بهترین تلویزیون با کیفیت تصویر بالا 2021 به همراه بهترین برندها در ایران

تلویزیون‌های دارای کیفیت تصویر  UHD (Ultra High Definition)

یکی از مهمترین مواردی که هنگام خرید تلویزیون روی انتخاب ما به شدت تاثیر دارد بحث کیفیت و وضوح تصویر در تلویزیون است. اما از آنجایی که در تلویزیون‌ها تنوع بالایی وجود دارد، انتخاب بهترین تلویزیون از لحاظ کیفیت تصویر بین این همه مدل کار ساده‌ای نیست و شما باید در مورد بهترین برندهای تلویزیون با کیفیت تصویر بالا اطلاعاتی داشته باشید که هنگام مواجه شدن با برخی سوالات از جمله: بهترین تلویزیون‌های با کیفیت و وضوح تصویر بالا در بازار ایران کدام هستند؟ تلویزیون‌های با کیفیت چه شاخصه‌ها و ویژگی‌هایی دارند؟ و سوالاتی از این قبیل را به راحتی برای خود حل نموده و در نهابت بتوانید بهترین تلویزیون با کیفیت تصویر بالا و وضوح تصویر خوبی را برای خود تهیه نمایید. پس تا انتهای مقاله با ما باشید تا به این موارد بپردازیم و برندهای معتبر تلویزیون که کیفیت تصویر فوق‌العاده‌ای دارند را به ما معرفی کنیم.

 راهنمای خرید تلویزیون از لحاظ کیفیت تصویر بالا به همراه بررسی بهترین مارک و برندهای موجود در بازار ایران

ابتدا و قبل از آنکه به بهترین تلویزیون‌ها از لحاظ کیفیت تصویر و وضوح بپردازیم، لازم است که در مورد کیفیت تصاویر در تلویزیون و ویژگی‌های هر کدام از آنها و انواع کیفیت تصویری که در حال حاضر در تلویزیون‌ها قابل ارائه هست مقداری صحبت نماییم.

از همین رو ابتدا انواع کیفیت تصویر در تلویزیون و مبحث رزولوشون را مورد تحلیل قرار می‌دهیم:

پیشرفت در حوزه تکنولوژی و همچنین پیشرفته شدن تلویزیون‌ها و نمایشگرهای خانگی، انتخاب‌ها را سخت‌تر و دقیق‌تر بر اساس نیاز مخاطب کرده است. رزولوشن تصویر نیز یکی از عواملی است که هنگام خرید تلویزیون باید به آن توجه شود، مخصوصا اگر کیفیت تصویر معیار انتخاب شما برای خرید بهترین تلویزیون‌های با وضوح تصویر بالا قرار گیرد. در ادامه به بررسی کیفیت تصویر 4K، 8K، FULL HD، HD و SD می‌پردازیم و هر کدام از آنها را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا اطلاعات کافی در مورد کیفیت‌های تصویر را در اختیار داشته باشید.

تلویزیون‌های دارای کیفیت تصویر  8K

اگر دنبال این هستید که بهترین تلویزیون موجود در بازار با کیفیت تصویر فوق العاده‌ای را خریداری کنید یک تلویزیون با کیفیت8K  بهترین انتخاب شماست، چون وضوح کیفیت تصویر در آنها واضح‌تر، دقیق‌تر و با جزئیات بیشتری نسبت به سایر کیفیت‌های دیگر است. در نلویزیون‌های دارای کیفیت تصویر 8K با کیفیت ۱۰۸۰ پیکسل با رزولوشن ۷۶۸۰*۴۳۲۰ با تعداد پیکسل های ۳۳۱۷۷۶۰۰  تصاویر را برای شما به نمایش می‌گذارد که از این رو بهترین تلویزیون از لحاظ کیفیت تصویر می‌باشند. این مدل تلویزیون‌ها وضوحی ۴ برابر بالاتر نسبت 4K  و ۱۶ برابر نسبت به تلویزیون‎‌های FHD را دارند. به این نکته هم دقت نمایید که وقتی کیفیت تصویر و وضوح صفحه نمایشگر بهتر باشد به همان نسبت نیز کیفیت صدای تلویزیون نیز بهبود می یابد.

تلویزیون‌ دارای کیفیت تصویر بالا 8K

تلویزیون‌های دارای کیفیت تصویر  4K

در تلویزیون‌های دارای کیفیت تصویر 4K، کیفیت ۱۰۸۰ پیکسل با رزولوشن ۳۸۴۰*۲۱۶۰ با تعداد پیکسل های ۸۲۹۴۴۰۰ می‌باشد. حالا اینکه 4K یعنی چی؟ دلیل نامگذاری 4K یعنی کیفیتی به اندازه ۴ برابر بیشتر از فرمت ۱۰۸۰ پیکسلی یا همان فول اچ دی(FULL HD) است اما هنوز در کشور ما خیلی عمومی نشده است و همه مردم از تلویزیون‌هایی که از لحاظ کیفیت تصویر بالا هستند را استفاده نمی‌کنند. به این نکته هم توجه نمایید که هر چقدر وضوح بیشتر باشد یعنی پیکسل‌های کوچکی در مقیاس‌های بزرگی جا داده‌اند تا بتوانید تصویری با کیفیت بسیار بالا و فراتر از واقعی مشاهده نمایید، به صورتی که امروزه بسیاری از فیلمسازان حرفه‌ای فیلم های خود را با کیفیت4K  فیلمبرداری می‌کنند و مخاطبان آنها می‌توانند با داشتن تلویزیون‌های دارای کیفیت صدا و تصویر بالا از دیدن فیلم‌های آنها لذت ببرند.

