بهترین ابزارها برای یافتن کلمات کلیدی در سال ۲۰۲۰

بهترین ابزارها برای یافتن کلمات کلیدی بهترین ابزارها برای یافتن کلمات کلیدی

در حال حاضر همه ما کمابیش می‌دانیم که عنصر کلمه کلیدی کمک شایانی به موقعیت مقاله ما می‌کند. به همین دلیل برای هر مقاله خود به دنبال بهترین کلمه کلیدی می‌گردیم. آیا به دنبال بهترین ابزارها برای یافتن کلمات کلیدی در وبسایت وردپرسی خود هستید؟ به کار بردن کلمه کلیدی برای رشد ترافیک سایت شما حیاتی است. این کار به شما کمک می‌کند یک محتوای عالی بنویسید تا ترافیک جستجوی طبیعی در سایت شما افزایش یابد.
چالشی که بوجود می‌آید این است که جستجوی کلمات کلیدی در وردپرس می‌تواند دشوار باشد خصوصا اگر تقریبا در زمینه‌ی سئو (بهینه‌سازی موتور جستجو) تازه‌کار هستید. در این مقاله بهترین ابزارها برای کلمات کلیدی را که متخصصان برای افزایش ترافیک وبسایت خود از آن استفاده می‌کنند، با شما به اشتراک می‌گذاریم.

ابزار تحقیقی سئو چیست؟

ابزار تحقیقی سئو به شما کمک می‌کند تا ایده‌های مربوط به عنوان را که مردم در موتورهای جستجویی همچون گوگل به دنبال آن‌ها هستند ،بیابید.
این کار کمک می‌کند تا ایده‌های مربوط به محتوا را که مشتریان شما به دنبال آن‌ها هستند دریابید. شما می‌توانید برای استراتژی محتوای خود برنامه‌ریزی کنید تا آن عناوین را در پست‌های بلاگ و صفحات فرود خود پوشش دهید.

بهترین ابزارها برای یافتن کلمات کلیدی

ابزار تحقیق کلمه‌ی کلیدی همچنین به شما کمک می‌کنند تا در زمانی که رقبای شما در رتبه‌بندی بالا قرار دارند، کلمات کلیدی را از حالت قفل درآورید. سپس می‌توانید محتوای خود را با توجه به آن کلمات کلیدی هدف ارتقا دهید و ترافیک آن‌ها را بدزدید و از آن خود کنید. حال به کمک هم به بررسی بهترین ابزارها برای یافتن کلمات کلیدی می‌پردازیم.

۱- SEMrush

semrash- ابزاری برای جستجوی کلمات کلیدی
ابزاری برای جستجوی کلمات کلیدی

SEMrush یک پک کامل سئو است که دارای تمام ابزارهای مورد نیاز شما برای جستجوی کلمات کلیدی است. با استفاده از ابزار Keyword Overview می‌توانید یک کلمه‌ی کلیدی را تایپ کنید و یک تصویر کامل از تمام چیزهایی که نیاز دارید بدانید، دریافت کنید. این موارد شامل این هستند که چند نفر از مردم در مورد این کلمه‌ی کلیدی جستجو کرده‌اند، آیا میزان محبوبیت این کلمه‌ی کلیدی در حال افزایش است و یا از محبوبیت آن کاسته می‌شود (ترند) و بسیاری از موارد دیگر.

keyword overview- بهترین ابزارها برای یافتن کلمات کلیدی
مشاهده اطلاعات کامل از کلمه کلیدی

پس از اینکه در این صفحه به سمت پایین می‌آیید می‌توانید یک لیست دم دستی از سایر کلمات کلیدی مشابهی که ممکن است بخواهید از آن‌ها استفاده کنید مشاهده کنید. همچنین یک لیست از نتایج طبیعی جستجو نیز وجود دارد و به همین جهت می‌توانید دریابید رقبای شما که از این کلمه‌ی کلیدی استفاده می‌کنند از لحاظ رتبه‌بندی در چه جایگاهی قرار دارند. همچنین می‌توانید تبلیغات گوگل که از این کلمه‌ی کلیدی استفاده کرده‌اند را نیز بررسی کنید. البته این نکته را باید بدانید که استفاده کامل از این ابزار به مدت ۳۰ روز برایتان رایگان است.

site condition- جستجوی کلمات کلیدی در وردپرس
مشاهده موقعیت و جایگاه سایت
سایت Semrush

۲- Answer ThePublic

یکی دیگر از بهترین ابزارها برای یافتن کلمات کلیدی، Answer ThePublic است که کمی متفاوت‌تر از اکثر ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی در وردپرس عمل می‌کند و نتایج را در یک فرمت بصری زیبا به نمایش می‌گذارد (با این حال شما می‌توایند این موارد را در یک لیست مشاهده کنید و فایل csv را از میان نتایج دانلود کنید).

answerthepublic- یافتن کلمات کلیدی
answerthepublic ابزاری برای جستجوس کلمات کلیدی

اگر به تازگی کار با سئو و تحقیق کلمه‌ی کلیدی را آغاز کرده‌اید، این یک ابزار فوق‌العاده برای امتحان کردن است. چرا که شما برای استفاده از آن حتی نیاز به ساختن حساب کاربری ندارید. تنها کافیست کلمه‌ی کلیدی خود را در آن تایپ کنید و بر آنچه بدست می‌آید نگاهی بیندازید.
نتایج موجود در Answer The Public بر مبنای ویژگی‌های توصیه‌های خودکارGoogle  و Bing هستند. می‌توانید برای جستجوی کلمات کلیدی در گوگل بر روی هر کدام از آن‌ها کلیک کنید و نتایج در یک تب جدید باز خواهد شد.
این کار به شما نشان می دهد که کدام محتوا برای این عبارات رتبه‌بندی شده است و آیا دارای featured snippet هست یا خیر.

