پاکسازی کامل وردپرس از اسپم‌ها با 4 افزونه قدرتمند

پاکسازی کامل وردپرس از اسپم‌ها

طبق گفته codex وردپرس، کامنت اسپم یا هرزنامه در واقع یک پیام تجاری ناخواسته است که توسط افراد در وبسایت شما ایجاد می‌شود و یک تلاش برای افزایش رتبه در موتور جستجوی گوگل است.
در واقع یکی از راحت‌ترین و غیر اصولی‌ترین روش‌های کسب رتبه در موتور جستجوی گوگل قرار دادن دیدگاه تجاری در سایت‌های پر بازدید است که باید عملیات پاکسازی کامل وردپرس از اسپم‌ها حتما انجام شود.
این روش در گذشته و در کوتاه مدت جواب می‌داد زیرا گوگل با مشاهده تعداد زیادی لینک از سایت‌های مختلف که همگی به یک صفحه بک لینک شده‌اند، رتبه بندی آن صفحه را بالاتر می‌برد و برای آن اعتبار بیشتری قائل می‌شود و در نتیجه ورودی صفحه مورد نظر افزایش می‌یابد.

پاکسازی کامل وردپرس از اسپم‌ها

با تکرار این تکنیک، گوگل تعداد زیاد بک‌لینک‌های یک صفحه که غالبا از وبسایت‌های نامرتبط داده شده‌اند را بررسی می‌کند، لینک‌سازی کلاه سیاه حساب کرده و رتبه صفحه را پایین می‌آورد. و در صورت استفاده بیش از حد هرزنامه، گوگل سایت شما را در لیست سیاه قرار می‌دهد و گاهی پنالتی می‌کند که این برای شما به قیمت از دست دادن کامل رتبه و زمان زیادی برای بازیابی وضعیت سایت است.

به همین دلیل پاکسازی کامل وردپرس از اسپم‌ها اولین قدم برای موفقیت است. شاید شما فکر کنید حضور این افراد در سایت شما بد نباشد ولی حتی اجازه ندهید اسپمرهای خاکستری هم داخل سایت شما هرزنامه بگذارند. زیرا در هر صورت موجب کاهش رتبه سایت شما نیز می‌شود. خوشبختانه در وردپرس افزونه‌های ضد اسپم بسیاری وجود دارند که به شما کمک می‌کنند تا رویکرد پیشگیرانه علیه دیدگاه‌های اسپم داشته باشید و آن‌ها را قبل از اینکه اثرات منفی روی سایتتان ایجاد کنند، حذف می‌کند. اگر موافق باشید به بررسی این افزونه‌ها می‌پردازیم.

4 افزونه قدرتمند ضد اسپم وردپرس

افزونه‌های ضد اسپم که در این لیست معرفی می‌کنیم کاملا رایگان و در دسترس هستند. ببینیم چطور می‌توانیم با استفاده از یک افزونه حرفه‌ای نظرات اسپم و مزاحم را شناسایی و حذف کنیم. موافقید؟

Akismet

akismet- پاکسازی کامل وردپرس از اسپم‌ها

Akismet بهترین افزونه ضد اسپم تا به امروز است که توسط تیم automatic طراحی شده و میلیون‌ها نفر در دنیا در حال استفاده از آن هستند. این افزونه تقریبا 100%پاکسازی کامل وردپرس از اسپم‌ها را بر عده داشته و شما مجبور نیستید مدام دیدگاه‌ها را چک کنید.
کافیست یک حساب در akismet ایجاد کنید و یک API برای تنظیم کردن آن روی سایت دریافت کنید. اگر بازدید سایت شما بالاست و ماهانه بیشتر از 50.000 دیدگاه می‌گیرید باید به نسخه پرمیوم ارتقاء دهید که برای شما سالانه هزینه‌ای جزئی خواهد داشت.

Akismet به طور خودکار تمام نظرات خود را در وبسایت خود روی سرور اختصاصی ارسال می‌کند تا با الگوریتم‌های ابری مشخصی برای تعیین اسپم بودن یا نبودن آنها بررسی شوند. دیدگاه‌های اسپم به لیست اسپم فرستاده می‌شوند که شما در صورت تایید می‌توانید هرکدام را از لیست خارج کنید.

  نحوه ایجاد فرم های AMP در وردپرس

Antispam Bee

bee- پاکسازی کامل وردپرس از اسپم‌ها

Antispam Bee یک محافظ ساده و رایگان در برابر دیدگاه‌های اسپم است و نیاز به ایجاد حساب و ثبت نام پیچیده‌ای ندارد. با نصب و فعالسازی آن به راحتی قابل تنظیم و استفاده است. برای فیلتر کردن هرزنامه اعتبار گراواتار، زمان گذاشته شدن کامنت و  IP را مورد بررسی قرار می‌دهد. علاوه بر این به شما اطلاعات آماری موارد فیلتر شده و مسدود شده نیز ارائه می‌کند، همچنین هر چند روز یکبار امکان پاکسازی کامل وردپرس از اسپم‌ها که ذخیره شده‌اند را می‌دهد تا سرعت سایت افت نکند.

علاوه بر این به شما اجازه می‌دهد تا لیستی از افرادی را که در سایت دیدگاه می‌گذارند، تهیه کنید و آنان را براساس کشور، زبان و اعتبار IP فیلتر کنید.

AntiSpam by Cleantalk

cleantalk- پاکسازی کامل وردپرس از اسپم‌ها

افزونه Cleantalk یکی دیگر از افزونه‌های ضد اسپم است که عملیات پاکسازی کامل وردپرس از اسپم‌ها را برعهده دارد. طرز کار آن شبیه با ابزار Akismet است، در حالی که از نظر کارکرد راحت‌تر است. از یک سیستم مبتنی بر فضای ابری برای ارزیابی نظرات اسپم استفاده می‌کند. همچنین می توانید لیست سیاه برای مسدود کردن افراد کشورهای خاص، آدرس های IP، ایمیل‌ها و موارد دیگر تهیه کنید. به علاوه شما می‌توانید بر نظرات، فرم‌های تماس، صفحات ثبت نام و صفحات پرداخت نظارت داشته باشید. همچنین از از هرزنامه های ابزارک‌ها جلوگیری می‌کند و با دستگاه‌های تلفن همراه سازگار است.

Stop Spammers

stop spammer- پاکسازی کامل وردپرس از اسپم‌ها

Stop Spammers یک افزونه ضد اسپم محبوب است که دارای تنظیمات زیادی برای پاکسازی کامل وردپرس از اسپم‌ها است. این ابزار در 20 مرحله موارد اسپم را بررسی می‌کند و قادر به شناسایی و حذف نظرات اسپم از بیش از 100 کشور مختلف است. در مواردی که کاربر از گذاشتن کامنت منصرف شود کد کپجا برای بررسی اسپم بودن به او نشان داده می‌شود و این تنها زمانی است که کد تایید کپچا نمایش داده می‌شود.

نتیجه گیری

اگر به دنبال یک ابزار قدرتمند برای مقابله و حذف خودکار نظرات اسپم در هر بخش از سایت وردپرسی‌تان هستید یا می‌خواهید از بروز این مشکل پیشگیری کنید می‌توانید از یک افزونه ضد اسپم در سایت خود کمک بگیرید.
اگر بخواهیم مقایسه‌ای بین این افزونه‌ها داشته باشیم به نظر من افزونه Antispam Bee بی دردسرتر از بقیه است و راحت‌تر کار می‌کند.
خوشحال می‌شویم ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.