خطای Another Update in Process در وردپرس + راه حل رفع آن

خطای  Another Update in Process در وردپرس + راه حل رفع آن خطای Another Update in Process در وردپرس + راه حل رفع آن

خطای Another Update in Process یکی دیگر از خطاهای وردپرس است که به هنگام به روزرسانی ممکن است به شما نمایش داده شود. دراین مطلب از همیار وردپرس با ما همراه باشید تا دلیل و نحوه برطرف کردن این خطا را به شما بگوییم. زمانی که وردپرس را به عنوان پلتفرم کسب و کارتان انتخاب کردید، احتمالا بایستی خودتان را با انواع خطاهای رایج وردپرس که هر از گاهی به شما نشان می‌دهد، آماده کنید. ممکن است شما هم بارها با خطاهای مختلفی روبروشده باشید که نحوه برطرف کردن آن، ساعت‌ها وقت و انرژی از شما گرفته و در نهایت متوجه شدید با یک تغییر کوچک در به روزرسانی افزونه یا قالب مشکل برطرف می‌شود. جالب است بدانید بسیاری از خطاهای سیستم مدیریت محتوای وردپرس با یک به روزرسانی قالب یا افزونه برطرف می‌شود. یکی از همین خطاها، خطای Another Update in Process در وردپرس است.

شاید تصور کنید زمانی که پیغام “افزونه آماده به روزرسانی است” یا “ وردپرس خود را ارتقا دهید” در پیشخوان سایت شما به نمایش درمی‌آید، در واقع با یک به روزرسانی مشکل برطرف می‌شود. اما این راه حل همیشه هم نمی‌تواند گزینه نجات بخشی از خطاهای وردپرس باشد. در این آموزش وردپرس همراه ما باشید.

دلیل بروز خطای Another Update Currently In Process در وردپرس چیست؟

در اغلب موارد، زمانی که این امکان برای وردپرس وجود ندارد تا چند به روز رسانی را با هم انجام دهد، وردپرس با خطای Another Update Currently In Process به شما می‌گوید که اجازه دهید به روز رسانی دیگری به اتمام برسد و سپس به روز رسانی دیگری را آغاز کنید. (همان اصلی که می‌گوید با یک دست نمی‌توان چندین هندوانه برداشت!)

بنابراین دراین زمان، وقتی قصد دارید چند به روز رسانی را با هم انجام داده و کار را یکسره کنید، وردپرس به شما اعلام می‌کند که به روزرسانی دیگری درحال پردازش است. این اتفاق موقع به روز رسانی همزمان افزونه و قالب وردپرس اتفاق می‌افتد که معمولا خود به خود برطرف می‌شود.

درواقع وقتی وردپرس نسخه جدیدی را نشان می‌دهد که نیاز به ارتقا دارد، به هنگام ارتقا نسخه وردپرس، یک قفل بر روی پایگاه داده آن قرار می‌گیرد. این قفل باعث می‌شود تا به روزرسانی‌های دیگر متوقف شده تا یکپارچگی و امنیت سایت وردپرسی شما حفظ شود. در نهایت بعد از به روزرسانی قفل به صورت خودکار از بین می‌رود، اما شما هم می‌توانید به صورت دستی قفل را بردارید تا این خطا نمایش داده نشود.

اگر در نظر دارید که این مشکل را از ریشه برطرف کنید تا هر زمان قصد به روز رسانی داشتید، دیگر این پیغام برای شما نمایش داده نشود، می‌توانید ادامه مطلب را پیش گرفته و انجام دهید.

در صورتی که شما هم با خطای Another Update in Process روبرو شدید، ادامه این مطلب برای شما است.

نحوه رفع خطای Another Update in Process چگونه است؟

اما سراغ اصل مطلب برویم. برای از بین بردن مشکل، شما بایستی به دیتابیس وردپرس رفته و گزینه‌ای تحت عنوان Core_Updater.Lock را حذف کنید. این کار را می‌توانید از دو طریق انجام دهید که هر دو را در ادامه برایتان گفتم. هر دوی این روش‌ها به شما کمک می‌کند تا درنهایت موفق به رفع خطای nother update currently in process در وردپرس شوید.

