معرفی بهترین کوتاه کننده های لینک برای وردپرس

بهترین کوتاه کننده لینک برای وردپرس

آیا به دنبال راهی برای کوتاه کردن لینک‌های وب سایت وردپرس خود هستید تا بتوانید کلیک‌ها را هنگام اشتراک گذاری ردیابی کنید؟ اگر URLهای طولانی و غیرقابل خواندن در وبسایت خود دارید، یک کوتاه کننده URL می‌تواند آنها را به چند کاراکتر کاهش دهد. این کار اشتراک‌گذاری آنها را در هر پلتفرمی آسان‌تر می‌کند. همچنین می‌توانید تعداد دفعات کلیک روی آنها و موارد دیگر را پیگیری کنید. در این مقاله چند مورد از بهترین کوتاه کننده لینک برای وردپرس را معرفی خواهیم کرد.

بهترین کوتاه کننده لینک برای وردپرس

کوتاه کننده URL ابزاری است که به تبدیل لینک‌های طولانی به لینک‌های کوتاه و قابل اشتراک گذاری کمک می‌کند. با کاهش چند کاراکتر و تبدیل آنها به لینک‌های کوچک، URLهای پیچیده‌ای را که خواندن آنها سخت است، ساده می‌کند. وقتی کاربر روی URL کوتاه شده کلیک می‌کند، به صفحه درست هدایت می‌شود. آنها از تغییر مسیر ۳۰۱ استفاده کرده تا به موتورهای جستجو بگویند که پیوند دائمی است و به جایی نمی‌رسد. استفاده از 301 بر سئوی وردپرس شما تاثیری ندارد.

URLهای کوتاه واقعا برای به اشتراک گذاری محتوا در رسانه‌های اجتماعی مفیدند. برخی از پلتفرم‌های رسانه اجتماعی مانند توییتر تعداد محدودی کاراکتر را ارائه می‌دهند بنابراین اگر پیوند طولانی دارید، می‌تواند فضای زیادی را اشغال کند. پس در اینجا استفاده از کوتاه‌سازی لینک‌ها به کار می‌آید.
حال اگر موافق باشید موارد متعددی را برای بهترین کوتاه کننده لینک برای وردپرس بررسی کنیم.

۱- کوتاه کننده لینک Pretty Links

کوتاه کننده لینک Pretty Links

Pretty Links بهترین کوتاه کننده لینک برای وردپرس و محبوب ترین افزونه مدیریت لینک‌های وابسته (همکاری در فروش) است. این افزونه کمک می‌کند تا پیوندهای طولانی و پیچیده را به URLهای کوتاه شده با نام تجاری کوچک کنید. می‌توانید از این افزونه برای لینک‌های خارج از وبسایت خود نیز استفاده کنید. به عنوان مثال، شما قادر هستید پیوندهای وابسته را پنهان کرده و آنها را به URLهای قابل خواندن تبدیل کنید. این امر افزونه موردنظر را به ابزاری عالی برای ایجاد پیوندهای قابل اشتراک گذاری در پلتفرم‌های مختلف مانند رسانه‌های اجتماعی تبدیل می‌کند.

هنگام کوتاه کردن یک لینک، Pretty Links چندین گزینه برای تغییر مسیر ارائه می‌دهد. می‌توانید تغییر مسیرهای موقت 302 و 307، تغییر مسیرهای دائمی 301 و موارد دیگر را انتخاب کنید. قبلا آموزش کامل کار با Pretty Links را در همیار وردپرس قرار دادیم. با کمک آن می‌توانید افزونه را تنظیم کرده و راه بیاندازید.

