تنظیمات در وردپرس

تنظیمات در وردپرس
تنظیمات در وردپرس

یکی از کاربردی‌ترین بخش‌های سیستم مدیریت محتوای وردپرس، بخش تنظیمات آن است. تنظیمات در وردپرس خود شامل زیر بخش‌هایی است که شما را در طراحی سایتتان به بهترین نحو یاری ‌می‌کند و در بهینه‌سازی سایتتان نیز کاملا موثر است. بنابراین شناخت و انجام تنظیمات وردپرسی برای شما کاملا ضروری به نظر می‌رسد که ما در این مقاله از سری مقاله‌های آموزش وردپرس همیار قصد داریم تمامی آنها را به شما آموزش دهیم. پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

تنظیمات در وردپرس

بخش‌های اصلی تنظیمات:

 • عمومی
 • نوشتن
 • خواندن
 • گفت‌وگو
 • رسانه
 • پیوندهای یکتا
 • حریم خصوصی

عمومی

اولین بخش تنظیمات در وردپرس، تنظیمات عمومی سایت است. این بخش همانطور که از نامش پیداست مربوط به ویژگی‌های عمومی سایت شما می‌باشد. برای ورود به بخش تنظیمات عمومی وردپرس باید مطابق شکل زیر، به قسمت تنظیمات و زیر بخش عمومی مراجعه کنید.

General settings in wordpress-تنظیمات در وردپرس
تنظیمات عمومی

ویژگی‌های این بخش شامل مواد زیر می‌باشد که هر کدام از آنها را به طور مختصری توضیح داده‌ایم:

 • عنوان سایت: در این قسمت باید عنوان سایتتان را وارد نمایید. هر عنوانی که در این بخش انتخاب نمایید هنگام وارد کردن آدرس سایتتان در تب مرورگر ظاهر خواهد شد.
 • معرفی کوتاه: این قسمت برای معرفی کوتاهی (نهایت سه کلمه) در مورد سایت شماست که بعد از عنوان سایت در تب مرورگر ظاهر خواهد شد.
 • نشانی وردپرس: آدرس سایت شما در این قسمت قرار می‌گیرد.
 • نشانی سایت: اگر می‌خواهید صفحه اصلی سایتتان از دایرکتوری نصب وردپرس متفاوت باشد، آدرستان را در این قسمت باید وارد کنید. اما ما توصیه می‌کنیم این آدرس را همانند آدرس وردپرس یکسان انتخاب نمایید.
 • نشانی ایمیل: آدرس ایمیل خود را باید در این قسمت وارد نمایید. تمامیه اطلاعیه‌های مربوط به سایتتان به این ایمیل ارسال خواهد شد.
 • عضویت: با انتخاب این گزینه اجازه نام‌نویسی کاربران در سایتتان داده خواهد شد.
 • نقش پیش‌فرض کاربری تازه: در این قسمت باید تعیین نمایید بعد از آنکه هر کاربری در سایت شما عضو شد، چه نقشی به آن داده شود. توصیه ‌می‌کنیم بگذارید بر روی حالت “مشترک” باقی بماند.
 • زبان سایت: زبان سایتتان را در این بخش می‌توانید تعیین نمایید.
 • زمان محلی: در این قسمت باید زمان محلی سایتتان را تعیین نمایید. زمان انتشار تمامی برگه‌ها و نوشته‌ها و… بر اساس همین زمان تعیین می‌شوند.
 • ساختار تاریخ: این قسمت برای تعیین نحوه نمایش ساختار تاریخ در نظرگرفته شده است که می‌توانید به دلخواه خود تغییراتی در آن ایجاد نمایید.
 • ساختار زمان: این قسمت برای تعیین نحوه نمایش زمان سایتتان در نظرگرفته شده است که می‌توانید به دلخواه خود تغییراتی در آن ایجاد نمایید.
 • روز آغازین هفته: در این قسمت باید تعیین کنید که شروع هفته کاری شما از چه روزی است. در ایران باید بر روی شنبه قرار داشته باشد.

نوشتن

بخش دوم از تنظیمات در وردپرس مربوطه به نوشتن است که در آن مطابق شکل زیر می‌توانید مواردی مانند تعیین دسته پیش‌فرض نوشته‌ها، ساختار پیش‌فرض نوشته‌ها، فرستادن نوشته با ایمیل و… انجام دهید.

