چه زمانی اقدام به خرید بک لینک کنیم؟

در میان استراتژی‌هایی که یک سئوکار، وبمستر یا مدیر سایت برای بالا بردن سایت خود انجام می‌دهد، خرید بلک لینک و رپورتاژ نیز باید قرار گیرد. اما چرا برخی افراد این موضوع را به ضرر سایت می‌دانند؟

مطمئنا خرید بک لینک تنها در شرایطی به نفع سایت شما خواهد بود که نکات مربوط به این پروسه را رعایت کنید. در مواقعی با انجام اشتباه این کار امتیاز منفی از گوگل دریافت خواهید کرد. به این موارد باید زمان مناسب خرید بک لینک را نیز اضافه کنیم که در صورت عدم رعایت آن، این پروسه بی‌فایده خواهد بود. این مطلب حاوی اطلاعات کاملی است که به شما می‌گوید آیا همین حالا زمان مناسب برای شماست یا خیر؟

چه زمانی اقدام به خرید بک لینک کنیم؟

اگر تصمیم به خرید بک لینک برای سایت گرفته‌‌اید و به دنبال زمان مناسب می‌گردید، چند مورد زیر را در نظر بگیرید:

1.      عملکرد رقبایتان را بررسی کنید…

در وهله اول باید به میزان رقبایی که در کسب و کارتان وجود دارد، توجه کنید. فرض کنید، رقیبان شما، تعداد زیادی رپورتاژ آگهی را منتشر کرده و بک لینک‌های قدرتمندی را در این زمینه ایجاد کرده‌اند. با اینکار احتمالا نمی‌توانید به راحتی و از طریق لینک‌سازی داخلی رتبه‌های خوبی را در گوگل به دست آورید.

اینجاست که زمان پرداخت هزینه برای دریافت بک لینک و انجام فعالیت‌های سئو خارج از سایتتان به شدت احساس می‌شود. بنابراین برای پیدا کردن زمان دقیق باید رقبایتان را بررسی کرده و موارد زیر را آنالیز کنید:

  • تعداد دامنه‌های لینک دهنده
  • تعداد کل بک لینک‌های سایت‌های ر قبا
  • سایت‌هایی که لینک داده‌اند
  • محتوای رپورتاژ منتشر شده

باید با در نظر گرفتن این موارد و پیدا کردن نقاط ضعف خود، اقدامات لازم را برای برنامه ریزی کنید. اینجاست که کم کم پای خرید بک لینک به کسب و کار شما باز می‌شود. با اینکار به خوبی رقبایتان را از میان خواهید برد.

2.      قبل از خرید سایتتان را آماده کنید…

دومین قدم، آماده‌سازی سایت شما از نظر فنی و محتوایی است. باید سایت خود را بر اساس اصول سئو طراحی کنید. دسته‌بندی‌ها، لینک‌های نوفالو، لینک‌های شکسته، ظاهر سایت و دیگر مشکلات را بر طرف کرده و پس از آن اقدام به خرید بک لینک معتبر کنید.

3.      بک لینک های ایمن را پیدا کنید…

در ابتدا سعی کنید از رپورتاژ آگهی شروع کنید. باید به درستی سایت‌ها را بررسی کرده و میزان ورودی‌هایشان را در نظر بگیرید. می‌توانید اعتبار سایت را از طریق Moz یا Ahrefs بررسی کنید.

4.      انکر تکست‌ها را مشخص کنید…

قبل از آنکه بخواهید بک لینک بخرید، باید کلمات و عبارات کلیدی را مشخص کنید. پس از آن اقدام کنید. در نظر داشته باشد که انتخاب درست انکرتکست‌ها نیز در نتیجه موثر خواهند بود. اگر نمیدانید چگونه این کار را انجام دهید، مطالعه مقاله «انکر تکست چیست؟» میتواند برای شما مفید باشد.

5.      صفحه فرود را مشخص کنید…

حتما قبل از لینک سازی باید مشخص کنید که کاربر قرار است، به کدام صفحه از سایت شما وارد شود. آن صفحه را در ابتدا تقویت کنید. ظاهر صفحه را به روز کرده و محتوای قوی و مشخصی را در داخل آن قرار دهید. ارتباط بین صفحات سایت خود را از طریق لینک داخلی تقویت کنید.

کدام وبسایت را برای بک لینک انتخاب کنیم؟

 

برای آنکه بتوانید نتیجه بهتری داشته باشید، باید خرید را از سایت‌های انجام دهید که از ویژگی‌های زیر برخوردار باشند:

  • این سایت‌ها باید باعث افزایش اعتبار سایت شما شوند. این اعتبار زمانی به دست می‌آید که وبسایت لینک دهنده نیز خودش از قدرت و اعتبار بالایی برخوردار باشد. در این شرایط بک لینکی که دریافت می‌کنید، میزان اثرگذاری بالایی را از نظر اعتبار خواهد داشت.
  • هرچه ارتباط سایت با موضوع کسب و کار شما بیشتر باشد، مطمئنا اثر بک لینک بیشتر خواهد بود.
  • میزان ترافیک بالای یک وبسایت باعث ورود کاربران بیشتر به صفحات آن شده و به دنبالش افراد بیشتری را به سمت سایت شما هدایت می‌کند.

چند اشتباه رایج برای خرید لینک خارجی

 

خرید بک لینک ارزان را فراموش کنید. مطمئنا این بک لینک‌ها از سایت‌های بی اعتبار دریافت خواهند شد. در برخی از سایت‌ها تعداد زیادی لینک وجود دارد که به عنوان صفحات اسپم شناسایی می‌شوند.

از دریافت تعداد زیادی بک لینک در یک بازه زمانی مشخص به شدت خودداری کنید. در این شرایط گوگل شما را به عنوان اسپم دانسته و در نتیجه امتیاز منفی را به سایت شما خواهد داد.

استفاده از بک لینک‌های رایگان نیز یکی از اشتباه‌ترین کارهایی است که می‌توانید برای سایت خود انجام دهید. ابزارهای آنلاین بسیار زیادی در فضای وب وجود دارد که امکان ایجاد بک لینک رایگان را به شما می‌دهد. اما به جرات می‌توانیم بگوییم که این کار نابودی سایت شما را به دنبال خواهد داشت.

گوگل چطور می‌فهمد که یک بک لینک غیر طبیعی است؟

 

مطمئنا پرداختن به تمام بک لینک‌ها توسط گوگل، بصورتی دستی انجام نمی‌شود . این کمپانی از الگوریتمی به نام پنگوئن برای اینکار استفاده می‌کند که کار آن بررسی لینک‌های فالو، نوفالو، روند لینک‌سازی و … است و در نهایت در صورت مشاهده هر مورد مشکوکی آن را شناسایی و با آن برخورد می‌کند.

سخن پایانی

برای آنکه بتوانید بهترین نتیجه را از بک لینک بگیرید، باید زمان مناسبی را برای انتشار آن انتخاب کنید. با رعایت همین چند نکته می‌توانید بهترین نتیجه را در سریعترین زمان از اقدامات خود دریافت کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

مطالب زیر را حتما بخوانید