بهترین افزونه‌های امنیتی وردپرس در سال 1397

افزونه‌های امنیتی وردپرس

درباره امنیت وبسایت چه می‌دانید؟ آیا می‌دانید افزونه‌های امنیتی وردپرس چه تاثیری بر روی وبسایت شما خواهند داشت؟ تا چه حد موافق استفاده از آن‌ها هستید؟ به نظر من امنیت در وردپرس و در هر وبسایت دیگری حرف اول را می‌زند و برای اینکه بتوانید سایت خود را حفظ کنید و به فعالیت در آن ادامه دهید، باید به ایمنی آن توجه کنید.
بسیاری از صاحبان وبسایت‌ها تلاش زیادی برای سایتشان می‌کنند و آن را به موفقیت‌های خوبی می‌رسانند اما به دلیل عدم توجه به ایمنی آن، تمام زحمات خود را بصورت یکجا از دست می‌دهند.

افزونه‌های امنیتی وردپرس

افزونه‌های قدرتمند زیادی برای محافظت از وبسایت وردپرسی روی کار آمدند و در کنار سایر تکنیک‌های مهم در امنیت سایت ضروری است تا از آن‌ها استفاده کنیم. اما قبل از اینکه وارد مبحث اصلی یعنی شناسایی بهترین افزونه‌های امنیتی وردپرس در سال 97 شویم می‌خواهم مثالی را برایتان در اینجا بیاورم.

فرض کنید خانه‌ای جدید خریدید. سرمایه‌گذاری برای این منظور نیازمند صرف هزینه است و شاید هم مقداری از آن سرمایه بدون استفاده برایتان باقی بماند. اولین چیزی که به ذهنتان می‌رسد چیست؟ آیا فکر نمی‌کنید حال که این همه برای خرید این خانه هزینه کرده‌ام باید آن را بیمه کنید؟ معمولا همه ما به آن فکر می‌کنیم. بیمه‌ای که برای خانه خود در نظر می‌گیرید همان امنیتی است که تا حد زیادی تامین می‌شود.

حفظ امنیت در وردپرس

حال از محیط خانه خارج می‌شویم و در مورد مبحث اصلی خود یعنی وردپرس صحبت می‌کنیم. راه‌های زیادی را برای امنیت وردپرس باید بروید که یکی از آن‌ها استفاده از افزونه‌های امنیتی وردپرس است.
روش‌های ایمنی وردپرس را بارها در مقالات متعدد برایتان توضیح دادیم و برای همین منظور نمی‌خواهم مجدد شما را خسته کنم. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنم مقالات موجود در لیست زیر را حتما مطالعه کنید:

بهترین افزونه‌های امنیتی وردپرس

پس از اینکه تمامی تدابیر امنیتی را برای وبسایت خود در نظر گرفتید، نوبت به نصب افزونه یا افزونه‌های حرفه‌ای می‌رسد. خوشبختانه در وردپرس نیز چند افزونه استاندارد و عالی برای حفظ امنیت وجود دارد. این موارد را با هم بررسی می‌کنیم.

1- افزونه‌های امنیتی وردپرس: Sucuri Scanner

Sucuri Scanner- افزونه‌های امنیتی وردپرس

افزونه‌ای برای بررسی کل وبسایت و اسکن کردن بدافزارها و برقراری امنیت است. این افزونه بصورت رایگان موجود است البته نسخه حرفه‌ای نیز دارد ولی کار شما با همین نسخه رایگان راه می‌افتد. Sucuri دارای لیست سیاه، بخش نظارت و مانیتورینگ، اعلانات امنیتی و امنیت سخت افزاری است. پس به جرئت می‌توان گفت یکی از بهترین افزونه‌های امنیتی وردپرس همین افزونه است. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنم آن را تست کنید و اطلاعات تکمیلی را در صفحه اختصاصی این افزونه در همیار وردپرس مطالعه کنید.

افزونه Sucuri Scanner

2- افزونه‌های امنیتی وردپرس: iTheme Security

itheme security- افزونه‌های امنیتی وردپرس

این افزونه قبلا با عنوان WP better security  موجود بوده و حال به نام iTheme Security تغییر کرده. یکی از موثرترین روش‌ها برای محافظت از وبسایت وردپرسی شماست! بیش از 30 پیشنهاد امنیتی برای حفاظت و حفظ امنیت به همراه دارد و مهارت خاصی در یافتن افزونه‌ها و ابزارهای مخرب و آسیب‌پذیر و پسورد ضعیف دارد. این افزونه با عنوان قبلی خود بصورت رایگان موجود است اما امکانات بیشتر آن بصورت نسخه حرفه‌ای در مارکت‌ها در دسترس عموم قرار می‌کیرد.

ویژگی‌های افزونه

 • تشخیص تغییر در فایل‌ها
 • اضافه کردن لایه امنیتی در بخش ورود با کمک google recaptcha
 • بررسی افزونه‌ها و تطابق آن‌ها با هسته وردپرس فعلی که استفاده می‌کنید. (تطابق با نسخه نصب شده)
 • استفاده از امکان احراز هویت
 • و…
  مبارزه با سارقان پهنای باند در وردپرس
افزونه iTheme Security

3- افزونه‌های امنیتی وردپرس: Wordfence Security

wordfence security- افزونه‌های امنیتی وردپرس

Wordfence یکی از افزونه‌های امنیتی وردپرس که محبوب کاربران است، به حساب می‌آید. یکی از ویژگی‌های بسیار بارز آن امکان ورود ایمن به وردپرس و ابزارهای بازاریابی رویداد امنیتی است. همچنین با کمک این افزونه می‌توانید روند افزایش و کاهش ترافیک و همچنین تلاش‌ها برای تخریب سایت را تحت نظارت قرار دهید.

