تغییر فونت متن در وردپرس با WP Google Font

سلام خدمت تمامی کاربران عزیز همیار وردپرس؛
همانطور که میدانید قالب ها یکی از ارکان اصلی یک وب سایت هستند و عامل اصلی جذب کاربر می باشد. قالب هم به نوبه خود از چند بخش تقسیم شده است: تصاویر ، متن ، فونت و… که درواقع فونت باعث زیبایی متن می باشد و یک قالب بدون فونت همانند یک جسم بدون روح می باشد.
فونت های پیش فرضی برای قالب ها تعیین می شوند که معمولا یکی هستند اما ما می توانیم فونت های دلخواه خود را برای نوشته ها تعریف کنیم. برای تغییر فونت در وردپرس افزونه ای را امروز خدمت شما معرفی می کنیم.

تغییر فونت در وردپرس با wp Google Font

wp-google-font-hamyarwp-wp - تغییر فونت در وردپرس

امروز قصد معرفی یکی دیگر از افزونه کاربردی وردپرس را داریم که در مخزن بزرگ افزونه های وردپرس در دسته افزونه کاربردی وردپرس به ثبت رسیده است و تا کنون بیش از 100000 بار دانلود و نصب و فعال سازی شده است. این افزونه می تواند امکان تغییر فونت در وردپرس را فراهم کند.

آموزش کار با افزونه کاربردی وردپرس WP Google Font

ابتدا آخرین نسخه این افزونه را دانلود و سپس در وردپرس سایت خود نصب و فعال سازی کنید.
با نصب این افزونه گزینه ای در منو وردپرس تحت عنوان Google Font برای تغییر فونت در وردپرس اضافه می شود که با کلیک بر روی آن وارد بخش تنظیمات افزونه می شود.

wp-google-font-doashboard-hamyarwp - تغییر فونت در وردپرس

بعد از ورود به بخش تنظیمات ، چند قسمت مختلف که همه آن ها آیتم های متفاوتی دارند را مشاهده می کنید. شما هم میتوانید از یک بخش استفاده کنید و یا اینکه از همه بخش ها استفاده کنید. من به نوبه خودم از یک بخش استفاده کردم.
در قسمت اول باید فونت مورد نظر خود را از بخش Font انتخاب کنیم.

select-font-hamyarwp - تغییر فونت در وردپرس

در بخش بعدی باید مشخص کنیم استایل فونت ما به چه صورت باشد و در قسمت نهایی هم باید مشخص کنیم چه پارامتر هایی فونت مورد نظر را دارا شود.

settings-font-1-hamyarwp - تغییر فونت در وردپرس

بعد از اینکار وارد بخش نوشته ها می شویم و نوشته ای منتشر میکنیم و میبینیم که تغییر فونت در وردپرس را که انجام داده ایم را در قالب یک متن مشاهده می کنیم.

finish-settings-hamyarwp - تغییر فونت در وردپرس

 دانلود افزونه WP Google Font

دانلودصفحه افزونه

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.