تلویزیون‌های دارای کیفیت تصویر  UHD (Ultra High Definition)

UHD مخفف کلمه Ultra High Definition به معنای کیفیت فوق‌العاده بالا می‌باشد. تلویزیون‌های دارای کیفیت تصویر بالا که UHD هستند، رزولوشن ۲۱۸۰*۳۸۴۰ با تعداد پیکسل‌های تقریبا ۸ میلیون دارند. در واقع کیفیت تصویر این تلویزیون‌ها چهار برابر پیکسل‌های بیشتری را نسبت به تلویزیون‌های HD پوشش می‌دهند. مثلا تلویزیون‌های ۱۰۸۰ پیکسل دارای ۲ میلیون پیکسل هستند اما در حالی که تعداد پیکسل های تلویزیون با کیفیت تصویر UHD در همین ابعاد دارای ۸ میلیون پیکسل است.

تلویزیون‌های دارای کیفیت تصویر  UHD (Ultra High Definition)

تلویزیون‌های دارای کیفیت تصویر FULL HD  (FHD) یا (Full High Definition)

تلویزیون‌های با کیفیت تصویر FHD  یا همان FULL HD که کیفیت آنها ۱۰۸۰ پیکسل با رزولوشن ۱۰۸۰*۱۹۲۰ با تعداد پیکسل‌های ۲۰۷۳۶۰۰ می باشد. در تلویزیون‌های که کیفیت تصویر آنها بالاست به راحتی می‌توانید کوچکترین جزئیات تصویر را با ریزترین و دقیق‌ترین ویژگی آنها را نیز مشاهده نمایید. به این نکته دقت نمایید که اگر فیلم‌هایی که شما نگاه می‌کنید کیفیت بیشتر از FULL HD  داشته باشند، چون تلویزیون شما آن کیفیت را پشتیبانی نمی‌کند، از همین رو شما نمی‌توانید فراتر از این کیفیت چیزی را مشاهده کنید و کیفیت ویدیو شما به صورت خودکار پاین‌تر از تصویر واقعی خود نشان داده می‌شود. به همین علت پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا بهترین تلویزیون‌‌ها از نظر کیفیت تصویر موجود در بازار را بشناسید و با توجه به بودجه خود، خرید مناسبی داشته باشید.

تلویزیون‌های دارای کیفیت تصویر HD (High Definition)

تلویزیون‌های با کیفیت تصویر HD کیفیت 720 پیکسلی با رزولوشن 1080*720 را دارند. این نوع تلویزیون‌ها را شاید نتوان با تلویزیون‌های دارای کیفیت تصویر بالا مقایسه کرد و کیفیت تصویر پایین‌تری داشته باشند، اما اگر تلویزیون مورد نظر شما برای خرید کوچکتر از 32 اینج و 720 P نیست یک تلویزیون اچ دی مناسب شما می‌باشد. این تلویزیون‌ها علاوه بر اینکه کیفیت تصویر خوبی دارند، از کیفیت صدای مناسبی نیز برخوردار هستند. این تلویزیون‌ها نسبت به تلویزیون‌های معمولی طیف رنگی گسترده‌تری دارند و با توجه به پیکسل‌های بیشتر آن در نمایش دقیق‌تر رنگ‌ها بهتر عمل می‌کنند. اما بازم پیشنهاد ما به شما استفاده و خرید تلویزیون‌های دارای کیفیت تصویر بالاتر است چرا که خیال شما چند سالی بابت خرید تلویزیون راحت است و دیگر دغدغه‌ای بابت پشتیبانی نکردن فیلم‌ها و تصاویر جدید که با کیفیت بالا منتشر می‌شوند ندارید.

تلویزیون‌های دارای کیفیت تصویر HD (High Definition)

تلویزیون‌های دارای کیفیت تصویر SD

تلویزیون‌های SD که ما بیشتر به اسم تلویزیون معمولی می‌شناسیم دیگر به سختی در بازار پیدا می‌شود، با پیشرفت تکنولوژی و موجود بودن تلویزیون‌های با کیفیت تصویر و وضوح بالاتر تقریبا استفاده از این نوع تلویزیون‌ها دیگر منسوخ شده است اگرچه در گذشته بسیار پرکاربرد بوده است.

بهترین تلویزیون از لحاظ کیفیت تصویر و وضوح کدام است؟

«« بهترین تلویزیون‌ها از لحاظ کیفیت تصویر بالا در بازار ایران را اینجا مشاهده نمایید »»

«« بهترین تلویزیونها از لحاظ کیفیت تصویر بالا در بازار ایران را اینجا مشاهده نمایید »»

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

مطالب زیر را حتما بخوانید