مشکل Thumbnail نادرست فیسبوک + راه حل آن

مشکل Thumbnail نادرست فیسبوک + راه حل آن مشکل Thumbnail نادرست فیسبوک + راه حل آن

امروزه کلیه سیستم‌های مدیریت محتوا از جمله پلتفرم محبوب و دوست‌داشتنی وردپرس؛ برای راه‌اندازی هر گونه سایت گزینه مناسبی بشمار می‌رود زیرا نه تنها استفاده از این پلتفرم رایگان است بلکه کار کردن با آن برای کاربران به ویژه مبتدیان بسیار راحت می‌باشد، همچنین این امکان را برای شما فراهم می‌آورد تا پست‌های موجود در سایت خود را در شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک و توئیتر به اشتراک بگذارید تا علاوه بر جذب ترافیک بیشتر، بتوانید با کاربران و بازدیدکنندگان در شبکه‌های اجتماعی نیز تعامل بهتر و بیشتری برقرار کنید؛ اما مشکلی که گاهی اوقات به وجود می‌آید مشکل Thumbnail نادرست فیسبوک است که زمانی که مقاله‌ای را در شبکه اجتماعی فیسبوک خود به نمایش می‌گذارید تصویر Thumbnail یا بندانگشتی آن به درستی نمایش داده نمی‌شود. مشکل Thumbnail نادرست فیسبوک از دیگر خطاهای متداولی است که کاربران وردپرسی بسیاری با آن مواجهند و به آسانی قابل رفع شدن است، چنانچه شما نیز با این مشکل روبرو شده‌اید و راه برطرف کردن آن را نمی‌دانید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا روش‌های رفع آن را به شما آموزش دهیم.

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

  • چرا فیسبوک تصاویر بندانگشتی را نمایش نمی‌دهد؟
  • مشکل Thumbnail نادرست فیسبوک را چگونه رفع کنیم؟

چرا فیسبوک تصاویر بندانگشتی را نمایش نمی‌دهد؟

 انتشار پست‌های موجود در سایت وردپرسی از طریق اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک، توئیتر و غیره می‌تواند تاثیر مثبتی در افزایش جذب بازدید کننده در بر داشته باشد، اما یکی از خطاهای رایج وردپرس مشکل Thumbnail نادرست فیسبوک می‌باشد که کاربران بسیاری با آن مواجهند و به دنبال راهی برای رفع کردن آن هستند؛ یکی از رایج ترین دلایل این است که چندین تصویر در تگ og:Image تنظیم شده است که در آن تصویر شاخص شما کوچکتر از سایر تصاویر است. فیسبوک از تگ‌های og یا Open Grap استفاده می‌کند و بسیاری از افزونه‌های وردپرسی مانند AIOSEO و Yoast SEO به طور خودکار آن‌ها را به سایت شما اضافه می‌کنند تا از به وجود آمدن این مشکل جلوگیری کنند.در این مشکل تصاویر بندانگشتی موجود در پست‌ها به درستی نمایش داده نمی‌شوند یا تصویری که نشان می‌دهد متعلق به پست دیگری می‌باشد که می‌تواند مشکلات بزرگی را موجب شود. در ادامه روش‌های  رفع این مشکل را به شما آموزش خواهیم داد.

مشکل Thumbnail نادرست فیسبوک را چگونه رفع کنیم؟

قبل از شروع کردن هر اقدامی برای برطرف کردن این ارور، لازم است با وردپرس آشنایی کاملی داشته باشید، در غیر این صورت می‌بایست آموزش وردپرس را به صورت کامل فرا گرفته و پس از آن نسبت به رفع هر گونه خطا اقدام نمایید. در ادامه انواع راه‌های آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

رفع مشکل با آپلود دستی تصاویر Thumbnail

نخستین راهکاری که می‌توان جهت رفع مشکل Thumbnail نادرست فیسبوک بکار گرفت آپلود دستی تصاویر Thumbnail می‌باشد. چنانچه پستی را در شبکه اجتماعی فیسبوک به انتشار می‌گذارید و متوجه می‌شوید که تصویر Thumbnail آن به درستی نمایش داده نشده است می‌توانید از قسمت افزودن عکس آن را به صورت دستی آپلود کنید.

رفع مشکل با آپلود دستی تصاویر Thumbnail

فیسبوک به صورت خودکار این تصویر را در بخش تصاویر صفحه شما ذخیره می‌کند، اما بعدها می‌توانید آن را حذف کنید زیرا پس از حذف کردن آن، فیس‌بوک همچنان تصویر را به درستی و بدون مشکل به عنوان تصویر Thumbnail در پست شما نشان خواهد داد، صرف نظر از این که آیا تصویر ذخیره شده است یا خیر. اما باید به شما بگوییم که این مشکل به طور کامل حل نخواهد شد و زمانی که کاربران پست شما را در فیسبوک به اشتراک بگذارند ممکن است مشکل Thumbnail نادرست فیسبوک پابرجا باشد.

با این حال در صورت عدم تمایل به استفاده از این روش، می‌توانید سایر راهکارها را امتحان کنید.

