اشتراک ویژه محصولات در ووکامرس با YITH WooCommerce Subscription

اشتراک ویژه محصولات در ووکامرس

سلام دوستان؛

همه ی ما کمابیش در وردپرس با اشتراک ویژه ی مخصوص کاربران آشنا هستیم و می دانیم افرادی که اشتراک ویژه شامل حال آن ها می شود اکانت ویژه ای دارند که آن را خریداری کرده و می توانند از برخی امکانات سایت که بر روی اشتراک ویژه تنظیم شده استفاده کنند و پس از مدت محدودی این اشتراک ویژه منقضی می شود و دوباره باید با خریداری اشتراک آن را فعال کنند. اما آیا تا به حال در مورد اشتراک ویژه ی محصولات شنیده اید؟
گاهی اوقات محصولاتی داریم که می خواهیم آن ها را در مدت زمان محدودی به فروش برسانیم یا قیمتی را که برای آن ها مشخص کرده ایم فقط مربوط به بازه ی زمانی خاصی است که در واقع نوعی از این حالت را در اعطای کارت هدیه به مشتریان دیده ایم اما شما کارت هدیه را به افراد خاصی اعطا می کنید ولی ما می خواهیم این امکان برای تمامی مشتریان فروشگاه ووکامرسی ما فعال شود! پس باید چه کرد؟
محصولی را که مد نظر ماست در نظر می گیریم و به آن یک اشتراک ویژه می دهیم و تنظیمات آن را بر روی تاریخ و بازه ی زمانی مورد نظر خود تنظیم می کنیم تا مشتریان بتوانند در همان مدت زمان محدود خرید خود را انجام داده و بعد از آن زمان اشتراک ویژه ی محصول منقضی شود.
در آموزش ووکامرس امروز با افزونه ای ساده از سری افزونه های yith آشنا می شویم که برای محصولات اشتراک ویژه ایجاد می کند و مشتریان را برای خرید آن محصول محدود به زمان خاصی که دلخواه شما می باشد، می کند.

افزونه ی YITH WooCommerce Subscription

yith woocommerce subscription hamyarwp

با کمک این افزونه می توانید برخی محصولات خود را برای مشترکین فعال کنید و برای آن بازه ی زمانی مشخص نمایید تا آن ها بتوانند از آن محصول فقط در آن بازه ی مشخص استفاده کنند. در واقع این روش برای تمامی انواع محصولات مناسب است اما بیشتر برای دوره های آموزشی، محصولات دانلودی، آموزش های ویدئویی و از این قبیل موارد مناسب است. در واقع می توانید محصولی را فقط برای مدت خاصی برای فروش قرار دهید.

توجه!!! این افزونه توسط همیار وردپرس فارسی سازی شده است و نسخه ی فارسی شده آن را می توانید از انتهای این آموزش دریافت نمایید!

  آموزش استفاده از هوش مصنوعی برای تولید تصاویر در وردپرس

به پیشخوان وردپرس مراجعه می کنیم و سپس افزونه را نصب و فعال می کنیم. در منوی yith plugin گزینه ای با عنوان “اشتراک ویژه” مشاهده می شود که مربوط به افزونه مورد نظر می باشد. بر روی آن کلیک کرده تا وارد بخش تنظیمات آن شویم.

subscription hamyarwp

در اینجا با دو تب تنظیمات و اشتراک ویژه کار داریم. این افزونه دارای دو بخش رایگان و پرمیوم است که ما به بخش رایگان آن می پردازیم.

تنظیمات

در تب تنظیمات همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید کار خاصی قرار نیست انجام دهیم. فقط باید گزینه ی اشتراک ویژه فعال باشد که معمولا به صورت پیش فرض نیز فعال است.

اشتراک ویژه

special product hamyarwp

در این قسمت تمامی محصولاتی که این اشتراک ویژه شامل حال آن ها شده است مشخص می شوند. در واقع می توان گفت این افزونه اشتراک ویژه ای برای محصولات به شمار می رود.

حال محصولی را که میخواهیم این اشتراک شامل حال آن شود را اضافه می کنیم و دستور اشتراک ویژه را برای آن انجام می دهیم…

product page hamyarwp

در این بخش اول از همه گزینه ی اشتراک ویژه را برای محصول فعال کنید تا قسمت تنظیمات اشتراک ویژه نمایش داده شود. سپس تاریخ انقضای محصول را مشخص کنید. مثلا در اینجا من می خواهم این محصول به مدت دو روز در فروشگاه من موجود باشد یا فقط به مدت دو روز با این قیمت فعال باشد. البته در اینجا تاریخ انقضا را بر حسب روز و ماه می توان تعیین کرد. سپس صفحه ی محصول را بروز رسانی می کنیم و نتیجه را مشاهده می کنیم…

result product hamyarwp

همانطور که مشاهده می کنید این محصول به مدت دو روز با قیمت 10000 تومان برای مشتریان فروشگاه به فروش می رسد.

جمع بندی! 

همانطور که می توانید برای مشتریان اکانت اشتراک ویژه در نظر بگیرید و آن ها را محدود کنید، در ووکامرس نیز می توانید برای محصولات اشتراک ویژه تعیین کنید و آن ها را محدود به بازه ی زمانی کنید که فقط در آن بازه برای فروش فعال باشند.

دانلود افزونه فارسی YITH WooCommerce Subscription

دانلود   صفحه افزونه

نسخه حرفه‌ای افزونه در ژاکت

دانلود نسخه حرفه ای
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.