مزایای استفاده از افزونه Pretty Links:

 • افزونه مناسب برای افراد مبتدی است که موجب ایجاد لینک‌های سفارشی می‌شود.
 • می‌توانید به راحتی URLهای خود را از داشبورد وردپرس مدیریت و سازماندهی کنید.
 • پیوندهای وابسته پیچیده Cloaks را پشتیبانی می‌کند.
 • از ویژگی پیوند خودکار برای افزودن خودکار لینک به کلمات کلیدی خاص استفاده می‌کند.
 • دکمه‌های اشتراک گذاری اجتماعی را برای اشتراک گذاری آسان لینک‌های کوتاه ارائه می‌دهد.
 • ادغام یکپارچه با پلاگین‌های دیگر مانند MonsterInsights

معایب استفاده از افزونه Pretty Links:

 • قبل از انتشار، نمی‌توانید متوجه خرابی یا سلامت لینک‌ها شوید.

۲- کوتاه کننده لینک ThirstyAffiliates

کوتاه کننده لینک ThirstyAffiliates

ThirstyAffiliates بهترین افزونه مدیریت لینک در وردپرس است که به شما امکان می‌دهد پیوندهای وابسته خود را پنهان کنید. می‌توانید لینک‌های وابسته طولانی و غیرقابل اشتراک گذاری را به URLهای کوتاه و زیبا تبدیل کنید که به راحتی قابل خواندن هستند. این افزونه به شما امکان می‌دهد تمام لینک‌های خود را از داشبورد وردپرس مدیریت کنید. شما به راحتی می‌توانید لینک‌هایی مطابق با برند خود ایجاد کنید، آنها را به محتوای موردنظر اضافه کنید و پیوندها را در دسته بندی‌ها مرتب و سازماندهی کنید.

این افزونه حتی لینک‌های شما را ردیابی کرده و گزارش‌هایی را در پنل مدیریت وردپرس نشان می‌دهد. شما می‌توانید آمار کاملی از نحوه عملکرد پیوندهای کوتاه شده خود را مشاهده کنید و شرکت‌های وابسته را با عملکرد بهتری ببینید. در واقع می‌توان گفت این افزونه از بهترین کوتاه کننده لینک برای وردپرس محسوب می‌شود.

  بهترین افزونه های سئو در وردپرس

مزایای استفاده از افزونه ThirstyAffiliates:

 • بسیار آسان برای استفاده و کوتاه کردن URLها
 • این افزونه به شما امکان می‌دهد یک پیشوند برای پیوندهای خود انتخاب کنید
 • به راحتی تمام پیوندهای خود را از یک مکان مدیریت کنید
 • امکان پیوند خودکار کلمات کلیدی را فراهم می‌کند
 • به طور خودکار لینک‌ها را برای خطاهای 404 بررسی می‌کند

معایب استفاده از افزونه ThirstyAffiliates:

 • گزارش‌های داشبورد آنقدر دقیق نیستند
 • با افزونه‌های تجاری مانند WooCommerce ادغام نمی‌شود
 • نسخه رایگان عالی است اما ویژگی‌های محدودی را ارائه می دهد
دریافت افزونه

۳- کوتاه کننده لینک URL Shortener by MyThemeShop

کوتاه کننده لینک URL Shortener by MyThemeShop

URL Shortener by MyThemeShop یک افزونه رایگان و بهترین کوتاه کننده لینک برای وردپرس است. این یک افزونه برای مبتدیان گزینه خوبیست که سرعت وبسایت شما را کاهش نمی‌دهد. به راحتی می‌توانید یک نسخه کوتاه از URLهای خود را ایجاد کرده و آنها را در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید. این افزونه همچنین به کوتاه کردن پیوندهای طولانی منابع خارجی کمک می‌کند. همین امر باعث می‌شود لینک های شما خواناتر و قابل اشتراک گذاری شوند.

مزایای استتفاده از URL Shortener by MyThemeShop:

 • افزونه‌ای کاربر پسند و سبک
 • ویژگی اتصال خودکار را در طرح رایگان ارائه می‌دهد
 • پیوندهای خود را در دسته بندی سازماندهی می‌کند
 • پیوندهای کوتاه را در یک برگه یا پنجره جدید باز می‌کند
 • برچسب های nofollow را به لینک‌های وابسته خود اضافه می‌کند

معایب استتفاده از URL Shortener by MyThemeShop:

