ساختار استاندارد پست ها در بلاگ وردپرس چگونه است؟

ساختار استاندارد پست ها در بلاگ وردپرس

آیا دوست دارید بهترین و بهینه‌ترین ساختار را برای پست‌های خود در وردپرس داشته باشید؟ نوشتن طرح کلی پست وبلاگ خطای ناشی از شروع پیش نویس را از ابتدا کاهش می‌دهد. با یک طرح کلی، می‌توانید بر اشتباهات محتوایی خود غلبه کرده و پست وبلاگ را در یک ساختار منطقی و آسان برای خواندن فراهم کنید. در این مقاله، راهنمای گام به گام در حیطه ساختار استاندارد پست ها در بلاگ وردپرس درنظر گرفتیم که آگاهی نسبت به آن ضرورت دارد.

ساختار استاندارد پست ها در بلاگ وردپرس

اگر تولیدکننده محتوا، وبلاگ نویس یا مدیر محتوا هستید، ممکن است از خود بپرسید که آیا واقعاً ارزش دارد که یک طرح کلی برای یک پست وبلاگ بنویسید. حقیقت این است، اگر واقعاً می‌خواهید یک پست عالی بنویسید، ابتدا باید یک طرح کلی برای آن درنظر بگیرید. اما چرا؟ دلیل این کار چیست؟

جلوگیری از بی برنامگی 

هر نویسنده‌ای احساس باز کردن Google Doc یا ویرایشگر وردپرس و خیره شدن به صفحه خالی را می‌داند. ممکن است احساس خستگی کنید، قتی طرح و ایده‌ای جلوی پای شما نیست، بی‌حوصله شده و درنهایت بی‌خیال صفحه را ترک می‌کنید. با یک ساختار کلی، هرگز قبل از نوشتن یک پست وبلاگ جدید احساس ترس نخواهید کرد. شما پست‌های خود را به موضوعات، تیترها و نکات کلیدی تقسیم می‌کنید تا بدانید در مورد چه چیزی بنویسید.

افزایش سرعت کار 

ایجاد یک طرح کلی از قبل راه دیگری برای بارگذاری اولیه تحقیقات شما است. برای برنامه‌ریزی محتوای خود می‌توانید رقبا را در نتایج جستجو تجزیه و تحلیل کنید. این مانع از گیر افتادن شما در تحقیق در طول فرآیند نوشتن می‌شود. جدا کردن تحقیق از نوشتن تضمین می‌کند که تمام منابع لازم را در زمان نوشتن در اختیار دارید. به این ترتیب، نوشتن پست های وبلاگ به کار ساده و لذتبخش تبدیل می‌شود.

شما و ویرایشگرتان در یک صفحه قرار می گیرید

اگر از نزدیک با یک مدیر محتوا یا ویرایشگر کار می‌کنید، ممکن است بخواهید قبل از نوشتن، طرح کلی خود را با آنها اجرا کنید. این به هر دو نفر ایده می‌دهد که روی چه بخش‌هایی تمرکز کنند، چه عناصری را باید لحاظ کنند یا حذف کنند، و یک زاویه کلی برای نوشتن مقاله در نظر می‌گیرد.

به مهم‌ترین سوالات پاسخ می‌دهید 

یکی از بهترین راه‌ها برای رتبه‌بندی محتوای خود، پاسخ به سؤالاتی است که معمولاً مردم می‌پرسند. این سوالات با جستجو در گوگل، بخش دیدگاه‌های سایتتان و شبکه‌های اجتماعی و … یافت می‌شود. آن‌ها را کنار هم گذاشته و به هر کدام در قالب یک محتوای عالی پاسخ دهید.

