آموزش استفاده از هوش مصنوعی برای تولید تصاویر در وردپرس

هوش مصنوعی برای تولید تصاویر در وردپرس

آیا می‌خواهید از ابزارهای هوش مصنوعی مانند DALL.E برای تولید تصاویر در وردپرس استفاده کنید؟ تصاویر تولید شده با هوش مصنوعی می‌توانند جایگزین خوبی برای تصاویر معمولی در پست‌های وبلاگ وردپرس بوده و اتفاق جالبی برای حفظ کپی رایت باشند. در این مقاله نحوه استفاده از هوش مصنوعی برای تولید تصاویر در وردپرس را به شما نشان خواهیم داد. این خود مسئله مهمی در تولید محتواست که با نظارت کامل می‌توان به آن پرداخت.

هوش مصنوعی برای تولید تصاویر در وردپرس

تعداد زیادی وب‌سایت تصویری پرمیوم وجود دارد که تصاویری را برای استفاده در وب‌سایت وردپرس شما با هزینه‌ای ناچیز ارائه می‌دهند. با این حال، هزینه این تصاویر یک هزینه اضافی است. اکثر وبلاگ نویسان و مشاغل کوچک بودجه‌ای برای آن ندارند. مطمئناً وب‌سایت‌های زیادی وجود دارند که تصاویر بدون حق امتیاز مانند Unsplash یا کتابخانه رایگان محدود Shutterstock را ارائه می‌دهند. اما این تصاویر به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرند و اغلب بسیار عمومی هستند. در حال حاضر، بهترین راه برای ایجاد تصاویر یونیک برای وبسایت، ساختن تصاویر خود یا استفاده از عکس‌های خود است. اما همه یک عکاس حرفه‌ای یا هنرمند دیجیتال نیستند. اینجاست که هوش مصنوعی وارد می‌شود.

ابزارهای هوش مصنوعی مانند DALL.E می‌توانند آثار هنری منحصر به فردی را از توضیحات متن ارائه شده توسط کاربران ایجاد کنند. این تصاویر نه تنها منحصر به فرد هستند بلکه بسیار خلاقانه و هنری هستند. برای مثال، در اینجا تصویری از یک میز اداری با پس‌زمینه غروب خورشید است که توسط DALL.E 2 ایجاد شده است. این تصویر از سبک عکس‌های عمومی استوک است که می‌توانید در صدها وب‌سایت پیدا کنید، تقلید می‌کند.

اکنون، به این نمونه از یک اثر هنری که توسط DALLE.2 ایجاد شده است، نگاهی بیندازید. این یکی هنری است، رنگارنگ تر و به سبک کتاب کمیک است.

هوش مصنوعی برای تولید تصاویر در وردپرس - اثری هنری از DALLE

می‌توانید انواع سبک‌ها، موضوعات و ایده‌هایی را که می‌توانید در صفحه اصلی DALL.E استفاده کنید، مشاهده کنید. بهترین بخش این است که شما می‌توانید از این تصاویر برای پست‌های وبلاگ، مقالات و حتی صفحات فرود خود استفاده کنید. همانطور که گفته شد، بیایید نگاهی به نحوه استفاده آسان از تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی در وردپرس بیندازیم.

۱- ایجاد تصاویر هوش مصنوعی برای وردپرس با DALL.E 2

DALL.E 2 یک ابزار هوش مصنوعی است که توسط OpenAI ساخته شده. این ابزار به دلیل رندر هنری، سوررئالیسم، خلاقیت و تطبیق‌پذیری بسیار محبوب است. ساخته شده بر روی GPT-3، این یک مدل تبدیل متن به تصویر است که از فناوری‌های یادگیری عمیق برای تولید تصاویر از توضیحات زبان طبیعی استفاده می‌کند. این شبیه به ChatGPT است که از GPT-3 نیز استفاده می‌کند اما به صورت متنی پاسخ می‌دهد. در صنعت مولد هوش مصنوعی، به این توصیفات اعلانات گفته می‌شود.

می‌توانید تصاویر هوش مصنوعی را در وبسایت DALL.E 2 ایجاد کنید و آنها را در رایانه خود دانلود کنید. پس از آن، می‌توانید آن تصاویر را در وبسایت وردپرس خود آپلود کنید. ابتدا باید از وبسایت DALL.E 2 دیدن کرده و برای یک حساب کاربری رایگان ثبت نام کنید که ۵۰ اعتبار برای ماه اول به شما می‌دهد. پس از ثبت نام، داشبورد DALL.E را با یک فیلد درخواستی و برخی از آثار هنری اخیر تولید شده توسط DALL.E خواهید دید.

داشبورد اصلی DALLE

در قسمت prompt یک توضیح متنی از تصویری که می‌خواهید ایجاد کنید تایپ کنید. شما می‌توانید هر چقدر که دوست دارید در هوش مصنوعی برای تولید تصاویر در وردپرس توصیفی و خلاق باشید.  برای مشاهده چند نمونه از اعلان‌هایی که می‌توانید ایجاد کنید، روی دکمه «Surprise Me» کلیک کنید. پس از کلیک بر روی دکمه “Generate”، هوش مصنوعی تصاویر را براساس درخواستی که ارائه کردید تولید می‌کند و چهار نتیجه را به شما نشان می‌دهد.