  آموزش نصب آنالیزگر Microsoft Clarity در وردپرس

رفع خطای Another Update in Process با استفاده از افزونه

ساده‌ترین راه حل نصب افزونه Fix Another Update in Progress است. این روش، راحت‌ترین و کاربردی‌ترین روشی است که می‌توانید برای رفع خطای Another Update in Process به کار بگیرید. این افزونه رایگان است و به راحتی می‌توانید آن را از مخزن افزونه‌های وردپرس دانلود کرده و نصب کنید.

نحوه رفع خطای Another Update in Process چگونه است؟

  • بنابراین در قسمت افزونه‌ها گزینه افزودن را بزنید.
  • در نوار جستجو نام افزونه یعنی Fix Another Update In Progress را بنویسید.
  • حالا در قسمت پیشخوان بایستی گزینه‌ای به نام افزونه یعنی “Fix Another Update In Progress” به منوی پیشخوان اضافه شده باشد.
  • روی آن کلیک کنید، با صفحه‌ای مانند صفحه زیر روبرو می‌شوید که نشان می‌دهد به روزرسانی وردپرس شما قفل است.

نحوه رفع خطای Another Update in Process چگونه است؟

روی گزینه Fix WordPress Update Lock کلیک کنید

در نهایت با نمایش پیغام سبز رنگی به صورت زیر، خواهید فهمید که عمل برداشتن قفل وردپرس را با موفقیت انجام دادید.

نحوه رفع خطای Another Update in Process چگونه است؟

رفع خطای Another Update in Process با استفاده از هاست

این روش نیز، راه حل ساده‌ای است. در صورتی که نمی‌خواهید افزونه اضافه‌ای را روی سایت خود نصب کنید، می‌توانید با استفاده از پنل هاست خود این کار را انجام دهید.

برای رفع خطای another update currently in process با استفاده از هاست، بایستی وارد هاست خود شوید. در قسمت database گزینه phpMyAdmin را انتخاب کنید.

نحوه رفع خطای Another Update in Process چگونه است؟

  • دراین مرحله‌، لیستی به شما نمایش داده می‌شود که ازمیان آن شمابایستی جدول Wp_Options را انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که پیشوند پایگاه داده شما ممکن است پیشوندی به جز wp باشد.
  • حالا روی گزینه browse کلیک کنید.
  • جدولی به شما نمایش داده می‌شود که در میان این لیست باید به دنبال “core_updater.lock” باشید.

نحوه رفع خطای Another Update in Process چگونه است؟

  • حالا ردیف “core_updater.lock” را حذف کنید تا مشکل خطای Another Update in Process برطرف شود.

شما با موفقیت توانستید مشکل خطای Another Update in Process را در وردپرس برطرف کنید. حالا به سایت برگشته و فرایند به روزرسانی‌تان را ادامه دهید. خواهید دید که این خطا دیگر نمایش داده نمی‌شود.

جمع بندی

با هم دلیل بروز خطای Another Update in Process رابررسی کردیم و نحوه رفع آن را نیز گفتیم. این خطای وردپرس اغلب به دلیل همزمان بودن به روز رسانی وردپرس با افزونه‌ها یا قالب اتفاق می‌افتد. برای رفع خطا شما می‌توانید از افزونه Fix Another Update in Progress استفاده کنید و قفل وردپرس را بردارید. در غیر این صورت، به پنل هاست خود رفته و از قسمت phpMyAdmin جدول Wp_Options را انتخاب کنید. سپس به دنبال گزینه core_updater.lock باشید و آن را حذف کنید. به همین راحتی شما خواهید توانست که نسبت به رفع این خطا در وردپرس اقدام کنید.امیدواریم این مطلب برای شما مفید باشد. در صورتی که شما هم تجربه این خطا را دارید، نظرات‌تان را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. در صورتی که نیاز به راهنمایی داشته باشید، تیم همیار وردپرس در سریع‌ترین زمان ممکن، شما را راهنمایی خواهد کرد.

منبع: hostpapasupport

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.