پاکسازی دیتابیس وردپرس و بهبود کارایی سایت با WP-Sweep

پاکسازی دیتابیس وردپرس
پاکسازی دیتابیس وردپرس

در دیتابیس سایت داده‌های اضافی از قبیل اطلاعات افزونه‌هایی که از آنها استفاده نمی‌شود، نظرات اسپم، نظرات پاک شده و داده‌های اضافی دیگر وجود دارد که این داده‌های اضافی در دیتابیس سایت، حجم بالایی را به خود اختصاص داده است. با پاکسازی دیتابیس و حذف همه داده‌های غیرضروری، شما می‌توانید به طور قابل توجهی، حجم پایگاه داده وردپرس خود را کاهش داده و سرعت و عملکرد سایت را بهبود بخشید. در ادامه نحوه کار با افزونه پاکسازی دیتابیس وردپرس را به شما آموزش خواهیم داد. با همیاروردپرس همراه باشید.

پاکسازی دیتابیس وردپرس

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

  • چرا باید پاکسازی دیتابیس در وردپرس را انجام دهیم؟
  • افزونه WP-Sweep چه داده‌هایی را حذف می‌کند؟
  • افزونه پاکسازی دیتابیس وردپرس WP-Sweep

چرا باید پاکسازی دیتابیس در وردپرس را انجام دهیم؟

پاکسازی دیتابیس در وردپرس به منظور کاهش حجم دیتابیس انجام می‌شود که باعث بهبود سرعت و کارایی سایت خواهد شد. با این کار تمامی داده‌های اضافی از دیتابیس وردپرس حذف می‌شود؛ مانند پست‌های تکراری، نظرات حذف شده، پیش نویس‌های خودکار و … که در ادامه با آنها بیشتر آشنا خواهید شد.

افزونه WP-Sweep چه داده هایی را حذف می‌کند؟

افزونه WP-Sweep موارد زیر را حذف می‎کند:

بازبینی‌ها

پیش نویس‌های خودکار

نظرات حذف شده

نظرات تأیید نشده

نظرات اسپم

پست‌های تکراری

نظرات تکراری

و …

افزونه پاکسازی دیتابیس وردپرس WP-Sweep

افزونه WP-Sweep پایگاه داده سایت وردپرسی را پاکسازی کرده و تمام داده‌های اضافه را حذف می‌کند. این افزونه دیتابیس وردپرس را تجزیه و تحلیل کرده و گزارشی از میزان داده‌های غیرضروری در پایگاه داده می‌دهد.

نکته: یادتان باشد، قبل از پاکسازی، نسخه پشتیبان از دیتابیس و سایت خود تهیه کنید.

ابتدا وارد پیشخوان وردپرس شوید. در قسمت افزونه‌‌ها> افزودن، WP-Sweep را جستجو کنید. سپس افزونه WP-Sweep را نصب و فعال نمایید.

WP-Sweep install-افزونه پاکسازی دیتابیس وردپرس
نصب افزونه WP-Sweep

پس از فعالسازی  به بخش “ابزارها” بروید و ” Sweep ” را انتخاب کنید تا وارد تنظیمات مربوط به این افزونه شوید.

post Sweep
پاکسازی دیتابیس مربوط به مطالب و پست‌های سایت

مشاهده می‌کنید که در تنظیمات افزونه، می‌توانید هر بخش را به طور جداگانه پاکسازی کنید. قسمت اول تنظیمات افزونه، مربوط به مطالب و پست‌های سایت است.

قسمت بعدی بهینه سازی دیتابیس سایت، نظرات آن است. شما می‌توانید نظرات هرزنامه، نظرات تأیید نشده، نظرات حذف شده و متا نظرات تکراری را مشاهده کنید. با کلیک روی دکمه Sweep ‌می‌توانید، آنها را حذف کنید.

comment Sweep
پاکسازی دیتابیس مربوط به نظرات

بسته به سایت شما ممکن است چند بخش دیگر برای پاکسازی وجود داشته باشد. اگر به پایین صفحه بروید، دو گزینه مهم ” Option Sweep و Database Sweep” را مشاهده می‌کنید. Option Sweep حجم دیتابیس را به میزان بیشتری کاهش می‌هد.

Database Sweep
کاهش بیشتر حجم دیتابیس

همان طور در تصویر فوق مشاهده می‌کنید، دیتابیس این سایت، 10 درصد نیاز به بهینه سازی دارد. آیا برای سایت وردپرسی خود بررسی کرده‌اید؟ این قسمت به طور قابل توجهی، سایت شما را بهینه می‌کند.

هم چنین می‌توانید به انتهای صفحه بروید و به صورت یک جا تمام داده‌های اضافه دیتابیس وردپرس را پاکسازی کنید.

 پاکسازی دیتابیس به کمک افزونه

با مرور زمان اطلاعات موجود در دیتابیس یا همان پایگاه داده افزایش پیدا می‌کند و بسیاری از این اطلاعات اضافی هستند و باعث اختلال در سرعت وبسایت می‌شوند. با افزونه پاکسازی دیتابیس براحتی با پند کلیک می‌توانید این اطلاعات و جداول اضافی را از دیتابیس پاک کنید و سرعت وبسایت خود را افزایش دهید. در صورت بروز هر گونه سوال می‌توانید آن را از بخش دیدگاه‌ها بپرسید. همچنین اگر محتوای امروز همیار وردپرس برایتان مفید بود، خوشحال می‌شویم آن را با دوستان خود در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

دانلود افزونه WP-Sweep

دانلود افزونه WP-Sweep صفحه افزونه

منبع: wordpress.org

سوالات متداول

در دیتابیس سایت داده‌های اضافی از قبیل اطلاعات افزونه‌هایی که از آنها استفاده نمی‌شود، نظرات اسپم، نظرات پاک شده و داده‌های اضافی دیگر وجود دارد که این داده‌های اضافی در دیتابیس سایت، حجم بالایی را به خود اختصاص داده است.
با پاکسازی دیتابیس و حذف همه داده‌های غیرضروری، شما می‌توانید به طور قابل توجهی، حجم پایگاه داده وردپرس خود را کاهش داده و سرعت و عملکرد سایت را بهبود بخشید.
پاکسازی دیتابیس در وردپرس به منظور کاهش حجم دیتابیس انجام می‌شود که باعث بهبود سرعت و کارایی سایت خواهد شد. با این کار تمامی داده‌های اضافی از دیتابیس وردپرس حذف می‌شود؛ مانند پست‌های تکراری، نظرات حذف شده، پیش نویس‌های خودکار و …
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.