ایجاد 12 بخش در بازاریابی محتوا بدون نیاز به نوشتن

بازاریابی محتوا بدون نیاز به نوشتن

تعدادی از کسب و کارها با بازاریابی محتوا به رشد ادامه می دهند. و البته به جا این انتخاب را انجام می دهند اما بازاریابی محتوا بدون نیاز به نوشتن نیز جایگاه ویژه خود را دارد.
اجزای رایج محتوا چیست؟
نوشته ها، وبلاگ ها، کتاب های الکترونیکی و صفحات به فضای بازاریابی محتوا، ثبات و حاکمیت می دهند. محتوای سنتی می تواند موثر باشد اما در یک فضای شلوغ به سختی تاثیر گذار است.

بازاریابی محتوا بدون نیاز به نوشتن

اما محتوا صرفاً با نوشتن تولید نمیشود. محتوای بازاریابی تان را با فایل های صوتی، ویدئویی و بصری انتشار دهید که نه تنها کمک می کنند محتوای شما برجسته و اثر بخش شود، بلکه به نویسندگان رونوشت هم امکان رشد بیشتری می دهد.

طبق برآورد انجام شده روی وب سایت ها 30% از بخش های وب سایت ها در سال 2020 نمایشی خواهند بود و فرصتی است که درباره محتوای صوتی به عنوان یک عامل موثر برای بازاریابی محتوا بدون نیاز به نوشتن، فکر کنید.

1- پادکست

امروزه پادکست ها به صورت فزاینده ای یک شکل مناسبی از بازاریابی محتوا بدون نیاز به نوشتن، می باشند و همه برندها باید به آن توجه کنند. پادکست ها یک روش عالی برای پیوند با مشتریان می باشد که در موقعیتی که به صورت عادی است، امکان آن وجود ندارد. اگر شما یک پادکست برند دار و مناسب، تولید کنید مطمئن باشید که عنوان مورد نظر از کیفیت و پیام بالایی برخوردار است. 

2- با مشتریان و کارکنان مصاحبه کنید.

کسب وکارهای کوچک دارای جایگاه خوبی در بازار هستند که از کلیپ های صوتی مصاحبه با مشتریان و کارکنان  منتفع می شوند. در یک پادکستی که ماهیتاً مربوط به وب سایت شما است، مصاحبه ها می تواند برای برند شما، اعتبار و اعتماد ایجاد کند.

3- نقل داستان

داستان ها به قدمت خود زبان هستند و روش قدرت مندی برای ارتباط با مشتریان است. سازمان ها ماموریت دارند از داستان سرایی به عنوان یک روش موثر در حمایت و پشتیبانی از دلایل خود در بازاریابی محتوا بدون نیاز به نوشتن استفاده کنند.
کسب وکارها می توانند از فرضیه های مشابه استفاده کنند. نقل داستانی درباره محصول یا خدمات به مشتری کمک می کند تا به قطعات محتوای بازاریابی علاقه مند شوند.

4- ضبط محتوای قدیمی

محتوایی که مجدداً از آن استفاده می شود می تواند با هزینه نسبتاً کم، بازده بالایی داشته باشد. اگر شما یک سری نوشته ی خوب دارید آنها را در فرمت صوتی ضبط کنید. نه تنها آن سبب یک حرکت قوی در بازاریابی محتوا بدون نیاز به نوشتن می شود، بلکه خلاقیتی به طرح بازاریابی محتوا، اضافه می کند.

یک سوم همه فعالیت های آنلاین با تماشای ویدئو انجام می شود. در واقع ویدئو یکی از بهترین گزینه ها در بازاریابی محتوا بدون نیاز به نوشتن است که برای تولید آن وقت و انرژی صرف می کنند.

5– اجرای زنده

تقریباً هر پلتفرم رسانه اجتماعی، اجرای زنده را مستقیماً روی پلتفرم ارائه می دهد. تویتر، اسنپ چت، فیس بوک و اینستاگرام به سمت اجرای ویدئو و تشویق کاربران برای پیوستن به آنها می روند. ویدئوی زنده به کار ببرید! در پشت زمینه ویدئو، صحنه هایی از شرکت یا محصولات و خدمات خود بگذارید که مورد علاقه مشتریان می باشد.

