افزودن پخش فایل صوتی وردپرس (دو روش)

پخش فایل صوتی وردپرس

آیا می‌خواهید ویجت پخش فایل صوتی وردپرس را اضافه کنید؟ پخش کننده موسیقی یک راه عالی برای به اشتراک گذاری آهنگ‌ها، پادکست‌ها، مصاحبه‌ها و سایر فایل‌های صوتی با مخاطبان است. این امکان می‌تواند به ایجاد یک تجربه جذاب‌تر در سایت تبدیل شود. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه می‌توانید یک پخش کننده موسیقی صوتی در وردپرس ایجاد کنید.

پخش فایل صوتی وردپرس

پخش کننده موسیقی به بازدیدکنندگان این امکان را می‌دهد که مستقیماً در وبسایت وردپرسی شما به صوت مورد نظر گوش دهند. اگر پادکست می‌سازید یا نوازنده هستید، قرار دادن این نوع وویس‌ها در سایت خودتان می‌تواند بازدیدکنندگان و طرفداران شما را در جریان کارتان قرار دهد.

همچنین می‌تواند افراد را تشویق کند که مستقیماً از وب‌سایت شما بازدید کنند نه اینکه صدای شما را در پلتفرم‌های دیگر پخش کنند. هنگامی که این افراد در سایت شما حضور دارند، ممکن است بتوانید با نمایش تبلیغات در وبلاگ وردپرس خود یا فروش فایل صوتی به عنوان دانلود فایل دیجیتالی، درآمد بیشتری کسب کنید.

همانطور که گفته شد، بیایید نگاهی به نحوه اضافه کردن یک پخش فایل صوتی وردپرس بیندازیم. به دو روش این کار را امکانپذیر می‌سازیم:

  • روش ۱. نحوه افزودن ویجت پخش کننده فایل صوتی با استفاده از بلوک صوتی (روشی آسان)
  • روش ۲. نحوه افزودن ویجت پخش کننده فایل صوتی با استفاده از یک افزونه (به همراه تنظیمات)

روش ۱. نحوه افزودن ویجت پخش کننده فایل صوتی با استفاده از بلوک صوتی (روشی آسان)

با این روش می‌توانید یک پخش کننده موسیقی ساده با استفاده از بلوک داخلی وردپرس ایجاد کنید. می‌توانید از بلوک برای پخش هر فایل با پسوندهای mp3، .m4a، .ogg یا wav. استفاده کنید. پخش فایل صوتی وردپرس در مقایسه با اکثر پلاگین‌های پخش کننده صوتی بسیار ساده است. دارای دکمه پخش/مکث، کنترل صدا، دکمه دانلود و دکمه‌ای برای تغییر سرعت پخش است.

اگر می‌خواهید چند کلیپ صوتی کوتاه به سایت خود اضافه کنید و به هیچ ویژگی پیشرفته‌ای نیاز ندارید، بلوک صوتی داخلی انتخاب خوبی است.
اگر محتوایی را از یک پلتفرم صوتی پشتیبانی شده مانند Spotify یا SoundCloud یا پلتفرم‌های ایرانی جاسازی کنید، بلوک صوتی کنترل‌های پخش آن پلتفرم را نشان می‌دهد. همچنین ممکن است محتوای اضافی از پلتفرم مانند نام هنرمند و تصویر آلبوم را نشان دهد.

برای افزودن پخش فایل صوتی وردپرس به وبسایت خود، هر صفحه یا پستی را باز کنید. سپس بر روی نماد + کلیک کنید. در پنجره ظاهر شده، “Audio” را تایپ کنید تا بلوک مناسب را پیدا کنید. سپس می‌توانید به سادگی بر روی بلوک صوتی کلیک کنید تا آن را به صفحه خود اضافه کنید.

ایجاد فایل صوتی

در این مرحله می‌توانید یک فایل صوتی اضافه کنید یا یک کلیپ صوتی را از یک پلتفرم دیگر جاسازی کنید.

  آموزش تغییر ویرایشگر گوتنبرگ به ویرایشگر کلاسیک وردپرس

توجه: در بیشتر موارد ما به دلایل زیادی از جمله بهینه سازی کیفیت و صرفه جویی در پهنای باند، توصیه می‌کنیم فایل‌های صوتی و تصویری خود را در یک سایت دیگر بارگذاری کنید.

