آموزش شناسایی کاربران AdBlock در وردپرس

شناسایی کاربران AdBlock در وردپرس

Adblockers نرم افزار محبوبی است که تبلیغات را در اینترنت مسدود می‌کند. آنها به عنوان افزونه برای همه مرورگرها و برنامه‌های تلفن همراه برتر و همچنین یک مرورگر اختصاصی در دسترس هستند. با این حال، اگر برای کسب درآمد آنلاین به تبلیغات تکیه کنید، می‌توانند به درآمد شما آسیب بزنند. در این مقاله به شما نحوه شناسایی کاربران AdBlock در وردپرس را آموزش خواهیم داد.

شناسایی کاربران AdBlock در وردپرس

بهتر است همین ابتدا کمی درباره Adblocker اطلاعاتی کسب کنیم و دست پر به سراغ عملیات شناسایی کاربران AdBlock در وردپرس برویم. Adblock Plus و سایر نرم‌افزارهای مسدودکننده تبلیغات به کاربران امکان می‌دهند به طور خودکار تبلیغات را در وب‌سایت‌های وردپرس شناسایی و مسدود کنند. در حالی که Adblock تجربه‌ای بدون تبلیغات را برای کاربران به ارمغان می‌آورد، می‌تواند به وبلاگ‌نویسان و صاحبان وب‌سایت‌هایی که صرفاً به درآمد تبلیغات متکی هستند آسیب برساند. تحقیقات منتشر شده توسط Global Web Index نشان می‌دهد. که استفاده از adblocker در چند سال گذشته افزایش یافته است. نزدیک به ۴۳ درصد از کاربران اینترنتی نوعی نرم افزار مسدودکننده تبلیغات را روی دستگاه‌های خود نصب کرده‌اند.

مسدود کردن تبلیغات یک مشکل جدی است که بر بسیاری از وبسایت‌ها تأثیر می‌گذارد، به ویژه وبلاگ‌هایی که به تبلیغات به عنوان منبع درآمد اصلی خود متکی هستند.

با Adblock باید چه کرد؟

اقدامات متعددی وجود دارد که صاحبان وبسایت می‌توانند برای مدیریت بازدیدکنندگان با استفاده از adblockers انجام دهند.

۱- رویکرد Do-Nothing

همانطور که از نام آن مشخص است، شما به سادگی نمی‌توانید هیچ کاری در مورد کاربران با Adblock انجام دهید.

۲- رویکرد منفعل

شما می‌توانید به راحتی از کاربران خود بخواهید که وبسایت شما را با وعده محتوای با کیفیت و تبلیغات غیر مزاحم در لیست سفید قرار دهند. با این حال، راهی برای دانستن اینکه این درخواست چقدر موثر خواهد بود وجود ندارد. یک جایگزین دیگر ایجاد یک وب‌سایت عضویت با طرح‌های اشتراک پولی است. می‌توانید طرح‌های پولی را به‌عنوان تجربه‌ای بدون تبلیغات با محتوا و ویژگی‌های اضافی داشته باشید.

۳- رویکرد تهاجمی

در این روش، شما به سادگی دسترسی به وبسایت خود را برای همه کاربرانی که Adblock فعال هستند، مسدود می‌کنید. اگر می‌خواهند محتوای شما را ببینند، باید Adblock را غیرفعال کنند.
این نوع رویکرد ضد Adblock نسبتاً تهاجمی است و کاربران را از سایت شما دور می‌کند. مطالعات نشان می‌دهد که ۷۷ درصد از کاربران Adblock وبسایت‌هایی را با دیوارهای Adblock ترک می‌کنند. بنابراین، بهتر است از رویکرد منفعل که قبلاً ذکر کردیم استفاده کنید.

استفاده از افزونه AdsMatcher Anti Adblock

اگر به دنبال راهی رایگان برای شناسایی کاربران Adblock هستید، می‌توانید این روش را امتحان کنید. ابتدا باید افزونه AdsMatcher Anti Adblock را نصب و فعال کنید. پس از فعال سازی، به صفحه تنظیمات » AdsMatcher بروید تا تنظیمات افزونه را پیکربندی کنید.

افزونه ادبلاکر

این افزونه به شما امکان می‌دهد یک پیام سفارشی را به کاربران Adblock نشان دهید. می‌توانید عنوان و پیامی که در وبسایت شما ظاهر می‌شود را ویرایش کنید. به علاوه، شما همچنین گزینه‌ای برای نمایش دکمه بستن را دارید. اگر می‌خواهید از یک رویکرد تهاجمی استفاده کنید، می‌توانید دکمه بستن را مخفی کنید و کاربران را مجبور کنید تا مسدودکننده‌های تبلیغاتی خود را غیرفعال کنند.
فراموش نکنید که تنظیمات خود را ذخیره کنید. اکنون می‌توانید با افزونه AdBlock نصب شده در مرورگر خود برای آزمایش افزونه از وبسایت خود بازدید کنید.

