ارسال خبرنامه در ووکامرس با WooCommerce MailChimp

ارسال خبرنامه در ووکامرس

سلام دوستان؛

در آموزش افزونه های مختلف در وردپرس، آموزش های بسیار زیادی در مورد ارسال خبرنامه ها و سرویس های مختلف ارسال خبرنامه مانند Mailchimp اشاره کردیم و به طور کامل آموزش دادیم. در ووکامرس نیز فرقی ندارد.
اگر شما یک سایت وردپرسی دارید که در کنار آن ووکامرس نصب کرده اید می توانید همچنان از همان سرویس های ارسال خبرنامه در وردپرس بهره مند شوید اما اگر سایت شما یک فروشگاه ووکامرسی است، دیگر پیشنهاد می کنیم از همان سرویس ها اما مخصوص به ووکامرس استفاده کنید.
پس از آموزش های فراوانی که در مورد امکانات اصلی و جانبی فروشگاه ساز ووکامرس داده ایم، می خواهیم کمی در مورد ارسال خبرنامه صحبت کنیم. ارسال خبرنامه به مشتریان یکی از بخش های مهم در یک سایت و به خصوص یه فروشگاه اینترنتی به شمار می رود.
فرض کنید، محصولی را می خواهید برای مدت زمانی محدود برای تخفیف قرار دهید، یا محصول خاصی را به فروشگاه خود اضافه کرده اید و یا نمونه های مشابه.بهتر است با ارسال یک خبرنامه به مشتریان عضو شده در فروشگاه خود اطلاع دهید که رویداد مهم فروشگاه شما چیست! با این کار مشتریان به فروشگاه اینترنتی آمده و حتی به سایر دوستان و آشنایان خود اطلاع می دهند که محصولی جدید آمده یا فروشگاه X محصولی را با قیمتی فوق العاده برای فروش گذاشته است.
پس به طور کلی می توان گفت ارسال خبرنامه یکی از سرویس های قوی برای اطلاع رسانی می باشد. البته اطلاع رسانی به مشتریانی که چک کردن ایمیل روزانه را فراموش نمی کنند!
در آموزش ووکامرس امروز با هم به بررسی خبرنامه ی mailchimp که یکی از قدرتمند ترین هاست می پردازیم.

افزونه WooCommerce MailChimp

خبرنامه ی میل چیمپ برای ووکامرس، این امکان را فراهم می کند تا مشتریان ضمن دیدن از فروشگاه، در خبرنامه ی فروشگاه عضو شوند. پس از جمع آوری عضو و ثبت ایمیل مشتریان در سامانه ی خود، شما می توانید در زمان مورد نظر برای تمامی مشتریان خود از طریق سایت میل چیمپ خبرنامه ای ارسال کنید.

  ساخت سیستم تیکت در وردپرس با افزونه پشتیبانی وردپرس نیر وب

به پیشخوان وردپرس رفته و افزونه ی WooCommerce MailChimp را در مسیر افزونه نصب و سپس فعال می کنیم. سپس به مسیر ووکامرس/پیکیربندی/ادغام می رویم…

Mailchimp

mailchimp hamyarwp

Enable/Disable: با علامت زدن این گزینه، افزونه را فعال می کنید. با فعال کردن افزونه و ذخیره ی تنظیمات در بالای این تنظیمات به شما می گوید که باید API Key را دریافت کنید.
Subscribe Event: در چه زمانی از مشتری بخواهد که ایمیل خود را وارد کرده و عضو خبرنامه شود.
API Key: شما باید عضو سایت mailchimp باشید و API Key شخصی خود را در اینجا وارد کنید.
Main List: لیستی را که در سایت میل چیمپ ساخته اید پس از وارد کردن API و شناسایی و تایید صحت کاربری شما، در اینجا مشخص می شود و می توانید همان لیست را انتخاب کنید تا کاربران در صورت عضو شدن، عضو همان لیست خبرنامه در میل چیمپ شوند.
Group Name: می توانید برای گروه مشتریان خود نام مشخصی تعیین کنید.
Double Opt-In: در صورتی که مشتریان عضو خبرنامه شوند، ایمیل تایید برای آن ها ارسال خواهد شد.
Display Opt-In Field: فیلد ایمیل تایید مشخص می شود.

نکته!!! قبلا نحوه ی پیدا کردن API Key در میل چیمپ را خدمت شما دوستان عزیز آموزش داده ایم.

حال در زمانی که تعیین کرده اید یعنی در حال سفارش، پس از تکمیل سفارش و … مشتری به صورت کاملا اتوماتیک به لیست mailchimp اضافه میشود.

جمع بندی! 

اگر تصمیم دارید مشتریان را از حوادث جدید در فروشگاه باخبر کنید، بهترین راه ارسال خبرنامه به آن ها می باشد. در آموزش امروز خبرنامه ی میل چیمپ را برای ووکامرس آموزش دادیم که می توانید به راحتی و با انعطاف پذیری بالا با آن کار کنید.

دانلود افزونه WooCommerce MailChimp

دانلود صفحه افزونه
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. با عرض سلام و وقت بخیر
  افزونه WooCommerce MailChimp
  برای ارسال خبرنامه و یا ایمیل مارکتینگ
  امکان اتصال به smtp ها را دارد؟

 2. با سلام
  من اگر بخوام برای ووکامرس ارسال sms داشته باشم به صورتی که اگر مصول موجود نبود و لعد موجود شد برای کاربر sms ارسال بشه باید چیکار کنم؟؟

 3. عالی بود