سلب مسئولیت از لینک های وابسته در پست های وردپرس

سلب مسئولیت از لینک های وابسته

آیا می‌خواهید به طور خودکار سلب مسئولیت از لینک های وابسته را مطرح کنید؟ بازاریابی وابسته (همکاری در فروش) یکی از ساده‌ترین راه‌های کسب درآمد آنلاین است. با این حال، اگر پیوندهای وابسته خود را فاش نکنید، ممکن است در نهایت با مشکل قانونی مواجه شوید.
در این مقاله، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه می‌توانید یک بخش سلب مسئولیت برای لینک‌های وابسته به همه پست‌های وبلاگ وردپرس خود اضافه کنید.

سلب مسئولیت از لینک های وابسته

در مقوله همکاری در فروش، هر بار که شخصی روی پیوند موردنظر کلیک می‌کند و خرید انجام می‌دهد، کمیسیون دریافت می‌کنید. این یک راه عالی برای کسب درآمد از اینترنت است. با این حال، باید با اضافه کردن یک تعهدنامه مسئولیتی، مشخص کنید که پیوندهای شما تبلیغات پولی هستند. این مسئله فقط به معنای ارسال یک اطلاعیه کوتاه است که توضیح می‌دهد بازاریابی وابسته چیست و از صحبت کردن در مورد محصول یا خدمات پول دریافت می‌کنید.

بسیاری از کشورها قوانینی در مورد عدم افشای تأییدیه‌های پولی دارند. به عنوان مثال در ایالات متحده، ممکن است از کمیسیون تجارت فدرال جریمه شوید. حتی ممکن است از شبکه‌های معتبری مانند شرکت‌های وابسته به آمازون محروم شوید. حتی اگر با مشکل قانونی مواجه نشوید، مشتریانی که روی پیوندهای وابسته شما کلیک می‌کنند ممکن است فریب خورده و دیگر از وب‌سایت شما بازدید نکنند.

چگونه از لینک های وابسته، سلب مسئولیت کنیم؟

گاهی اوقات ممکن است بخواهید افشای لینک‌های وابسته را به قسمت‌های مختلف هر پست در سایت خود اضافه کنید. برای مثال، ممکن است پس از اینکه برای اولین بار هر محصول وابسته را اضافه کردید، سلب مسئولیت از لینک های وابسته خود را نشان دهید. در این مورد، می‌توانید یک کد کوتاه ایجاد کرده که سلب مسئولیت شما را اضافه می‌کند. این مورد به شما امکان می‌دهد کنترل کاملی بر جایی که افشا ظاهر می‌شود، داشته باشید.

ساده‌ترین راه برای ایجاد یک کد کوتاه سفارشی استفاده از افزونه WPCode است. این افزونه به شما امکان می‌دهد بدون ویرایش فایل functions.php، قطعه کدها را به وردپرس اضافه کنید. WPCode همچنین به شما کمک می‌کند تا با انجام اعتبارسنجی قطعه کد هوشمند از خطاهای رایج وردپرس جلوگیری کنید.

راه‌های زیادی برای افزودن سلب مسئولیت از لینک های وابسته با استفاده از WPCode وجود دارد. علاوه بر روش کد کوتاه، ما همچنین یک روش آسان را برای افزودن این امکان به هر پست، صفحه یا نوع پست سفارشی نیز داریم.
اولین کاری که باید انجام دهید این است که افزونه رایگان WPCode را در وبسایت خود نصب و فعال کنید.

  چگونه با وردپرس فروشگاه اینترنتی مشابه دیجی کالا بسازیم؟

حال روی گزینه Add Snippet کلیک کنید. از آنجایی که می‌خواهیم کد سفارشی را در وردپرس اضافه کنیم، ماوس خود را روی
«Add Your Custom Code (New Snippet)» ببرید، سپس روی «Use snippet» کلیک کنید.

بخش Add Your Custom Code

برای شروع، یک عنوان برای قطعه کد سفارشی وارد کنید. این مورد می‌تواند هر چیزی باشد که به شما کمک کند قطعه را در قسمت مدیریت وردپرس شناسایی کنید.

ما قصد داریم یک قطعه کد PHP اضافه کنیم، بنابراین منوی کشویی «Code Type» را باز کرده و گزینه «PHP Snippet» را انتخاب کنید. سپس می‌توانید ادامه دهید و کد زیر را در کادر کد قرار دهید:


function disclosure() {
return "<p class='disclosure'>This site may contain links to affiliate websites, and we receive an affiliate commission for any purchases made by you on the affiliate website using such links.</p>";
}
add_shortcode( 'disclosure', 'disclosure' );

شما می‌توانید از هر متنی به عنوان سلب مسئولیت از لینک های وابسته در وردپرس استفاده کنید، به سادگی با ویرایش کد بالا این کار امکانپذیر می‌شود. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید پیوندی در HTML به صفحه افشای وابسته خود اضافه کنید.
پس از انجام این کار، به بخش «Insertion» بروید و مطمئن شوید که «Auto Insert» انتخاب شده است.

درج خودکار

سپس، منوی کرکره‌ای «Location» را باز کرده و «Frontend Only» را انتخاب کنید، زیرا ما فقط می‌خواهیم از این کد در قسمت فرانت سایتمان استفاده کنیم، این همان چیزی است که بازدیدکنندگان هنگام بازدید از سایت شما می‌بینند. همچنین می‌توانید با افزودن برچسب‌ها، قطعه‌ کدهای خود را سازماندهی کنید. وقتی از نحوه تنظیم قطعه راضی بودید، به بالای صفحه بروید و روی «Save Snippet» کلیک کنید.

ذخیره قطعه کد

اکنون می‌توانید با استفاده از شورت کد [disclosure]، سلب مسئولیت از لینک های وابسته در وردپرس را به هر صفحه، پست یا نوع پست سفارشی اضافه کنید.

سلب مسئولیت از لینک های وابسته

گاهی برای اینکه مشکلی قانونی برایمان پیش نیاید لازم است مسئولیت‌هایمان را متوجه باشیم. یکی از مواردی که ما در آن هیچ گونه مسئولیتی نداریم، لینک‌های همکاری در فروش است که به آن لینک‌های وابسته نیز گویند. این لینک‌ها از سمت سایت‌های اصلی در اختیارمان قرار می‌گیرند و در صورت بروز هر گونه مشکل ممکن است مخاطبین به ما اعتماد نکرده و برای همیشه ترکمان کنند. برای حل این مشکل فقط کافیست سلب مسئولیت از لینک های وابسته در وردپرس را فعال کنیم و در نظر بگیریم.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.