۲۴ قانون برای خلق یک وبسایت موفق

خلق یک وبسایت موفق

پس از راه اندازی وبسایت خود، یک سری قوانین وجود دارند که با رعایت آنها، سایتی موفق خواهید داشت. در ادامه 24 قانونی که در خلق یک وبسایت موفق باید رعایت شود را به شما خواهیم گفت. این نکات را در اداره سایت رعایت کنید تا سایتی پربازدید و موفق داشته باشید.

اصلاً مهم نیست که شما سایت را تازه راه اندازی کرده‌‏اید و یا صاحب سایتی با هزاران بازدید کننده هستید… به هر صورت به این نکات دقت کنید. چون گاهی سایت‏‌های پربازدیدی را می‌‏بینیم که یک یا چند نکته از نکاتی که در ادامه بیان می‌کنیم را در نظر نگرفت‌ه‏اند. اگر می‏‌خواهید یک وبسایت خوب داشته باشید، تمام قوانین را در نظر داشته باشید.

 

۱- وبسایت شما باید سریع بارگذاری شود

سرعت بارگذاری سایت، چیزی است که هم کاربران و هم گوگل می‏‌پسندند.
تمام پلاگین‏‌های اضافه و مزاحم را از سایت خود حذف کنید تا باعث کاهش سرعت سایت نشوند. به شما پیشنهاد می‏‌کنیم که مقاله “16 راهکار برای افزایش سرعت وبسایت وردپرسی” را حتما مطالعه کنید.

2- یکی از نکات مهم پس از راه اندازی سایت، در امان ماندن آن از هک شدن است

اگر سایت هک شود و از آن نسخه پشتیبان نداشته باشید، آن را از دست خواهید داد. به همین علت همیشه برای خلق یک وبسایت موفق از آن یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.
خوشبختانه امروزه اکثر هاستینگ‏ها به صورت خودکار از سایت، نسخه پشتیان می‌گیرند. اما شما  هم همیشه خودتان به طور منظم از سایت پشتیان بگیرید.
علاوه بر این، هاستینگی را انتخاب کنید که پشتیبانی آنلاین برای صاحبان وبسایت‏‌ها داشته باشند؛ تا هرگاه با مشکلی روبرو می‏‌شوید، به شما کمک کنند تا مشکل حل شود.

3- برای سایت خود پسوند com. استفاده کنید

مگر اینکه اسم سایت با این پسوند در دسترس نباشد. هیچ‌گاه در اسم سایت از خط تیره استفاده نکنید.

4- برای انجام ایمیل مارکتینگ، یک لیست از ایمیل کاربران سایت تهیه کنید

5- ممکن است لینک‏‌های سایت آسیب ببینند

مثلاً بدون دلیل صفحه‌ای اجرا نمی‏‌شود یا لینکی که در سایت قرار داده شده است، کار نمی‏‌کند. گاهی این اتفاق ناشی از ناسازگاری یکی از پلاگین‏‌هایی است که استفاده کردید.
برای چک کردن لینک‏‌های خراب وبسایت‏تان، افزونه‏‌های مختلفی وجود دارند که ما افزونه Broken Link Checker را توصیه می‏‌کنیم.

6- برای تبلیغ سایت خود، شبکه‏‌های اجتماعی را انتخاب کنید

فیسبوک، توییتر و پینترست مهم‌‏ترین شبکه‏‌های اجتماعی هستند. روی یکی از آنها متمرکز شوید… نه اینکه از هر سه، و به طور همزمان استفاده کنید. یا می‌‏توانید کارشناسی را استخدام کنید تا شبکه اجتماعی مناسب کسب و کارتان را انتخاب کند و مسئولیت گرفتن نتیجه مطلوب از تبلیغ در آن را بر عهده بگیرد.

7- برای کسب و کار و سایت‏تان، طرحی داشته باشید

خلق یک وبسایت موفق برای کسب و کار، بدون داشتن طرح و نقشه، کار احمقانه‌‏ای است. برای سایت‏تان برنامه داشته باشید.

  1. چه کار متفاوتی می‌‏توانید انجام دهید؟
  2. برنامه شما برای ماه بعدی، سه ماه دیگر، یا شش ماه دیگر چیست؟
  3. کسب و کار و سایت خود را، پنج سال دیگر چگونه می‏‌بینید؟
  4. آیا طرحی برای توسعه کسب و کارتان دارید؟
  5. آیا طرحی برای درآمدزایی بیشتر از سایت دارید؟

“با نداشتن آمادگی، شما خود را برای شکست آماده می‏کنید.”
بنجامین فرانکلین

8- اگر تنها روی یک منبع ترافیک تمرکز کنید، ترافیک را از دست خواهید داد

گوگل، شبکه‏‌های اجتماعی، ایمیل مارکتینگ، بازاریابی پورسانتی، پادکست، ویدئوها، لینک بیت (Linkbait) و اینفوگرافیک، مهم‌‏ترین موارد برای افزایش بازدید و ترافیک سایت هستند و در نتیجه به خلق یک وبسایت موفق کمک می‌کنند.

