4 اشتباه رایج در سئو که باید از آن اجتناب کنید!

اشتباه رایج در سئو

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که برای هدایت اقیانوس پهناور سئو چه کاری باید انجام داد؟ اجازه بدهید در این مقاله راهنمای شما باشیم و در مورد 4 اشتباه رایج در سئو صحبت کنیم.

اشتباه رایج در سئو

دانستن آنچه انجام نمیشود می تواند به اندازه آنچه انجام می شود مفید باشد. به این خاطر تصمیم گرفتیم چند اشتباه رایج در سئو و چگونگی اجتناب از آنها را برای شما مطرح می کنیم. امیدوارم به توصیه های ما دقت کنید!

1- اجتناب از ابزارهای تحلیلی

تهیه یک سایت زیبا که غنی از موارد شگفتی ساز و متنهای نوشته شده مناسبی باشد امری ضروری است به شرط آنکه در نتایجی که از سایت باید حاصل شود اغماض نکنیم و چشمهایمان را نبندیم. یک اشتباه رایج در سئو درمیان بازاریابهای کم تجربه اجتناب در بهره گیری از ابزارهای تحلیلی است. به طوری که استفاده از اینگونه ابزارها به شما کمک می کند که مشاهده کنید سایت شما چگونه کارمی کند و قابلیت لازم را دارد تا در یک مسیر طولانی به وضع مساعد و خوبی برسد.

منابع زیادی در دسترس شما است که یکی از محبوب ترین ابزارهای قدرتمند، ابزار تحلیلی google analytics می باشد. این برنامه به شما نشان می دهد که بازدیدکنندگان کجا قرار دارند و ترافیک حاصله در صفحات مختلف سایت چقدر است و بازدیدکننده به چه صفحاتی بی میل است و برای او ارزشی ندارد.

یکی دیگر از کاربردهای خوب گوگل آنالیتیک این می باشد که قادر است مشاهده کند که بازدید کننده چند وقت به چند وقت از سایت دیدار می کند. شما می توانید تعداد افرادی که از طریق تبلیغات، بخش های دانلودشده، رسانه های مختلف (ویدئو، موزیک اگر قابلیت کاربرد داشته باشد) ،پستهای وبلاگ و متقاضیان دریافت اطلاعات، از سایت شما بازدید دارند پیدا کنید.

2- غیرانحصاری بودن عنوان مطالب و سایت

یک اشتباه رایج در سئو که بطور مداوم می بینیم غیر اختصاصی بودن عنوان تولید شده است. منحصر به فرد بودن عنوان بسیار با اهمیت است چون دقیقا آنچه را که شما از صفحات سایت انتظار دارید توصیف می کنند. وقتی یک کاربر شرکت شما را باموتورهای جستجو پیدا میکند، لینک شما با عنوان صفحه اصلی سایت مشخص می شود. بازدید کننده میخواهد عنوان سایت را روی دیگر شاخه های سایت یا صفحات دیگر ببیند و موارد مرتبط را بیابد.

  قرار گرفتن وردپرس در صفحه اول جستجوی گوگل

اغلب کسب وکارها به اشتباه دارای عنوانی مشابه برای صفحات مختلف سایتشان هستند! این یک مشکل است چون تمایز صفحات مختلف برای خوانندگان و موتورهای جستجو غیر ممکن است. برای اجتناب ازاین موارد برای هر صفحه به طور اختصاصی برچسب ایجاد بکنید تا متن دقیق تر توصیف شود.

3- بهینه سازی کلمات کلیدی اشتباه

کلمات کلیدی همیشه مهم هستند اما اغلب مورد توجه قرار نمی گیرند و بدرستی انتخاب نمی شوند. بهینه سازی کلمات کلیدی نادرست یک اشتباه رایج در سئو می باشد.
کلمات کلیدی را هرچه بیشتر اختصاصی انتخاب کنید، درجستجوی شرکت شما موثرتر است! برای مثال، شما صاحب یک فروشگاه وسایل چوبی و مبلمان هستید و برای بالا بردن سئوی سایت میخواهید کلمات کلیدی درستی انتخاب کنید، استفاده از لغت مبلمان به تنهایی جوابگوی کار شما نیست بلکه باید ریز تر شوید و از کلمات مبلمان چوبی، مبل راحتی و… استفاده کنید تا منحصر به فرد شوید.
مطمئن باشیدکه اگر کلمه مورد استفاده خاص باشد به اندازه کافی برای مخاطبانی که شما را جستجو می کنند جذاب خواهد بود.

4- کیفیت ضعیف محتوا

داشتن یک متن اصلی، منحصر بفرد و با کیفیت بهترین چیزی است که وب سایت شما را در زمینه سئو تضمین می کند. یک وب سایت دارای کیفیت برتردارای شانس بیشتری در رده بندی بالاتر در جستجوها و منابع بوسیله دیگر وب سایتها است که مربوط به تحلیل و تحقیق شما روی عناوین نوشته های خودتان است و اعتباری درست می شود که طولانی در مدت شما را بعنوان رفرنس یا منبع برای دیگران قرار می دهد.

همانطور که می دانید گوگل یک الگوریتم بنام پاندا را معرفی کرده است که متون وب سایتها را ارزیابی میکند و آن را به پایین یا بالای لیست جستجو انتقال می دهد. سایت هایی که مقالات با کیفیت بالایی دارند موثرتر از آنهایی می باشند که دارای مقالات با کیفیت پایین هستند. پس برای جلوگیری از اشتباه رایج در سئو حتما به محتوای خود نیز دقت کنید.

موفق باشید

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.