معمولا در این قسمت جز دسته پیش‌فرض نوشته‌ها تغییرات دیگری نیازی نیست اعمال نمایید و اگر سرویس دهنده ایمیل ندارید بهتر است که بگذارید پیکربندی‌های این قسمت در همان حالت پیش‌فرض باقی بماند.

Writing settings in WordPress-تنظیمات در وردپرس
تنظیمات نوشتن

خواندن

در انجام تنظیمات وردپرسی، برای انتخاب برگه صفحه‌ اصلی و نمایش یا عدم نمایش سایت به موتورهای جستجو، باید به بخش خواندن مراجعه کرد. شما در این بخش می‌توانید علاوه بر تعیین صفحه اصلی سایتتان، تعداد نوشته‌ها در هر برگه وبلاگ را نیز مشخص نمایید.

برای انجام تنظیمات این بخش مطابق شکل زیر، به پیشخوان وردپرس و قسمت تنظیمات و زیرمنوی خواندن مراجعه نمایید.

Reading settings in WordPress-تنظیمات در وردپرس
تنظیمات خواندن

گفت‌وگو

چهارمین بخش تنظیمات در وردپرس مربوط به بخش گفت‌وگو می‌باشد. این بخش همانطور که از نامش پیداست مربوط به دیدگاه‌ها و نظرات کاربران در سایتتان است. شما در این بخش مطابق شکل زیر، قادر خواهید بود که محدودیت و فیلترهایی برای دیدگاه‌ ها در ورددپرس ایجاد نمایید و همچنین در بخش نیم‌رخ‌ها می‌توانید تعیین کنید که عکس کاربران هنگام نظر دادن به چه شکل باشد.

همانطور که در شکل زیر مشاهده می‌کنید، تنظیمات این بخش کاملا به شما بستگی دارد که چگونه تکمیل شود به همین خاطر هر گزینه را به دقت بخوانید و متناسب با نیاز خود شخصی‌سازی نمایید.

Conversation settings in WordPress
تنظیمات گفت‌وگو

رسانه

بخش رسانه در تنظیمات وردپرس، این اجازه را به شما می‌دهد که پیش‌فرض سه اندازه بندانگشتی، میانه و بزرگ را در سایتتان تعیین نمایید. مطابق شکل زیر، اگر نیاز به شخصی‌سازی این اندازه‌ها دارید می‌توانید ابعاد موردنظرتان را وارد نمایید.

البته توصیه‌ ما این است که اگر آگاهی نصب به ابعاد تصاویر در سایت ندارید، تغییری در این اندازه وارد نکنید و بگذارید به طور پیش‌فرض باقی بمانند.

Media settings in WordPress
تنظیمات رسانه

پیوندهای یکتا

به جرات می‌توان گفت پیوندهای یکتا یکی از مهمترین بخش‌ها در تنظیمات وردپرس است که به شما این اجازه را می‌دهد تا نحوه ساختار آدرس برگه‌های سایتتان را تعیین کنید.

مطابق شکل زیر، این آدرس می‌تواند از قالب‌های از پیش ساخته شده مانند ساده، روز و نام، ماه و نام، عددی و نام نوشته باشد و یا اینکه خودتان یک ساختار دلخواه ایجاد نمایید. البته تجربه نشان می‌دهد انتخاب حالت “نام نوشته” می‌تواند برای بهبود سئو سایتتان مناسب‌تر باشد.

Unique links setting in wordpress
تنظیمات پیوندهای یکتا

حریم خصوصی

آخرین بخش تنظیمات در وردپرس، بخش حریم خصوصی است که در این قسمت باید سیاست‌ها و قوانین حریم خصوصی سایتتان را تنظیم نمایید.

مطابق شکل زیر، برای انجام اینکار می‌توانید یکی از برگه‌هایی که از قبل برای این بخش ساخته اید انتخاب کنید و یا اینکه با کلیک بر روی دکمه ایجاد برگه جدید، یک برگه تازه بسازید که در آن قوانین و سیاست‌های حریم خصوصی سایتتان را وارد نمایید. البته معمولا با نصب وردپرس برگه‌ای با همین عنوان به طور خودکار ساخته خواهد شد.

