آموزش افزودن فیلد دلخواه در صفحه ثبت نام وردپرس با ACF

گاهی احساس می‌کنیم لازم است که به فیلدهای فرم ثبت نام کاربران، فیلد جدیدی اضافه کنیم. اما مشکل اینجاست که فرم موجود به خودی خود این امکان را برایمان فراهم نمی‌کند. پس چاره کار کجاست؟ شاید بخواهید به کاربران اجازه دهید اکانت شبکه اجتماعی خود را هنگام ثبت نام وارد کند یا ممکن است بخواهید هنگام ثبت نام شماره تلفن خود را ارسال کنند. این کار را می‌توان با افزودن فیلد دلخواه در صفحه ثبت نام انجام داد اما چگونه؟ در این مقاله نحوه اضافه کردن فیلد های سفارشی به صفحه ثبت نام وردپرس را نشان خواهیم داد.

افزودن فیلد دلخواه در صفحه ثبت نام

با افزودن فیلدهای اضافی به فرم ثبت نام وبسایت خود، می‌توانید اطلاعات اضافی را از کاربران برای بهبود کمپین‌های بازاریابی خود، شخصی سازی محتوا یا اطلاعات بیشتر در مورد مخاطبان خود جمع آوری کنید. به عنوان مثال، می‌توانید از کاربران خود بخواهید که شماره تلفن یا آیدی شبکه‌های اجتماعی خود را هنگام ثبت نام در سایت وارد کنند. به این ترتیب، می‌توانید پیام‌های هدفمند را برای کاربران خود ارسال کرده یا از آنها بخواهید که وبلاگ وردپرسی شما را در حساب‌ رسانه‌های اجتماعی خود تبلیغ کنند.

اگر یک وبسایت اشتراک ویژه دارید یا به کاربران اجازه می‌دهید به عنوان مشترک در وبلاگ شما ثبت نام کنند، همه این فیلدهای اضافی می‌توانند مفید باشند. همچنین اگر می‌خواهید اطلاعات تماس اضافی را برای سایر نویسندگان در وبلاگی با حضور چند نویسنده ذخیره کنید، گزینه مناسبی است. حال بیایید ببینم چگونه می‌توان اضافه کردن فیلد جدید در صفحه ثبت نام را فراهم کرد.

آموزش اضافه کردن فیلد های سفارشی به صفحه ثبت نام

بهترین راه برای افزودن فیلد دلخواه در صفحه ثبت نام در وردپرس استفاده از افزونه Advanced Custom Fields است. این افزونه به شما امکان می‌دهد از بین چندین زمینه انتخاب کرده و آنها را مطابق با نیازهای خود سفارشی کنید. ابتدا باید افزونه Advanced Custom Fields را نصب و فعال کنید. پس از فعال‌سازی، باید از نوار کناری مدیریت وردپرس به صفحه ACF »گروه‌های زمینه بروید و روی دکمه «+ افزودن گروه زمینه» کلیک کنید.

افزودن گروه زمینه

این دکمه شما را به صفحه جدیدی می‌برد که در آن می‌توانید با تایپ یک نام برای گروه زمینه خود شروع کنید. به خاطر داشته باشید که این نام کل گروه فیلد خواهد بود و نه فیلد هر کاربر.

افزودن نام فیلد

پس از آن، به بخش “فیلدها” بروید و یک نوع فیلد را از منوی کشویی انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید کاربران هنگام ثبت نام شماره تلفن خود را ارائه دهند، می‌توانید گزینه “شماره” را انتخاب کنید. از طرف دیگر، اگر می‌خواهید کاربران پروفایل‌های شبکه اجتماعی خود را ارائه کنند، می‌توانید گزینه «متن» را انتخاب کنید.

مشخص کردن نوع فیلد

پس از انجام این کار، فقط نام فیلد خود را در گزینه “برچسب فیلد” تایپ کنید. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید کاربران قبل از ثبت نام، دسته توییتر خود را ارائه دهند، می‌توانید آن را در فیلد وارد کنید. سپس افزونه به طور خودکار یک نام فیلد مطابق با نام برچسب شما ایجاد می‌کند.

در مرحله بعد، باید از بالا به تب “اعتبارسنجی” بروید. از اینجا می‌توانید با جابه‌جایی سوئیچ، فیلد مورد نیاز را ایجاد کنید. به این ترتیب، کاربران نمی‌توانند بدون پر کردن فیلد اضافی در سایت وردپرسی شما ثبت نام کنند. پس از آن، حتی می‌توانید یک محدودیت کاراکتر برای فیلد سفارشی خود تعیین کنید.

اعتبارسنجی

اکنون از بالا به تب “نمایش” بروید. وقتی آنجا هستید، می‌توانید متن، دستورالعمل‌ها و ویژگی‌های wrapper را برای اضافه کردن فیلد های سفارشی به صفحه ثبت نام مشاهده کنید.

نمایش در سایت

در مرحله بعد، به بخش «تنظیمات» بروید و مطمئن شوید که برگه «Location Rules» انتخاب شده است. از اینجا باید منطق شرطی را برای فیلد سفارشی خود تنظیم کنید تا فقط برای ثبت نام سایت وردپرس نمایش داده شود. برای انجام این کار، گزینه اول را روی “فرم کاربر” از منوی کشویی در گوشه سمت راست صفحه انتخاب کنید. پس از آن، گزینه “ثبت نام” را از منوی کشویی در گوشه سمت چپ انتخاب کنید.

داده های فرم

در نهایت، روی دکمه «ذخیره تغییرات» در بالای صفحه کلیک کنید تا تنظیمات شما ذخیره شود. اگر می‌خواهید فیلد دیگری اضافه کنید، می‌توانید روی دکمه «+ افزودن فیلد» نیز کلیک کنید.

ذخیره و افزودن فیلد

اکنون از صفحه ثبت نام کاربری خود دیدن کنید تا فیلدهای اضافه شده را ببینید.

نتیجه افزودن فیلدها به باکس ثبت نام

دریافت افزونه

جمع بندی نهایی

بیشتر سایت‌ها نیاز به امکان عضویت دارند. یعنی حتما باید مخاطب عضو سایت شده و از امکانات آن بهره‌مند شود. معمولا افزونه‌هایی که برای عضویت موجودند، هر فیلدی که مورد علاقه ما باشد را ندارند. اگر به هر دلیلی احتیاج به فیلدی خارج از فیلدهای موجود را داشتید اصلا نگران نباشید زیرا به راحتی می‌توانید امکان اضافه کردن فیلد های سفارشی به صفحه ثبت نام در وردپرس را به کمک آموزش امروز داشته باشید.

سوالات متداول

گاهی نیاز به استفاده از فیلدهای اضافی داریم که فرم ساز در اختیارمان قرار نمی‌دهد. پس باید برای این منظور از امکان اضافه استفاده کنیم.
با استفاده از افزونه Advanced Custom Fields
با افزودن فیلدهای اضافی به فرم ثبت نام وبسایت خود، می‌توانید اطلاعات اضافی را از کاربران برای بهبود کمپین‌های بازاریابی خود، شخصی سازی محتوا یا اطلاعات بیشتر در مورد مخاطبان خود جمع آوری کنید.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.