حال نوبت به بررسی ساختار استاندارد پست ها در بلاگ وردپرس رسیده که بصورت تیتروار در زیر آورده‌ایم:

  1. موضوع خود را انتخاب کنید
  2. فرمت محتوای خود را مشخص کنید
  3. در مورد زاویه مقاله خود تصمیم بگیرید
  4. صفحات با رتبه برتر را تجزیه و تحلیل کنید
  5. بولت‌ها را درنظر بگیرید
  6. یک عنوان قانع کننده ایجاد کنید
  7. به دنبال کلمات کلیدی مرتبط باشید
  8. طرح کلی خود را کامل کنید

۱- موضوع خود را انتخاب کنید

ایجاد طرح کلی پست‌ها با دانستن آنچه می‌خواهید بنویسید شروع می‌شود. این بدان معنی است که شما باید در مورد یک موضوع تصمیم بگیرید. با طوفان فکری درباره چند موضوعی که می‌خواهید پوشش دهید، شروع کنید. در غیر این صورت، یک راه خوب برای یافتن موضوعات عالی جستجو در گوگل و مشاهده مطالب سایر همکاران است. اساساً، عملکرد جستجوی آمار یک مکان مرکزی را برای مشاهده عملکرد محتوای شما در Google ارائه می‌دهد.

فرمت محتوای خود را مشخص کنید

هیچ فرمول جادویی وجود ندارد که برای هر نوع محتوا کار کند. گاهی اوقات، قالب و فرمت آشکار است. اگر موضوعی را در مورد «چگونه یک باغچه راه اندازی کنیم» را پوشش می‌دهید، باید یک راهنمای گام به گام باشد. اگر در مورد نکات باغبانی می‌نویسید، باید فهرستی باشد. اما همیشه آنقدر ساده نیست. آیا موضوع “بهترین ابزار باغبانی” فهرستی از ابزارهای باغبانی، بررسی تجهیزات خاص یا یک مقاله نظری در مورد بهترین ابزار است؟
بهترین راه برای تصمیم گیری این است که به سادگی بررسی کنید که چه رتبه‌ای برای آن موضوع در گوگل وجود دارد. پس از یک جستجوی سریع در گوگل، خواهید دید، افرادی که به دنبال “بهترین ابزار باغبانی” هستند در واقع به دنبال لیستی از ابزارها برای آن موضوع می‌گردند.

در مورد زاویه مقاله خود تصمیم بگیرید

با هر موضوعی، می‌توان مسیری را که می‌خواهید، انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر موضوع شما «چگونگی کاشت یک محصول در باغ» است،باید تصمیم بگیرید که منظورتان باغ گل است یا باغ سبزی. زاویه مقاله، نوشته را برای خوانندگان جالب و منحصر به فرد می‌کند. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای دستیابی به زاویه‌ای که باید پوشش دهید، نگاه کردن به صفحات با رتبه برتر در گوگل است.

  نحوه غیرفعال کردن ایمیل اعلان بروزرسانی خودکار در وردپرس

صفحات با رتبه برتر را تجزیه و تحلیل کنید

هنگامی که زاویه را به دست آوردید، آماده شروع ساختن ساختار واقعی و چیدمان ساختار استاندارد پست ها در بلاگ وردپرس هستید. در حالی که می‌توانید از اعلان‌های ChatGPT برای نوشتن یک طرح کلی استفاده کنید، توصیه می‌کنیم پست‌های برتر را به صورت دستی تجزیه و تحلیل کنید تا ببینید واقعاً چه رتبه‌هایی کسب می‌شود.

بولت‌ها را درنظر بگیرید

هنگامی که عناوین اصلی خود را تهیه کردید، می‌توانید هر بخش را کامل کنید تا بدانید در هر بخش چه چیزی می‌نویسید و چه اطلاعاتی باید در آن گنجانده شود. به سادگی نکات اصلی هر بخش را در مورد اطلاعاتی که قرار است پوشش دهید، مثال‌هایی که قرار است برجسته کنید و آماری که قرار است ذکر کنید، بنویسید.
اطمینان حاصل کنید که تمام مقالات تحقیقاتی خود را نیز جمع آوری کرده‌اید. به این ترتیب، می‌توانید به این منابع استناد کرده یا بدانید که در هنگام نوشتن مقاله خود چه زمانی به آنها مراجعه کنید. می‌توانید تحقیقات خود را در هرجایی، از جمله سایر محتواهای برتر، رسانه‌های اجتماعی، یوتیوب یا مقالات علمی منبع دهید. پس از اضافه کردن نقاط بولت زیر هر بخش، باید پیوندهای داخلی را نیز اضافه کنید تا در هر بخش قرار گیرد. پیوند داخلی یکی از جنبه‌های مهم سئو بوده و هر محتوایی باید شامل آنها باشد.