Privacy settings in WordPress
تنظیمات حریم خصوصی در وردپرس

تنظیمات در وردپرس

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، یکی از مهمترین و کاربردی‌ترین قسمت‌های سیستم مدیریت محتوای وردپرس، بخش تنظیمات آن است. شما در این بخش قادر به شخصی‌سازی کردن بسیاری از پیکربندی‌های سایتتان هستید که ما در این مقاله از آموزش وردپرس تمامی این بخش‌ها را به طور کامل بررسی کردیم. توجه داشته باشید بیشتر ‌بخش‌های تنظیمات در وردپرس مانند بخش گفت‌وگو و عمومی باید متناسب با نیاز شما شخصی‌سازی شوند و از هر سایت تا سایت دیگر ‌می‌تواند متفاوت باشد. به همین خاطر شما باید با دقت تمامی این قسمت‌ها را مطابق با نظر و نیاز خودتان شخصی‌سازی کنید. در نهایت از توجه شما به این مقاله سپاسگزاریم. لطفا سوالات و نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

443,133 نفر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 6 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام . سایت من به این آدرس droqgames.ir است . اما وقتی بارگذاری می شود آدرسش اینگونه به نمایش میاد droqgames.ir/?v=c0db0bcd333a
  لطفا کمک کنید چطور این مشکل رو حل کنم و دلیل ایجادش چیه؟؟

  سپاس فراوان از سایت خوبتون

  • 4 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   سایت شده با این آدرسی که گفتید به خوبیباز شد و تغییر آدرسی اتفاق نبوفتاد.

 2. 12 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشید. یه سوالی داشتم. من نام کاربریمو عوض کردم و تویِ فضای مدیریت هم اسم جدید در میاد ولی توی خودِ سایت همون اسمِ قدیمی نمایش داده میشه پایِ مطلب.
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • 4 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   وارد پروفایل کاربری شوید و در قسمت “نمایش عمومی نام” این مورد را تغییر دهید.

 3. 1 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام و درود
  من در قسمت تنظیمات عنوان سایت و معرفی سایتم را وارد می‌کنم و در خود سایت اطلاعات درست است اما در سرچ گوگل که اسم سایت من می‌آید زیرش نوشته شده که یک سایت دیگر با وردپرس.
  ممنون می‌شوم راهنمایی بفرمایید
  با سپاس فراوان

  • 4 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   افزونه yoast seo نصب کنید و سپس عنوان سئو و متای را از بخش ویرایش برگه تغییر بدید.

 4. 4 سال عضو همیار وردپرس

  دوستان کسی میتونه کمکم کنه
  چند روزیه قالب سایتمو عوض کردم. اما بعد از نصب مشکل بزرگی دارم
  بعد از سرچ در گوگل و پیدا شدن صفحه مورد نظر ، بعد از کلیک بر روی تصویر یا لینک وارد اون صفحه نوشته یا محصول من نمیشه. بعد از کلیک وارد صفحه اصلی سایتم میشه.
  کسی میتونه کمکم کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   لینک ها جا به جا یا حذف شدن احتمالا. یکبار به بخش پیوندهای یکتا برید و ذخیره تغییرات رو بزنید احتمالا درست میشه.

 5. سلام
  من قالب مورد نظرم رو نصب کردم و یک منو گالری دارم ولی داخل قسمت رسانه اصلا چیزی به اسم گالری وجود نداره میشه راهنمایی کنید

 6. سلام ، وقت بخیر بنده یه مشکلی برای سایتم به وجود اومده که تا به حال هر کاری کردم درست نشده –

  وقتیکه مراحل خرید رو در سایت پیش میریم روی دکمه ی اقدام به خرید رو میزنیم به جای اینکه به قسمت بقیه ی فرایند خرید بره ، به صفحه ی اصلی بر میگرده
  واقعا کلافم کرده
  ممنونم اگه کمکم کنید

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دو احتمال وجود داره.
   از افزونه ی جدیدی که ریدایرکت انجام میده استفاده می کنید و تداخل ایجاد شده
   مورد بعدی اینکه برگه صفحه پرداخت موجود نیست.

 7. سلام.ممنون از سایت خوبیتون.من صفحه یکتا رو انتخاب میکنم منتها رو سایتم اعمال نمیشه و محتویاتشو نشون نمیده؟ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این برگه همون صفحه نخست وبسایت شما محسوب میشه. باید اول با توجه به نوع قالب اونو بسازید و بعد نمایش داده بشه

  • چجوری؟
   یه برگه دیگه رو چجوری بزارم صفحه اول؟برای این راهنمایی دارین.؟ممنون میشم راهنمایم کنید؟ وقت زیاد ندارم.
   صفحه اول قالب رو نمیخام باشه.