  برگزاری وبینار در وردپرس با WpStream
دریافت افزونه

منابع درآمدی خود را متحول کنید

کاربران راه‌های بیشتری برای مسدود کردن تبلیغات در سراسر اینترنت پیدا می‌کنند. مبارزه با نرم‌افزار مسدودکننده تبلیغات می‌تواند خسته‌کننده و مبارزه‌ای بی‌پایان برای بازیابی درآمد از دست رفته باشد. یکی از مواردی که باید در نظر بگیرید، تغییر روش کسب درآمد در وب‌سایتتان است. یافتن راه‌های جدید برای کسب درآمد از محتوایتان به شما این آزادی را می‌دهد که کمتر به تبلیغات تکیه کنید و در درازمدت یک کسب‌وکار پایدار بسازید. تحقیقات نشان می‌دهد که حریم خصوصی، امنیت و تجربه کاربری بد، رایج‌ترین شکایات در میان کاربران Adblock هستند. می‌توانید با انطباق روش‌های مختلف کسب درآمد که به آن مشکلات رسیدگی می‌کند، به این شکایات رسیدگی کنید. در اینجا چند راه وجود دارد که ناشران می‌توانند درآمد کسب کنند و به تبلیغات اعتماد نکنند.

۱- همکاری در فروش 

همکاری در فروش یکی از رایج‌ترین راه‌های کسب درآمد است. شما می‌توانید محصولات و خدمات را به کاربران خود توصیه کنید و هنگامی که کاربران با استفاده از پیوند وابسته شما خرید می‌کنند، کمیسیون دریافت کنید. افزونه‌ها و ابزارهای زیادی برای این فعل وجود دارد که به شما در شروع کار کمک می‌کند.

۲- فروش تبلیغات مستقیم

اگر تبلیغات را از طریق یک شبکه تبلیغاتی ثانویه مانند Google AdSense ارائه می‌کنید، کنترل محدودی بر تبلیغات، حریم خصوصی و CPC دارید. فروش مستقیم تبلیغات به تبلیغ‌کنندگان به شما این امکان را می‌دهد که از حریم خصوصی اطمینان حاصل کنید، ردیابی را محدود کنید، و آنچه را که دریافت می‌کنید کنترل کنید.

۳- محتوای حمایت شده

به تبلیغ‌کنندگان اجازه دهید تا از محتوای وب‌سایت شما حمایت مالی کنند. شما می‌توانید محتوایی در مورد محصول یا خدمات آنها بنویسید و حتی یک پیوند وابسته برای دریافت کمیسیون ارجاع اضافه کنید. همچنین می‌توانید پست‌های ارسال شده توسط کاربر را مستقیماً در وب سایت خود بپذیرید.

۴- محتوای پرمیوم

یکی دیگر از استراتژی‌های مفیدی که توسط بسیاری از نشریات آنلاین استفاده می‌شود، محتوای VIP است. شما می‌توانید یک مدل پرداخت به ازای مشاهده را تطبیق دهید، طرح‌های عضویت ایجاد کنید، دوره‌های آنلاین بفروشید، یا به سادگی صفحات را به کاربران VIP محدود کنید.

شناسایی کاربران AdBlock در وردپرس

گاهی باز شدن تبلیغات در سایت‌ها موجب مزاحمت برای مخاطب شده و زیاد از وجود آن خوشش نمی‌آید. از این رو به نرم افزارهای متفاوتی برای مقابله با آن‌ها روی آورده تا سدی برای حضور این مدل تبلیغات شود. شناسایی کاربران AdBlock در وردپرس با کمک افزونه امکانپذیر بوده و پیشنهاد می‌کنیم حتما از آن استفاده کنید تا دچار مشکل نشوید.

سوالات متداول

Adblockers نرم افزار محبوبی است که تبلیغات را در اینترنت مسدود می‌کند. آنها به عنوان افزونه برای همه مرورگرها و برنامه‌های تلفن همراه برتر و همچنین یک مرورگر اختصاصی در دسترس هستند.
۱- رویکرد Do-Nothing همانطور که از نام آن مشخص است، شما به سادگی نمی‌توانید هیچ کاری در مورد کاربران با Adblock انجام دهید. ۲- رویکرد منفعل شما می‌توانید به راحتی از کاربران خود بخواهید که وبسایت شما را با وعده محتوای با کیفیت و تبلیغات غیر مزاحم در لیست سفید قرار دهند. با این حال، راهی برای دانستن اینکه این درخواست چقدر موثر خواهد بود وجود ندارد. یک جایگزین دیگر ایجاد یک وب‌سایت عضویت با طرح‌های اشتراک پولی است. می‌توانید طرح‌های پولی را به‌عنوان تجربه‌ای بدون تبلیغات با محتوا و ویژگی‌های اضافی داشته باشید. ۳- رویکرد تهاجمی در این روش، شما به سادگی دسترسی به وبسایت خود را برای همه کاربرانی که Adblock فعال هستند، مسدود می‌کنید. اگر می‌خواهند محتوای شما را ببینند، باید Adblock را غیرفعال کنند. این نوع رویکرد ضد Adblock نسبتاً تهاجمی است و کاربران را از سایت شما دور می‌کند. مطالعات نشان می‌دهد که ۷۷ درصد از کاربران Adblock وبسایت‌هایی را با دیوارهای Adblock ترک می‌کنند. بنابراین، بهتر است از رویکرد منفعل که قبلاً ذکر کردیم استفاده کنید.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.