  آپدیت قالب وردپرس بدون از دست رفتن تغییرات
سایت answerthepublic

۳- Ubersuggest

Ubersuggest یک ابزار رایگان از Neil Patel است که حجم داده‌های جستجو و کلمات کلیدی پیشنهادی را نشان می‌دهد. این ابزار همچنین به شما می‌گوید کلمه‌ی کلیدی موردنظر برای اینکه رتبه بیاورد، تا چه حد دشوار است و موارد دیگری را نیز نمایش می‌دهد.

ubersuggest- جستجوی کلمات کلیدی در وردپرس
بررسی کلمات کلیدی

علاوه بر مشاهده‌ی بسیاری از پیشنهادات موجود در مورد کلمات کلیدی مرتبط، همچنین می‌توانید یک جدول از 100 نتیجه‌ی برتر گوگل در رابطه با آن کلمه‌ی کلیدی را مشاهده کنید. همچنین می‌توانید میزان تخمینی بازدید، تعداد لینک‌های خروجی، نمره‌ی دامنه و تعداد کلی اشتراک ‌گذاری‌های اجتماعی را نیز ببینید.

result- نتایج بدست آمده در آبرساجست
نتایج بدست آمده در ubersuggest

در زیر قسمت مربوط به محتوا همچنین محتوای مربوط به کلمه‌ی کلیدی شما، لیست تخمینی بازدید ماهیانه و تعداد به اشتراک گذاری‌های موجود در فیسبوک و پینترست به نمایش در می‌آید.

social- نتایج بدست آمده در social
نتایج بدست آمده از اشتراک گذاری ها

اگر با حساب کاربری گوگل خود وارد Ubersuggest می‌شوید، قادر خواهید بود تا کلمات کلیدی پیشنهادی بیشتر، وضعیت رتبه‌بندی روزانه و پیشنهادات اختصاصی مربوط به سئو را نیز مشاهده کنید. البته تا حدی دسترسی رایگان دارید که کفایت می‌کند.

وبسایت UberSuggest

۴- Ahrefs

Ahrefs- جستجوی کلمات کلیدی
یافتن کلمات کلیدی به کمک Ahrefs

Ahrefs از بهترین ابزارها برای یافتن کلمات کلیدی است که امکاناتی مشابه با SEMrush را ارائه می‌دهد و یک جایگزین عالی برای جستجوی کلمات کلیدی است. با استفاده از Ahrefs می‌توانید تنها با تایپ کردن یک کلمه‌ی کلیدی در کادر جستجو به ایده‌های مربوط به کلمه‌ی کلیدی دست یابید. پس از این، یک لیست کامل از کلمات کلیدی پیشنهادی مشاهده می‌کنید.

show kwyword- نمایش کلمات کلیدی
نمایش کلمات کلیدی

شما همچنین می‌توانید از Ahrefs برای مشاهده‌ی محتویاتی که رقبای شما براساس آن‌ها رتبه آورده‌اند (اما شما رتبه نیاورده‌اید) استفاده کنید. بنابراین می‌توانید کلمات کلیدی جدیدی را با توجه به آن موضوعات فراهم کنید.
Ahrefs و SEMrush بسیاری از ابزار مفید دیگری همچون گزارش‌هایی که لینک‌های خراب را در سایت شما پیدا می‌کنند را ارائه می‌دهند.

وبسایت Ahrefs

۵- Google Keyword Planner

Google Keyword Planner حقیقتا به جهت استفاده‌ی تبلیغ‌کنندگانی که می‌خواهند در گوگل تبلیغات انجام دهند طراحی شده است. با این حال همچنان یک ابزار مفید برای سئو محسوب می‌شود و رایگان است.

Google Keyword Planner- یافتن کلمات کلیدی
دستیابی به بهترین کلمات کلیدی

برای دسترسی به این ابزار به حساب کاربری گوگل نیاز دارید. اگر از پیش، حساب کاربری ندارید باید یک حساب بسازید و جزئیات مربوط به پرداخت خود را وارد کنید، اما نیازی به ایجاد یک کمپین فعال و یا پرداخت برای هیچ موردی وجود ندارد.
زمانی که از طریق حساب کاربری Google Ads خود به Keyword Planner دستیابی پیدا کردید، می‌توانید هر کلمه‌ی کلیدی‌ای را در آن تایپ کنید و داده‌های (داده‌های بسیار تقریبی) مربوط به اینکه هر ماه چه میزان جستجو در مورد آن صورت می‌گیرد را مشاهده کنید. شما همچنین ایده‌های مربوط به کلمات کلیدی مرتبط را نیز مشاهده می‌کنید که می‌توانید آن‌ها را دانلود نیز بکنید.

سایت keywordplanner

نتیجه نهایی

قدرت کلمات کلیدی آن زمان مشخص می‌شود که تصمیم می‌گیریم محتوای با هدفی را تولید کنیم. در واقع می‌توان گفت این کلمات هدف سایتمان را مشخص می‌کنند. حال اینکه چگونه باید بهترین گزینه را انتخاب کنیم کار سختی نیست و با کمک برخی از ابزارهای موجود می‌توان آن‌ها را پیدا کرد. ما نیز در این مقاله سعی کردیم بهترین ابزارهای یافتن کلمات کلیدی را به شما معرفی کنیم. امیدواریم که برایتان مفید واقع شده باشد. لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع:

wpbeginner

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.