استفاده بهینه و استاندارد از کلمه کلیدی در وردپرس

آیا نگران تعداد کلمات کلیدی به کار رفته در نوشته خود هستید؟ تعدادی که استفاده شده بهینه است؟ وقتی صحبت از بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو می‌شود، بسیاری از کاربران جدید تمایل دارند محتوای خود را با کلمات کلیدی پر کنند. با این حال، این عمل خوبی نیست و می‌تواند منجر به بهینه‌سازی بیش از حد شده که نه تنها این کار خوب نیست بلکه منجر به جریمه شدن توسط موتورهای جستجو مانند گوگل می‌شود. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه استفاده بهینه از کلمه کلیدی در وردپرس داشته باشید.

استفاده بهینه از کلمه کلیدی در وردپرس

پر کردن کلمات کلیدی یا پر کردن یک صفحه وب با کلمات کلیدی برای بهینه سازی در موتورهای جستجو به امید کسب رتبه‌های بالاتر است. در گذشته بهینه سازی برای موتورهای جستجو (SEO)، بهره برداری از موتورهای جستجو و استفاده از کلمات کلیدی برای افزایش رتبه آسان بود. با این حال، موتورهای جستجو مانند گوگل بسیار باهوش‌تر شده‌اند و می‌توانند سایت‌هایی را که از این مسئله به عنوان یک سوء استفاده بهره می‌برند، جریمه کنند. راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید در محتوای خود برای پر کردن کلمات کلیدی انجام دهید. به عنوان مثال، تکرار کلمات و عبارات بی‌مورد، فهرست کردن یا گروه بندی متن با هم به طور غیر طبیعی یا درج بلوک‌هایی از کلمات کلیدی که خارج از متن ظاهر می‌شوند.

راه دیگری که صاحبان سایت می‌توانند عبارات جستجو را پر کنند، اضافه کردن متن مخفی به کد منبع صفحه است. کاربران نمی‌توانند این را ببینند، اما خزنده‌های موتورهای جستجو این کار را خواهند کرد. گوگل این عمل را دوست ندارد. با این اوصاف، بیایید ببینیم چگونه پر کردن کلمات کلیدی بر سئوی سایت چه تاثیری می‌گذارد و سپس درمورد استفاده بهینه از کلمه کلیدی در وردپرس اطلاعاتی کسب کنیم.

چرا استفاده زیاد از کلمات کلیدی مضر است؟

اگر با سئوی وردپرس شروع کرده‌اید، می‌توانید به راحتی از استاندارد دور شوید و همان کلمه کلیدی را بارها در محتوا اضافه کنید. با این حال، باید بدانید که این برخلاف سیاست‌های جستجوی وب در گوگل است. این امر می‌تواند منجر به جریمه‌ای از طرف گوگل شود، جایی که سایت شما می‌تواند در رتبه بندی قرار گیرد. در بدترین حالت، گوگل همچنین می‌تواند صفحه شما را از نتایج موتور جستجو حذف کند.
علاوه بر این، پر کردن کلمات کلیدی منجر به تجربه ضعیف کاربری می‌شود زیرا خواندن محتوا ممکن است سخت شود. ممکن است افراد محتوای شما را مفید ندانند و از وبسایت خارج شوند. در نتیجه، سایت شما ممکن است اسپم به نظر برسد و نتوانید رابطه سالمی با مخاطبان خود ایجاد کنید.
با این اوصاف، بیایید راه‌های مختلفی را بررسی کنیم که می‌توانید بهینه‌سازی بیش از حد را برطرف کرده و استفاده بهینه از کلمه کلیدی در وردپرس به ارمغان آورد.

۱- تراکم کلمات کلیدی محتوای خود را اندازه گیری کنید

ساده‌ترین راه برای جلوگیری از استفاده زیاد کلمات کلیدی، اندازه گیری تراکم یا تعداد کلمات کلیدی موجود در محتوای شماست. تراکم کلمه کلیدی بررسی می‌کند که چند بار یک عبارت جستجو در محتوا استفاده شده است. برای شروع می‌توانید از ابزار رایگان WPBeginner Keyword Density Checker استفاده کنید. این یک ابزار رایگان بوده که نیازی به ثبت نام یا نصب ندارد. به سادگی URL یا متن محتوای خود را در ابزار وارد کرده و روی دکمه “Check” کلیک کنید.

بررسی تراکم کلمات کلیدی

در مرحله بعد، این ابزار محتوای شما را تجزیه و تحلیل کرده و نتایج را به شما نشان می‌دهد. سپس می‌توانید ببینید چند بار از یک کلمه کلیدی در صفحه وب استفاده شده است.

۲- به هر محتوا یک کلمه کلیدی اصلی اختصاص دهید

راه دیگری که استفاده بهینه از کلمه کلیدی در وردپرس را به همراه دارد، با اختصاص یک کلمه یا عبارت اصلی به هر پست و صفحه وبلاگ است. شما باید تحقیق در مورد کلمات کلیدی انجام دهید و عبارت جستجویی را انتخاب کنید که به بهترین شکل موضوع اصلی محتوای شما را نشان دهد. به این ترتیب، محتوای شما بر روی یک موضوع خاص تمرکز می‌کند و بهتر می‌توانید هدف جستجو را محقق کنید.
اگر سعی کنید یک صفحه وب را با چندین کلمه کلیدی با اهداف متفاوت بهینه کنید، سایت خود را در یک آشفتگی بزرگ رها می‌کنید.  موتورهای جستجو را از درک محتوای شما و اینکه برای چه کسی است دچار سردرگمی می‌کند، که همین امر از رتبه بندی صفحه شما برای کلمه کلیدی مناسب جلوگیری می‌کند. ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی مختلفی وجود دارد که می‌توانید از آنها برای یافتن عبارت جستجوی اولیه برای محتوای خود استفاده کنید. مثل ابزار keywordtools.io.

