شما هم به سئو نیازمندید 

بهینه سازی موتورهای جستجو سئو چیست؟

سئو مخفف “بهینه سازی موتورهای جستجو” است. تصمیم‌گیری در مورد استخدام یک متخصص سئو، کاری بزرگ بوده که می‌تواند باعث بهبود قابل توجه سایت و صرفه‌جویی در زمان شود، اما همین‌طور می‌تواند به شهرت و سایت شما نیز صدمه بزند.

حتما قبل از تصمیم‌گیری، فواید استفاده از خدمات سئو را در مقایسه با صدمات یک متخصص سئوی بی‌توجه را با هم مقایسه کنید.

بسیاری از متخصصین سئو، آژانس‌ها و مشاوران سئو خدمات زیر را به مالکین سایت‌ها ارائه می‌کنند:

 1. بازنگری بر محتوا و ساختار سایت
 2. ارائه پیشنهادات فنی در مورد توسعه سایت: برای مثال، هاستینگ، ریدایرکت‌ها، خطای صفحات، استفاده از جاوا اسکریپت
 3. توسعه محتوا
 4. مدیریت کمپین‌های بازارهای دیجیتال
 5. تحقیق بر کلمات کلیدی
 6. آموزش سئو
 7. و غیره

توجه داشته باشید که صفحه نتایج جستجوی گوگل شامل نتایج ارگانیک جستجو شده و تبلیغات پولی (که به نام “تبلیغات Ads” یا “اسپانسر شده”) می‌شود. تبلیغات در گوگل تأثیری بر حضور سایت شما در نتایج جستجو ندارد. گوگل هرگز پول نمی‌گیرد تا سایت رتبه در نتایج ارتقا داده و البته قرار گرفتن در نتایج جستجو نیز نیازی به پول زیاد ندارد. منابع مجانی مانند سرچ کنسول، بلاگ رسمی مرکز وب‌مستر و انجمن بحث‌های گوگل می‌تواند اطلاعات زیادی در مورد نحوه بهینه‌سازی موتورهای جستجو در اختیار شما قرار دهد.

قبل از شروع تحقیق در مورد سئو، بهتر است به یک مشتری آگاه تبدیل شده و با نحوه عملکرد موتورهای جستجو آشنا شوید. ما پیشنهاد می‌کنیم کار را از این لینک‌ها شروع کنید:

اگر به استخدام متخصص سئو فکر می‌کنید، هر چه زودتر بهتر است. یکی از زمان‌های مناسبی که می‌توانید این فرد را استخدام کنید در زمان طراحی دوباره، یا برنامه ریزی برای شروع کار یک سایت جدید است.

بدین روش، شما و متخصص سئو می‌توانید مطمئن باشید که سایت شما از پایه هماهنگ با قوانین موتورهای جستجو طراحی می‌شود. در هر صورت، یک متخصص سئو می‌تواند به بهبود سایت موجود کمک کند.

شما می‌توانید سوالات مفید زیر را از متخصص سئو بپرسید:

 • نمونه کارهای قبلی را بخواهید
 • طبق دستورالعمل‌های گوگل پیش می‌رود؟
 • شما چقدر در صنعت من تجربه کار سئو دارید؟
 • مهم‌ترین روش‌های سئوی شما کدام است؟
 • چطور می‌توانم با شما ارتباط برقرار کنم؟ آیا تغییراتی که در سایت من ایجاد می‌کنید را به من اطلاع داده و اطلاعات دقیق در مورد پیشنهادات و دلیل هر کدام را به اشتراک می‌گذارید؟

با اینکه متخصصان سئو می‌توانند خدمات ارزشمندی را به مشتریان ارائه کنند، بعضی از متخصصان سئوی کلاه سیاه از طریق فعالیت‌های بازاریابی تهاجمی و تلاش برای دستکاری کردن نتایج جستجو به روش‌های ناصادقانه باعث شهرت بد این صنعت می‌شوند.

عملکردهایی که از دستورالعمل گوگل پیروی نمی‌کنند، می‌توانند باعث تأثیرات منفی در رتبه سایت شما در گوگل شده و یا حتی سایت را دچار جریمه می‌کند.

به موارد زیر توجه داشته باشید:

یکی از حقه‌های رایج، دامنه‌های “سایه” است که کاربران را با استفاده از ریدایرکت‌های فریب آمیز به قیف بازاریابی هدایت می‌کنند.

این دامنه‌های سایه معمولا برای مالکینی است که ادعا دارند برای مشتری خود کار می‌کنند. اگر رابطه آنها با مشتری فعلی بد شود، دومین به سایت دیگر یا حتی سایت رقیب اشاره خواهد کرد. اگر چنین اتفاقی بیفتد، مشتری پول خود را برای موفقیت رقیب خود صرف کرده است.

یکی دیگر از عملکردهای غیر قانونی قرار دادن صفحات “در ورودی” است که مملو از کلمات کلیدی در یک جای سایت مشتری است. متخصص سئو قول می‌دهد که صفحات جستجوهای مرتبط‌‌تری پیدا خواهد کرد.

این کار ذاتا اشتباه است زیرا صفحات مجزا، ارتباط پذیری متفاوتی برای انواع متفاوت کلمات کلیدی دارند. همین‌طور این صفحات معمولا شامل لینک‌های مخفی هستند که به سایر مشتریان متخصص اشاره می‌کنند.

این نوع صفحات اعتبار لینک را از سایت گرفته و آن را به متخصص سئو و سایر مشتریان او انتقال می‌دهد. توجه داشته باشید که سایر مشتریان متخصص سئو شاید محتوای غیرقانونی یا ناشایست داشته باشند و در واقع از نظر دیگران، شما با این سایت‌ها رابطه دارید.

آژانس دیجیتال مارکتینگ گرندیما مفتخر است با اعلام اینکه تمام فعالیت‌های سئو خود طبق قوانین و راهنماهای گوگل انجام می‌دهد. در کنار کسب و کار آنلاین شما و در راستای رشد کسب و کار شما بیشترین تلاش خود را داشته باشد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.