پنج عامل برای افزایش تعداد کاربران در بلاگ

افزایش تعداد کاربران در بلاگ

بزرگترین چالش کسب و کارتان چه بزرگ و چه کوچک، تلاش شما در افزایش تعداد کاربران در بلاگ است که باید جدی گرفته شود. بخصوص اگر شما دارای کسب وکار کوچکی باشید افزایش پستهای جدید در وبلاگ تان با هر روشی سودمندخواهد بود. از به اشتراک گذاری پست ها تا صحبت کردن درباره کسب و کارتان و هر کار کوچکی به شما کمک می کند.

افزایش تعداد کاربران در بلاگ

در واقع خیلی از وبلاگ نویسان، خیلی کم توجه می کنند و چشم اندازی به موارد مهم ندارند. کار کردن با جدیت در یک روند صحیح و درازمدت، با اهمیت است. شما می توانید قابلیت وبلاگ تان را با کمک چند عامل ارتقا دهید بدون اینکه مشکلی رخ دهد. این عوامل را با هم بررسی میکنیم.

محتوا پادشاه است!

این جمله را بارها شنیده اید! در اغلب موارد، موفقیت شما در بازاریابی، وابستگی شدید به محتوای پست شما دارد. اگر محتوای پست در بلاگ، موثر و مفید باشد واقعا موارد دیگر بی معنی هستند. یک پست با گرامر و صدای درست و موثر توسط گوگل، رنکینگ بالاتری ایجاد می کند تا یک پست سردرگم و بی معنی که هدف کار را به درستی نشان نمی دهد. اگر شما در نوشتن یک متن خوب در وبلاگ تان متمرکز شوید شانس خیلی بهتری برای خواندن پست تان ایجاد می کنید و در نتیجه امکان افزایش تعداد کاربران در بلاگ را بالا می برید.

ایجاد لینکهای با کیفیت برای پست تان

بعد از اینکه پست هایی را در وبلاگ قرار دادید، پست های با کیفیت را در ارتباط با تاپیک های متن خود جستجو کنید و با آنها لینک کنید. اغلب افراد قبول دارند که این مرحله، ارزش بیشماری به پست شما می افزاید و می تواند علاقه مندی بیشتری برای حواننده، ایجاد کند. نوشتن مقالات توسط افراد فعال سبب افزایش اعتبار و کیفیت وبلاگ تان می شود. این در واقع ارزش و اعتباری است که در یک دوره زمانی برای خود بدست می آورید و از طرفی در بهینه سازی وبسایت نیز نقش خوبی را رقم میزنید.

  افزودن کد کپچا به فرم های وردپرس برای افزایش امنیت

انتخاب رسانه های اجتماعی مناسب

وسوسه انگیز است که مایلید محتوای  وبلاگ تان در معرض دید شبکه های اجتماعی مناسبی قرار گیرد. در هر حال این کار ساده است. روی چند مورد رسانه ای متمرکز شوید و برای قرار دادن پست هایتان با هر کدام هماهنگی به عمل آورید. اگر شما وبلاگتان از دیگاههای منحصر به فرد و جالبی برخوردار نیست، نیازی نیست در Pinteres و یا Instagram قرار گیرد.

حتی شاید بخواهید یک تصویر را برای نمایش، دقایقی در اینستاگرام بگذارید. شاید این تصویر به علت غیر اوریجنال بودنش خیلی در سایت یا وبلاگ تان، بازخورد خوبی برای مخاطبان نداشته باشد. درباره چنین موردی ناراحت نباشید وروی آنچه که درفرایند کاری تان موثر است و باعث قوی تر شدن ماهیت تکاملی وبلاگ می شود، تمرکز کنید تا افزایش تعداد کاربران در بلاگ را ایجاد کنید.

محتوای خود را تجزیه و تحلیل کنید!

کانالهای درستی را برای وبلاگ تان شناسایی کنید. خیلی مهم است که در هر کانالی در زمانهای مناسبی، پست بگذارید. رفتار مخاطبان هدف را از نظر داشتن زمان مورد نیاز برای خواندن محتوای پست تان بفهمید. چند تا از بهترین ابزارها برای برنامه ریزی دقیق عبارتند از:

Google Analytics ,Sprout Social , follower work

لینک های سالم را به اشتراک بگذارید!

یکی از راحت ترین اتفاقاتی که می تواند باعث تخریب رشد شما شما و مانع افزایش تعداد کاربران در بلاگ شود خراب شدن تصویر و لینکی است که شما به همراه مطلب در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک یا توییتر به اشتراک می گذارید. پس سعی کنید از تصاویر اصلی و خوب در اشتراک گذاری ها استفاده کنید و ترجیحا از حالت اتوماتیک استفاده نکنید.

با این چند روشی که گفته شد می توانید کاربران بیشتری را جذب کنید و بلاگ خود را گسترش دهید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.