  چگونه لینک‌ های خارجی را در صفحه جدید باز کنیم؟

رفع مشکل با استفاده از افزونه Yoast SEO

یکی از روش‌های مشکل Thumbnail نادرست فیسبوک استفاده از افزونه Yoast SEO می‌باشد؛ در صورتی که از افزونه Yoast در وبسایت وردپرسی خود استفاده می‌کنید این امکان را به راحتی برای شما فراهم می‌آورد تا یک تصویر دلخواه را به عنوان تصویر بندانگشتی برای فیس‌بوک خود تنظیم کنید.

برای این منظور می‌توانید زمانی که پستی را ویرایش می‌کنید و یا یک پست جدید ایجاد کرده‌اید صفحه را اسکرول کرده تا جایی که متا باکس Yoast SEO را مشاهده کنید، سپس مطابق تصویر زیر روی سربرگ اجتماعی یا Social کلیک کرده و به قسمت Facebook مراجعه کنید.

در این بخش همانطور که در تصویر نیز مشاهده می‌کنید گزینه‌ای به نام Facebook image وجود دارد که می‌توانید با انتخاب دکمه “انتخاب تصویر” عکس موردنظر خود را از این طریق اضافه کنید.

رفع مشکل با استفاده از افزونه Yoast SEO

در اکثر موارد افزودن تصویر از این طریق مشکل را برطرف خواهد کرد، در صورت عدم رفع مشکل لازم است روش‌های دیگر را مورد بررسی قرار دهید.

رفع مشکل با استفاده از افزونه All in One SEO

از دیگر افزونه‌های محبوب در وردپرس که در رفع این مشکل موثرند پلاگین All in One SEO می‌باشد. در صورتی که در وردپرس خود از این افزونه استفاده می‌کنید کافیست در هنگام ویرایش یا ایجاد یک پست به قسمت افزونه All in One SEO مراجعه و همانند تصویر زیر دومین سربرگ که مربوط به شبکه‌های اجتماعی است و Social نام دارد را انتخاب کنید.

رفع مشکل با استفاده از افزونه All in One SEO

با کلیک بر روی آن صفحه دیگری نمایش داده خواهد شد که با کمی اسکرول کردن صفحه یک منوی کشویی با نام Image Source را مشاهده خواهید کرد که می‌توانید تصویر Thumbnail موردنظر خود را به عنوان یک “تصویر ویژه” یا “تصویر سفارشی” انتخاب و آپلود نمایید.

رفع مشکل با استفاده از افزونه All in One SEO

هنگامی که تصویر بندانگشتی فیسبوک خود را بارگزاری کردید، پست خود را ذخیره کنید، این کار در اکثر موارد مشکل را برطرف می کند، در صورت عدم حل شدن مشکل روش‌های دیگر را بررسی کنید.

استفاده از ابزار Debug Tool فیس‌بوک

روش ساده دیگری که در این زمینه می‌تواند به شما کمک کند استفاده از ابزار اشکال‌زدایی فیس‌بوک است، به سادگی آدرس پست وردپرس خود را کپی کرده و مطابق تصویر زیر آن را در ابزار عیب‌یابی فیسبوک قرار دهید. پس از این که URL موردنظر خود را وارد کردید و اطلاعات صفحه نمایش داده شد لازم است بر روی دکمه Scrape Again کلیک کنید تا فیسبوک بار دیگر تصویر Thumbnail موجود در پست شما را بروز کند.به یاد داشته باشید که ممکن است مجبور شوید دو بار بر روی این دکمه کلیک کنید تا به طور کامل مشکل Thumbnail نادرست فیسبوک را برطرف کنید.

استفاده از ابزار Debug Tool فیس‌بوک

با انجام هر کدام از این راه‌ها به آسانی قادر خواهید بود مشکل Thumbnail نادرست فیسبوک را برطرف کنید.

استفاده از ابزار Debug Tool فیس‌بوک

سخن آخر

مشکلات متداولی در سیستم مدیریت محتوای وردپرس وجود دارند که روبرو شدن با هر کدام از آن‌ها احساس ناخوشایندی را برای شما به وجود می‌آورد به طوری که سریعا به دنبال راهی هستید تا آن را برطرف و به حالت اولیه برگردانید؛ زیرا انتشار پست‌ها در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند جذب کاربر بیشتری را برای شما به همراه داشته باشد و به برقراری تعامل با آن‌ها نیز کمک کند. در این مقاله به بررسی کامل این مشکل و راه‌های رفع آن پرداختیم؛ امیدواریم با مطالعه این مقاله بتوانید مشکل Thumbnail نادرست فیسبوک را به آسانی رفع کنید. شما می­توانید سوالات و نظرات خود را از بخش دیدگاه ­ها با ما مطرح کنید؛ همچنین اگر محتوای امروز همیار وردپرس برای شما مفید بود، خوشحال می­شویم آن را با دوستان خود در شبکه­ های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

منابع:

gracethemes.com

wpbeginner.com

dreamhost.com

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.