 • گزارش ردیابی اطلاعات محدودی را نشان می‌دهد
 • با افزونه های تجزیه و تحلیل مانند MonsterInsights ادغام نمی‌شود
 • شما یک زمان‌بندی برای پیوند یا پیوند شکسته دریافت نمی‌کنید
دریافت افزونه

۴- کوتاه کننده لینک URL Shortify

کوتاه کننده لینک URL Shortify

URL Shortify یکی دیگر از افزونه‌های رایگان کوتاه کننده URL وردپرس بوده و جایگزینی عالی برای URL Shortener توسط MyThemeShop و افزونه وردپرس Bitly است. شما به راحتی می‌توانید لینک‌های کوتاهی را از داشبورد وردپرس خود ایجاد کنید، نوع تغییر مسیر را انتخاب کرده و حتی لینک‌ها را در دسته‌های مشخصی گروه بندی کنید. این افزونه همچنین به شما امکان می‌دهد تا گزینه اضافه کردن خودکار nofollow و برچسب‌های حمایت شده را به لینک‌های خود فعال کنید.

مزایای استفاده از URL Shortify:

 • به راحتی لینک‌های کوتاه خود را با استفاده از نام تجاری سفارشی کنید
 • به طور خودکار URLهای کوتاه برای پست‌ها و صفحات خود ایجاد کنید
 • پیوندها را از داشبورد وردپرس مدیریت و سازماندهی کنید
 • ردیابی کلیک‌های لینک و دریافت جزئیات گزارش‌های تحلیلی
 • با WooCommerce و Easy Digital Downloads ادغام می‌شود

معایب استفاده از URL Shortify:

 • جستجوگر لینک شکسته در نسخه رایگان وجود ندارد
 • شما نمی‌توانید کدهای QR را در طرح رایگان ایجاد کنید

بهترین کوتاه کننده لینک برای وردپرس کدام است؟

پس از بررسی چندین افزونه و ابزار، Pretty Links را به عنوان بهترین کوتاه کننده URL برای وردپرس توصیه می‌کنیم. این افزونه دارای ویژگی‌هایی است و به تبدیل URLهای طولانی و پیچیده به لینک‌های قابل خواندن و اشتراک گذاری کمک می‌کند. راه اندازی و استفاده از این افزونه بسیار آسان است.
همچنین تعداد انگشت شماری از انواع تغییر مسیر را می‌توانید انتخاب کنید، از ویژگی پیوند خودکار برای افزودن خودکار لینک به محتوای خود استفاده کنید و همه URLهای کوتاه را از داشبورد وردپرس خود مدیریت کنید.

سوالات متداول

برای اینکه بتوانیم ظاهری جذاب و ساده به لینک‌های خود ببخشیم از کوتاه کننده لینک‌ها کمک می‌گیریم. این موارد سرویس‌ها و افزونه‌هایی هستند که لینک‌های طولانی ما را کوتاه می‌کنند.
کوتاه کننده URL ابزاری است که به تبدیل لینک‌های طولانی به لینک‌های کوتاه و قابل اشتراک گذاری کمک می‌کند. با کاهش چند کاراکتر و تبدیل آنها به لینک‌های کوچک، URLهای پیچیده‌ای را که خواندن آنها سخت است، ساده می‌کند. وقتی کاربر روی URL کوتاه شده کلیک می‌کند، به صفحه درست هدایت می‌شود. آنها از تغییر مسیر ۳۰۱ استفاده کرده تا به موتورهای جستجو بگویند که پیوند دائمی است و به جایی نمی‌رسد. استفاده از 301 بر سئوی وردپرس شما تاثیری ندارد. URLهای کوتاه واقعا برای به اشتراک گذاری محتوا در رسانه‌های اجتماعی مفیدند. برخی از پلتفرم‌های رسانه اجتماعی مانند توییتر تعداد محدودی کاراکتر را ارائه می‌دهند بنابراین اگر پیوند طولانی دارید، می‌تواند فضای زیادی را اشغال کند. پس در اینجا استفاده از کوتاه‌سازی لینک‌ها به کار می‌آید.
Pretty Links ThirstyAffiliates URL Shortener by MyThemeShop URL Shortify
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.