افزونه Wordfence Security

4- افزونه‌های امنیتی وردپرس: WP fail2ban

این افزونه در مقابل حملات Brute Force در وردپرس گزینه مناسبی است که بصورت کاملا رایگان در مخزن موجود است. اگر نمی‌دانید حملات brute force چیست حتما آن را در همیار وردپرس مطالعه کنید.

ویژگی‌های افزونه

 • امکان بلاک کردن آی‌پی‌های مشکوک
 • ادغام با افزونه Cloudflare و سرورهای پروکسی
 • تشخیص کامنت‌های اسپم و جلوگیری از آن‌ها
 • اطلاعات مربوط به اسپم‌ها، پینگ‌بک و تعداد کاربران را ثبت می‌کند.
 • استفاده از شورت‌کد برای مسدود کردن کاربران
افزونه WP fail2ban

5- افزونه‌های امنیتی وردپرس: All in one wp security & firewall

all in one security- افزونه‌های امنیتی وردپرس

بسته امنیتی بسیار محبوبی در بین کاربران است که امکانات امنیتی را بدون هیچ گونه هزینه‌ای فراهم می‌کند. ویژگی‌های آن بصورت مبتدی، متوسط و حرفه‌ای موجود است. در واقع عملیات اصلی که توسط این افزونه صورت می‌گیرد بر روی حساب کاربری، بلاک کردن آی‌پی کاربران مخرب و افزایش امنیت اطلاعات ورود کاربران است. تدابیر امنیتی برای پایگاه داده و فایل‌های موجود در آن وضع شده است. برخی از ویژگی‌های این افزونه عبارت است‌از:

 • دارای لیست سیاه برای بلاک کردن افراد مشکوک
 • امکان بک‌آپ گیری از فایل‌های wp-config.php و htaccess. وجود دارد.
 • و…
افزونه All in one wp security & firewall

6- افزونه‌های امنیتی وردپرس: Secupress

secupress- افزونه‌های امنیتی وردپرس

یکی از افزونه‌های جدید در حوزه امنیت است که به سرعت رشد کرده و در دو نسخه رایگان و پرمیوم موجود است. اگر می‌خواهید افزونه امنیتی با سطح دسترسی خوب و راحت داشته باشید این افزونه را به شما پیشنهاد می‌کنم. در نسخه رایگان آن امنیت در ورود کاربران، بلاک کردن آی‌پی‌های ناشناس و فایروال وجود دارد.

ویژگی‌های افزونه

 • افزونه‌ای با امکانات ساده برای استفاده کاربران تازه‌کار
 • تغییر مسیر ورود به وبسایت
 • شناسایی افزونه و قالب‌های مخرب
افزونه Secupress

7- افزونه‌های امنیتی وردپرس: Google Authenticator

google authenticator- افزونه‌های امنیتی وردپرس

حتما تا به حال در مورد احراز هویت دو مرحله‌ای شنیده‌اید. یکی از بهترین افزونه‌های امنیتی در وردپرس برای این منظور iTheme security است و در کنار سایر ویژگی‌های خود چنین ویژگی را نیز دارد. اما اگر بخواهیم یک افزونه منحصر به فرد برای این منظور بیابیم می‌توانید از افزونه Google Authenticator استفاده کنید.
این افزونه امکانی را برای بخش ورود به سایت در نظر می‌گیرد که از ورود افراد مشکوک و مخرب جلوگیری می‌کند.

ویژگی‌های افزونه

 • مشکلات آسیب‌پذیری به ناحیه ورود را برطرف می‌کند.
 • شما می‌توانید روش تایید هویت دو مرحله‌ای را فعال کنید.
 • تعیین کاربران مشخصی برای استفاده از احراز هویت
 • پشتیبانی از شورت‌کد
افزونه Google Authenticator

نتیجه گیری

بهترین افزونه‌های امنیتی وردپرس چیست؟ آیا به نتایجی رسیده‌اید؟ برای اینکه راحت‌تر تصمیم بگیرید یک جمع‌بندی کلی برایتان انجام دادیم.

 • بهترین افزونه‌های امنیتی وردپرس: Sucuri Security، SecuPress و iThemes Security
 • بهترین افزونه‌های رایگان امنیتی: All In One WP Security & Firewall، Sucuri Security یا Wordfence Security
 • بهترین افزونه امنیتی برای افراد مبتدی: All In One WP Security & Firewall
 • بهترین افزونه برای مقابله با حملات Brute Force: افزونه WP fail2ban
 • بهترین افزونه برای احراز هویت دو مرحله‌ای: Google Authenticator – Two Factor Authentication
مشاوره آموزشی رایگان
شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از انتخاب دوره آموزشی مناسب خود، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی مجموعه همیار آکادمی استفاده نمائید.
 
مشاوران آموزشی
همیار آکادمی
پاسخگوی شما هستند
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

336,540 نفر

دیدگاهتان را بنویسید

مطالب زیر را حتما بخوانید

دوره‌های آموزشی