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   ببینید دوست من هر قالبی یه دو صورت میتونه صفحه اصلی رو فراخوانی کنه. 1- به صورت وبلاگی که میشه برگه نوشته ها
   2- به صورت صفحه یکتا یا برگه ایستا که میشه همون برگه ای که برای صفحه اصلی می‌سازید.

 8. سلام علت بهم ریختگی لینک فارسی در ورپرس مربوط ب تنظیماته ؟؟ یا مشکل دیگه ای داره ؟
  طبق بخش آبی رنگ داخل عکس زیر

  http://uupload.ir/files/z48u_abiiiiii.jpg

 9. سلام و خسته نباشید.بنده سایتم قسمت نظراتش کلا کار نمی کنه.تمام تنظیماتش هم برسی کردم درست بود.حتی وارد دیتابیس شدم تا شاید جدول نظرات رو نساخته باشه که بازم دیدم درسته.حالا سردرگم شدم خواهشا راهنمایی کنید ممنون.

 10. سلام روز بخیر – می خواستم اسلاید ه وردپرس و عوض کنم و یک سری صفحات اضافه و کم کنم
  اما نمی تونم مثل قبل فید بدم چکار باید کرد؟

 11. با عرض سلام
  بنده می خواستم با توجه به آموزش داده شده در قسمت تنطیمات یک برگه یکتا بسازم اما گزینه در برگه های نخست نمایش داده شود وجود ندارد.
  مشکل از کجاست؟
  باید چه کار کنم؟

 12. 6 سال عضو همیار وردپرس

  عرض سلام و ادب خدما اساتید محترم. ممنونم از مطالب عالیتون. تنها سوالم اینه که از میان پیوندهای یکتا، کدوم گزینه، از همه کارا تر و موثرتر هستش؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   به صورت کلی «نام نوشته» از بقیه بهتر است.

 13. سلام وقت بخیر
  من پیوند های یکتا رو روی حالت دلخواه که میزارم وقتی ذخیره رو میزنم اتفاقی نمی افته و دوباره میره رو حالت ساده ….
  چیکار باید کنم ؟
  قبلا این مشکل رو نداشتم

 14. 6 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  من یکی از قالب های be رو نصب کردم
  و وقتی تو تلگرام لینک صفحه اصلی رو تایپ میکنم اسم قالب رو مینویسه به همراه یک سایت دیگر از وردپرس فارسی
  با وجود اینکه از طریق همین مواردی که تو این آموزشتون بود تغییر دادم اما هیچ تغییری نمیکنه
  من رو راهنمایی کنید از وردپرس کلا نا امید شدم انقد که تلاش کردم این بره اما نرفت
  با تشکر

 15. با سلام و خسته نباشید
  ممنون از سایت و مطالب بی نظیرتون. من هر کاری میکنم نمیتونم بخش دیدگاه رو در سایت خود ایجاد کنم. در بخش پرسش و پاسخ سایت شما هم رفتم ولی نتوانستم سوال را بر روی سایت بگذارم.
  اگر امکانش هست مرا راهنمایی کنید.
  با سپاس فراوان

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   در ویرایشگر وردپرس برروی تنظیمات صفحه کلیک کنید تا باز شود و سپس گفتگوها را تیک بزنید

 16. سلام آیا خرید پک آموزشی ورد پرس 28000تومانی با 38000تومانی با آموزش آنلاین دیدن فرقش چیه ؟
  با تشکر

 17. با سلام و احترام
  من میخوام برای سایتم meta description تعریف کنم اما در تنظیمات افزونه سئو این امکان وجود نداره.
  به صورت دستی از سورس هم خواستم اقدام کنم نشد.
  چه راهی برای انجام این کار وجود داره؟
  ممنون

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   در افزونه ی Yoast SEO هست

  • سلام برای این کار شما همون متا رو تعریف میکنید و خزنده های گوگل آدرس شما رو بعد چند هفته میابند و به شما ایمیلی میدهند من تعجب میکنم این سوال رو زمانی میپرسید که در این سطح قرار دارید چون سایت من ایستاست یعنی از قوانین سئو پیروی نمیکنه اما با این حال گوگل به من پیام داده باتشکر از سوال شما

