درون ریزی اطلاعات در ووکامرس با woocommerce csv import

درود بر شما عزیزان؛
در فروشگاه های ووکامرس موجود همیشه تعداد بسیار زیادی کالا یافت میشود و همیشه باید تعداد کالا ها زیاد باشد تا بتوان از آن سودی دریافت کرد. اما در این میان تعدد کالا ها در فروشگاه میتوانید گاهی اوقات دردسر ساز شود. اما ممکن است بپرسید چرا این مورد میتواند مضر و دردسر ساز باشد؟ دلیل این مورد کاملا واضح است در ادامه با من همراه باشید.
دلیل مشکل فوق این است که ممکن است روزی شما بخواهید در فروشگاه تغییرات دهید. وقتی شما تغییرات ایجاد می کنید ممکن است محصولات دچار مشکل شود. در این زمان نیاز است که شما بتوانید بک آپ محصولات را که پیشتر درست کرده اید دوباره در سایت فراخوانی کنید. به عبارتی بتوانید امکان درون ریزی در ووکامرس را ایجاد کنید. این کار در دو روش می تواند انجام شود. در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

درون ریزی در ووکامرس با woocommerce csv import

woocommerce csv import-درون ریزی در ووکامرس

افزونه Woocommerce CSV importer به منظور درون ریزی در ووکامرس به ثبت رسیده است. این افزونه تا به امروز بیش از 30,000 نصب فعال داشته است.
حال در ادامه به دو روشی که در بالا اشاره شد می پردازیم.

روش اول

در این روش میتوانید به صورت دستی محصولات را یک به یک وارد سایت نمائید. اما آیا به نظر شما این روش عاقلانه است؟ مطمئنا خیر! و بسیار زمانبر است.

روش دوم

استفاده از درون ریزی در ووکامرس برای محصولات. برای این منظور شما به افزونه های ووکامرس نیاز پیدا میکنید. پس ما نیز به شما یک پیشنهاد در این زمینه میدهیم. درون ریزی اطلاعات در ووکامرس با woocommerce csv import. بهترین افزونه برای درون ریزی اطلاعات در ووکامرس است. در ادامه در مورد نصب و تنظیمات آن صحبت میکنیم.

شروع کار

برای شروع کار افزونه را دریافت نموده و در بخش افزونه های وب سایت خود نصب نمائید. سپس در بخش  پیشخوان وب سایت شما بخشی با نام CSV Import ایجاد خواهد شد. تنظیمات درون ریزی در ووکامرس دارای چندین قسمت به صورت زیر است:

csv import

در این بخش همانند تصویر زیر شما میتوانید فایل درون ریز خود را انتخاب کرده و با کلیک بر روی گزینه لود آن را درون ریزی نمائید.

brows- درون ریزی در ووکامرس

Settings

در این بخش شما میتوانید تنظیمات این افزونه را تغییر دهید. برای این منظور قسمت های زیر وجود دارند:

settings- درون ریزی در ووکامرس
Allowed Roles: در این قسمت میتوانید مشخص کنید که چه کسی میتواند از امکانات این افزونه استفاده کند. در حالت پیشفرض روی گزینه مدیر فروشگاه قرار دارد. نقش های دیگری که در این بخش وجود دارند عبارتند از : مدیر، ویرایشگر، نویسنده، مشتری و فروشنده و…
Field separator: در این بخش باید مشخص کنید در صورت تعدد محصولات آن ها را با چه نشانه ای از یکدیگر جدا کند.
Skip the first row: با انتخاب این گزینه سطر اول بک آپ شما درون ریزی نمیشود! اما سطر اول چرا نباید درون ریزی شود؟ چون سطر اول فقط کلمه “محصولات” است و نیازی به درون ریزی نیست.
Add products to all categories: این بخش بسیار حساس است. اگر شما آن را فعال کنید محصولات در تمامی دسته بندی ها قرار میگیرند و ممکن است ترتیب فروشگاه بهم بخورد
Number products to process simultaneously: در این بخش میتوانید مشخص کنید که چند محصول در هر سطر درون ریزی شود. چرا که اگر این تعداد زیاد باشد و زمان زیادی صرف درون ریزی آن شود ممکن است که ارور تایم اوت ایجاد گردد.

  چگونه آدرس صفحه نویسنده در وردپرس را تغییر دهیم؟

اما ادامه تنظیمات…

Merge products: در صورت فعال شدن این مورد تنها محصولاتی که درون فایل بک آپ موجود است ایمپورت میشود! ولی در صورت عدم فعال سازی ممکن است با محصولاتی که هنوز درون فروشگاه هستند تداخل پیدا کند.
Debug: خطایابی! در صورت فعال شدن اگر مشکلی ایجاد شود سیستم سعی در رفع آن خواهد کرد.
Find product using: در این قسمت دو گزینه شناسه و نام محصول وجود دارد. در صورتی که شناسه انتخاب شود پس از درون ریزی محصولات توسط شناسه ها مشخص میشود. در صورتی که عنوان را انتخاب کنید هم محصولات توسط عناوین جدا خواهند شد.
Match authors by: پس از درون ریزی باید به فکر همگام سازی نویسنده های این محصولات نیز باشید که به چه شکل تخصیص یابند. برای این منظور میتوانید در این بخش مشخص کنید به چه روش نویسنده ها بتوانند با محصولاتشان ارتباط بر قرار کنند. با استفاده از آی دی یا ایمیل یا نام کاربری یا …
Convert to UTF-08: طبیعتا چون محصولات فارسی است باید گزینه utf08 encoding انتخاب شود.
Follow to location during image import: مورد نهایی هم درباره پیکربندی سرور است! که تصاویر به چه شکل قرار گیرند. باید روی حالت پیشفرض قرار گیرد پس این بخش را تغییر ندهید.

در نهایت بخش برون بری را داریم که به نام export موجود است که میتوانید برون بری برای اطلاعات ووکامرس داشته باشید. درنهایت با ذخیره سازی و تنظیم افزونه، قابلیت درون ریزی در ووکامرس را ایجاد کنید. از این پس در مدت کوتاهی اطلاعات ووکامرس درون ریزی در ووکامرس نمایید.

دانلود افزونه woocommerce csv import

دانلودصفحه افزونه

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

  1. سلام
    یعنی با این روش می تونید بصورت آفلاین محصولات رو وارد کنید بعد وارد سایت بشه
    آیا میشه با روشهای دیگه متن رو تولید کنیم و بعد درون ریزی کنیم
    عکس محصولات بجه صورت میشه ؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید