فوتر وردپرس و گزینه‌ هایی که باید به آن اضافه شوند

فوتر وردپرس

آیا نمی دانید چه چیزی را در فوتر سایت وردپرس قرار دهید؟ فوتر ناحیه ای است که در پایین وبسایت شما قرار دارد. اگرچه نادیده گرفتن آن آسان است، اما همین فوتر یا به اصطلاح فارسی پاورقی می‌تواند تجربه کاربری در سایت شما را به روش‌های قابل توجهی بهبود بخشد. فوتر هر سایتی با توجه به قالب نصب شده روی آن متفاوت است اما مواردی که بهتر است به آن اضافه شود را بد نیست بدانید.
در این چک لیست، موارد برتری را که باید به فوتر وردپرس اضافه کنید، به اشتراک می‌گذاریم تا فعالیتی بهینه و بجا داشته باشید.

فوتر وردپرس چیست؟

فوتر وردپرس ناحیه‌ای است که در انتهایی‌ترین قسمت سایت شما ظاهر می‌شود. این یک ویژگی رایج در طراحی وبسایت بوده که توسط میلیون‌ها وبسایت استفاده می‌شود.
“فوتر” همچنین می‌تواند به ناحیه‌ای برای افزودن کد اشاره داشته باشد. سرویس‌های متعددی مانند گوگل آنالیتیکس، فیس‌بوک پیکسل و بسیاری دیگر ممکن است از شما بخواهند قطعه کد را به پاورقی وب‌سایت خود اضافه کنید.
این نوع کد پاورقی برای بازدیدکنندگان نمایش داده نمی‌شود اما به شما امکان می‌دهد ویژگی‌ها، خدمات و سایر مطالب را به وبسایت وردپرسی خود اضافه کنید.

با گزینه‌های بسیار زیاد، مبتدیان ممکن است تصمیم بگیرند چه چیزی را به قسمت پایین صفحه اضافه کنند، دچار مشکل شوند. در نتیجه، بسیاری از صاحبان وبسایت فرصت‌هایی را برای بهبود سایت‌های خود و ارائه تجربه بهتر برای بازدیدکنندگان از دست می‌دهند. با توجه به آنچه گفته شد، بیایید نگاهی به مواردی که باید به پاورقی سایت وردپرس خود اضافه کنید تا بهینه باشد بیاندازیم.

  • افزودن لینک به فوتر سایت وردپرسی
  • اضافه کردن کد در فوتر وردپرس
  • افزودن لینک سیاست حفظ حریم خصوصی در پاورقی وردپرس
  • افزودن کپی رایت در فوتر
  • حذف ایجاد شده توسط پیوندها از پاورقی در وردپرس
  • افزودن یک نوار پاورقی چسبنده در وردپرس
  • افزودن دکمه‌های اجتماعی را در فوتر وردپرس
  • افزودن یک شماره تلفن در فوتر
  • افزودن یک فرم تماس در فوتر

افزودن لینک به فوتر سایت وردپرسی

بسیاری از وبسایت‌ها پیوندهایی را به قسمت پایین صفحه اضافه می‌کنند. این مورد به مخااطبین کمک می‌کند مهم‌ترین محتوای سایت شما مانند صفحه درباره ما، صفحه محصولات، پرداخت، فرم تماس و موارد دیگر را پیدا کنند.
همه قالب‌های محبوب وردپرس دارای یک قسمت ویجت برای فوتر هستند که می‌توانید محتوا و عناصر مختلف را به آن اضافه کنید. برای افزودن پیوند به قسمت پاورقی، به صفحه نمایش» فهرست‌ها بروید و روی پیوند «ایجاد فهرست جدید» کلیک کنید.

افزودن فهرست به فوتر

می‌توان از این بخش تمامی مواردی که می‌خواهید به فوتر اضافه شود را از سمت راست انتخاب کرده و فهرست را ذخیره کنید. این یک امکان در قالب وردپرس شماست که موجب می‌شود تمامی موارد دلخواه شما را در فوتر بصورت فهرست نمایش دهد. این فهرست‌ها هر کدام لینک دارند و مانند منوهای اصلی سایت هستند.

فهرست های فوتر

اضافه کردن کد در فوتر وردپرس

گاهی اوقات ممکن است لازم باشد قطعاتی را به سایت یا فوتر وبسایت خود اضافه کنید. می‌توانید فایل‌های تم خود را مستقیماً ویرایش کنید و کد جدید را در قالب footer.php قرار دهید. با این حال اگر توسعه دهنده نیستید، این کار توصیه نمی‌شود زیرا در صورت تغییر قالب وردپرس یا بروزرسانی آن، کد سفارشی ناپدید می‌شود.

ویرایش مستقیم فایل‌های تم نیز می‌تواند خطرناک باشد. حتی یک اشتباه تایپی یا اشتباه ساده می‌تواند باعث بسیاری از خطاهای رایج وردپرس شود. بهترین راه برای افزودن کد در فوتر وردپرس استفاده از افزونه است. code snippets بهترین افزونه قطعه کد برای وردپرس است. درج کد در هدر و فوتر سایت وردپرس را آسان می‌کند.

افزودن کد به فوتر

در این قسمت می‌توانید کدهای سفارشی خود را وارد کنید. مثلا کد گوگل آنالیتیکس جهت ردیابی فعالیت‌های سایت.

افزودن لینک سیاست حفظ حریم خصوصی در پاورقی وردپرس

برای رعایت GDPR و سایر قوانین مرتبط با حریم خصوصی در کشورهای مختلف، باید یک صفحه سیاست حفظ حریم خصوصی در وردپرس اضافه کنید و سپس از تمام صفحات دیگر به آن لینک دهید. از آنجایی که پاورقی در کل وبسایت شما ظاهر می‌شود، مکان مناسبی برای افزودن این URL است.

ابتدا باید به تنظیمات » حریم خصوصی در قسمت مدیریت بروید. متوجه خواهید شد که وردپرس قبلاً پیش نویس صفحه سیاست حفظ حریم خصوصی را برای شما ایجاد کرده است.

حفظ حریم خصوصی

برای استفاده از این صفحه پیش‌فرض، به سادگی روی «ایجاد یک برگه جدید حریم خصوصی» کلیک کنید. اگر می‌خواهید به جای آن از صفحه دیگری استفاده کنید، منوی کشویی را باز کرده و صفحه جدیدی را از فهرست انتخاب کنید. همچنین می‌توانید یک صفحه سیاست حفظ حریم خصوصی جدید از این صفحه ایجاد کنید. به سادگی بر روی دکمه “ساختن” کلیک کنید، حال وردپرس یک پست جدید با متن اصلی ایجاد می‌کند.

  جدیدترین راهنمای کامل حفظ امنیت وردپرس

مهم نیست که چگونه صفحه سیاست حفظ حریم خصوصی را ایجاد می‌کنید، مهم این است که می‌توانید آن را مانند هر صفحه دیگری در وردپرس ویرایش کنید. به عنوان مثال، می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد نیازها و شرایط و ضوابط خود اضافه کنید. هنگامی که از اطلاعاتی که وارد کرده‌اید راضی هستید، روی دکمه “انتشار” کلیک کنید تا حفظ حریم خصوصی فعال شود.
با انجام این کار، باید یک پیوند به فوتر وبسایت خود اضافه کنید.

افزودن کپی رایت در فوتر

همچنین ممکن است بخواهید حق کپی رایت را به قسمت فوتر وردپرس اضافه کنید تا به بازدیدکنندگان اطلاع دهید که محتوای شما دارای چنین حقی است. یکی از راه‌های انجام این کار، افزودن متن به تنظیمات قالب است. بسیاری از قالب‌های برتر وردپرس به شما این امکان را می‌دهند تا متن را در قسمت فوتر اضافه کنید، بنابراین باید بررسی کنید که فوتر سایت شما چنین امکانی را دارد یا خیر.
برای این منظور به بخش نمایش>> سفارشی سازی رفته و به دنبال تنظیمات فوتر در سمت راست بگردید.

متن کپی رایت

حال متن کپی رایت خود را می‌توانید در این قسمت قرار دهید:

قرار دادن کپی رایت

حذف ایجاد شده توسط پیوندها از پاورقی در وردپرس

برخی از قالب‌های رایگان وردپرس پیوندهایی را به قسمت پاورقی اضافه می‌کنند. معمولاً این متن بصورت «قدرت گرفته توسط وردپرس» است که به وب‌سایت رسمی وردپرس پیوند می‌دهد، اما برخی از توسعه‌دهندگان قالب نیز پیوندهایی به وب‌سایت‌های خود دارند.
این لینک‌های خارجی مخاطبین را تشویق به ترک وبسایت شما می‌کند و می‌تواند تأثیر منفی بر سئوی سایت داشته باشد. با در نظر گرفتن این موضوع، ایده خوبی است که آنها را با رفتن به نمایش>> سفارشی سازی از قسمت پایین صفحه حذف کنید.

