راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی: جستجوی ایجکسی در ووکامرس

جستجوی ایجکسی در ووکامرسووکامرس آنقدر منعطف است که شما هر طور فکر کنید می‌توانید بر امکانات آن بیافزایید و مشتریان بیشتری جذب کنید. در واقع ظاهر و امکانات قدرتمندی که در یک سایت نشان داده می‌شود حاکی از مدیریت قوی و اهمیت بسیار بالای آن سایت به مشتریان خود است. مخصوصا اگر یک فروشگاه اینترنتی باشد! همین امر سبب می‌شود مشتری به شما اعتماد کرده و سایت فروشگاهی شما را به عنوان یک مرکز خرید همیشگی برای خود در نظر بگیرید و آن را به سایرین نیز معرفی کند. اما برنامه امروز ما در آموزش ووکامرس چیست؟!
یکی دیگر از امکاناتی که در یک فروشگاه بزرگ ضروریست، امکان جستجوی سریع و راحت است. به طوری که مشتری در عرض چند ثانیه بتواند محصول مورد نظر خود را بیابد و مشخصات آن را دیده و اقدام به خرید نماید.
اگر در خاطر داشته باشید در جلسه یازدهم ووکامرس در مورد جستجو براساس صفت ها صحبت کردیم و گفتیم که اینکار با ابزارک لایه‌های ووکامرس ممکن است. اما امروز می‌خواهیم افزونه‌ای را خدمت شما معرفی کنیم که امکان جستجوی ایجکسی در ووکامرس را برایمان ایجاد کند.

جستجوی ایجکسی در ووکامرس

جستجوی ایجکسی چیست؟ نوعی جستجوی هوشمند است که با وارد کردن چند حرف اول، محصول مورد نظر را یافته و به شما نمایش می‌دهد. جالب است نه؟ این امکان در ووکامرس نیز با کمک افزونه YITH WooCommerce Ajax Search وجود دارد. برای همین می‌خواهیم به معرفی آن پرداخته و آموزش کار با آن را ارائه دهیم.

افزونه YITH WooCommerce Ajax Search

yith ajaxt search- جستجوی ایجکسی در ووکامرس

افزونه YITH WooCommerce Ajax Search امکان جستجوی ایجکسی در ووکامرس را برایمان فراهم می‌کند. به کمک آن می‌توانیم محصولاتمان را راحت‌ار در اختیار مشتریان قرار داده و راه یافتن آن‌ها را ساده کنیم. این افزونه 2 هفته پیش بروز شده و تا کنون بیش از 90.000 نصب فعال داشته است. با وردپرس 4 به بالا به راحتی کار می‌کند.

افزونه مذکور یک باکس جستجو را به ما می‌دهد تا زمانی که هر حرفی را وارد کنیم، محصولاتی که حروف ابتدایی آن‌ها با حرف مشخص شده یکی هستند، نمایان می‌شوند و بسیار راحت می‌توانیم محصول مورد نظر را بیابیم.

مراحل نصب و راه‌اندازی افزونه

افزونه را در پیشخوان وردپرس نصب و فعال می‌کنیم، سپس از قسمت “Yith plugin” گزینه‌ای با عنوان “Ajax Search” مشاهده اضافه شده که مشاهده می‌شود. وارد آن شده و تنظیمات ساده‌ای را خواهید دید.

تنظیمات افزونه

plugin options- جستجوی ایجکسی در ووکامرس

Search input label: در این بخش می توانید برچسب مورد نظر برای جستجو را وارد کنید.
Search submit label: در این بخش می‌توانید کلمه مورد نظر برای برچسب گزینه پذیرفتن را وارد کنید.
Minimum number of characters: حداقل تعداد کاراکترهایی که باید وارد شوند تا محصول نمایش داده شود.
Maximum number of results: حداکثر تعداد نتایج نمایش داده شده در جستجو. مسلما این گزینه با توجه به محصولات شما هر چه بیشتر باشد، یافتن محصول برای مشری راحت‌تر می شود.
Enable transients to cache autocomplete results: با علامت زدن این گزینه کش شدن اطلاعاتی را می‌توانید امکان‌پذیر سازید.
Set the duration of transient: مدت زمان نگهداری کش را در این قسمت مشخص کنید.

نکته!!! توجه کنید که کلمات فارسی وارد شده به صورت پیش‌فرض انگلیسی بودند و ما فارسی را وارد کردیم. شما هم می‌توانید هر آنچه مد نظر شماست وارد کنید.

حال تنظیمات را ذخیره می‌کنیم. به بخش ابزارک‌ها رفته و افزونه مورد نظر را در محل دلخواه قرار می‌دهیم.

widget search hamyarwp- جستجوی ایجکسی در ووکامرس

می‌توانید این ابزارک را در هر صفحه از قالب خود فراخوانی کنید تا جستجوی ایجکسی در ووکامرس برای کاربران به نمایش گذاشته شود.

نتیجه نهایی

حال نتیجه را با هم مشاهده می‌کنیم:

search product result hamyarwp- جستجوی ایجکسی در ووکامرس

به این صورت تمامی محصولات را نمایش خواهد داد. شما با تغییر حداقل تعداد کاراکترها و همچنین حداکثر تعداد در محصولات می‌توانید تغییراتی ایجاد کنید.
باکس جستجوی ایجکسی در ووکامرس را در بالا  و سایدبار سمت چپ در پیش‌نمایش می‌توانید مشاهده کنید.

نتیجه نهایی

یکی از گزینه‌های جالبی که سطح دسترسی به محصولات را در فروشگاه اینترنتی آسان می‌کند، استفاده از جستجوی ایجکسی در ووکامرس است. جستجوی ایجکسی گزینه جالبیست که تنها با وارد کردن چند حرف اول نام محصول، تمامی محصولاتی که با آن عنوان شروع می‌شوند را برای شما در نتایج می‌آورد. اینگونه مشتری با چندین نوع از محصول آشنا شده و آن‌ها را بررسی می‌کند. این امکان را با کمک یک افزونه بسیار ساده به شما آموزش دادیم.

دانلود افزونه  YITH WooCommerce Ajax Search

صفحه افزونه
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

398,055 نفر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دوره‌های آموزشی