طراحی سایت حرفه ای در مشهد (از مراحل تا مهم ترین اصول)

طراحی سایت حرفه ای در مشهد

با تغییر مسیر بیزنس های سنتی به سمت دیجیتال مارکتینگ، بازار مشاغلی همچون طراحی سایت در مشهد و یا سایر کلان شهرها نیز رونق بسیار زیادی پیدا کرده است. طراحی سایت یا همان وب دیزاین (Web-Design) به مراحل ساخت یک پایگاه اینترنتی گفته می‌ شود که به منظور معرفی شرکت، اطلاع رسانی و ارائه محصولات به کار می رود. طراحی سایت حرفه ای در مشهد از بخش های مختلفی اعم از تولید محتوا، لایه سازی صفحات وب، رعایت اصول سئو و طراحی گرافیکی جذاب تشکیل می شود.

داشتن آگاهی درباره مراحل، ویژگی ها و اهمیت طراحی سایت می تواند به فهم این موضوع کمک شایانی کند.

مراحل طراحی سایت حرفه ای در مشهد

طراحی سایت حرفه ای طی مراحلی بسیار حساس صورت می گیرد. برای اینکه سایت شما به بهترین شکل ممکن طراحی شود، باید آن را به دست افراد خبره و متخصص بسپارید. 4 مرحله طراحی سایت به شرح زیر هستند:

  1. طراحی وایرفریم (Wireframe)

یک طراح سایت حرفه ای ابتدا با توجه به نیاز مشتری و نوع سایت، یک نمای کلی از سایت طراحی می کند که به آن طراحی وایرفریم می ‌گویند. وایرفریم سایت شامل یک نقشه ایده آل از از صفحات و چیدمان المان ها و ابزار مختلف است.

  1. طراحی گرافیکی سایت

در مرحله دوم و پس از تعیین کردن محل قرارگیری عناصر و المان ها ، باید سایت از نظر گرافیکی طراحی شود. طراح سایت، با کمک نرم افزارهای گرافیکی و رنگ بندی، سایت را طراحی می‌ کند.

  1. برنامه نویسی و کدنویسی

برنامه نویسی و کدنویسی

در این مرحله از طراحی سایت حرفه ای در مشهد، طراح با توجه به نیاز مشتری می تواند از روش‌ های مختلفی برای مدیریت سایت استفاده کند. تصمیم گیری برای کدنویسی و برنامه نویسی در این بخش بر اساس نیاز مشتری و هزینه ها انجام می شود.

  1. راه اندازی و اجرای سایت

با اتمام موفقیت آمیز مراحل قبل، راه اندازی سایت در بستر جهانی اینترنت آغاز می شود. در این مرحله، طراح سایت پس از تهیه یک «نام دامنه مناسب» و «هاست»، سایت را پیکربندی می‌کند و سپس در دسترس کاربران قرار می ‌دهد.

طراحی سایت حرفه ای از چه نظر اهمیت دارد؟

یک سایت به تنهایی برای رونق دادن کسب و کار شما کافی نیست. چه بسا طراحی یک سایت غیر حرفه ای می تواند به کسب و کار شما لطمه هم وارد کند. تعدادی از دلایل اهمیت طراحی حرفه ای سایت به شرح زیر هستند:

تصور ذهنی کاربر از کسب و کار را شکل می دهد.

اولین چیزی که توجه کاربران را به خود جلب می‌ ‌کند، صفحه اول سایت شما است. اگر سایت با ظاهری زیبا و جذاب و به روز طراحی نشده باشد، تصور ذهنی خوبی برای کاربران ایجاد نکرده و در تبدیل آنها به مشتری، ناقص عمل می کند.

به بهینه سازی سایت کمک می کند.

بسیاری از المان ها و عناصری که برای طراحی سایت استفاده می شوند، بر نحوه کار سایت و همچنین انتشار محتوا در آن تاثیر می گذارند. این المان ها همچنین بر قابلیت خزیده شدن صفحات و ایندکس شدن آنها توسط ربات های موتورهای جستجو موثر هستند.

از رقبای خود عقب نمی مانید!

اگر هنوز قانع نشده اید همین بس که بدانید رقبای شما از طراحی سایت حرفه ای برای راه اندازی کسب و کار خود استفاده می کنند. بنابراین اگر می‌خواهید از رقبای خود عقب نمانید، بهتر است هر چه سریع ‌تر برای طراحی سایت اقدام کنید.

باعث شناخته شدن برند شما می شود.

