9 استراتژی قدرتمند برای بازاریابی محتوایی برای سال 2021

9 استراتژی قدرتمند برای بازاریابی محتوایی برای سال 2021

در این مقاله می‌‌خواهیم 9 استراتژی بازاریابی محتوایی قدرتمند و همچنین عناصر تاثیرگذار در سال 2021 را معرفی کنیم. شما حتما به دنبال پیشرفت و معروف شدن کسب و کار خود و همچنین به دنبال راه‌هایی برای بازاریابی محتوایی بودید که با این مقاله برخورد کردید. همان‌طور که می‌دانید هر ساله قانون‌های جدیدی ایجاد می‌شود که افراد باید طبق آن‌ها عمل کنند. به عنوان مثال در سال 2020 برخی روندهایی ایجاد شد که هیچ کسی نمی‌توانست حتی آن را پیش‌بینی کند. اما باید بدانید که مهم‌ترین عامل در استراتژی بازاریابی محتوایی ارتباط با مصرف کنندگان و مشتریان می‌باشد؛ اگر می‌خواهید محتوای شما بازدید بیشتری را داشته باشد با ما در این مقاله همراه باشید؛ چراکه درادامه به 9 استراتژی بازاریابی محتوایی خواهیم پرداخت.

در این مقاله خواهید آموخت:

 • راهنمای کامل استراتژی بازاریابی محتوایی در سال 2021
 • روندهای بازاریابی محتوا در سال 2021
 • استراتژی‌های جدید تولید محتوا
 • تبلیغ محتواهای خود
 • قالب‌های محتوا که هم اکنون کار می‌کنند
 • تکنیک‌های پیشرفته و بسیاری از نکات دیگر

 

استراتژی بازاریابی محتوایی در سال 2021

اگر می‌خواهید بدانید که چطور باید استراتژی SEO را برای سال 2021 ایجاد کنید؛ باید اطلاعات خود را افزایش دهید. درمیان بازاریاب‌های دیجیتال یک حرفی که معروف است این است که: بهینه سازی موتورهای جستجو یا همان سئو آن چیزی که قبلا بود دیگر نیست. استراتژی بازاریابی محتوایی و همچنین سئو از اهمیت زیادی برخوردار هستند و یک عامل مهم این است که در سال 2021 نباید بر روی کلمات کلیدی زیاد تمرکز کرد. بازاریابان باید درنظر بگیرند که موتورهای جستجو پیشرفت می‌کنند، پس باید در مسیر استراتژی محتوایی تغییراتی ایجاد کنند تا با هیچ گونه مشکلی روبه‌رو نشوند.

آن رویکردی که باید حتما درنظر گرفت این است که به جای اینکه فقط از یک کلمه خاص برای کلمه کلیدی استفاده کنید، به دیگر کلمات کلیدی در یک موضوع دقت کرده و از آنها نیز استفاده کنید. توصیه ما این است که از مدل محتوای خوشه‌ای استفاده کنید؛ چرا که استفاده از این مدل نحوه سازماندهی محتواها را به کلی متحول کرده است. به جای اینکه از محتواهای جداگانه با یک کلمه کلیدی استفاده کنید؛ می‌توانید از سازماندهی محتوا در محتوای خوشه‌ای، بسیاری از ترافیک جستجو را در کل مجموعه کلمات کلیدی مرتبط با موضوع را افزایش دهید؛ در ادامه به بررسی محتواهای خوشه‌ای نیز خواهیم پرداخت.

 • چطور باید متوجه شوید که بر روی چه محتوایی تمرکز کنید

درچنین مواقعی است که باید به تحقیقات کلمات کلیدی محتوای خود بپردازید. تحقیقات بر روی کلمات کلیدی راه مناسبی برای تعیین آن محتوایی است که افراد به دنبال آن هستند. پس شما بدین ترتیب می‌توانید به شیوه ای مناسب به آن‌ها دست یابید.