 18. سلام ممنون بابت آموزش هاتون.من چندروزی هست دارم با وردپرس کار میکنم دوتا سوال داشتم
  بذارید سوالمو اینجوری بپرسم خو من اسلایدرهامو میتونم بسازم ولی خب تو هوم پیج سایت. ولی وقتی ستش میکنم رو آخرین پست ها دیگه اسلایدرها نمیان جچوری میتونم اسلایدرهامو بسازم جوری که با آپدیت شدن پست ها هنو توو صفحه اصلی باشن
  یکی دیگه هم این تگ read more هستش ظاهرا فقط روی آخرین پست ها میشه گذاشتش وقتی یه پیج جدا میسازم دیگه انگار جواب نمیده
  ببخشید اگه سوالام آماتوری بود یا حالا هرچیزی ممنون میشم جوابمو بدید

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   از چه قالبی استفاده می کنید ؟

  • از قالب Enfold استفاده میکنم

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   پس این سوال رو در بخش مرتبط با این قالب بپرسید تا فارسی ساز جواب شما رو بده.
   موفق باشید

 19. سلام خواهش می کنم جواب من رو بدید می دونم اینجا جاش نیست ولی تو اون قسمت هرچی نظر دادم جوابم رو ندادید من تمام کار ها رو طبق جلسه دوم آموزشتون انجام دادم برای نصب وردپرس رو میگم
  تا آخرش درست بود ولی وقتی رو دکمه راه اندازی می زنم سایت باز نمیشه و این پیغام میاد This webpage is not available
  خیلی ممنون میشم پاسخ من رو بدهید

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دوست عزیز حتما قدرت هاست شما پایینه و اجازه نمیده.
   اگه همه ی مراحل رو درست انجام میدید پس با هاستینگ خود صحبت کنید.

 20. سلام
  وقتی از ابزارک های یک تبلیغات ایجاد می کنم و می خوام با کلیک کردن بر روی اون سایت بار بشه باید چکار کنم

 21. 6 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  هاست من ریست شده و فایل hacaccses حذف شده چطوره می تونم ایجاد کنم
  روی نمایش سایت اثر نداره؟

 22. با سلام
  سوالی داشتم، در سایت ما، نمی تونیم در صفحه home page برگه مورد نظر خودمون رو نمایش بدیم. منظورم اینه که تو فهرست بالای سایت لینک صفحه اصلی یک عکس خانه است و برگه نیست که بشه تو اون برگه مطالب مورد نظرمون رو بذاریم. باید چه کار کرد؟ آیا نیاز به کد نویسی داره؟
  با تشکر
  آدرس سلیت: http://www.rahe-shayestegan.com
  نام کاربری: ayt
  رمز: googoola

  • با سلام و عرض معذرت
   سوال بنده منتفی است.
   با تشکر

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   داداش رمزتو بردار
   الان به راحتی میتونن سو استفاده کنن

 23. سلام
  من وقتی وارد سایت میشم اندازه کادر سایت بصورت یک ستون دراز ونیز سربرگ به اندازه همان ستون در بالای ستون قرار گرفته وهر بار که وارد سایت میشم بصورت یک ستون باریک درمنتهی راست پس زمینه دیده میشود .برای اینکه صفحه بصورت بزرگ وفراگیرشود چکار باید کرد؟ با تشکر از خدمات خوب شما.

 24. سلام من پیوند یکتای نوشته ها رو روی حالت نام گذاشتم ولی وقتی روی ادامه مطلب کلیک میکنم میگه Not Found

  The requested URL /wordpress/دوربین-دو/ was not found on this server.
  و فقط وقتی پیوندهای یکتا روی حالت پیش فرض میذارم درست میشه !! چاره چیه؟ ایراد از کجاس؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   به احتمال زیاد فایل htaccess. حذف شده. این فایل رو در نوت پد ایجاد کنید و در هاست بارگذاری کنید.

 25. با سلام و تشکر از آموزش خوبتون
  ی سوال پیوند یکتا برای چی استفاده می شود؟
  با تشکر

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   پیوند یکتا همان ادرس صفحه است.