برای افزودن پخش فایل صوتی وردپرس از رایانه خود، روی «آپلود» کلیک کرده و سپس فایلی را که می‌خواهید استفاده کنید انتخاب کنید. گزینه دیگر این است که روی “کتابخانه چند رسانه‌ای” کلیک کرده و سپس یک فایل را از کتابخانه چندرسانه‌ای وردپرس انتخاب کنید.

آپلود فایل صوتی

اگر فایل صوتی کامل را آپلود کردید، ممکن است بخواهید به مخاطب این امکان را بدهید که با ارسال کمک مالی از کار شما به عنوان یک نوازنده یا پادکست حمایت کنند. حال اگر بخواهید از سیستم دیگری فایل صوتی را فراخوانی کنید می‌توانید از قسمت Url کمک بگیرید.

فایل صوتی آپلود شده

بسیاری از این تنظیمات به خودی خود توضیحی هستند، بنابراین ایده خوبی است که مدتی را صرف تنظیمات مختلف کنید تا ببینید چه چیزی برای سایت شما بهترین است. وقتی از نحوه تنظیم بلوک راضی هستید، می‌توانید صفحه را به‌روزرسانی یا منتشر کنید.
اکنون اگر از صفحه سایت خود بازدید کنید، پخش کننده موسیقی صوتی را به صورت زنده مشاهده خواهید کرد. همچنین می‌توانید با استفاده از دکمه‌های کنترل پخش بلوک به صدا گوش دهید.

روش ۲. نحوه افزودن ویجت پخش کننده فایل صوتی با استفاده از یک افزونه (به همراه تنظیمات)

بلوک صوتی داخلی وردپرس یک راه سریع و آسان برای ایجاد یک پخش فایل صوتی وردپرس است. با این حال، محدودیت‌های خود را دارد، مخصوصاً وقتی صحبت از شخصی‌سازی پخش‌کننده و تجربه پخش می‌شود.
همچنین هیچ مکان مرکزی وجود ندارد که بتوانید پخش کننده‌های صوتی خود را مدیریت کنید. این بدان معنی است که نمی‌توانید از یک پخش کننده چندین بار در سایت خود استفاده کنید.

اگر می‌خواهید ویژگی‌های پیشرفته‌تر و پخش‌کننده‌های صوتی قابل استفاده مجدد را داشته باشید، ما پخش‌کننده صوتی Html5 را توصیه می‌کنیم. این افزونه می‌تواند هر فایل mp3، .wav، یا ogg. را پخش کند.
این افزونه تنها می‌تواند یک فایل صوتی را در هر پخش کننده پخش کند. با این حال، می‌توانید هر تعداد پخش‌کننده صوتی را که می‌خواهید ایجاد کنید تا بتوانید تعداد زیادی آهنگ مختلف را در سایت خود پخش کنید. این مورد برای سایت‌های موزیک بسیار مناسب است. حتی می‌توانید چندین پخش کننده صوتی را به همان صفحه اضافه کنید.

آموزش نصب افزونه

پخش فایل صوتی وردپرس

سایت‌هایی که خدمات موزیک و پادکست ارائه می‌کنند نیازمند پلیرهای استانداردی هستند تا کاربران بتوانند داخل سایت این فایل‌های صوتی را به راحتی گوش دهند. برای این منظور در این مقاله راه‌های رسیدن به پخش فایل صوتی وردپرس را آموزش دادیم.

سوالات متداول

سایت هایی که موزیک و پادکست ارائه می کنند حتما برای کاربران خود باید پلیرهایی را درنظر بگیرند تا آن‌ها نیز بتوانند با پلیرها به موزیک ها گوش دهند.
به دو روش می توان پلیرهای صوتی در سایت ایجاد کرد: روش ۱. نحوه افزودن ویجت پخش کننده فایل صوتی با استفاده از بلوک صوتی روش ۲. نحوه افزودن ویجت پخش کننده فایل صوتی با استفاده از یک افزونه
بهترین راه، آپلود آن در سایت های مرجع و قرار دادن آدرس آن در سایت خود است.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.