چگونه به تبلیغ گوگل خود شماره تماس ایران اضافه کنیم؟

چگونه به تبلیغ گوگل خود شماره تماس ایران اضافه کنیم؟ چگونه به تبلیغ گوگل خود شماره تماس ایران اضافه کنیم؟

آیا تا به حال با برنامه گوگل ادز سروکار داشته‌اید؟ این برنامه بخشی برای نمایش شماره تلفن دارد اما بسیاری از کسانی که در گوگل ادز حساب کاربری دارند از نحوه اضافه کردن شماره تماس به گوگل ادز مطلع نیستند. از این‌رو راهنمایی‌های زیادی در مورد  ثبت و ویرایش شماره تلفن همراه در دسترس کاربران قرار گرفته‌اند.

شاید برایتان سوال شود چرا باید شماره تماس خود را به این حساب کاربری اضافه کنید؟ در نظر داشته باشید با ثبت شماره تلفن بازدیدکنندگان از صفحه تبلیغ شما راحت‌تر به شما اطمینان می‌کنند و با کلیک بر روی دکمه تماس می‌توانند به طور مستقیم با کسب و کار شما ارتباط برقرار کنند.

افزونه تماس در گوگل ادز چیست؟

یکی از روش‌های اضافه کردن شماره تماس به گوگل ادز، استفاده از افزونه‌های تماس است. این افزونه‌ها به شما کمک می‌کند شماره تلفن خود را به تبلیغاتتان اضافه کنید و از این طریق نرخ کلیک را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

 با اضافه کردن این افزونه‌ها بازدیدکنندگان می‌توانند به منظور تماس مستقیم با کسب و کار شما روی دکمه تماس کلیک کنند. بدین‌ترتیب مشتری با تبلیغات شما تعامل بیشتری پیدا می‌کند و شانس بیشتری در بالابردن تعداد مشتری‌های خود خواهید داشت.

 به عبارت دیگر مشتریان با کمک این اطلاعات تماس می‌توانند تبلیغات شما را دنبال کنند. ساده‌ترین راه برای اضافه کردن شماره تماس به گوگل ادز استفاده از همین افزونه‌های تماس است. در صورتی که بخواهید شماره تلفنی را در جای دیگری از متن آگهی و تبلیغ خود قرار دهید، ممکن است آگهی شما تایید نشود بنابراین برای درج شماره تلفن باید از افزونه تماس کمک بگیرید. در ضمن با کمک این افزونه‌ها می‌توانید کمپین تماس نیز ایجاد کنید.

آموزش اضافه کردن شماره تماس به گوگل ادز با اسکریپت

 • در خط 7 باید شماره تماس خود را وارد و سپس اسکریپت را کپی کنید

// Create a phone number builder.

var phoneNumberBuilder = AdWordsApp.extensions().newPhoneNumberBuilder();

// Create a phone number operation.

var phoneNumberOperation = phoneNumberBuilder

.withCountry(“IR”) // required

.withPhoneNumber(“02133110329”) // required

.withMobilePreferred(false) // optional

.build();

// Optional: examine the outcome. The call to isSuccessful()

// will block until the operation completes.

if (phoneNumberOperation.isSuccessful()) {

// Get the result.

var phoneNumber = phoneNumberOperation.getResult();

} else {

// Handle the errors.

var errors = phoneNumberOperation.getErrors();

}

 • در این مرحله طبق تصویر زیر پیش بروید. ابزار را انتخاب کنید و سپس از تب فعالیت‌های سنگین اسکریپت را بزنید.
 • در این بخش بر روی نماد + بزنید و صفحه جدیدی انتخاب کنید. در صورتی که نوار زرد رنگ زیر را مشاهده کردید، آن را تایید کنید.
 • بعد از تایید باید اسکریپتی که در بالا ذکر شده است را در این صفحه قرار دهید. سپس پیش نمایش را بزنید تا تغییرات مورد نظر شما با موفقیت ثبت شوند.
 • در آخر با انتخاب دکمه اعمال شدن، شماره تلفن شما در اکانت گوگل ادز قابل مشاهده خواهد بود. در ادامه با مراجعه به بخش افزونه‌ها و تبلیغات می‌توانید شماره تلفن خود را در اختیار کاربران و بازدیدکنندگان بگذارید.
 • وارد حساب کاربری خود شوید
 • بر روی تمام کمپین‌ها کلیک کنید
 • در نمای کلی کمپین‌های خود اطلاعات تماس را بیابید
 • در بخش تنظیمات تماس شماره تلفن خود را وارد کنید
 • چک باکس تماس‌ها را روشن کنید
 • این تغییرات را ذخیره کنید
  سیستم مدیریت محتوا یا CMS چیست؟

