8 ترفند طراحی وبسایت با وردپرس در سال جدید

سلام دوستان؛
در سال میلادی 2016 که گذشت دستاوردهایی در زمینه ی طراحی وبسایت با وردپرس وجود داشت که انعکاس آن در سال جدید نیز موجود است. افزونه ها و قالب های فراوانی در سال گذشته طراحی شد به طوری که می توان به صورت تقریبی حدود 1000 نوع از آنها را نام برد. با توجه به این میتوانیم در حوزه طراحی وبسایت با وردپرس نگاهی به آینده بیاندازیم. برای سال 2017 میلادی پیش بینی ها و قول و قرارهایی داده شده که مبتنی بر تحولات عظیمی است. در این مقاله به بررسی آنها می پردازیم.

8 ترفند طراحی وبسایت با وردپرس در سال جدید

طراحی کاملا واکنش گرا و متناسب با صفحه نمایش موبایل

responsive-design-hamyarwp - طراحی وبسایت با وردپرس

حتما میگویید این مورد چیز جدیدی نیست و قبلا هم وجود داشته! بله طراحی وبسایت با وردپرس به صورت واکنش گرا چند سالی است که رایج است. و البته کاربران فراوانی را به خود جدب می کند تا در همه حال بتوانند از وبسایت ها استفاده کنند.
اما در مبحث طراحی، طراحان و توسعه دهندگان اولین قدم را برای طراحی وبسایت با توجه به صفحه ی نمایشگر دسکتاپ انجام می دهند و سپس برای صفحات نمایشگر کوچک تر اقدام می کنند. اما…

در آینده توسعه دهندگان اساس کار خود را ابتدا بر پایه ی طراحی وبسایت با وردپرس از نمایشگرهای کوچک یعنی موبایل شروع خواهند کرد. زیرا روز به روز بر تعداد کاربران گوشی تلفن همراه افزوده شده و اشتیاق بیشتری نسبت به آن نشان می دهند. آنها تمایل دارند با گوشی های هوشمند خود وبسایت را مشاهده کرده، پست های دلخواه را قرار دهند، به کامنت ها پاسخ دهند و در نتیجه آن را به راحتی و در هر کجا مدیریت کنند.

طراحی سایت متناسب برای تمام سنین

shutterstock-hamyarwp- طراحی وبسایت با وردپرس

همانطور که قرار است طراحی وبسایت با وردپرس را به صورت واکنش گرا انجام شود بلکه باید نوعی طراحی شود که سطوح دسترسی آن برای تمامی کاربران با رده های سنی متفاوت راحت باشد. یعنی هر کاربری با هر سنی و سطح اطلاعاتی بتواند با آن ارتباط برقرار کند.

استفاده از تصاویر سفارشی و ویژه

custom-imagery-hamyarwp- طراحی وبسایت با وردپرس

طراحی وبسایت با وردپرس برای بخش تصاویر به گونه ای خواهد بود که تصاویر با هر رزولوشن و اندازه ای را می پذیرد. یعنی شما می توانید به راحتی هر نوع تصویری که در دست دارید را به صورت ویژه و سفارشی در وبسایت خود قرار دهید. این تصاویر می توانند به صورت پیکسلی و وکتوری باشند زیرا تحت پوشش قرار می گیرند. همچنین از لحاظ تایپوگرافی نیز می توانید تنظیمات شخصی خود را اعمال کنید.

قرار گیری ویدئو بدون محدودیت

video-background-hamyarwp - طراحی وبسایت با وردپرس

یکی دیگر از تغییرات مهمی که بر روی طراحی وبسایت با وردپرس صورت خواهد گرفت، استفاده از ویدئو در هر بخشی است. همانطور که می دانید ویدئوها اثرگذاری بسیاری بر روی مخاطبین سایت شما خواهند گذاشت. اما گاهی به علت حجم آن نمی توانستید در هر بخشی آن را قرار دهید. ولی این محدودیت نیز از بین خواهد رفت.
علاوه بر آن می توانید از تصاویر متحرک در نوشته ها و هر بخشی از سایت خود نیز استفاده کنید. مثل تصاویری که امروزه در تلگرام به چشم می خورند.

بهینه سازی طرح های وبسایت

همچنین قرار است طراحی ها به طور کامل بهینه شوند. زیرا در اکثر اوقات به علت بهینه نبودن طرح ها با مشکلات زیادی مانند صرف زمان زیاد بارگذاری صفحات سایت رو به رو می شویم. و این خود بزرگترین خطر برای از دست دادن کاربران است.
همچنین جایگاه هر عملیاتی در قالب ها باید مشخص شود تا دیگر خبری از بی نظمی نباشد.

طراحی منحصر به فرد کارتی یا شبکه ای

card-design-hamyarwp- طراحی وبسایت با وردپرس

طراحی وبسایت به صورت کارتی یا شبکه ای بسیار منحصر به فرد است که وبسایت هایی نظیر dribble، فیسبوک، pintrest و… از این نوع طراحی استفاده کرده اند. با کمک این نوع طراحی وبسایت با وردپرس جذابیت بسیاری به وبسایت ها داده می شود و آنها را در بین سایرین یکتا و بی نظیر می کند.

ایجاد امکان اسکرول حرفه ای

web-design-storytelling-hamyarwp - طراحی وبسایت با وردپرس

افزودن قابلیت اسکرول حرفه ای به طرح ها می تواند گامی اساسی در یک طراحی مدرن باشد. معمولا این امکان در طراحی سایت با وردپرس در دسته ی قالب های پارالاکسی صورت می گیرد.

استفاده از طراحی فلت و رنگ بندی زنده

web-design-trends-hamyarwp - طراحی وبسایت با وردپرس

طراحی فلت از سال 2013 آغاز شد و رفته رفته بر المان های آن افزوده شد. در سال 2014 گوگل نیز از این نوع طراحی استفاده کرد و بسیاری از آیکون ها را براساس طراحی فلت ساخت. اما در سال 2017 با طراحی ویژه ای از المان های فلت رو به رو خواهید شد که از رنگ های زنده و زیبا استفاده می کنند.

امیدواریم تمامی این ترفندها و امکانات گفته شده اضافه شود و پیشرفت چشم گیری در عرصه ی طراحی سایت در وردپرس مشاهده کنیم.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.