  چگونه آدرس صفحه نویسنده در وردپرس را تغییر دهیم؟

تصاویر تولید شده

در صورت تمایل می‌توانید همه آنها را در رایانه خود ذخیره کنید. همچنین می‌توانید روی هر یک از تصاویر تولید شده کلیک کرده تا آنها را ویرایش کنید. ویرایشگر تصویر در DALL.E به شما این امکان را می‌دهد که قاب را گسترش دهید یا حرکت دهید. همچنین می‌توانید قسمتی از تصویر را پاک یا روتوش کنید.

ویرایش تصویر

دوباره بر روی دکمه “Generate” کلیک کنید تا AI تصویر را براساس تغییرات شما بازسازی کند. هنگامی که تصاویر را در رایانه خود ذخیره کردید، می‌توانید به قسمت مدیریت وبسایت وردپرس خود برگردید. اکنون می‌توانید با مراجعه به صفحه رسانه » افزودن جدید، تصویر را در کتابخانه رسانه وردپرس خود آپلود کنید.

۲- تولید تصاویر هوش مصنوعی با افزونه Imajinn

افزونه هوش مصنوعی Imajinn

برای این روش از Imajinn AI با هوش مصنوعی برای تولید تصاویر در وردپرس استفاده می‌کنیم. Imajinn AI شبیه ابزارهایی مانند DALL.E 2، Midjourney و Stable Diffusion است. با استفاده از هوش مصنوعی براساس درخواستی که شما ارائه می‌دهید، تصاویر را تولید می‌کند. ابتدا باید افزونه Imajinn را نصب و فعال کنید. پس از فعال سازی، برای پیکربندی تنظیمات افزونه و تولید تصاویر، باید از رسانه » Imajinn AI دیدن کنید. ابتدا باید با ارائه یک آدرس ایمیل و رمز عبور برای ایجاد حساب کاربری خود ثبت نام کنید.

ثبت نام در افزونه

پس از آن، می‌توانید با استفاده از هوش مصنوعی Imajin شروع به تولید تصاویر کنید. به سادگی یک توضیح دقیق برای توصیف تصویری که می‌خواهید ایجاد کنید، ارائه دهید. عملکرد این افزونه مشابه DALLE است. همچنین می‌توانید از میان فهرستی از سبک‌ها، سبک هنرمند، فیلترهای اصلاح‌کننده سبک و نسبت ابعاد انتخاب کنید تا درخواست خود را بیشتر سفارشی کنید.

پرامپ نویسی

در زیر آن می‌توانید روی دکمه «Summon» کلیک کنید تا ابزار Prompt Genie راه‌اندازی شود. این ابزار براساس توضیحات سریعی که ارائه کرده‌اید، ایده‌های سریع بیشتری را برای ایجاد بهترین تصویر ممکن پیشنهاد می‌کند.

ابزار Prompt Genie

می‌توانید روی دکمه «Generate» کلیک کنید تا از یک درخواست پیشنهادی استفاده کنید، یا با کپی کردن ایده‌ها از پیشنهادات، به نوشتن درخواست خود ادامه دهید. پس از رضایت، برای ادامه روی دکمه «Generate» کلیک کنید. این افزونه اکنون شروع به تولید تصاویر با استفاده از ابزار هوش مصنوعی در حال اجرا بر روی ابر می‌کند. پس از اتمام، چهار نوع تصویر را برای انتخاب شما نمایش می‌دهد.

ایجاد تصاویر

در زیر هر تصویر، گزینه‌هایی برای اشتراک‌گذاری تصویر، ادیت چهره‌ها (هوش مصنوعی در ایجاد چهره انسان عالی نیست) یا لمس کردن تصویر را خواهید دید. همچنین می‌توانید روی دکمه «Save» کلیک کنید تا تصویری را در کتابخانه رسانه وردپرس خود ذخیره کنید.

تنظیمات مربوط به تصاویر

برای استفاده از تصویر در پست‌ها و صفحات وردپرس خود، به سادگی پست یا صفحه‌ای را که می‌خواهید تصویر را در آن اضافه کنید ویرایش کنید.

دریافت افزونه

جمع بندی

در حال حاضر با حضور هوش مصنوعی در تمامی صنایع، کارها بسیار ساده‌تر شده و همیشه یک دستیار قدرتمند را در کنار خود خواهیم داشت. این مسئله در تولید محتوا نیز غوغا کرده. برای اینکه بتوانیم تصاویری شخصی شده داشته باشیم کافیست از ابزارهای تبدیل متن به تصویر کمک گرفته و به راحتی آنچه را می‌خواهیم برای خود بسازیم. در این مقاله دو روش عالی به شما معرفی کردیم، چنانچه نظر دیگری دارید حتما در کامنت‌ها با ما درمیان بگذارید.

سوالات متداول

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.