راست چین و چپ چین کردن در ووکامرس با WooCommerce RTL

راست چین و چپ چین کردن در ووکامرس

سلام دوستان؛

راست چین یا RTL و چپ چین LTR قوانینی هستند که فارسی سازان قالب ها و افزونه ها بسیار از آن ها استفاده می کنند. ما معمولا قالب ها و افزونه هایی را که می خواهیم فارسی کنیم طبق استاندارد باید تمامی موارد را به صورت راست چین و جاهایی نیز چپ چین قرار دهیم. برای همین دانستن این علم و اینکه چگونه باید این کار را انجام داد برای فارسی سازان امری ضروری است.
در ووکامرس نیز روال به همان شکل است! یعنی قالب های ووکامرسی و افزونه های ووکامرسی را نیز با همین قانون می توان راست چین و چپ چین نمود اما دوستانی که این علم را نمی دانند گاهی دچار مشکل می شوند و نمی توانند کاری انجام دهند. مثلا فرض کنید شما قالبی را نصب کرده اید و آن را پسندیده اید اما برخی آیتم ها را می خواهید تغییر جهت دهید یعنی به راست یا چپ ببرید اما کار با RTL و LTR را نمی دانید! یا بسیاری از دوستان گفته بودند قالب یا وردپرس آن ها انگلیسی است و دیگر سایت خود را نصب کرده اند و حال می خواهند فکری به حال راست چین کردن آن کنند اما نمی دانند چطور! نگران نباشید…
در آموزش ووکامرس امروز افزونه ای ووکامرسی را خدمت شما معرفی می کنیم که با کمک آن می توانید آیتم های یک سایت ووکامرسی را به چپ یا راست منتقل کنید و در واقع RTL آن را تغییر دهید.

  فعالسازی حالت coming soon در وردپرس

افزونه WooCommerce RTL

rtl hamyarwp

به پیشخوان وردپرس رفته و افزونه را نصب می کنیم. سپس آن را فعال می نماییم. پس از فعال سازی افزونه احتیاج به هیچ نوع تنظیماتی نیست و به راحتی می توانید مشاهده کنید که RTL تغییر کرده و سمت آن عوض شده است.

حال نتیجه قبل و بعد ار نصب را مشاهده می کنیم:

ltr

تصویر بالا حالت اولیه ی محصول در فروشگاه است و حالت تغییر کرده ی آن به شکل تصویر زیر می باشد:

RTL

همچنین در تمامی صفحات این اتفاق می افتد و نیاز به حتی یک خط تغییر در کدهای سی اس اس ندارید.

جمع بندی! 

اگر تصمیم دارید که در سایت خود تغییر جهتی ایجاد کنید و مجبورید برای این کار با کد ها آشنا باشید یا اینکه از قالب خارجی خوشتان آمده و میخواهید آن را بر روی وردپرس فارسی نصب کنید به شما پیشنهاد میکنیم با نصب افزونه ای که امروز خدمت شما معرفی کردیم به راحتی در سایت ووکامرسی خود حالت ها را راست چین و چپ چین کنید.

دانلود افزونه WooCommerce RTL

دانلود صفحه افزونه
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.