 26. 7 سال عضو همیار وردپرس

  آقای رحیمی عزیز روزتون به خیر
  میخواستم یه سوال دیگه بکنم در حاله حاضر بنده از opencart برای فروشگاهم استفاده میکنم اما تصمیم به تغیر اون به ووکامرس گرفتم اما سوالم اینه که الان وردپرس رو در http://cskin.ir/ftpfileاین آدرس نصب کردم تا بتونم هم محصولاتم رو بهش اضافه کنم و تغیرات در قالب رو اعمال کنم تا آماده به کار بشه،حالا فرض که الان اماده شده،حالا فولدر ftpfile رو که وردپرس داخلش هست رو محتویاتشو زیپ میکنم بعدش به شاخه اصلی انتقال میدم و قبل از اکسترک کردن،فایل های مربوط به اپن کارت رو زیپ میکنم و به پوشه ای انتقال میدم و حالا وردپرس رو با همه تنظیماتی که اعمال کردهبودم اکسترک میکنم تا با زدن ادرس سایت وردپرس بیاد بالا به جای اپن کارت،حالا مسئله اینجاست که به نظرم لینکهایی که قبلا در گوگل از سایت من بود غیر فعال خواهند شد،امکانش هست که همون لینک هارو به همون محصول در وردپرس جدیدم ریدایرکت یا هر رو ش دیگه انجام بدم تا اون ها از بین نرن،چون تلاش کردم و به صفحه اول گوگل اومدم نمیخوام دوباره از صفر شروع کنم و حالا اصلا اگرم بخواد از بین برن و با لینکهای خود وردپرس بخوام شروع بکنم آیا با انتقالش از پوشه ftpfile بهع شاخه اصلی برای لینکاش اتفاقی که نمیوفته؟؟؟
  ببخشید که طولانی شد.
  ممنون

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   شما فرض کنید ادرس یکی از محصولات شما x.com/1p باشد. حالا در پوشه محصولات جدید در قسمت ویرایش هر محصول ادرس رو به شکل x.com/ftpfile/1p
   دراورید. بعد از اتمام تمام کار ها قبل از انتقال از بخش تنظیمات > همگانی ادرس رو از x.com/ftpfile به x.com تغییر بدید. بعد دیگه سایت بالا نمیاد و حالا می تونید جابجایی رو انجام بدید.

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   دوست عزیز چجوری میشه لینک هر محصول جدید رو تغیر داد؟؟خود محصول به طور پیشفرض یه لینکی نشون میده که حالا از داخل تنظیمات یه تغیرات جزئی میشه داخلش ایجاد کرد اما این که به این صورت قابله تغیر باشه رو من نمیدونم چجوری عوض کنم؟؟؟
   حالا اگر راهش فرمودید اینم بفرمایید که برای برگه ها هم باید هیمن کارارو انجام بدم درسته؟؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   برای هر نوع محتوایی در قسمت ویرایش لینک صفحه نوشته شده، می توان روی ویرایش لینک کلیک کرد و ان را تغییر داد.

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   من با ورژن قدیمی تر وردپرس کار کرده بودم و این همه تنظیمات برای پیوند ها نداشت اما خوب حالا از اینجا چطور میتونم تغیر بدم یعنی برای محصولاتم و برگه هام کدام گزینه و به چه نامی تغیرش بدم؟
   در ضمن این رو هم بگم که سایتم به صورت دو قسمتی نیست که یه صفحه اصلی داشته باشه و یه فروشگاه،من برگه اول رو روی فروشگاه قرار دادم گفتم شاید گفتنش ضروری باشه چون باعث یه تغیر کوچیک در لینک ها میشه

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   معمولا به صورت نام نوشته بهترین گزینه هستش

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   ببخشید هر دفعه که پاسخ شما رو میخونم یاد یه سوال جدید تر میوفتم من لینک ها رو از داخل وردپرس باید تغیر بدم یا از داخله اپن کارت؟؟؟
   و اینکه بعد از آماده سایزی وردپرس برای جا به جایی من میخوام دیگه اون اپن کارته بالا نیاد پس کل فایل هاشو زیپ میکنم و به یه پوشه انتقال میدم یا اصلا حذفش میکنم در اینصورت لینک ها بازم کار میکند؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اینکار درسته اما ممکنه بعضی لینک ها یا حتی تصاویر نمایش داده نشن، که شما باید از افزونه های بازگردانی لینک های شکسته شده استفاده کنید