طراحی سایت حرفه ای در مشهد یا در هر شهر دیگری، به برندسازی و آگاهی در مورد برند شما کمک می ‌کند. سایت شما باید به گونه‌ ای طراحی شده باشد که برند شما را در ذهن کاربر حک کند.

کاربرانی که وب سایت شما را به یاد داشته باشند، در مواقع نیاز به محصولات حتما به سایت شما مراجعه خواهند کرد یا سایت شما را به دیگران هم معرفی می‌کنند.

طراحی حرفه ای سایت چه ویژگی هایی دارد؟

ویژگی های طراحی سایت

یک سایت که به صورت حرفه ای طراحی شده باشد، ویژگی ها و خصوصیاتی دارد که آن را از سایر سایت های ناقص متمایز می کند. برخی از این خصوصیات در ادامه آورده شده اند:

گشت و گذار راحت در سایت

ساختار سایت باید به صورتی در نظر گرفته شود که همه اطلاعات توسط کاربران به راحتی با چند کلیک از هر صفحه قابل دسترسی باشند. طراحی سایت حرفه ای در مشهد این ویژگی را برای سایت شما ایجاد می کند.

طراحی واکنش گرا

دسترسی به اینترنت به گونه‌ ای شده است که امروزه همه افراد با دستگاه های مختلف می توانند به سایت ها سر بزنند. یک سایت حرفه ‌ای باید به شکلی طراحی شده باشد که برای همه دستگاه های مختلف به طور کامل نمایش داده شود و دچار به هم ریختگی نشود. به عبارت دیگر، یک سایت حرفه ‌ای باید موبایل فرندلی باشد.

سبک طراحی یکپارچه

طراحی سایت حرفه ای در مشهد به شما کمک می کند تا سایت شما سبک طراحی یکپارچه داشته باشد. از آنجایی که سایت شما قرار است برایتان برندسازی کند، باید شخصیت برند شما در همه عناصر آن دیده شود.

به عبارت دیگر، یک سایت حرفه ای یک سبک مشخص در طراحی را دنبال می کند و در همه صفحات و عناصر آن مثل تصاویر، تایپوگرافی، لوگو، رنگ و غیره به صورت یکسان به کار می روند.

استفاده صحیح از تصاویر و ویدیوها

تصاویر و ویدیوها در صفحات سایت ظاهری زیبا به سایت می بخشند و باعث افزایش تعامل مخاطبین با آن می شوند. استفاده از تصاویر و ویدیوها در صفحات سایت باید متعادل باشد و جذابیت و کارایی سایت را افزایش دهد.

متن های گیرا و جذاب

یکی از مهمترین بخش های هر سایت، متن های آن است که کاربران را به تعامل با سایت ترغیب می کنند. در صورتی که متن ها کسل کننده و تکراری و یا متعارض با استانداردهای سئو باشند، کاربران را برای کلیک بر قسمت های مختلف سایت تشویق نمی کند.

کال تو اکشن (CTA) یا دعوت به اقدام

هدف نهایی طراحی حرفه ای سایت در مشهد، تبدیل کردن کاربران به مشتری است. طراحی تاثیرگذار و جذاب دکمه های کال تو اکشن از مهمترین خصوصیات یک سایت با طراحی حرفه ای است.

سرعت بالا

سایتی که سرعت کندی دارد، نباید انتظار مخاطبین زیادی هم داشته باشد. از ویژگی ها و خصوصیات یک سایتی که حرفه ای طراحی شده، سرعت بالا است‌. سرعت بالای سایت نقش اساسی در ماندگاری کاربران ایفا می کند.

حرف آخر، ضرورت طراحی سایت حرفه ای برای کسب و کارها

هر کسب ‌و کاری دارید، ضروری است که سریع تر به جهت ارتقای آن، برای طراحی سایت اقدام کنید. البته توجه داشته باشید، هر سایتی را نمی ‌توان به عنوان سکوی پرتاب شغل و درآمد شما در نظر گرفت. بلکه باید به صورت حرفه ای طراحی شده و همه ویژگی ها و خصوصیات یک سایت حرفه ای اعم از سرعت بالا، سبک طراحی یکپارچه و طراحی واکنش گرا را داشته باشد.

طراحی سایت حرفه ای در مشهد و سایر شهرهای ایران، به شما کمک می کند تا مشتریان بیشتری داشته باشید، از رقبای خود جلو بیفتید و سایت خود را به بهترین نحو ممکن بهینه سازی کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.