7 کاری که باید قبل از راه‌اندازی یک وب سایت تجاری انجام دهید

7 کاری که باید قبل از راه‌اندازی یک وب سایت تجاری انجام دهید

در این مقاله 7 راهکاری را بیان می‌کنیم تا اگر در زمان طراحی سایت به آن دقت کنید، هم بر روی رتبه شما در موتورهای جستجو تاثیر می‌گذارد و هم نرخ تبدیل مشتریان شما را بهبود می‌دهد. طراحی وب‌سایت جدید می‌تواند بسیار هیجان انگیز باشد؛ در حقیقت شما در حال رونمایی از ظاهر جدیدی برای برند خود هستید و برای اطمینان از داشتن سایتی موفقیت آمیز همه چیز مهم است.

چندین اشتباه رایج وجود دارد که توسعه دهندگان و صاحبان مشاغل هنگام راه‌اندازی یک سایت مرتکب می‌شوند. شما می‌توانید با برنامه‌ریزی دقیق و خوب از قبل، از وقوع آن‌ها جلوگیری کنید. با راه‌اندازی وب سایت خود، این هفت نکته به کسب و کار شما شروع جدید و عالی می‌دهد.

  1. از فراخوان برای اقدام (CTA) استفاده کنید.

یک وب‌سایت خوب بدون استفاده از دکمه‌های CTA خیلی نتیجه خوبی نخواهد داشت.CTA ها باعث می‌شوند تا کاربران سریع‌تر به اطلاعاتی که مدنظرشان هست دست پیدا کنند. این باعث می‌شود تعامل آن‌ها در وب سایت شما کامل شود. همچنین می‌تواند کاربر را در قیف فروش شما بیشتر به انتهای قیف فروش هدایت کند.

قرار دادن CTA تقریباً در همه صفحات مهم است. می‌توانید از آن‌ها برای تأثیرگذاری بر رفتار کاربر استفاده کنید. بسیار متداول است که از بازدیدکنندگان بخواهید مطالب بیشتری بخوانند و مدت بیشتری در سایت شما بمانند. همچنین می‌توانید از آن‌ها بخواهید که یک پست را به اشتراک بگذارند یا در سایت شما ثبت‌نام کنند. سایت‌های دارای عضویت اغلب از CTA برای متقاعد کردن افراد برای ثبت‌نام و دسترسی به اطلاعات استفاده می‌کنند.

 

می‌توانید از CTA به صورت استراتژیک برای افزایش رتبه استفاده کنید. راه‌اندازی وب سایت بدون آن‌ها منجر به از دست رفتن فرصت‌ها خواهد شد.

  1. تجزیه و تحلیل سایت را در نظر بگیرید

وقتی در حال ایجاد یک وب سایت هستید، ممکن است اضافه کردن تجزیه و تحلیل را به بعد موکول کنید. اغلب اوقات، صفحه اصلی وب سایت در اولویت قرار می‌گیرد، که منجر به نادیده گرفتن ویژگی‌های جزئی دیگر می‌شود. اگر قبل از راه‌اندازی وب‌سایت خود، تجزیه و تحلیل را در نظر نگیرید، از همان روز اول توانایی اندازه‌گیری ترافیک وب و جمع‌آوری اطلاعات دیگر را نخواهید داشت.

ابزارهایی مانند Google Analytics به شما اطلاع می‌دهند که آیا استراتژی‌های بازاریابی شما کارآمد هستند یا خیر. همچنین اطلاعات بیشتری در مورد بازدیدکنندگان سایت به شما می‌دهد تا بتوانید بفهمید چه چیزی در سایت شما دچار مشکل است. اگر یک فروشگاه آنلاین دارید، به گزارش‌های گوگل آنالیتیکس نیاز دارید تا بفهمید چه محصولاتی بیشترین بازدید را دارند. می‌توانید نرخ تبدیل سرنخ یا تغییرات و درآمد وب‌سایت خود را در Google Analytics تجزیه و تحلیل کنید.

تحلیل کنید

  1. یک صفحه به زودی (coming soon) ایجاد کنید.