 27. 7 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما
  بنده به تازگی کار با ووکامرسو شروع کردم و یه جایی گیر کردم،من از یک سایتی قالبی برای ووکامرس دانلود کردم اما به صورت پکیج آماده شده بود تا دوستان تازه کار با آپلود اون فایل همزمان هم قالب،وردپرس،ووکامرس وافزونه ها با هم نصب بشه و همچنین تمامی تنظیمات پیشنمایش در این فایل اعمال شده است.خوب بعد از اینکه من اینارو آپلود کردم و نصب و انجام دادم،یک اکانت دیگه به نام خودم ایجاد کردم و به بخش کاربران رفتم تا اکانت های موجود رو حذف کنم(به خاطر امنیت)اما به یه گزینه اصلا توجه نکردم و اونم این بود که نوشته بود حذف همه اطلاعات یا انتقال اطلاعات به حساب….(دیگری) و من اشتباها روی حذف همه اطلاعات قرار دادم حالا ک سایتو لود میکنم منو ها هستن ولی اون همه محتوی همه پاک شدن و باید از بالای سایت حتما به برگه محصولات مراجعه کنم یا مثلا محصولات بیان طبق آموزش شما به بخش خواندن در تنظیمات رفتم ،همه گزینه ها به جز گزینه خواندن از برگه: موجود بودن و من با این شرایط نمیتونم از سایت استفاده کنم در ضمن به آخرین ورژن هم آپدیت کردم
  لطفا راهنمایی کنید

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   شما همه محتوا رو پاک کردید.چون اول کار هستید پیشنهاد میکنم همه چیز رو پاک کنید و از اول وردپرس رو نصب کنید.

 28. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  وقتی من در قسمت پیوند یکتا ساختار دلخواه خودم رو انتخاب میکنم یا هر ساختاری دیگه نه برگه ای رو نمایش میده نه نوشته یا دسته ای رو، ولی پیش نمایش سایت رو فقط نمایش میده، من فعلا روی لوکال وردپرس رو نصب کردم میشه راهنمایی کنین.

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   در پوشه ای که وردپرس رو نصب کردید فایل .htaccess رو پاک کنید بعد تنظیمات پیوند یکتا رو تغییر بدید و تست کنید.

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   ولی وقتی از روی ساختار دلخواه ورش میداری دیگه به هیچ وجه چیزی نشون نمیده و فقط ۴۰۴ not found میزنه، فایل htaccess رو هم پاک کردم و از نو تنظیم کردم اما تغییری حاصل نشد…
   راهنمایی بیشتر

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   به صورت کلی نباید فایل htaccess. از بین بره! شما پاک کنید ولی دوباره از نو بسازیدش و سپس تنظیمات را انجام دهید

 29. 7 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  چند روز پیش که در قسمت تنظیمات بودم ایتم “مخابره کنید “وجود داشت اما نتوانستم باهاش کار کنم اما بعدش که امدم باهاش کار کنم این گزینه در قسمت نوشتن وجود ندارد ، باید چکار کنم؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   باید از بخش ابزارها مخابره کنید را فعال کنید

 30. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  خدا قوت
  من متاسفانه اشتباها آدرس سایت رو در قسمت تنظیمات عوض کردم و الان متاسفانه نمیتونم وارد قسمت مدیریت بشم … لطفا راهنمایی بفرمایید . ممنون

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   وارد پنل هاست بخش phpmyadmin بشید و از بخش option آدرس رو به حالت اول برگردونید

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   میشه دقیقتر بفرمایید ؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   آدرس هاست رو وارد کنید و داخل بشید، بخشی با نام phpmyadmin که مربوط به جداول پایگاه داده میباشد وجود داره ، وارد بشید و از جدول option نام سایت رو عوض کنید

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   من از اونجا آدرس سایتمو عوض کردم ولی الان که ادرس رو میزنم میگه با دیتا بیس ارتباط برقرار نمیشه ؟!!!!! و سایت بالا نمیاد

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   از پی اچ پی مای ادمین همه موارد رو میتونید تغییر بدید چون غیر از اونجا دیگه وارد هیچ جا نمیشه شد

 31. متوجه نشدم یعنی تو گوگل چی بنویسم که این کدی که شما میگی بیاد

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   سرچ کنید: راه هایی برای عدم کپی کردن متون در وبسایت ها 🙂

 32. سلام ..بعضی از سایتها رو که وارد میشی اجازه نمیده عکسها و مطالبشون رو کپی کنی چطوری میشه این کارو کرد

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   کدهایی مثل اسکریپت هستند که مانع دسترسی های این چنینی میشن

 33. سلام من چندتا سوال دارم ۱-چطوری میتونم تعداد ستونهای یک برگ رو عوض کنم مال من فقط ۱و۲ رو نشون میده
  ۲-سایت من کنار هربرگه از سمت راست یه ستون خالی میذاره بعد شروع میکنه به نوشتن

