استفاده از تب بندی در وردپرس + آموزش ویدیویی

در ۱۰ دی ۱۳۹۳ آموزش ویدیویی اضافه شد !

شما ممکن است محتوای زیادی داشته باشید و نمایش آن‌ها به صورت معمول حجم زیادی از صفحه را اشغال کند. یک راه حل برای جلوگیری از شلوغ شدن صفحه استفاده از Tabها یا زبانه‌ها است. در ادامه نحوه استفاده از تب‌ها در وردپرس را با هم بررسی می‌کنیم.

معرفی افزونه  Tabs Shortcode and Widget

افزونه  Tabs Shortcode and Widget از گروه OTWthemes این امکان را برای شما فراهم می کند که از زبانه‌ها در نوشته‌ها و ابزارک‌های وردپرس بهره بگیرد. برای استفاده از آن، ابتدا این افزونه را نصب و فعال کنید. سپس به محیط ویرایشگر دیداری نوشته یا برگه مورد نظرتان بروید. در ویرایشگر دیداری دکمه‌ای با عنوان Insert Shortcode اضافه گردیده است با کلیک بر روی آن و بعد Tabs Layout پنجره تنظیمات یک مجموعه زبانه جدید باز خواهد گردید.

tabbed-content-1

 

اگر از وردپرس فارسی استفاده می‌کنید این پنجره کمی به هم ریخته به نظر می‌رسد اما هیچ مشکلی در وارد کردن تنظیمات نخواهید داشت، خوب می‌رسیم به بررسی این تنظیمات، اولین گزینه تعداد زبانه‌هایی که می‌خواهید داشته باشید که به صورت پیش‌فرض ۲ عدد می‌باشد، گزینه بعدی انتخاب نوع تب‌ها است که دو حالت عمودی و افقی دارد. بعد از این می‌توانید در صورت تمایل برای مجموعه تب‌ها یک عنوان در فیلد Tabs Title وارد نمایید. با توجه به تعداد زبانه‌ای که در بالا انتخاب کردید تعدادی فیلد برای وارد کردن اطلاعات هر زبانه ظاهر می‌شود که شامل فیلد‌های عنوان و آیکن برای هر زبانه و محتوا است. که در محتوا می‌توانید از تگ‌های html نیز استفاده نمایید. در انتها در فیلد CSS Class می توایند نام کلاسی را وارد کنید و با استفاده از این کلاس از طریق کدهای CSS ظاهر مجموعه تب‌ها را ویرایش کنید. با کلیک بر روی دکمه Insert مجموعه تگ‌ ها در قالب کدکوتاه خاص این افزونه در ویرایشگر دیده می‌شود.

  خروجی گرفتن ایمیل کاربران از کامنت ها در وردپرس با WordPress Comments Import & Export

tabbed-content-2

ایراد بزرگی که این افزونه دارد این است که پس از درج مجموعه زبانه ها دیگر امکان ویرایش گرافیکی آن نیست که یا باید کدکوتاه آن را دستی ویرایش کنید و یا کد آن را پاک کرده و دوباره یک مجموعه تب جدید درج کنید.

این افزونه علاوه بر امکان درج مجوعه زبانه‌ها در نوشته‌ها و برگه ها امکان استفاده از آن‌ها در فضای ابزارک‌ها را نیز فراهم می‌کند برای این امر بروید به نمایش-> ابزارک‌ها و بعد ابزارک با عنوان OTW Shortcode Widget می‌توانید در محیط دلخواه خود استفاده کنید که با درج آن با استفاده از دکمه Add به تنظیمات مجموعه زبانه که پیش‌تر اشاره شد دسترسی خواهید داشت.

tabbed-content-3

آموزش ویدیویی درگاه پرداخت در افزونه ی tabs shortcode and widge

دانلود افزونه tabs shortcode and widge

دانلود صفحه افزونه
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

مطالب زیر را حتما بخوانید