ترید با هوش مصنوعی؛ [آشنایی با معاملات خودکار با “ai”]

ترید با هوش مصنوعی

ترید به عمل مبادله یا خرید و فروش دارایی در بازارهای مالی از جمله فارکس، کریپتو، بورس و … گفته می شود و تریدر ها با تکیه بر دانش و تجربه خود معامله می کنند. اما آیا می توان از هوش مصنوعی برای ترید استفاده کرد و به درآمد رسید تا نیازی به این دانش و تجربه نباشد؟ به همین بهانه در مقاله امروز قصد داریم تا به این سوال پاسخ دهیم و به بررسی «ترید با هوش مصنوعی» بپردازید.

آموزش ترید با هوش مصنوعی؛ چگونه می توان از AI در معاملات استفاده کرد؟!

ابزارهای مختلفی برای ترید با هوش مصنوعی وجود دارند. با این حال، می توان رویکرد نسبتا یکسانی را برای بیشتر آن ها در نظر گرفت. برای کمک گرفتن از AI در معاملات، می توانید مسیر زیر را دنبال کنید:

  • پیدا کردن ایده و استراتژی معاملاتی با کمک هوش مصنوعی؛
  • کد نویسی و ایجاد ربات یا اندیکاتور؛
  • راه اندازی ربات یا اندیکاتور؛
  • ارزیابی عملکرد اندیکاتور و بهینه سازی آن؛
  • شروع ترید با استفاده از اندیکاتور.

شما می توانید برای ساخت اندیکاتور از چت جی پی تی و یا هوش مصنوعی گوگل (Gemini) استفاده نمایید.

آموزش استفاده از چت جی پی تی برای ترید؛ راهنمای قدم به قدم!

شما می توانید برای ترید از یکی از بهترین ابزار های هوش مصنوعی یعنی «چت جی پی تی ChatGPT» استفاده کنید و یک دستیار ترید یا یک اندیکاتور سیگنال دهی بسازید. در ادامه نحوه استفاده از این ربات را آموزش می دهیم.

گام 1: انتخاب استراتژی یا ایده

در ابتدا باید یک استراتژی یا ایده معاملاتی را برای ساخت اندیکاتور خود انتخاب کنید. برای این کار می توانید از خود چت جی بی تی هم کمک بگیرید! همچنین می توانید یکی از اندیکاتورهای معروف بازار را انتخاب نمایید و بر اساس آن معامله کنید.

به عنوان مثال می توانید از چت جی بی تی بخواهید تا برای شما یک استراتژی معاملاتی با کمک “اندیکاتور RSI” ایجاد نماید و پس از تکمیل ایده خود، از هوش مصنوعی کمک بگیرید تا آن را به کد تبدیل نمایید.

گام 2: کد نویسی اندیکاتور با ChatGPT

در مرحله بعدی باید از چت جی پی تی بخواهید تا استراتژی را تبدیل به کد قابل استفاده در تریدینگ ویو یا سایر پلتفرم های تحلیلی نماید.

گام 3: ساخت اندیکاتور با هوش مصنوعی

پس از ساخت اندیکاتور با هوش مصنوعی «ChatGPT»، وارد پلتفرم تحلیلی تریدینگ ویو (TradingView) شوید و چارت یکی از نمادهای بازار را باز نمایید. در پایین نمودار بر روی تب «Pine Editor» کلیک کرده و کد خود را جایگزین کد موجود در آن بکنید.

گام 4: نمایش اندیکاتور در چارت

پس از جای گذاری کد اندیکاتور خود، بر روی دکمه «Add to chart» کلیک نمایید تا اندیکاتور به چارت یا نمودار قیمتی اضافه گردد. پس از آن، می توانید سیگنال های ارائه شده توسط اندیکاتور هوش مصنوعی را مشاهده کنید.

معرفی بهترین ابزارها برای ترید با هوش مصنوعی؛ آینده را انتخاب کنید!

