روش فعال‌سازی افزونه ضد اسپم Akismet در وردپرس + آموزش ویدئویی

فعال‌سازی افزونه Akismet در وردپرس فعال‌سازی افزونه Akismet در وردپرس

معمولا همه ما تجربه مواجه با نظرات اسپم را داریم و برای مقابله با آن از کدهای امنیتی و کپچاها استفاده می‌کنیم. حتی گاهی تصمیم می‌گیریم یک افزونه امنیتی را نصب کنیم تا با آن‌ها مقابله کنیم. در این میان افزونه‌ Akismet یکی از قدیمی‌ترین و بهترین گزینه‌ها برای مقابله با نظرات اسپم است اما متاسفانه با پلن‌های غیر رایگانی که دارد، بسیاری را از خود فراری داده. برای فعال‌سازی افزونه Akismet در وردپرس ، باید در سایت مربوطه عضو شد و برای دریافت پلن‌های آن هزینه پرداخت کرد تا API مورد نظر دریافت شود. مسلما این هزینه بصورت دلار دریافت می‌شود و دردسرهای خاص خود را دارد. پس منطقی‌ترین راه، ترک این افزونه است! عجله نکنید؛ امروز می‌خواهیم روشی را به شما یاد دهیم تا به کمک آن بتوانید همچنان از این افزونه قدرتمند استفاده کنید.

فعال‌سازی افزونه Akismet در وردپرس

Akismet جزء افزونه‌هایست که پس از نصب، باید با دریافت کد API فعال شود. بنا به دلایلی که سازنده لازم دانسته، پلن‌های هزینه‌ای را مشخص کرده که پرداخت آن برای ما ممکن نیست. اما این افزونه واقعا ارزش استفاده را دارد زیرا هنوز هم جزء قوی‌ترین‌ها در مقابله با اسپم‌هاست. پس آماده باشید تا فعال‌سازی افزونه Akismet در وردپرس را با هم بررسی کنیم.

نصب و راه اندازی Akismet

akismet- فعال‌سازی افزونه Akismet در وردپرس

افزونه مورد نظر را در انتهای این آموزش برایتان قرار دادیم، آن را دریافت کرده و در مسیر افزونه‌ها نصب و فعال می‌کنیم. پس از فعال‌سازی افزونه، نوار سبز رنگی در پیشخوان به چشم می‌خورد که از شما می‌خواهد افزونه را فعال کنید.

active akismet- فعال‌سازی افزونه Akismet در وردپرس

با کلیک روی دکمه بالا به بخش تنظیمات افزونه منتقل می‌شویم. در اینجا باید برای فعال‌سازی افزونه Akismet در وردپرس ، API مورد نظر را بیابیم. برای این منظور روی دکمه آبی رنگ دریافت کلید API کلیک می‌کنیم.

recieve API- فعال‌سازی افزونه Akismet در وردپرس

انتقال به وبسایت سازنده

با کلیک روی دکمه، به سایت اصلی Akismet منتقل می‌شویم.

activation- فعال‌سازی افزونه Akismet در وردپرس

برای فعال‌سازی افزونه Akismet در وردپرس باید روی دکمه سبز رنگ بالا کلیک کنیم. سپس به صفحه پلن‌ها منتقل خواهیم شد که بصورت زیر است:

money plan- فعال‌سازی افزونه Akismet در وردپرس

مراحل عضویت در سایت Akismet

پلن Personal یا شخصی را انتخاب می‌کنیم. برای این منظور بر روی دکمه Get personal کلیک کنید. با صحنه زیر مواجه می‌شویم:

register- فعال‌سازی افزونه Akismet در وردپرس

به منطقه مورد نظر رسیدیم. اطلاعات پرداخت و کشور را از ما می‌خواهد و اینطور که به نظر می‌رسد برای فعال‌سازی افزونه Akismet در وردپرس باید حتما این موارد را تکمیل کنیم. خب ما اول از همه نام و نام خانوادگی خود را وارد می‌کنیم:

name- فعال‌سازی افزونه Akismet در وردپرس

غلطک قیمت در سمت راست را می‌بینید؟ کمی با آن بازی کنید. آن را به سمت راست و سپس به سمت چپ بکشید. چه اتفاقی می‌افتد؟ سایر باکس‌های پایینی که مربوط به اطلاعات پرداخت است از بین خواهد رفت.