برخی از قالب‌ها حذف این پیوندها را دشوار می‌کنند، بنابراین ممکن است مجبور شوید زمانی را صرف جستجوی تنظیمات مختلف کنید. برای شروع، توصیه می‌کنیم به دنبال تنظیماتی با برچسب «footer options»، «گزینه‌های پاورقی و حق نسخه‌برداری» یا موارد مشابه باشید.

افزودن یک نوار پاورقی چسبنده در وردپرس

می‌خواهید پیشنهادها یا اعلان‌های ویژه را در قسمت پایین صفحه نشان دهید؟ می‌توانید یک نوار پاورقی ایجاد کنید که در هنگام حرکت بازدیدکننده در پایین صفحه چسبیده باشد.
برای ایجاد این نوع نوار پاورقی چسبنده، به OptinMonster نیاز دارید. این بهترین افزونه تبدیل در بازار است و به شما این امکان را می‌دهد که بازدیدکنندگان وبسایت را با نرخ پرش بالا به کاربران و مشتریان تبدیل کنید.
OptinMonster همچنین دارای قوانین نمایش قدرتمندی است تا بتوانید پیام‌های سفارشی شخصی شده را در پاورقی وبسایت خود نشان دهید. حتما بزودی آموزش کاملی از این افزونه را خدمتتان ارائه می‌کنیم.

افزودن دکمه‌های اجتماعی را در فوتر وردپرس

یکی دیگر از راه‌های عالی برای استفاده از فضای فوتر در قالب وردپرس، نمایش آیکون‌های رسانه های اجتماعی است. این یک راه آسان برای تبلیغ پروفایل‌های مختلف شما و به دست آوردن دنبال کنندگان بیشتر در توییتر، فیس بوک و سایر سیستم عامل‌های محبوب است.
بهترین راه برای افزودن این دکمه‌ها استفاده از افزونه Social Icons Widget است. این افزونه از تمام شبکه‌های اجتماعی اصلی پشتیبانی می‌کند و دارای چندین نوع آیکون بوده که می‌توانید از بین آنها انتخاب کنید.

افزودن یک شماره تلفن در فوتر

اگر از طریق تماس تلفنی، پشتیبانی به مشتری می‌دهید، اضافه کردن شماره تلفن خود در قسمت فوتر وردپرس می‌تواند به کاربران کمک کند تا با شما تماس بگیرند. برای این کار به شماره تلفن تجاری نیاز دارید.  هنگامی که یک شماره تلفن برای کسب و کار خود دارید، باید آن را به وبسایت خود اضافه کنید. ساده‌ترین راه استفاده از افزونه Call Now Button است که یک دکمه کلیک به تماس را به سایت وردپرس شما اضافه می‌کند.

افزودن یک فرم تماس در فوتر

فوتر سایت شما نباید یک بن بست باشد. یعنی باید در آن حتما راه‌های ارتباطی درستی باشد. چنانچه ارتباط تلفنی برای کارتان ضرورتی ندارد، حتما از فرم تماس در فوتر بهره ببرید. فرم‌ های تماس وردپرس زیادی وجوددارد که می‌توانید با توجه به نیاز خود یکی را انتخاب کرده و مورداستفاده قرار دهید.

فوتر وردپرس

فوتر وردپرس همان جاییست که مخاطب برای دریافت اطلاعات خاصی به آن مراجعه کرده و انتظار دارد موارد درستی را در آنجا ببیند. شما برای این منظور چه فکری می‌کنید؟ ما در این مقاله چک لیستی از آیتم‌ها ضروری که باید در فوتر سایت وردپرسی شما قرار گیرند را نام برده و توضیحات تکمیلی برای هر بخش آوردیم. چنانچه احساس می‌کنید موردی از نظر جا مانده حتما در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنید.

سوالات متداول

بخش انتهایی هر سایتی لینک‌ها و مطالب مهمی وجود دارند که به آن فوتر سایت می گویند. میزان اهمیت این بخش بسیار بالاست.
از هر قالبی که استفاده می‌کنید معمولا بخشی به اسم فوتر دارد که شما می توانید آن را مطابق خواسته خود تغییر دهید.
افزودن لینک به فوتر سایت وردپرسی اضافه کردن کد در فوتر وردپرس افزودن لینک سیاست حفظ حریم خصوصی در پاورقی وردپرس افزودن کپی رایت در فوتر حذف ایجاد شده توسط پیوندها از پاورقی در وردپرس افزودن یک نوار پاورقی چسبنده در وردپرس افزودن دکمه‌های اجتماعی را در فوتر وردپرس افزودن یک شماره تلفن در فوتر افزودن یک فرم تماس در فوتر
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.