3 دلیل کاربردی برای وجود وبلاگ در سایت ها

تا بحال این سوال برای شما پیش آمده است که چرا وبلاگ ها نقش مهم تری درمیان سایر اجزای سایت دارند؟؟در این مقاله از سری مقالات همیار وردپرس در چند سر فصل به شما خواهیم گفت که دلیل وجود وبلاگ در سایت ها چیست و برای چه به آن اهمیت می دهیم. با ما همراه باشید…

1- بالا رفتن ترافیک وب سایت

از مهم ترین مراحل بازاریابی در فضای مجازی توانایی بالا بردن ترافیک سایت میباشد. وجود وبلاگ در سایت ها قابلیت قرار دادن محتواهای مختلف را در دل خود دارند، محتواهای مفید و کاربردی و… .  همین عامل به ظاهر ساده سبب افزایش ترافیک سایت میشود! زیرا وبلاگ ها این قابلیت را دارند که میتوان محتواهای آن ها را در سه مکان جستجو کرد:
جست و جو از طریق گوگل ، به اشتراک گذاری محتوای آنها در شبکه های اجتماعی و ایمیل کردن محتوای آنها. پس میتوان از طریق وبلاگ، از چند راه کاربران را به سایت خود جذب کرد.

2- برقراری رابطه میان مشتریان یا کاربران

تاثیر وبلاگ بر روی سایت-وجود وبلاگ در سایت ها

یکی دیگر از امکانات وجود وبلاگ در سایت ها این است که این ارتباط یک طرفه نیست و با استفاده از آن میتوان کاربر جدید جذب نمود و یا درصدد رفع نیاز کاربران فعلی خود برآمد و از مطالب و نکات جدید و جالب بهره مند شد.

3- فرستادن سیگنال های مثبت به موتور های جست و جو

وقتی کاربری در سایت شما حضور پیدا میکند، هرچقدر بیشتر در سایت شما جستجو کند و از سایت خارج نشود، سیگنال مثبت بیشتری برای گوگل ارسال میشود به همین دلیل است که نباید هنگام ورود کاربر به سایت از او هزینه ای را درخواست کرد و یا بر روی وبلاگ و یا وب سایت خود از تبلیغات پاپ آپ استفاده کرد. چرا که  موجب میشوند کاربر سایت را ترک نماید و شاید هیچ گاه به آن باز نگردد و جالب این است که در اینصورت سیگنال منفی به گوگل فرستاده میشود. راه دیگری نیز برای ارسال سیگنال مثبت به گوگل وجود دارد نرخ خروج پس از ورود به سایت میباشد. پس با کمی تامل میتوان فهمید هوشمندانه ترین راه برای جذب کاربر، وجود وبلاگ در سایت ها و استفاده از مطالب مفید و جالب و تازه میباشد.

امیدواریم از این مطلب نیز نهایت استفاده را برده باشید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.