علاوه بر این مراحل مربوط به اضافه کردن شماره تماس به گوگل ادز شما می‌توانید از افزونه تماس نیز استفاده کنید. در نتیجه زمانی که مردم تبلیغ شما را ببینند، می‌توانند با کلیک بر روی اطلاعات تماس به طور مستقیم به کسب و کار شما وصل شوند. در ادامه مراحل ایجاد یک افزونه تماس را برایتان شرح می‌دهیم:

 • وارد حساب کاربری گوگل ادز شوید
 • از منوی این حساب افزونه‌ها و تبلیغات را انتخاب کنید
 • افزونه را بزنید و سپس روی نماد مثبت کلیک کنید
 • افزونه‌های تماس را از لیست قابل‌مشاهده انتخاب کنید

همچنین می‌توانید انتخاب کنید که افزونه تماس شما در کمپین‌ها و تبلیغات قابل مشاهده باشد یا پنهان شود. در صورتی که پیش‌تر افزونه تماس را به حساب خود اضافه کرده‌اید، به منظور فعال کردن این افزونه کافی است بر روی دکمه افزونه موجود کلیک کنید.

آموزش اضافه کردن شماره تماس به گوگل ادز با کمک ادیتور گوگل ادز

با کمک این ادیتور می‌توانید اطلاعات مورد نیازتان را از طریق حساب کاربری خود دانلود کنید، سپس آن اطلاعات را به صورت آفلاین ویرایش کرده و دوباره در حساب کاربری خود بارگذاری کنید. در ادامه می‌توانید اطلاعات تماس ایران خود را به حساب کاربریتان نیز انتقال دهید. در آخر با کمک افزونه‌های تماس گوگل ادز شماره تماس ایران خود را به کمپین‌های تبلیغاتی نیز اضافه کنید.

در گذشته نیازی به اضافه کردن شماره تماس به گوگل ادز وجود نداشت زیرا شما می‌توانستید اطلاعات تماس خود را خیلی راحت در متن آگهی و تبلیغ خود ذکر کنید. ولی با گذشت زمان گوگل سخت‌گیری‌هایی در این مورد اعمال کرد و صاحبان تبلیغات نتوانستند اطلاعات تماس خود را در متن آگهی قرار دهند.

به خاطر داشته باشید اگر شماره تماس خود را در آگهی ذکر کنید، تبلیغ شما توسط گوگل رد می‌شود و به تایید نهایی نمی‌رسد. البته در برخی موارد شاید تبلیغ شما به تایید موقت برسد ولی این تایید پایدار نیست. علاوه بر اینکه گوگل به دلیل وجود شماره تماس، تبلیغ شما را تایید نمی‌کند، نرخ کلیک بر روی تبلیغ شما نیز کاهش می‌یابد.

به زبان ساده در صورتی که کاربران و بازدیدکنندگان بر روی متن تبلیغ شما کلیک نکنند، این موضوع در دراز مدت نرخ بازدهی تبلیغات شما را کاهش می‌دهد. توصیه می‌کنیم علاوه بر شماره تماس خود، حتی آدرس کسب و کارتان را در گوگل مپ مشخص کنید تا مشتریان بیشتری بتوانند به شما اعتماد کنند.

حتی با کاهش نرخ کلیک، هزینه تبلیغات شما افزایش می‌یابد. افزونه تماس همانند سایر افزونه‌ها همیشه قابل مشاهده نیست ولی می‌توان با درست کردن تنظیمات نمایش، شماره تلفن را در حالت قابل مشاهده قرار داد.

منبع:

https://support.google.com/google-ads/answer/2453991?hl=en

https://support.google.com/google-ads/thread/1487211/how-do-i-edit-my-phone-number-in-my-google-ad?hl=en

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.