پیش بینی کنید و تعامل کاربر را قبل از راه‌اندازی وب سایت خود ایجاد کنید. شما می‌توانید یک صفحه جذاب به زودی ایجاد کنید تا اطلاعات کسب و کار خود را از قبل به کاربران ارائه دهید.

همچنین می‌توانید از آن برای ایجاد یک لیست ایمیل در زمانی که سایت شما هنوز در حال توسعه است استفاده کنید. اگر یک صفحه به زودی ندارید، فرصت‌های زیادی را برای به یاد ماندنی کردن برند خود از دست می‌دهید. از ابزاری مانند  SeedProd  برای ایجاد یک صفحه به زودی و برای دریافت تجزیه و تحلیل قبل از راه‌اندازی وب‌سایت خود استفاده کنید.

 

  1. سئو را قبل از راه‌اندازی وب‌سایت اعمال کنید.

ترکیب بهینه‌سازی موتور جستجو قبل از راه‌اندازی سایت، باعث صرفه‌جویی در زمان و منابع می‌شود. رتبه بندی در موتورهای جستجو مهم است، زیرا  95٪ از مردم بیشتر از صفحه اول جستجو نمی‌کنند. هنگامی که سئو را به بخشی از فرآیند طراحی اضافه می‌کنید، از طراحی مجدد وب سایت خود اجتناب می‌کنید.

موتورهای جستجو وب‌سایت‌هایی را با توجه به این که ساختار خوبی دارند و ویژگی‌های تجربه کاربری خوبی ارائه می‌دهند رتبه بندی می‌کنند. با اعمال دستورالعمل‌های سئو، سایتی با بارگذاری سریع‌تر به دست می‌آورید. بهترین شیوه‌های سئو همچنین تضمین می‌کند که از کلمات کلیدی به طور مناسب در عنوان صفحات، URLها و داده‌ها استفاده کنید.

از راه‌های مهم و ضروری برای انجام سئو در هنگامی که از عملکرد درست وب‌سایت خود مطمئن شدید خرید رپورتاژ آگهی است.

پس از اتمام کار، بهبود سئو در سایت، خود یک چالش بزرگ است. قبل از راه اندازی وب‌سایت خود از استراتژی‌های مناسب سئو استفاده کنید، در غیر این صورت ممکن است متوجه شوید که وب‌سایت خود را باید دوباره طراحی کنید.

از پروتکل HTTPS استفاده کنید.

پروتکل HTTPS داده‌ها را بین یک سرور و یک کلاینت رمزگذاری می‌کند، یک اتصال امن ایجاد می‌کند و از داده‌های کاربران شما محافظت می‌کند. از همان ابتدا یک پروتکل HTTPS را به عنوان بخشی از توسعه وب سایت خود تنظیم کنید.

گوگل همچنین از HTTPS به عنوان یک فاکتور رتبه بندی برای وب سایت‌ها استفاده می‌کند. سایت‌های دارای HTTPS افزایش ترافیک و کاهش نرخ پرش را نشان می‌دهند. HTTPS برای سایت شما دارای مزایای زیر است:

  • اطلاعات را رمزگذاری می‌کند تا شنودکنندگان نتوانند اطلاعات را بدزدند و فعالیت‌های کاربر را ردیابی کنند.
  • از یکپارچگی داده‌ها در حین انتقال داده محافظت و از خراب شدن داده‌ها جلوگیری می‌کند.
  • تأیید می‌کند که کاربران شما با وب سایت واقعی ارتباط برقرار می‌کنند.
  1. تاریخ راه اندازی وب سایت خود را هوشمندانه انتخاب کنید.

ممکن است ایده خوبی به نظر برسد که وب سایت خود را در روز جمعه یا روز قبل از تعطیلات بزرگ راه اندازی کنید. با این حال، این تصمیم می‌تواند منجر به مشکلاتی شود که حل سریع آن‌ها دشوار باشد.