برای شروع کردن این کار لازم است که ابتدا لیستی از آن موضوعاتی که برای کسب‌وکار شما مهم است را ایجاد کنید. سپس هر موضوع محتوا با کلمات کلیدی که فکر می‌کنید مخاطبان شما آن‌ها را بیشتر جستجو می‌کنند، پر کنید. در ایجاد کردن این لیست خودتان را اصلا محدود نکنید و هر تعداد کلمه کلیدی که به ذهنتان خطور می‌کند را بنویسید. برای مثال اگر موضوع شما دیلیت اکانت تلگرام باشد، زیرمجموعه‌های آن می‌تواند شامل حذف اکانت تلگرام، غیرفعال کردن اکانت تلگرام یا پاک کردن اکانت تلگرام باشد. پس از اینکه این کار را به‌درستی انجام دادید، عباراتی را که نوشته‌اید را جستجو کنید یا حتی می‌توانید از ابزارهایی مانند Ubersuggest برای یافتن کلمات کلیدی که فراموش کرده‌اید و ننوشته‌اید، استفاده کنید. وقتی که لیست کلمات کلیدی را کامل کردید، می‌توانید با استفاده از سرویسی مثل SEMRush به بررسی و تحقیق بپردازید و بفهمید که چگونه رقیب‌هایتان با استفاده از این کلمات رتبه‌بندی می‌شوند.

پس از انجام این کارها می‌توانید از Google Keyword Planner برای کوتاه کردن لیست کلمات کلیدی خود استفاده کنید. سپس از موضوع و محتوای خوشه ای برای خودتان فهرست درست کنید و پیوندهای دلخواه خود را در آن وارد کنید تا اطمینان پیدا کنید که پیوندها را به‌طور صحیحی انجام می‌دهید.

9 استراتژی قدرتمند برای بازاریابی محتوایی برای سال 2021

 • در نظر بگیرید که مردم چگونه جست‌وجو می‌‌کنند

با پیشرفت تکنولوژی و فناوری، افزایش توسعه موبایل و جست‌وجوی صوتی، سوالات افراد به‌صورت محاوره‌ای و ساده شد. در زمان قدیم مردم عبارات نامفهوم را وارد موتورهای جستجو می‌کردند ولی امروزه جستجو کردن با سوالات پیچیده خیلی کم‌تر دیده می‌شود؛ مخصوصا که گوگل با به‌روزرسانی‌های خود در چند سال اخیر توانسته است به درک بهتر سوالات حتی با زبان عادی انسان‌ها بهبود و توسعه دهد. چند سال قبل 10 الی 20 کلمه کلیدی در یک موضوع مشخص می‌شد ولی درحال حاضر هزاران کلمه کلیدی مختلف به‌طور منظم، در مبحث موردنظر جستجو می‌شوند و تنها فقط چند کلمه کلیدی نتایج موفقیت‌آمیزی را در پی ندارد. اینکه موتورهای جست‌وجو در حال تکامل هستند مهم است ولی نحوه ارتباط افراد با موتورهای جستجو مهم‌تر می‌باشد. پس حتما این موضوع را به یاد داشته باشید.

 • توجه داشته باشید که موتورهای جست‌وجو  همواره درحال تغییر هستند

استراتژی بازاریابی محتوایی همان‌گونه که می‌دانید اهمیت زیادی دارد قبل از این که به راه‌حل‌ برای بازاریابی محتوا بپردازیم باید در مورد موتورهای جستجو اطلاعات زیادی را داشته باشید. به ‌عنوان مثال به‌روزرسانی مربوط به نحوه پردازش و ارزیابی محتوا توسط موتورهای جستجو را حتما باید درنظر بگیرید که امروزه تغییرات زیادی را برای سئو ایجاد کرده است؛ درنتیجه، معیارهای قدیمی به موفقیت رسیدن در این زمینه، مانند گذشته نیست.

 • چطور رتبه خود برای کلمات کلیدی را به‌طور واضح مشخص کنید

علاوه‌بر مشکلات رتبه‌بندی کلمات کلیدی، موتورهای جستجو چگونگی ساختار محتوا را با افزایش نمایش featured snippets که قطعه‌های کوتاهی از متن را شامل می‌شود و در جعبه بالای نتایج جستجوی گوگل نشان داده می‌شود تعیین کرده‌اند که این موضوع باعث شده است گوگل سریع به جستجوی جستجوگر پاسخ دهد.