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام از کدوم قالب استفاده میکنید؟

 34. سلام من یه اشتباهی کردم آدرس url رو عوض کردم
  دیگه وارد کنترل پنل سایت نمیشه!
  چیکار کنم؟
  اون وردپرس رو از آخرشون حذف کردم و ذخیره تغییرات رو زدم! 🙁

  لطفا کمک م کنید

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   به پنل هاست برید و وارد phpmyadmin بشید ، سپس از جدول option نام سایت رو به حالت اولیه تغییر بدید

 35. 8 سال عضو همیار وردپرس

  باسلام
  من وردپرس ۴٫۰۱ رو روی لوکال نصب کردم ولی زمانیکه ساعت رو به وقت تهران تنظیم کردم ، ازساعت رسمی نیم ساعت عقب بود
  مشکل از کجا ناشی میشه؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   ساعت رو خیلی دقیق باید داخل تنظمیات انجام بدید، و اینکه بر روی UTC-0 قرار بدید

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   طبق فرموده شما تنظیم کردم ، اما کماکان ، نیم ساعت عقبه

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   از افزونه جلالی استفاده میکنید؟ آپدیت کنید

 36. لطفا درباره تغییر فوتر هم آموزشی قرار دهید . متشکرم

 37. سلام ممنون از آموزش خوبتون من یه سوال داشتم من ورد پرس نصب کردم میخواهم بدونم چگونه وبلاگ ورد پرس که دارم به جای سایت وردپرس ازطریق برنامه ورد پرس که به صورت لوکال نصب کردم استفاده کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   لطفا سوال خودتون رو واضح تر مطرح کنید

   با احترام

 38. با سلام مجدد
  منظور شما از بصورت دلخواه چیست؟ میشه بیشتر توضیح بفرمایید با تشکر

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بعد از تمامی گزینه ها افزودن حالت دلخواه رو استفاده کنید

   با احترام

 39. با سلام آموزش شما ساده و بسیار قابل استفاده بود.
  بنده یک سوال دارم امیدوارم که شما بتوانید آنرا پاسخ دهید چون تا به حال جواب آن را نتوانستم پیدا کنم و کسی به صورت کامل جوابی نداده است.
  در بخش ساختار تاریخ چگونه میتوانم تاریخ سیستم وردپرس را از شمسی به قمری تغییر دهم؟ (یعنی هم در بخش نمایش و هم در کنترپنل و نوشته ها) از گزینه مستندات که اشاره شده هم بنده چیزی سر در نمی آورم.
  سیستم نیوک که قبلا با کار میکردم این امکان را داشت و فکر میکردم در وردپرس حتما اینکار قابل اجرا ست ولی الان با مشکل مواجه شدم.
  با تشکر

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   به صورت دلخواه اضافه کنید

   با احترام

 40. سلام.ممنون از اموزشهاتون.ممکنه طریقه تبدیل یک صفحع html رو به قالب وردپرس اموزش بدید.من خیلی به اون اموزش نیاز دارم.

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بررسی میکنم سعی میکنم جز برنامه ی مدرسه بذارم اگه نشد جزء مقالات توضیح میدم

   با احترام

 41. با سلامی دوباره
  ممنون واسه مطالب بسیار خوبتون .می دونم اینجا جای سوال نیست می خواستم بدونم با ورد پرس امکان داره به واسه اعضای 1 سایت شناسنامه درست کرد؟ مثل
  http://artbirjand.ir/Default.aspx?page=11612
  اگه امکانش هست میشه 1 راهنمایی کنید
  با تشکر

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   مسلماً می تونید این کار رو انجام بدید اما من دقیق نمیدونم افزونه ای وجود داره یا خیر
   پیشنهاد میکنم در وبسایت اصلی وردپرس به زبان اصلی سرچ کنید در غیر اینصورت نیاز به کد نویسی دارید

   با احترام

  • با سالام خسته نباشید من قسمت پیوند های یکتارو تغییر میدم باز ارور 404 میاد نظرات دوستان رو خواندم درپاسخ فرمودید فایل اچ تی داکس رو حذف کنید مجدد بسازید این کارو هم انجام داد و مجدد درقسمت پیوندهای یکتا تغییر دادم مجدد ارور 404 میده فقط رو حالت پیش فرض وردپرس این ارور نمیاد چکار باید کنم؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   htdocs نه htaccess