یک عنوان قانع کننده ایجاد کنید

عنوان پست شما می‌تواند تاثیر زیادی بر رتبه بندی و ترافیک سئوی سایت داشته باشد. وظیفه اصلی آن این است که به موتورهای جستجو و بازدیدکنندگان بگوید که از یک پست وبلاگ چه انتظاری دارند. اولین برداشت مهم است و عنوان پست وبلاگ شما اولین چیزی است که بازدیدکنندگان هنگام انجام جستجو می‌بینند. این شانس شما برای ایجاد یک تاثیر اولیه عالی است. برای بهینه سازی بهتر سئوی درون صفحه خود، توصیه می‌کنیم از Headline Analyzer در All in One SEO استفاده کنید.

به دنبال کلمات کلیدی مرتبط باشید

هنگام نوشتن پست‌های وبلاگ، ایده خوبی است که کلمات کلیدی مرتبط را درج کرده تا به موتورهای جستجو کمک کنید مقاله شما را بهتر درک کنند. به طور خاص، شما می‌خواهید کلمات کلیدی LSI (نمایه سازی معنایی پنهان) را پیدا کنید. اینها کلمات و عباراتی هستند که نزدیک به کلمه کلیدی هدف بوده اما کاملا مترادف نیستند. برای مثال، اگر در مورد «کنترل آفات برای باغ‌ها» بنویسید، کلمات کلیدی LSI ممکن است شامل «کنترل آفات طبیعی» و «روش‌های پیشگیری از آفات ارگانیک» باشد.

کلمات کلیدی LSI مهم هستند زیرا به موتورهای جستجو کمک می‌کنند تا موضوع کلی پست وبلاگ را درک کنند. موتورهای جستجو محتوای شما را برای کلمات مرتبط با متن اسکن کرده تا موضوع مقاله و ارتباط شما با پرس و جو را تعیین کنند. کلمات کلیدی LSI همچنین به شما کمک می‌کند تا در پرس و جوهای مناسب رتبه بندی کنید و محتوای خود را در مقابل مخاطبان مناسب قرار دهید.
شما می‌خواهید فهرست کوچکی از کلیدواژه‌های مهم LSI را یادداشت کنید و سعی کنید آنها را در بخش‌هایی از پست خود اضافه کنید.

طرح کلی خود را کامل کنید

در این مرحله، شما باید یک پیش نویس کاملاً منسجم با تمام عناوین، زیرعنوان‌ها و هر نکته مهمی داشته باشید. هر مقاله تحقیقاتی و کلمات کلیدی را در مقابل خود قرار داده‌اید و تمام اطلاعات مورد نیاز برای نوشتن یک پست عالی را در اختیار شما قرار می‌دهد. در اینجا یک طرح کلی وبلاگ در وردپرس محیاست به خاطر داشته باشید که این فرآیند بسیار انعطاف پذیر بوده و ممکن است لازم باشد طرح کلی را براساس نیاز خود تنظیم کنید.

ساختار استاندارد پست ها در بلاگ وردپرس

قبل از شروع نوشتن، ایده خوبی است که طرح کلی خود را برای یک ویرایشگر، همکار یا مدیر محتوا ارسال کنید. آنها می‌توانند مواردی را که شما از قلم انداخته‌اید یا نادرستی‌ها را بیان کنند. هنگامی که همه چیز خوب به نظر می‌رسد، آماده شروع پیش نویس خود شوید و مطابق با ساختار استاندارد پست ها در بلاگ وردپرس، محتوا را منتشر کنید.

سوالات متداول

۱- جلوگیری از بی برنامگی ۲- افزایش سرعت کار ۳- شما و ویرایشگرتان در یک صفحه قرار می گیرید ۴- به مهم‌ترین سوالات پاسخ می‌دهید
موضوع خود را انتخاب کنید فرمت محتوای خود را مشخص کنید در مورد زاویه مقاله خود تصمیم بگیرید صفحات با رتبه برتر را تجزیه و تحلیل کنید بولت‌ها را درنظر بگیرید یک عنوان قانع کننده ایجاد کنید به دنبال کلمات کلیدی مرتبط باشید طرح کلی خود را کامل کنید
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.