برای مثال، سایت زنده شما ممکن است با سایت در حال تست شما متفاوت باشد. مردم همچنین به روش‌های غیرمنتظره‌ای با وب سایت ها تعامل دارند. زمانی که شما جریانی از بازدیدکنندگان سایت دارید، باگ‌ها ظاهر می شوند. پیش‌بینی تک تک عارضه‌هایی که با استفاده افراد از سایت شما ایجاد می‌شود ممکن نیست.

راه اندازی در تعطیلات آخر هفته یا یک روز قبل از تعطیلات ایده بدی است زیرا ممکن است نتوانید مشکلات فنی را حل کنید. تیم توسعه شما ممکن است در دسترس نباشد، و شما فرصتی را که آخر هفته یا تعطیلات ارائه می‌دهد از دست خواهید داد. بهتر است راه‌اندازی خود را به صورت تدریجی انجام دهید تا بتوانید مشکلات را در زمان وقوع آن‌ها نظارت کنید.

  1. تغییر مسیرها را ایجاد کنید.

مدیریت تغییر مسیرهای وب سایت در هنگام ایجاد یک وب سایت کاملاً جدید می‌تواند به طور جدی بر رتبه و ترافیک سایت شما تأثیر بگذارد. اگر وب‌سایت فعلی خود را با یک وب‌سایت جدید جایگزین می‌کنید، مهم است که موتورهای جستجو تغییراتی که ایجاد می‌کنید را درک کنند.

ممکن است چندین صفحه داشته باشید که بازدیدکنندگان زیادی را جذب کرده و در موتورهای جستجو رتبه خوبی داشته باشد. اگر از تغییر مسیر استفاده نکنید، ممکن است ترافیک و رتبه خود را از دست بدهید. ریدایرکت‌ها دقیقاً همان کاری را انجام می‌دهند که نام آن‌ها نشان می‌دهد: آن‌ها موتورهای جستجو و کاربران شما را از مکان قدیمی محتوای شما به مکان جدید هدایت می‌کنند.

 

اگر URL را تغییر داده‌اید، باید از ریدایرکت 301 استفاده کنید تا کاربران را به مکان مناسب در سایت جدید خود راهنمایی کنید. تغییر مسیر 301 تضمین می‌کند که صفحات محبوب شما رتبه های بالای خود را حفظ می‌کنند. به موتورهای جستجو می‌گوید که صفحه کجا منتقل شده است، به طوری که هنوز رتبه بالایی برای کلمات کلیدی و عبارات مرتبط دارد. این از ناامیدی کاربر در هنگام جستجوی صفحات قدیمی شما جلوگیری می‌کند.

وب سایت خود را بدون نظارت جدی راه اندازی کنید.

ایجاد یک وب سایت جدید کار فشرده و زمان بری است. این همچنین یک کار عاشقانه است و شما می‌خواهید تمام تلاش شما با موفقیت همراه شود و باید مطمئن شوید که همه چیز در تاریخ راه‌اندازی وب‌سایت شما به خوبی پیش می‌رود تا مهم‌ترین ویژگی‌ها در هنگام ورود بازدیدکنندگان فعال شوند.

اگر بودجه شما در زمان طراحی وب سایت کافی نیست پیشنهاد می شود سراغ طراحی اپلیکیشن موبایل نروید و صرفا یک وب سایت خوب ریسپانسیو طراحی کنید تا کاربران موبایل نیز بتوانند در تلفن های هوشمند خود به خوبی از وب سایت شما استفاده کنند.

طراحی و ظاهر وب سایت شما بسیار مهم است، اما آن‌ها تنها یک بخش هستند. چندین عملکرد برای اجرای خوب یک وب سایت ضروری هستند. با اجتناب از اشتباهات رایج بالا، می‌توانید خیال‌تان راحت باشد که مهم‌ترین ابزارها را در اختیار دارید. این به شما امکان می‌دهد تا از همان روز راه‌اندازی روی چیزهای مهم تمرکز کنید، مانند برآورده کردن انتظارات کاربر و رشد کسب‌وکارتان.

 

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

مطالب زیر را حتما بخوانید