9- نظم و پیوستگی در قرار دادن مطالب و پست‏‌ها در سایت بسیار مهم است

محتوای سایت را با برنامه‌‏ای مشخص و ثابت، بارگذاری کنید.
قصد دارید مطالب را با چه فاصله زمانی در سایت قرار دهید؟ روزانه، هفتگی یا ماهانه؟ بازه مشخصی را انتخاب کنید. شاید افراد زیادی همیشه این قانون را رعایت نکنند… اما واقعاً موضوع بسیار مهمی است.

کاری که شما یک بار انجام داده‌‏اید، زندگی شما را نمی‌‏سازد. بلکه آنچه که مستمر انجام می‌دهید، شکل زندگی شما را تعیین می‏‌کند.
آنتونی رابینز

10- با کاربران سایت‏تان همواره در ارتباط باشید و تمام انتقادها و پیام‏‌های آن‏ها را بپذیرید

تقریباً همیشه بیشتر کامنت‌‏ها، منفی هستند. ممکن است تعدادی از انتقادها توسط افراد منفی‌‏نگر برای شما ارسال شده باشد. اما این را در نظر داشته باشید که تمام انتقادها به شما در خلق یک وبسایت موفق و عملکردتان کمک خواهند کرد. ما گاهی روزانه صد کامنت دریافت می‌کنیم که مربوط به اشتباه بودن یک پلاگین یا اشتباه تایپی است.

11- “پرنده‏‌ای که زودتر وارد عمل می‏‌شود، کرم را شکار می‏کند.”

این ضرب‌‏المثل را ممکن است شنیده باشید. می‌‏توانیم این ضرب‏‌المثل را به کسب و کار ربط دهیم. هر هدفی که دارید، با یک برنامه‌ریزی درست، و البته زودتر وارد عمل شوید.

کسانی که سایت Business.com را در سال ۱۹۹۷ راه‌اندازی کردند، آن را دو سال بعد هفت و نیم میلیون دلار فروختند. شاید شما تاکنون به این موفقیت‏‌های بزرگ نرسیده باشید، اما فکر نکنید که این موفقیت‏‌ها فقط برای افرادی خاص با شرایط منحصر بفرد است. همیشه فرصت‏‌ها اطراف شما هم هستند، به فرصت‌ها دقت کنید. بسیاری از کسب و کارهای موفق کنونی از جایی کوچک و با سرمایه‌‏ای کم شروع کرده‌‏اند. پس فرصت‌‏ها را ببینید و آنها را تصاحب کنید.

12- زمانی که ایمیل یا کامنت منفی دریافت می‏‌کنید که مطابق میل شما نیست، مقابله به مثل نکنید

منظور ما این است که هرگز ایمیل‌ها و کامنت‏‌های منفی را منفی پاسخ ندهید. گاهی افرادی با شما موافق نیستند و ممکن است، تصور کنید که آنها در اشتباه هستند. به آنها این حق را بدهید که نظرات‏شان را صادقانه بگویند. اما شما برای اثبات این که آنها اشتباه می‌کنند، وقت و انرژی نگذارید.

نظرات دیگران نباید آنقدر مهم باشند که شما بخواهید برای اثبات خودتان یا صداقت‏تان، زندگی و وقت خود را صرف کنید. تلاش نکنید تا آنها را قانع کنید که اشتباه می‏‌کنند. اجازه ندهید نظرات منفی دیگران، انرژی و انگیزه شما را کم کند، اما درباره آنچه که می‌‏گویند فکر کنید.

می‌خواهید حق با شما باشد یا می‌خواهید شاد باشید؟

13- از افراد موفق سوال کنید… با سوال کردن، نکات زیادی را یاد خواهید گرفت

با کارآفرین‏‌های موفق صحبت کنید و از آنها سوالات زیادی بپرسید. ما به کارآفرین‏‌های زیادی ایمیل زده‏‌ایم و با آنها مصاحبه کرده‌‏ایم. سه مورد از سایت‌‏های مهم کنونی و ۵۰ کارآفرین موفق در جواب ما گفتند که آنها هم در آغاز فعالیت خود، با کارآفرین‏‌های دیگر مشورت کرده‏‌اند و سوالاتی را پرسیده‌‏اند.