محتواهایی که در بخش featured snippet وجود دارند و ظاهر می‌شوند اغلب سهم زیادی از ترافیک را به خود اختصاص می‌دهند. بدین ترتیب باید کسانی که محتوا منتشر می‌کنند باید محتوای خود را بازسازی کنند و سپس سعی کنند که در featured snippets ظاهر شوند. به عنوان مثال ویکی‌پدیا بهتر از همه در این موضوع نقش دارد به طوری که این وب‌سایت حدود 11.2 درصد از featured snippets را در اختیار خود دارد.

 • استفاده از ویدیو در استراتژی بازاریابی محتوایی

باید بدانید که استفاده از ویدیو در استراتژی بازاریابی محتوایی اهمیت زیادی دارد. به‌گونه‌ای که تعداد مشاغلی که از ویدئو برای بازاریابی استفاده می‌کنند در چند سال اخیر 38٪ افزایش‌یافته است و اکنون حدود 72٪ از افراد می‌گویند که فیلم‌ را بر محتوای متن محور ترجیح می‌دهند. پس اگر شما می‌خواهید بازاریابی را شروع کنید بهتر است از ویدیو نیز استفاده کنید تا میزان موفقیت شما افزایش یابد. برای شروع این کار لازم است ابتدا معرفی فیلم خود را شروع کنید و مشخص کنید که از چه سایتی قصد دارید استفاده کنید؛ به عنوان مثال یوتیوب، توییتر و…

  26 ترفند اینستاگرام که هر شخصی باید بلد باشد!

اگر می‌خواهید یک ویدیوی عالی بسازید، باید به مقدمه فیلم توجه بسیار ویژه‌ای داشته باشید و سعی کنید که بهترین باشد. تحقیقات نشان داده است که اگر 15 ثانیه اول فیلم عالی و تاثیرگذار باشد می‌تواند کاربر را نگه دارد. باید بدانید که اینستاگرام و فیس‌بوک نیز گزینه خوبی است ولی اگر بخواهید فیلم‌های شما بیشترین بازدید را داشته باشند، سعی کنید روی یوتیوب تمرکز کنید؛ چراکه بعد از گوگل محبوب‌ترین سایت در جهان می‌باشد.

 • درنظر بگیرید که مردم به دنبال مطالب شما هستند نه موتورهای جست‌و‌جو

حتما باید این نکته را در نظر داشته باشید که مردم به دنبال مطالب شما هستند و باتوجه به این موضوع بازاریابی خود را ادامه دهید. زیرا مهم این است که مردم تمایل داشته باشند محتوای شما را ببینند و اصلا به موتورهای جست‌وجو توجه چندانی ندارند. این را به یاد داشته باشید که موتورهای جست‌وجو بسیار هوشمند هستند و حتی در مواردی نیازی نیست به یک کلمه خاص در متن محتوای خود اشاره کنید، چرا که موتورهای جست‌وجو می‌توانند موضوع محتوای شما را تشخیص دهند. تغییر ایجاد محتوا براساس کلمه کلیدی موضوعات مختلف به شما کمک می‌کند که محتوای بهتری را ایجاد کنید و این چنین قابلیت دیده شدن خودتان را افزایش دهید.

 • می‌توانید یک لیست از کلمات کلیدی طولانی را با توجه به موضوعات ایجاد کنید

شناسایی کلمات کلیدی در محتوا مهم است و باید جایی که می‌خواهیم بهینه‌سازی صفحه را آغاز کنیم برای هر ستونی که تعیین کرده‌ایم از keyword tool google استفاده کنیم تا 10 تا از کلمات کلیدی طولانی را شناسایی کنیم که این موضوع در ایجاد محتوای خوب به کاربر بسیار کمک می‌کند. به عنوان مثال می‎‌خواهیم برای تولید محتوا از موضوع سئو استفاده کنیم اما شما هم می‌دانید که این موضوع برای اینکه رتبه خوبی در گوگل به خود اختصاص دهد چندان راحت نیست. به‌خاطر اینکه رقبای زیادی دارد و بنابراین ما در تولید محتوا، باید به کلمات کلیدی اهمیت زیادی دهیم.  این موضوع باعث می‌شود کسب‌وکار شما پیشرفت زیادی را داشته باشد و در نهایت برای کسانی که علاقه به خرید محصولی که شما معرفی می‌کنید دارند بهتر است.

