تغییر اتوماتیک کلید SALT در وردپرس

کلید SALT در وردپرس

یکی از راه‌های افزایش امنیت وردپرس، تغییر کلید SALT است که اطلاعات ورود شما را امن می‌کند. می‌دانید که بخش ورود به سایت بسیار حائز اهمیت است و اولین گزینه‌ای است که باید به آن توجه کرد.
در این مقاله قصد داریم کلید SALT در وردپرس را تعریف کرده و نحوه تغییر آن را جهت افزایش ایمنی وبسایت به شما همراهان همیار وردپرس آموزش دهیم.

کلید SALT در وردپرس

کلید SALT در وردپرس چیست؟
به طور پیش فرض، وردپرس تمام اطلاعات ورود کاربران و مدیران را به صورت کوکی ذخیره می‌کند، که این امر می‌تواند به گونه‌ای اطلاعات کاربران و مدیران را به خطر بیاندازد! به همین منظور کلیدهای امنیتی (SALT) اطلاعات ورود کاربر و مدیر را در فرمی امنیتی و رمزنگاری شده ذخیره می‌کنند.
برای امنیت بالاتر وردپرس، لازم است کلید SALT در وردپرس را به صورت خودکار تغییر دهید.

نمونه‌ای از‌ کلیدهای امنیتی SALT

کلیدهای امنیتی SALT در ریشه سایت و در فایل wp-config.php  وجود دارد و قابل مشاهده است!

sample sitekey-  کلید SALT در وردپرس

آموزش تغییر خودکار کلید SALT در وردپرس

salt shaker- کلید SALT در وردپرس

برای تغییر خودکار کلید SALT در وردپرس نیاز است افزونه salt shaker را نصب و فعال‌سازی کنید.

پس از فعال‌ کردن افزونه، زیر منویی در قسمت ابزارها (salt shaker) برای شما به وجود می‌آید که می‌توانید در این قسمت تنظیمات کلید امنیتی SALT را اعمال کنید.

salt shaker setting-  کلید SALT در وردپرس

حالا در این قسمت می‌توانیم زمان تغییر خودکار کلید SALT را مشخص کنیم (خودکار، هفتگی و ماهانه).

اگر می‌خواهید کلید SALT در وردپرس را به صورت دستی تغییر دهید، بایستی بدون هیچ تغییراتی بر روی گزینه change now کلیک کنید.

توجه: بعد از تغییر کلید SALT وردپرس، تمامی کاربران و مدیران به صورت خودکار از سایت خارج می‌شوند و باید دوباره وارد شوند.

جمع‌بندی

چنانچه بخواهیم امنیت وبسایت خود را تامین کنیم باید از قدم‌های کوچک شروع کرده و پیش برویم. اولین قدم همین اطلاعات ورود کاربران و مدیران سایت است که باید محفوظ بماند. برای این منظور امروز با امکانی با نام کلید SALT در وردپرس آشنا شدیم. پیشنهاد می‌کنیم این موضوع را حتما جدی بگیرید.

پیشنهادات اضافی همیار وردپرس

چنانچه می‌خواهید وبسایتی ایمن داشته باشید، حتما به تمامی وجوه آن توجه کنید. به این منظور می‌توانید از افزونه‌های امنیتی قوی در وردپرس مانند Better WP Security یا بسته امنیتی Wordfence Security در وردپرس استفاده کنید. همچنین می‌توانید مقالات زیادی در این حوزه مطالعه کنید تا با راه‌کارهای متعددی در امنیت آشنا شده و در کنار فعالیت‌های دیگر، امنیت سایت خود را نیز به تنهایی اداره کنید.

دانلود افزونه salt shaker

دانلود افزونه صفحه افزونه دانلود نسخه حرفه ای
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.