6– مجموعه وب سایت

اگر شما زمان، بودجه و استراتژی پشتیبانی از آنها را دارید، یک مجموعه وب سایت می تواند شامل قطعات محتوایی فوق العاده بازاریابی محتوا بدون نیاز به نوشتن باشد. برندها متناسب با بزرگی جایگاه شان، مجموعه سایت را به عنوان بخشی از استراژی بازاریابی محتوا تولید کرده اند. مجموعه وب سایت ها یک روش مستقیم و فوق العاده برای گفتن داستان برند به مشتریان شما می باشد. عملیات قوی رسانه های اجتماعی در پیرامون مجموعه سایت، سبب افزایش ترافیک و علاقه مندی مشتریان می شود.

7– چگونگی تهیه ویدئو

بسته به محصول یا خدماتی که شما می فروشید، قطعات ویدئویی کوتاه با جذابیت بالا در محتوا قرار دهید. اگرچه این روش ممکن است ضد بصری به نظر برسد اما کسب کارهای صنایع غذایی و خانگی با این ویدئوی های کوتاه، موفقیت قابل توجهی دارند. مشتریان سریع تماشا می کنند، راحت به اشتراک می گذارند. 

8– توری از تسهیلات و امکانات شما

ویدئوهای تور کسب و کار برای مدت زیادی جزء وب سایت های تاریخی و اصول ملال آور بازاریابی است. اما تولید خوب این ویدئو ها می تواند هنوز ارزشمند باشد. آنها نمایی از سایت شما را ارائه می دهند که می تواند یک منبع ارزشمند برای کسب و کاری باشد که اداره کارها را سخت در دست گرفته است. تا آنجا که امکان دارد کیفیت کار را در ویدئو ها حفظ کنید و کاربرد تکنولوژی جدید ویدئو را (مانند drone shots) برای تولید ویدئوی با احساس، مدنظر قرار دهید.

یک از بهترین روش ها برای تولید محتوای شما، برای پیوند بیشتر با مشتریان اضافه کردن تصاویر به محتوا می باشد. اگر تصاویر خوب باشند آنها در واقع با مشتری صحبت می کنند.

9- تجسم اطلاعات

“اطلاعات جالب است، و مردم دوست دارند یاد بگیرند”. تجسم خوب اطلاعات درباره عملکرد محصول تان، صنعت شما، یا حتی رقبای شما، به مشتریان بالقوه آموزش و آگاهی می دهد. تجسم داده ها یک روش خوبی برای اثبات یک موضوع بدون گفتن حتی یک کلمه است. Nikon’s Universcale یک قطعه تجسم کننده عالی داده ها است که با کیفیت لنز ها در برجسته کردن کار کمک می کند.

10– اینفو گرافیک

اینفوگرافیک ها یک بازاریابی محتوا بدون نیاز به نوشتن و اساسی هستند که ما با آن کار می کنیم. آنها یک تصویر می دهند و یک راه ارتباطی برای صحبت کردن با مشتریان بالقوه هستند. اینفوگرافیک ها می توانند برای شناخت برندها و حتی عملیات جستجوی پیشرفته دازمدت، خیلی خوب باشند. بعضی از شرکت ها امروزه، روی اینفوگرافیک سرمایه گذاری می کنند، مطمئن باشید که به اندازه کافی، خلاقیت و کیفیت، نتایج خوبی را برای شما ایجاد می کند.

11- نظرسنجی ها و نتایج

به جای نوشتن یک محتوای طولانی، یک نظرسنجی انجام دهید تا یک بینشی به شرکت یا صنعت شما بدهد. شما می توانید با دعوت مشتریان به نظرسنجی در ابتدا با آنها ارتباط ایجاد کنید. نتایج نظرسنجی را در یک صفحه مناسبی از محتوا، انتشار دهید (با تجسم عالی داده ها) که ممکن است توسط دیگر نویسنده ها یا ایستگاه های خبری دریافت شود.

12- تصاویری از منابع شلوغ

به عنوان مثال خوراک یک تصویر نمایشی شلوغ می تواند کشتن دو پرنده با یک سنگ باشد! آن هزینه ها را کاهش می دهد (شما برای عکس ها یا طرح یا هرچیز دیگر مسئول نیستید) و با کاربران تان پیوند ایجاد می کند. برندهای سبک زندگی مانند Anthropologie  با این عکاسی جمعی و شلوغ، برای ساختن یک انجمن برند واقعی، موفقیت عالی دارند. مطمئن باشید که باید تقاضای مجوز برای کار داشته باشید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.