برای اینکه محتوای شما بیشتر دیده شود باید کاربران شما زیاد باشند. توجه کنید که اگر محتوای شما کاربرپسند باشد افراد زیادی آن را می‌بینند و در این صورت ترافیک بیشتری را به وب‌سایت خود اختصاص می‌دهید. آن صفحاتی که در موضوع اصلی بیشتر عمیق‌تر شده‌اند رتبه بالاتری در گوگل دارند و در کار خود موفق‌تر هستند.

 • سعی کنید که محتواهای خود را به روز نگه دارید و بر روی اعتبار داده ها تمرکز کنید

همان‌طور که تاکنون باید فهمیده باشید مثل زمینه بازاریابی عمومی، زمینه موتور جستجو نیز همواره در حال تحول است و ماندن در بالای صفحات گوگل از بهترین چالش‌ها است. شما باید حتما سعی کنید که محتواهای خود را به‌روزرسانی کرده و روی اعتبار داده‌ها تمرکز کنید. باید این نکته را باید به‌خاطر خود بسپارید که داده‌های شما باید حتما معتبر باشند. به دلیل اینکه داده‌های ناقص و غیرمعتبر به اعتبار شما آسیب می‌رساند. درنتیجه اعتبار داده‌ها بسیار مهم می‌باشد.

همچنین شما می‌توانید در محتوای خود تصاویری را قرار دهید زیرا درک اطلاعات مخاطبان را بسیار آسان‌تر می‌کند. حتی نمودارها هم می‌توانند به درک مفهوم مقاله کمک زیادی کنند. پس از انجام تمام کارهایی که گفته شد شما می‌توانید داده‌های خود را در نشریه‌ای منتشر کنید و سپس به چاپ برسانید.

 • استفاده از محتوای کلاستر یا خوشه ای

با روی کار آمدن مدل محتوای کلاستر و همچنین تغییرات موتورهای جست‌وجو نحوه کار بازاریابان را دچار برخی مشکلاتی کرده است. شما نباید به هیچ عنوان دست از رقابت بردارید تا درآخر به موفقیت برسید. برای این کار باید اطلاعاتتان را افزایش داده و با مطالعه تمام موارد این مقاله به استراتژی بازاریابی محتوایی مسلط شوید.

 

9 استراتژی قدرتمند برای بازاریابی محتوایی برای سال 2021

سخن پایانی

اغلب کارشناسان بازاریابی و کسب‌و‌کارها از بازاریابی محتوا استفاده زیادی می‌کنند که این خود یکی از عوامل موفقیت است؛ چرا که این افراد از بازاریابی محتوا برای دستیابی به مشتریان و جذب آنها استفاده می‌کنند. این فضا بسیار رقابتی است و شما برای اینکه در این رقابت شکست نخورید مستلزم به این هستید که با استراتژی بازاریابی محتوایی آشنا شوید. درنظر داشته باشید که ممکن است محتوای شما اصلا دیده نشود؛ بنابراین برای اینکه بهترین نتیجه را از بازاریابی محتوا به دست آورید باید در قدم اول استراتژی تولید محتوا را حتما داشته باشید، همچنین شما باید قدرت هوش مصنوعی را نیز درنظر بگیرید و سعی کنید محتوای خود را در جستجوی صوتی بهینه کنید.

امیدواریم این مقاله موردپسند و موردتوجه شما عزیزان واقع شده باشد و توانسته باشیم که اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار داده باشیم. 

منابع : سایت تراکت

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.