ترید با هوش مصنوعی
با پیشرفت تکنولوژی، روز به روز ابزار های بهتری از هوش مصنوعی راه اندازی می شوند و می توانید از آنها در ترید استفاده کنید.

هرکدام از پلتفرم ها و ابزارهای مناسب برای انجام معاملات به کمک AI، ویژگی ها و عملکرد متفاوتی دارند؛ بنابراین نمی توان از آن ها برای هر دارایی یا پوزیشنی استفاده کرد. در ادامه به چندی از بهترین ابزارها در این زمینه اشاره می کنیم:

  • Dash2Trade
  • Coinrule
  • ChatGPT
  • Gemini
  • Pionex

علاوه بر این ربات ها، برخی از بروکر های فارکس هم ربات خود را راه اندازی کرده اند. برای آشنایی و استفاده از آنها پیشنهاد می کنیم حتما مقاله های بررسی ربات معامله گر آلپاری، بهترین اندیکاتور هوش مصنوعی در تریدینگ ویو، ربات دستیار تریدر، ربات تریدر فارکس، ربات کپی ترید رایگان، ربات تلگرام پاکت آپشن و … را در رسانه های تخصصی هوش مصنوعی همچون کانون تریدر های موفق فارکس و ارز های دیجیتال دیجی تریدرز Digitraderz، تریدینگ استراتژی TradingStrategy.ai، کریپتونیوز Cryptonews و دیگر سایت ها مطالعه کنید.

مزایا و معایب ترید با هوش مصنوعی چیست؟!

استفاده از هوش مصنوعی در بازارهای مالی می تواند نقاط قوت فراوانی داشته باشد، اما باید خطرات مرتبط با آن را هم در نظر داشت تا احتمال ضرر به کمترین حد ممکن برسد. در ادامه برتری ها و ضعف های ترید با AI را مشاهده می کنید:

چه کسانی می توانند از هوش مصنوعی برای ترید بهره بگیرند؟

استفاده از AI در معاملات می تواند تاثیر مثبتی بر نتیجه و خروجی ترید داشته باشد و میزان سودآوری را تا حد زیادی افزایش دهد. تقریبا هرکسی می تواند از این ابزارها برای ترید بهره ببرد، اما نباید صرفا بر آن ها تکیه کرد چرا که احتمال بروز خطا در این نرم افزارها وجود دارد. شما می توانید از ابزارهای هوش مصنوعی برای معاملات خود استفاده کنید، اما باید در کار با آن ها احتیاط کنید و بر نحوه کار ai نظارت داشته باشید.

دیدگاه کارشناس از ترید با هوش مصنوعی و نتیجه گیری

در این مقاله به چگونگی ترید با هوش مصنوعی پرداختیم و به چند مورد از پلتفرم های کاربردی در این زمینه اشاره کردیم. می توان از ابزار های مختلفی از ai در انجام معاملات استفاده کرد که یکی از آن ها یعنی چت جی پی تی را بررسی کردیم. هوش مصنوعی توانایی ایجاد تغییرات مثبت در ترید را دارد، اما خود انسان ها باید بر عملکرد آن نظارت داشته باشند و احتمال بروز خطا را در نظر بگیرند. از اینکه تا پایان ای مقاله همراه ما بودید سپاسگزاریم.

منابع: کانون تریدر های موفق فارکس و ارز های دیجیتال دیجی تریدرز Digitraderz تک و پدیا Techopedia اینوست و پدیا Investopedia

سوالات متداول

آیا امکان ایجاد اندیکاتور با هوش مصنوعی وجود دارد؟

بله؛ با استفاده از ChatGPT می توانید اندیکاتور خود را ایجاد کنید.

آیا می توان عملیات ترید را به طور کامل به هوش مصنوعی سپرد؟

خیر؛ باید به طور مداوم عملکرد هوش مصنوعی را ارزیابی کرده و زیرنظر بگیرید.

آیا استفاده از ابزار های هوش مصنوعی برای ترید رایگان است؟

پاسخ مشخصی برای این سوال وجود ندارد چرا که برخی از ابزار ها رایگان و برخی دیگر پولی هستند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.