  روش های دیلیت اکانت واتساپ در گوگل، ios و اندروید

۳- از مترادف ها و کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید

شما می‌توانید با استفاده از LSI یا کلمات کلیدی مرتبط برای محتوای خود بهینه عمل کرده و از پر کردن کلمات کلیدی جلوگیری کنید. این عبارات جستجویی هستند که ارتباط نزدیکی با کلمه کلیدی اصلی دارند. کلمات کلیدی مرتبط همچنین به موتورهای جستجو کمک می‌کنند تا محتوای شما را بهتر درک کنند. (به عنوان مثال کلمه کلیدی اصلی این مقاله استفاده بهینه از کلمه کلیدی در وردپرس است. برای مترادف‌ آن می‌توان از کلمه کلیدی بهینه سازی کلمات کلیدی در وردپرس استفاده کرد.
استفاده از انواع مختلف کلمات کلیدی، مترادف‌ها یا عبارات طولانی‌تر نیز می‌تواند به جلوگیری از پر کردن کلمات کلیدی کمک کند. این امر به شما انعطاف بیشتری در گنجاندن موضوعات مختلف در مقاله را می‌دهد.

۴- با افزایش تعداد کلمات، ارزش اضافه کنید

در مرحله بعد، می‌توانید محتوای همیشه سبز ایجاد کنید تا موضوع را با جزئیات پوشش دهید و به کسب رتبه‌های بالاتر کمک کنید. گسترش تعداد کلمات به شما این فرصت را می‌دهد که چندین موضوع فرعی را پوشش دهید، به سوالات مختلفی که ممکن است کاربران داشته باشند پاسخ دهید و به راحتی از تغییرات کلیدواژه برای جلوگیری از پر شدن بی‌مورد آن استفاده کنید.
این امر همچنین به شما کمک می‌کند از عبارات جستجوی مختلف به‌جای اجبار در هر جمله، به‌طور طبیعی استفاده کنید. به علاوه، تجربه خواندن بهتری را برای کاربران ارائه می‌دهد.

در حالی که افزایش تعداد کلمات به استفاده بهینه از کلمه کلیدی در وردپرس کمک می‌کند، باید روی کیفیت محتوا نیز تمرکز کنید. گوگل و سایر موتورهای جستجو بر ایجاد محتوای ارزشمند تاکید دارند. بنابراین، توصیه می‌کنیم به جای تمرکز بر قرار دادن کلمات کلیدی، برای کاربران خود بنویسید.

۵- کلمات کلیدی را در سئوی داخلی قرار دهید

همچنین می‌توانید با قرار دادن عبارت جستجوی هدف در مکان‌های مختلف در طول فرآیند سئوی درون صفحه (On-page)، از پر کردن کلمات کلیدی جلوگیری کنید و بهینه سازی بیش از حد را برطرف کنید. سئوی درون صفحه بهینه سازی یک صفحه وب برای موتورهای جستجو و کاربران است. به هر کاری که در خود صفحه انجام می‌دهید اشاره دارد تا رتبه آن را در نتایج صفحه موتورهای جستجو (SERP) افزایش دهید.
با گسترش کلمات کلیدی در عناصر مختلف صفحه، می‌توانید به راحتی مشکل پر کردن کلمات کلیدی را برطرف کنید. به عنوان مثال، عناصر مختلف صفحه وجود دارند که می‌توانید کلمه کلیدی اصلی را به آن‌ها اضافه کنید. اینها عبارتند از عنوان، توضیحات متا، زیرعنوان، پیوند ثابت و موارد دیگر.

جمع بندی نهایی

وقتی می‌گوییم یک امکانی خوب بوده و نتایج مثبتی به بار می‌آورد دلیل نمی‌شود استفاده بیش از حد آن نیز مفید باشد. در بسیاری از موارد استفاده بیش از حد از آیتمی به ضرر ماست. مثلا استفاده و تکرار زیاد کلمات کلیدی در یک محتوا نه تنها به نفع ما نیست بلکه بیشتر موجب ضرر کردن ما می‌شود. استفاده بهینه از کلمه کلیدی در وردپرس بهترین راه برای دیده شدن است.

سوالات متداول

کلمه یا عبارتی است که هدف اصلی محتوا را مشخص کرده و در متن تکرار می‌کند.
پر کردن کلمات کلیدی یا پر کردن یک صفحه وب با کلمات کلیدی برای بهینه سازی در موتورهای جستجو به امید کسب رتبه‌های بالاتر است. در گذشته بهینه سازی برای موتورهای جستجو (SEO)، بهره برداری از موتورهای جستجو و استفاده از کلمات کلیدی برای افزایش رتبه آسان بود. با این حال، موتورهای جستجو مانند گوگل بسیار باهوش‌تر شده‌اند و می‌توانند سایت‌هایی را که از این مسئله به عنوان یک سوء استفاده بهره می‌برند، جریمه کنند. راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید در محتوای خود برای پر کردن کلمات کلیدی انجام دهید. به عنوان مثال، تکرار کلمات و عبارات بی‌مورد، فهرست کردن یا گروه بندی متن با هم به طور غیر طبیعی یا درج بلوک‌هایی از کلمات کلیدی که خارج از متن ظاهر می‌شوند. راه دیگری که صاحبان سایت می‌توانند عبارات جستجو را پر کنند، اضافه کردن متن مخفی به کد منبع صفحه است. کاربران نمی‌توانند این را ببینند، اما خزنده‌های موتورهای جستجو این کار را خواهند کرد. گوگل این عمل را دوست ندارد.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.