continue- فعال‌سازی افزونه Akismet در وردپرس

همان‌طور که ملاحظه می‌کنید فقط اطلاعات نام و نام خانوادگی و آدرس سایتی که قرار است اکیسمت روی آن فعال شود، می‌ماند. حال می‌توانید فعال‌سازی افزونه Akismet در وردپرس را به راحتی انجام دهید. فقط کافیست روی دکمه آبی رنگ “continue with personal subscription” کلیک کنید. پس از چند دقیقه کلید API در اختیارتان قرار می‌گیرد. آن را کپی کرده و مجدد به پیشخوان وردپرس بازگردید. در تنظیمات افزونه Akismet، کلید API را در محل مورد نظر وارد کنید و تایید نمایید تا فعال‌سازی افزونه Akismet در وردپرس اتفاق بیفتد.

API verify- فعال‌سازی افزونه Akismet در وردپرس

کد مورد نظر را وارد کنید و برای فعال‌سازی افزونه Akismet در وردپرس، روی دکمه کناری آن یعنی ارتباط با کلید API کلیک کنید.

تایید حساب Akismet

پس از تایید کلید API به صفحه زیر منتقل می‌شوید:

akismet setting- فعال‌سازی افزونه Akismet در وردپرس

یک سری تنظیمات پس از فعال‌سازی افزونه Akismet در وردپرس به چشم می‌خورد که با توجه به نظرات دلخواه خود می‌توانید آن‌ها را علامت بزنید. اما تنظیماتی که ما در نظر گرفتیم به نظر استاندارد هستند و می‌توانید از آن پیروی کنید. حال تنظیمات خود را ذخیره کنید.
افزونه شما فعال است و از این به بعد با نظرات اسپم مقابله خواهد کرد.

نتیجه گیری

تقریبا همه ما با افزونه Akismet آشناییم و می‌دانیم برای مقابله با نظرات اسپم در وردپرس از آن استفاده می‌کنند. برای همین تصمیم می‌گیریم آن را نصب کنیم زیرا مشکل اسپم مشکل جدی برای وبسایت است. ولی متاسفانه متوجه می‌شویم که باید برای فعال کردن آن هزینه دلاری بپردازیم. پس چه کنیم؟ در مقاله امروز به شما نحوه فعال‌سازی افزونه Akismet در وردپرس بدون پرداخت هزینه را آموزش دادیم. پیشنهاد می‌کنم حتما آن را مطالعه کنید.

ویدئوی آموزشی

دانلود افزونه Akismet

دانلود افزونه Akismet صفحه افزونه

سوالات متداول

دیدگاه‌های بی معنی و زیادی که توسط ربات‌ها در سایت ایجاد می‌شود همگی اسپم بوده و موجب آسیب و فشار روی سایت می‌شود.
با کمک افزونه ها و ابزارهای کپچا، کدهای امنیتی و تحت نظر قرار دادن مسائل امنیتی سایت.
Akismet جزء افزونه‌هایست که پس از نصب، باید با دریافت کد API فعال شود. بنا به دلایلی که سازنده لازم دانسته، پلن‌های هزینه‌ای را مشخص کرده که پرداخت آن برای ما ممکن نیست. اما این افزونه واقعا ارزش استفاده را دارد زیرا هنوز هم جزء قوی‌ترین‌ها در مقابله با اسپم‌هاست.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

مطالب زیر را حتما بخوانید