14- به طور منظم از خودتان سوال بپرسید

اینکه فردا، شش ماه، یک سال، پنج سال و ده سال آینده، وقتی که به عقب برمی‏‌گردید و به موقعیت امروزتان نگاه می‌کنید، چه تغییری کرده‌‏اید؟ چه پیشرفتی داشته‌‏اید؟حتماً این سوالات را همیشه از خود بپرسید، این سوالات در دیدگاه شما به آینده و هدف‏تان و همچنین خلق یک وبسایت موفق تاثیر بسیار مثبتی خواهند داشت.

15- سعی کنید مهارت‏‌هایی که باعث افزایش بازدید از سایت می‌‏شوند را کسب کنید. خرید ترافیک، یکی از روش‏‌های افزایش بازدید کنندگان است. همچنین شما می‌‏توانید با استفاده از تبلیغات CPA میزان بازیدها را افزایش دهید.

16- با رعایت نکاتی که ترافیک سایت را افزایش می‌‏دهند، سایت خود را ارتقا دهید

گاهی افزایش ۸۰ درصدی ترافیک توسط مطالب و نکاتی است که آماده کردن‏شان حتی ۲۰ درصد از وقت شما را نگرفته است.

17- بهترین روش در زندگی این است که امروزتان را سودمندانه و با برنامه شروع کنید و سودمندانه آن را به پایان برسانید.

مسلماً اگر امروز کارهایی را انجام ندهید و به فردا موکول کنید، فردا کار شما سخت‌تر خواهد شد.

18- همه تخم‏ مرغ‏ها را در یک سبد قرار ندهید

اغلب افراد، تنها یک روش درآمدزایی وبسایت مثل تبلیغات را انجام می‏‌دهند. روش‏‌های درآمدزایی خود را متنوع کنید… مانند بازاریابی پورسانتی، ایمیل مارکتینگ، مطالب آموزشی، کتاب و …

همچنین برنامه‏‌های تبلیغاتی که قبلاً در یک بازه زمانی انجام داده‌‏اید، ممکن است دوباره همان بازدهی را نداشته باشد. آنچه که الان درست کار می‌‏کند، ممکن است یک سال بعد بازدهی نداشته باشد.

همیشه نوآوری و خلاقیت داشته باشید و در حال یادگیری باشید. هیچ چیز در زندگی یا کسب و کار، کاملاً قطعی و مطمئن نیست. این طرز فکر که راهکارهای مفید امروز، ممکن است در آینده کارایی نداشته باشند را در بازاریابی، فروش، افزایش ترافیک سایت و تبلیغات در نظر داشته باشید.

19- اطراف خود را با افراد مثبت و موفق احاطه کنید

بسیاری از کسب و کارهای موفق، حاصل هم‌فکری و همکاری افراد با دوستان خوب و دلسوز است. و این خود طی کردن یک مسیر عالی برای خلق یک وبسایت موفق است.

20- همیشه قردادهای نوشته شده و امضا شده با شرکا داشته باشید

چون افراد همیشه تمایل دارند به شما پولی کمتر از آنچه که تصور می‏‌کردید، بدهند. طمع چیز دیوانه کننده‌ای است!

21- روی هر چیزی که می‏‌خواهید؛ تمرکز کنید…

پول می‏خواهید؟ روی پول متمرکز شوید. همیشه حواستان باشد، چه کسانی به شما بدهکار هستند. حساب بانکی خود را چک کنید تا پرداخت‏‌هایی که انتظار دارید دریافت کنید، به موقع به حسابتان آمده باشند. اگر پول دریافتی شما به صورت چک است، سربع با مراجعه به بانک آن را به حساب خود واریز کنید. هرگز این کار را به روزهای بعد موکول نکنید.

22- از رقیب‏‌هایتان هر چقدر هم که قوی باشند، نترسید

دلیل اینکه آنها رقبای شما هستند این است که کسب و کار انتخابی شما، منفعت دارد.

23-  زمان مذاکره بهتر است که شما هم صحبت کنید

افراد در مذاکرات اغلب با گفته‏‌هایشان می‌‏خواهند شما و ارزش کارتان را پایین بیاورند. پس هرگز سکوت نکنید.

24- تحت هیچ شرایطی تسلیم نشوید

یکی از تفاوت‌های اصلی افراد موفق با بازنده‏‌ها این است که انسان‏‌های موفق بعد از شکست تسلیم نمی‏‌شوند و حتی بیشتر تلاش می‌‏کنند، اما بازنده‏‌ها، کار را رها می‏‌کنند.

بزرگ‏ترین ضعف ما تسلیم شدن است. مهم‌‏ترین راه برای موفقیت این است که همیشه یک بار دیگر هم تلاش کنیم.
توماس ادیسون

تفاوت بین یک انسان موفق و معمولی، اغلب به طرز نگاه‏شان به یک اشتباه است.”
نلسون بسول

تهیه توسط سرکار خانم سمیه زارع

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

  1. عالی بود

  2. خانوم کوهستانی طبق معمول عالی بود.