی صفحه ای ری دایرکت کنم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • 11 سال عضو همیار وردپرس

   سلام دوست عزیز
   افزونه ساده هستش و امکان ریدایرکت نداره.

 3. 3 سال عضو همیار وردپرس

  خطا: ثبت نام کاربر در حال حاضر مجاز نیست.

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   از بخش تنظیمات بررسی کنید که تیک گزینه اجازه دادن به کاربر برای ثبت نام فعال باشه.

 4. 3 سال عضو همیار وردپرس

  ببخشید زیاد شد پیامهام. مشکلی که ایجاد شده بود این بود که داخل برگه که میرفتم در نمایش سایت، سربرگ سایت میفتاد روی جدول که الان با تنظیم غیرفعال کردن سربرگ در برگه این مشکل حل شد اما فقط میخواستم بدونم آیا ربطی به افزونه ثبت نام که گفته بود تست نشده داره یا نه چون دقیقا بعد اینکه اونو نصب کردم این مشکل پیش اومد

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   درود بر شما
   اینو دقیق نمیشه گفت چون این جور موارد باید بررسی بشنتا عیب یابی انجام داد.

 5. 3 سال عضو همیار وردپرس

  در واقع هر دو برگه داخلش از افزونه جدول tablepress استفاده کردم ولی قبل این افزونه مشکلی نداشت

 6. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام شبنون بخیر من از وقتی این افزونه رو نصب کردم یک سری از قسمت های سایتم که ربطی هم بهش نداشت بهم چیدمانش بهم ریخت.دو تا از برگه های سایتم که از فهرست بهشون لینک میشد بهم ریخته افزونه رو حذف کردم ولی بازم درست نشد. قبل نصب افزونه اخطار عدم تست با ورژن وردپرس رو داشت ولی نصب کردم ممکنه برای این باشه؟

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   درود بر شما
   بله ممکنه به خاطر این باشه و ممکنه هم نباشه و باید سایت شما توسط یک متخصص بررسی و عیب یابی بشه.

  • 3 سال عضو همیار وردپرس

   خیلی ممنون از شما

 7. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  وقت بخیر
  من افزونه رو نصب کردم، ولی با یه سیستم دیگه یا موبایل که وارد میشم، عبارت نام نویسی رو نمی بینم که بخوام وارد بشم و عضویت رو انجام بدهم.

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   ابزارکش رو توی سایدبار قرار دادین؟

  • 4 سال عضو همیار وردپرس

   ارادتمند.
   نه، توی آموزش ها نبود.
   به چه صورت هست؟

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   از قسمت ابزارک ها میتونید ابزرکش رو توی سایدبار قرار بدید. آخر مقاله توضیح داده شده.

 8. 3 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام و خدا قوت
  من این افزونه رو نصب و راه اندازی کردم ولی قسمت فراموشی رمز کار نمیکنه و به صفحه خطا ختم میشه. چجوری میتونم این مشکل رو حل کنم؟

 9. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقت بخیر
  من دنبال پلاگینی هستم که بتونم روند پیشرف پروژه مشتری رو در پروفایلش قرار بدم
  پیشنهاد شما چی هست؟
  ممنونم از همکاری خوبتون

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   فک کنم باید از افزونه های پروفایل کاربری استفاده کنید، ولی دقیق نمی دونم که کدوم این امکان رو دارند.

 10. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من از این افزونه استفاده کردم و عالی اما چطوری میشه کاری کرد که بدون استفاده از گراوتار بشه تصویر پروفایل ساخت

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   درود بر شما
   این افزونه این امکان رو به شما نمیده متاسفانه